Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Donald došel do finále na TE 2 do 16-ti let v Regensburgu

Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha) se probojoval do finále turnaje TE 2 do 16-ti let v německém Regensburgu. Turnajová trojka ve finále nestačila na domácího Frederica Schlossmanna 6:3 3:6 2:6. S Frankem Jonkerem z Nizozemska vyhrál Matthew čtyřhru. Výsledky.

26.08.2018
Kristýna Tomajková vyhrála v Budapešti, Lucie Urbanová v Krakově

Vítězství ve dvouhře na turnaji TE 3 do 12-ti let si v polském Krakově připsala Lucie Urbanová (2006, TK AGROFERT Prostějov). Česká tenistka ve finále porazila Rumunku Ilie 6:1 6:1. Mezi chlapci došel do finále Karel Frömel (2006, TK AGROFERT Prostějov), který nestačil na Tomasze Berkietu z Polska 4:6 2:6. V Budapešti se radovala Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov), která ovládla turnaj TE 3 do 14-ti let. Ve finále turnajová jednička smetla Slovenku Tothovou 6:1 6:0. Společně vyhrály i čtyřhru. Výsledky Krakow. Výsledky Budapešť.

26.08.2018
Gabriela Pantůčková vyhrála sesterské finále na turnaji $15,000 v Budapešti

Čtvrtý titul sezony získala na turnaji s dotací $15,000 v Budapešti Gabriela Pantůčková (WTA 521). Ve finále s mladší sestrou Magdalénou se letos potkaly již podruhé a stejně jako v Přerově se radovala Gábina, tentokrát výsledkem 6:3 3:0 ret. Do finále čtyřhry se probojovala dvojice Hájková, Laboutková. Výsledky.

26.08.2018
Marie Bouzková a Karolína Muchová postoupily z kvalifikace US Open

Dvě české tenistky zvládly úspěšně projít kvalifikací US Open 2018. Marie Bouzková (WTA 171) si postupně poradila s domácí Li, nadějnou Kostyuk a Španělkou Garcia Perez. Karolína Muchová (WTA 202) vyřadila Diatchenko, Italku Paolini a ve finále kvalifikace Abandu z Kanady. V hlavní soutěži se představí celkem 10 Čechů, z toho pouze jeden v mužské části pavouka. Hlavní soutěž muži. Hlavní soutěž ženy.

25.08.2018
Ostrava: Mistry ČR ve dvouhře jsou Franěk a Žovincová

Vítězem dvouhry na mistrovství ČR mužů se stal Michal Franěk (1988, TC Realsport Nymburk o.s.), který ve finále porazil Michala Bíška (1994, TK Start Praha-Topolka) 6:4, 6:1. Ve dvouhře žen zvítězila Vendula Žovincová (1997, SK HAMR, z.s.), která ve finále porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 6:3, 4:6, 6:4. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

25.08.2018
Ostrava: Ve finále jsou Franěk s Bíškem a Žovincová s Tomanovou

Do finále 67. mistrovství ČR mužů postoupili Michal Franěk (1988, TC Realsport Nymburk o.s.) a Michal Bíško (1994, TK Start Praha-Topolka). Franěk porazil Konečného 6:4, 4:6, 6:4 a Bíško Michneva 6:2, 1:6, 6:1. Do finále dívek postoupily Vendula Žovincová (1997, SK HAMR, z.s.) a Nikola Tomanová (1996, TK Slavia Orlová). Žovincová porazila Kubáňovou 6:3, 6:2 a Tomanová porazila Kudelovou 6:3, 3:6, 7:5. Sledujte aktuální stavy ze všech zápasů dvouhry a čtyřhry: LIVESCORE. Sledujte i LIVESTREAM z několika dvorců. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

23.08.2018
Ostrava: Tomanová porazila Zálabskou, Kudelová Bužkovou

Na Mistrovství ČR žen se po mateřské pauze vrátila pětinásobná mistryně Zuzana Zálabská a dnes proti jedničce nasazené Tomanové nevyužila mečbol. Nakonec ve třetím setu musela vzdát pro zranění nohy 6:4, 5:7, 0:3 scr. V dalším infarktovém zápase Kudelová porazila Bužkovou 6:7(5), 7:5, 6:4, když odvrátila mečbol za stavu 6:7(5), 2:5. Do semifinále postoupily Žovincová přes Hrabalovou 6:4, 6:0 a Kubáňová přes Křížovou 6:1, 6:3. Sledujte aktuální stavy ze všech zápasů dvouhry a čtyřhry: LIVESCORE. Sledujte i LIVESTREAM z několika dvorců. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

22.08.2018
Áčko mladších žákyň ve Valmezu vyhrála Valentová

Tereza Valentová (2007, TK Sparta Praha) vyhrála turnaj ČTS třídy A v kategorii mladších žákyň, který se hrál ve Valašském Meziříčí. Ve finále Tereza Porazila Marii Slaměníkovou (2007, TK PRECHEZA Přerov) 6:1, 6:3. Čtyřhru vyhrály Smékalová (2006 TK Agrofert Prostějov) a Michálková (2006, TK Sparta Praha). Výsledky.

21.08.2018
Ostrava: Tomanová porazila Mendesovou, Franěk Mináře

Nejvýše nasazená hráčka Mistrovství ČR žen Nikola Tomanová ve druhém kole porazila dvojnásobnou mistryni ČR žen – Pernillu Mendesovou 7:6(9), 6:1. V kategorii mužů vypadl obhájce titulu Ivo Minář, který ve druhém kole nestačil na Michala Fraňka 6:7(4), 6:1, 4:0 scr. Sledujte aktuální stavy ze všech zápasů dvouhry a čtyřhry: LIVESCORE. Sledujte i LIVESTREAM z několika dvorců. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

21.08.2018
Turnaj A mladšího žactva na Hamru vyhrál Švojgr

Turnaj ČTS třídy A v Praze na HAMRu vyhrál Kryštof Švojgr (2006, I.ČLTK Praha), který ve finále porazil Maxima Mrvu (2007, TK Agrofert Prostějov) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrál Švojgr s Kučerou (2006, LTK Liberec). Výsledky.

21.08.2018
David Poljak ve finále na futures $15,000 v Minsku

Turnajová trojka David Poljak (ATP 462) si v Běloruském Minsku zahrál o titul ve dvouhře i čtyřhře. V singlu David ve finále podlehl domácímu Sergeyi Betovovi 5:7 6:1 0:6, ve čtyřhře po boku Marka Gengela nestačili na dvojici Berg, Duncan. Výsledky.

20.08.2018
Barbora Palicová došla do finále ITF 5 ve Slovenské Lupče

Barbora Palicová (2004, TK Sparta Praha) se ve Slovenské Lupče probojovala do finále juniorského turnaje ITF 5. Česká juniorka v boji o titul nestačila na domácí Michaelu Kadlečkovou 6:4 1:6 5:7. Spolu s Denise Hrdinkovou došly Češky do semifinále čtyřhry. Výsledky.

20.08.2018
LIVESCORE: Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě

Od pondělí 20. srpna se na dvorcích SC Ostrava hraje Mistrovství ČR mužů a žen – Ostrava Cup 2018. Nasazenou jedničkou mezi muži je Michal Konečný (1989, ATP 548) a mezi ženami Nikola Tomanová (1996, WTA 1225). Sledujte aktuální stavy ze všech zápasů dvouhry a čtyřhry: LIVESCORE. Sledujte i LIVESTREAM z několika dvorců. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

20.08.2018
Mistrovství ČR starších žáků 2018 vyhrál Vojtěch Petr

Na dvorcích Beskydského TK Frýdlant n/O se stal po zásluze novým mistrem ČR v kategorii starších žáku bez ztráty setu Vojtěch Petr (TK Na Dolině Trojanovice), který v pěkném finálovém utkání porazil Filipa Apltauera (TK Agrofert Prostějov) 7/6,6/2. Mistry ČR v čtyřhře se stali Patrik Homola (TK Agrofert Prostějov) a Šimon Myslivec (TK Havířov), kteří přehráli v finalovém zápase hráče TK Na Dolině Trojanovice Vojtěcha Petra a Daniela Vašenku 6/3,6/1. Výsledky.

20.08.2018
Daniel Siniakov vyhrál TE 1 do 16-ti let v Renningenu

Titul z mezinárodního turnaje TE 1 do 16-ti let v německém Renningenu si přivezl Daniel Siniakov (2003, TK Sparta Praha). Daniel v ryze českém finále dvouhry porazil svého deblového partnera Ondřeje Horáka (2002, SK LAMA) 7:5 6:2. Horák v semifinále vyřadil dalšího českého juniora Adama Jurajdu. Horák se Siniakovem ovládli i soutěž čtyřhry. Výsledky.

19.08.2018
MČR starších žákyň 2018 v Dobříši vyhrála Klimovičová

Vítězkou Mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň se stala Linda Klimovičová (TK Agrofert Prostějov) , která si před zaplněným hledištěm poradila s Annou Panchartek (TK Agrofert Prostějov), ve dvou setech 6/2 6/4. Vítězkami čtyřhry se stala dvojice Alla Abeldinova (TK Slavia Plzeň) , Dominika Šalková (TK Neridé) ve finále proti Lindě Klimovičové (TK Agrofert Prostějov) a Tereze Křenkové (Rožnovský TK) ve dvou sadách 6/3 6/4. Výsledky.

18.08.2018
Pardubickou juniorku 2018 vyhráli Lehečka a Viďmanová

Vítězem 91. ročníku Pardubické juniorky se v kategorii dvouhry chlapců stal Jiří Lehečka, který ve finále porazil Jonáše Forejtka 4:6, 6:1, 6:4. V kategorii dvouhry dívek zvítězila Darja Viďmanová, která ve finále porazila Terezii Pluhařovou 6:3, 6:2. Vítězi čtyřhry chlapců se stali Palán s Paulsonem a čtyřhru dívek vyhrály Kubáňová s Dörreovou. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. Fotogalerie.

17.08.2018
Pardubická juniorka: Souboj titánů poslal do finále Lehečku a Forejtka

Už dlouho Pardubická juniorka nezažila tak kvalitní semifinálové zápasy. Forejtek porazil Jirouška 6:1, 3:6, 6:3 a Lehečka Svrčinu 6:3, 3:6, 6:4. Oba zápas měly vysokou tenisovou kvalitu, což ocenily i slušně zaplněné tribuny. Čeká nás atraktivní finále Lehečka – Forejtek, které začíná v pátek v 12:30 hod. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

16.08.2018
Pardubická juniorka: Do finále dívek postoupily Pluhařová a Viďmanová

O největší překvapení Pardubické juniorky 2018 se postarala Terezie Pluhařová a to na úkor nasazené jedničky Karolíny Beránkové, kterou porazila po setech 6:1, 4:6, 6:1. Druhou finalistkou je Darja Viďmanová, která porazila Kláru Novákovou 6:3, 7:5. Finále dívek začíná v pátek od 10:30 hod. a finále chlapců Forejtek – Lehečka od 12:30 hod. na centrálním dvorci LTC Pardubice. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

16.08.2018
Pardubická juniorka: Silná čtyřka chlapců je v semifinále

Všichni 4 největší favorité na vítězství potvrdili svou kvalitu a bez problémů došli do semifinále. Ve čtvrtek se tedy o postup do finále utkají Forejtek s Tomášem Jirouškem a Lehečka se Svrčinou. Očekáváme kvalitní tenisovou podívanou. Mezi dívkami také známe semifinálové dvojice: Beránková-Pluhařová, Nováková Kl.-Viďmanová. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

15.08.2018
Pardubická juniorka: Viďmanová porazila Kubáňovou. Favorité jsou stále ve hře

Pardubická juniorka 2018 v kategorii dívek přišla o druhou nasazenou hráčku Kubáňovou, která nestačila na Viďmanovou 1:6, 3:6. Nejvýše nasazená hráčka Beránková po tříhodinové bitvě porazila výborně hrající Vlčkovou 6:7(7), 6:4, 7:6(2). V kategorii chlapců postupují favorité Jiroušek, Forejtek i Svrčina. Končí Evžen Holiš, kterého udolal Vondrák. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

15.08.2018
Miriam Kolodziejová došla do finále turnaje $25,000 v Belgii

Miriam Kolodziejová (WTA 294) si na turnaji s dotací $25,000 v belgickém Koksijde zahrála o titul ve dvouhře. Hráčka RPM OÁZA Říčany vyhrála po cestě do finále tři třísetová utkání, Liudmilu Samsonovou z Ruska zdolala ve čtvrtfinále až v tie-breaku třetího setu. Nad její síly byla Richel Hogenkamp z Holandska, které Miriam podlehla 4:6 1:6, za finále si Miri připsala 30 bodů, které ji posunou na 268. místo žebříčku WTA. Výsledky.

13.08.2018
Markéta Panáčková vítězně na ITF 4 ve Varšavě

Titul z dvouhry si z Varšavy přivezla Markéta Panáčková (). Česká juniorka ovládla juniorský turnaj ITF 4, když ve finále porazila Ivetu Daujotaite z Litvy 7:5 7:6(3). Spolu s Polkou Wierzbowskou se proboojovaly i do finále čtyřhry. Výsledky.

13.08.2018
Češky do 12-ti let vyhrály Summer Cup 2018

Trio českých dívek do dvanácti let ve složení Sára Bejlek, Nikola Bartůňková a Tereza Valentová ovládly Summer Cup a obhájily tak loňský titul. Všechna čtyři utkání včetně finále vyhrály Češky 3:0, ve finále porazily Lotyšsko. Nejprve Bejlek povolila Elizabete Brutane pouze 3 gemy, stejným výsledkem 6:2 6:1 poté Bartůňková smetla Valeriji Karginu. Konečný výsledek pak upravila dvojice Bejlek, Valentová ve čtyřhře po setech 6:3 6:0 proti páru Brutane, Markina. Výsledky.

13.08.2018
Mandelíková vyhrála turnaj ITF4 v Žilině

Kateřina Mandelíková (2003, ITF 295) vyhrála mezinárodní turnaj ITF4 do 18 let v Žilině. Česká hráčka ve finále porazila slovenku Katarinu Kužmovou 6:3 6:1. Mezi juniory se probojoval do finále dvouhry Martin Krumich (2002, ITF 280), který ve finále nestačil na Israelce Ginata 1:6, 6:4, 6:7(3). Výsledky.

13.08.2018
Homolková překvapila Lindu Fruhvirtovou a zahraje si s Beránkovou

Nikola Homolková (2001, TK Pelhřimov) zaskočila v předkole Pardubické juniorky 2018 favorizovanou Lindu Fruhvirtovou (2005, TK Sparta Praha) 6:2, 6:3, takže k očekávanému derby prvního kola Beránková-Fruhvirtová nedojde. S nejvýše nasazenou Karolínou Beránkovou (2000, TK Sparta Praha) si zahraje Nikola Homolková. Dnes ve dvouhře dohrála i nejmladší účastnice turnaje Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha), která po výborném výkonu nestačila na druhou nasazenou Karolínu Kubáňovou (2001, TK Slavia Orlová) 4:6, 6:2, 1:6. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

12.08.2018
Jedenáctiletá Brenda Fruhvirtová hladce vyhrála předkolo na Pardubické juniorce

Začal 91. ročník Pardubické juniorky. Na programu bylo 30 zápasů předkol chlapců a dívek. Na centrálním dvorci se představila jedenáctiletá Brenda Fruhvirtová, která si snad poradila se svou o 5 let starší soupeřkou, když ztratila pouze jeden gem. Dnes by měla z Mistrovství světa v Prostějově dorazit i Linda Fruhvirtová a Agáta Černá, které své zápasy odehrají zítra. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

12.08.2018
České týmy skončily na MS do 14-ti let v Prostějově na druhém místě

Čeští chlapci do 14-ti let podlehli ve finále Mistrovství světa družstev v Prostějově celku USA 0:3, dívky nestačily na Rusky 1:2. Blíže zisku titulu byly v Prostějově dívky, Linda Fruhvirtová sice po boji prohrála s Erikou Andreevou 4:6 6:3 4:6, Linda Nosková ale porazila Dianu Shnaider 6:4 6:2. Rozhodující čtyřhru nakonec ovládly Rusky 6:4 6:4. Výsledky.

12.08.2018
Barbora Štefková došla do finále $25,000 v Thajsku

Barbora Štefková (WTA 455) se v thajském Nonthaburi probojovala do finále dvouhry turnaje $25,000. Česká tenistka prošla hladce celým turnajem, ve finále však byla nad její síly Xiyu Wang z Číny 3:6 5:7. Spolu s Naikhtou Bains z Austrálie došla Bára i do finále čtyřhry. Výsledky.

12.08.2018
Patricie Kubíková ve finále ITF 5 v Sofii

Po titulu z ITF 5 v Bělorusku si Patricie Kubíková (2004, TK Sparta Praha) připsala další finálovou účast na turnaji stejné kategorie. Na ITF 5 v bulharské Sofii nestačila ve finále na domácí Ralucu Marii Tudorache 3:6 1:6. Výsledky.

12.08.2018
Apltauer a Šmejkalová došli do finále na TE 2 do 14-ti let v Augsburgu

V německém Augsburgu na TE 2 do 14-ti let měla obě finále české zastoupení. Filip Apltauer (2004, TK Sparta Praha) po titulu z minulého týdne tentokrát ve finále nestačil na domácího Olivera Olssona 6:4 6:7(2) 6:7(2). Mezi dívkami byla nad síly Šmejkalové (2005, TK PRECHEZA Přerov) pouze Celine Naef ze Švýcarska 2:6 6:4 2:6. Chuť si Amélie spravila ve čtyřhře, kde s Viktorií Hažmukovou získala titul. Výsledky.

12.08.2018
Leipner a Líbalová vyhráli TE 3 do 12-ti let v Písku

Petr Leipner (2006, TK Písek) a Jolana Líbalová (2006, I. ČLTK Praha) se stali vítězi mezinárodního turnaje TE 3 dvanáctiletých v Písku. Domácí Leipner ve finále porazil Kryštofa Švojgra 6:2 6:1 a Líbalová přehrála Sáru Mlénskou 6:4 6:2. Ve čtyřhře se radovaly dvojice Švojgr, Valeš a Mlenská, Starečková. Výsledky.

12.08.2018
České týmy postoupily do finále MS do 14 let v Prostějově

Jak družstvo dívek (Nosková, Fruhvirtová L., Černá, kapitán Filjo), tak družstvo chlapců (Nicod, Vejšický, Bartoň, kapitán Kulich) se probojovaly do finále mistrovství světa družstev hráčů do 14 let v Prostějově. Ve finále české chlapce čeká družstvo USA a dívky o zlato zabojují proti Ruskám. Program dne. Skupiny. Livescore. Livestream.

10.08.2018
Turnaj A dorostu na Neridé a v Jablonci vyhráli Beran a Nová

Vítězi áčkového turnaje dorostu, který se ve dnech 3.-7. srpna 2018 konal na Neridé (dorostenci) a v Jablonci (dorostenky) se stali Jakub Beran (2001, TK Sparta Praha) a Andrea Nová (2003, TJ Spoje Praha). Beran ve finále porazil Jiřího Barnata 6:3 6:4 a Nová zdolala Dominiku Šalkovou 2:6 6:4 7:5. Výsledky Neridé. Výsledky Jablonec.

07.08.2018
Mistrovství světa do 14 let v Prostějově

V termínu 6.-11.8.2018 se v Prostějově již podvacáté koná Mistrovství světa národních reprezentačních tenisových týmů dívek a chlapců do 14 let. Dívky a chlapci ČR budou startovat na MS automaticky, jako zástupci pořádající země. V historii startovali na této světové juniorské události např. Rafael Nadal, Novak Djokovič, Dinara Safinová, Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga, Tomáš Berdych, … Program dne. Skupiny. Livescore. Livestream.

07.08.2018
Áčko mladšího žactva v Přerově a Pelhřimově vyhráli Peták a Urbanová

Denis Peták (2006, ŽLTC Brno) se stal vítězem turnaje třídy A mladších žáků v Přerově. Ve finále porazil Josefa Sedláře (2007, TK AGROFERT Prostějov) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhráli Peták se Sedlářem. Lucie Urbanová (2006, TK AGROFERT Prostějov) vyhrála áčko mladších žákyň v Pelhřimově. Ve finále porazila Jolanu Líbalovou (2006, I.ČLTK Praha) 6:1, 1:0, scr. Čtyřhru vyhrály Nováková a Starečková. Výsledky: chlapci, dívky.

06.08.2018
Tereza Smitková vyhrála $25,000 ve Wokingu

Třetí titul sezony si z anglického Wokingu přivezla Tereza Smitková (WTA 176). Turnajová jednička ztratila pouze jeden set, a to ve finále proti Srbce Ivaně Jorovic, kterou nakonec porazila 6:7(5) 7:5 6:4. Spolu s Anou Vrljic z Chorvatska došla Tereza do semifinále čtyřhry. Výsledky.

06.08.2018
Kristýna Tomajková vyhrála TE 2 ve Wroclawi, Vejšický ve finále

Vítězství na mezinárodním turnaji TE 2 do 14-ti let ve Wroclawi patří Kristýně Tomajkové (2005, TK AGROFERT Prostějov). Kristýna jako nasazená jednička v ryze českém finále porazila o rok starší klubovou spoluhráčku Annu Panchartek (2004, TK AGROFERT Prostějov) 6:3 6:1. Tomajková se radovala i ve čtyřhře, kterou ovládla s Polkou Gorskou. Do finále dvouhry se mezi chlapci probojoval Oldřich Vejšický (2004, TJ Sokol Vysočany), který vzdal Ukrajinci Parintsevovi. Čtyřhru chlapců vyhrála česká dvojice Kratochvíl, Křesina. Výsledky.

06.08.2018
Filip Apltauer vyhrál TE 2 do 14-ti let v Ulmu

Vítězem dvouhry i čtyřhry na turnaji Tennis Europe 2 do 14-ti let v německém Ulmu se stal Filip Apltauer (2004, TK Sparta Praha). Filip ve finále porazil Dragose Cazacu z Rumunska jasně 6:2 6:1. Čtyřhru Filip ovládl po boku domácího Karstense. Výsledky.

06.08.2018
Kateřina Mandelíková došla do finále ITF 5 v Poznani

Kateřina Mandelíková (2003, ITF 463) si v polské Poznani zahrála o titul na turnaji ITF 5 do 18-ti let. Patnáctiletá Češka ve finále nestačila na turnajovou jedničku Rusku Valeriyi Olyanovskayu 4:6 3:6. Mezi juniory se do semifinále dvouhry probojoval Jaroslav Šmédek. Výsledky.

06.08.2018