Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj Tennis Europe v Milovicích vyhráli Prachař a Nosková

Jakjub Prachař (2003, SK HAMR, z.s.) a Linda Nosková (2004, TK Na Dolině o.s.) vyhráli mezinárodní turnaj Tennis Europe v hale v Milovicích. Prachař ve finále porazil Mathew Donalda 7:6(3), 6:3 a Nosková porazila Agátu Černou 6:1, scr. Výsledky.

10.12.2017
Po titulu z Milovic ovládla Miriam Kolodziejová i Jablonec

Druhý titul v řadě slaví na podniku s dotací $15,000 v Jablonci nad Nisou Miriam Kolodziejová (WTA 395). Turnajová jednička ve finále porazila Italku Susan Bandecchi (WTA 717) 6:3 6:4. Ve čtyřhře zvítězil pár Dduláková, Zawadzka. Výsledky.

10.12.2017
Dorostenecké áčko ve Vendryni a Vésce vyhráli Pleva a Břečková

Tenisové sezóna ČTS začala áčkovým turnajem dorostu. Chlapci hráli ve Vendryni a vyhrál Jan Pleva (2001, Severočeská tenisová o.s.), který ve finále porazil Jiřího Barnata (2001, TK Neridé) 6:4, 6:7(7), 6:2. Dívky hrály ve Vésce a zde zvítězila Nikola Břečková (2001, ITS Tennis Club, z.s.), která ve finále porazila Šarlotu Sofii Sirotkovou (2001, TJ Sokol Vysočany) 6:0, 6:1. Výsledky: chlapci, dívky.

08.12.2017
Soupisky tenisové extraligy 2017

Tenisová extraliga se uskuteční 15.-20.12.2017 a bude se hrát v Říčanech, Pardubicích, v Praze na Spartě a v Prostějově. Asociace extraligových klubů zveřejnila soupisky jednotlivých týmů. Takže na koho se můžeme těšit?

07.12.2017
Kolodziejová vyhrála halový turnaj žen $15,000 v Milovicích

Miriam Kolodziejová vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF $15,000 v Milo­vicích. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Francouzku Arcangioli 6:3, 6:3. Kolodziejová se posune o 23 míst na pozici 373 na žebříčku WTA. Výsledky.

03.12.2017
Brenda a Linda úspěšné na turnaji Eddie Herr na Floridě

Na jednom z nejprestižnějších juniorských turnajů – turnaji Eddie Herr – hraném v areálu IMG Academy (dříve Bollettieri Academy) v Bradentonu na Floridě byly velice úspěšné sestry Fruhvirtovy. Mladší Brenda vyhrála turnaj v kategorii do 12-ti let a starší Linda došla v turnaji kategorie do 14-ti let do finále. Společně pak vyhrály turnaj čtyřher v kategorii do 12-ti let. Výsledky.

03.12.2017
Future na Neridé vyhrál Francouz Lestienne, čtyřhru Vocel a Gengel.

Vítězem mezinárodního turnaje mužů ITF Futures $15,000 na TK Neridé vyhrál Francouz Constant Lestienne (1992, ATP 336), který ve finále porazil Petra Michneva (1989, ATP 359) 6:3, 6:3. Čtyřhru vyhráli Matěj Vocel a Marek Gengel, kteří ve finále porazili pár Grigoriu/Pichler 6:4, 6:4. Výsledky.

03.12.2017
Program tenisové extraligy 2017. Finále bude v Říčanech

Tenisová extraliga 2017 se odehraje od pátku 15. prosince do úterý 20. prosince. Hraje se v Říčanech, v Praze na Spartě a v Prostějově. Pro rok 2017 platí hrací systém z roku 2016, tedy 2 předkola, 2 semifinálové skupiny po třech a finále. Finále se odehraje 20. prosince v Říčanech u Prahy v hale Oáza Říčany.

30.11.2017
Kristýna Lavičková vyhrála ITF 4 v Mariboru

Patnáctiletá Kristýna Lavičková (ITF 277) získala v Mariboru na turnaji ITF 4 svůj první juniorský titul. Turnajová čtyřka ve finále porazila Slovinku Piu Lovric (ITF 505) 6:1 6:1. Spolu s Michaelou Kadlečkovou (SVK) došla do semifinále čtyřhry. Výsledky.

25.11.2017
Zdrůbecká vyhrála juniorský turnaj ITF 5 na Bahamách

Premiérový titul na okruhu ITF juniorů si v bahamském Nassau připsala Dagmar Zdrůbecká (ITF 1193). Česká juniorka prošla celým turnajem hladce, ve finále potom porazila Kennedy Bridgforth z USA 6:2 6:4. Výsledky.

25.11.2017
Mendesová vyhrála halové mistrovství ČR žen 2018

Pernilla Mendesová (1994, TK Precheza Přerov) vyhrála halové mistrovství ČR žen v Milovicích, když v dramatickém finále odvrátila 2 mečboly, aby nakonec porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 7:5, 2:6, 7:5. Čtyřhru vyhrály Hrabalová s Tomanovou. Výsledky.

25.11.2017
Halové mistrovství ČR žen v Milovicích - LIVESCORE + LIVESTREAM

Jedním z prvních turnajů žen nové sezóny 2017/2018 je Halové mistrovství ČR jednotlivců v kategorii žen hrané na tvrdém a pomalém betonu v Milovicích. Hlavní soutěž začíná v úterý 21. listopadu a všechny zápasy dvouher a čtyřher můžete sledovat na LIVESCORE i na LIVESTREAM: kurt 1, kurt 2, kurt 3. Výsledky.

21.11.2017
Zemřela Jana Novotná
Ve věku 49 let zemřela v neděli po těžké nemoci Jana Novotná. O úmrtí bývalé světové dvojky ve dvouhře a jedničky ve čtyřhře informovali ČTK zástupci rodiny. Narodila se 2. října 1968 v Brně, profesionální tenistkou se stala v únoru 1987, zpočátku své kariéry byla známá hlavně jako vynikající deblistka.
20.11.2017
Marek Jaloviec vyhrál třetí Future v řadě, tentokrát v Říčanech

Marek Jaloviec (1994, ATP 268) vyhrál mezinárodní turnaj mužů série Futures v Říčanech dotovaný $15,000. Ve finále porazil 18-ti letého Němce Moellera 7:6(2), 6:2. Titul ve čtyřhře měli na dosah Vrbenský s Vocelem, ale ani vedení 8:4 v supertiebreaku jim nestačilo a nakonec odešli poraženi 8:10. Výsledky. Fotogalerie.

19.11.2017
Radek Štěpánek ukončil kvůli zdravotním problémům tenisovou kariéru

Dvojnásobný daviscupový vítěz Radek Štěpánek ukončil svoji tenisovou kariéru. Ve 38 letech se pro tento krok rozhodl z důvodu dlouhodobých zdravotních problémů, které mu nedovolí se na kurty vrátit. Radek během své kariéry dosáhl na 8. místo žebříčku ATP ve dvouhře, na 4. místo ve čtyřhře a získal 18 deblových titulů. Český tenisový svaz děkuje Radkovi za jeho dlouholetou a skvělou reprezentaci českého tenisu a přeje hodně zdraví.

15.11.2017
Jaloviec obhájil titul z Milovic

Marek Jaloviec (1994, ATP 283) vyhrál mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $15,000 v Milo­vicích. V českém finále porazil Jana Šátrala (1990, ATP 373) 6:3, 6:4. V kategorii čtyřher zvítězili Marek Gengel a Polák Walkow, kteří ve finále porazili Filipa Dudu a Michala Konečného 6:3, 6:7(4), 10:5. Výsledky.

12.11.2017
Zdeněk Kolář prohrál na $15,000 v Estonsku ve finále

Na turnaji s dotací $15,000 v estonském Tartu si Zdeněk Kolář (ATP 221) zahrál finále. První nasazený hráč v boji o titul potom nestačil na finského kvalifikanta Harri Heliovaara (ATP 1357) 3:6 5:7. Výsledky.

29.10.2017
Martin Krumich došel do finále turnaje ITF 4 v Budapešti

O titul si na juniorském turnaji ITF 4 v Budapešti zahrál Martin Krumich (2002). Čtrnáctiletý Krumich ve finále nestačil na Cezara Cretu z Rumunska 0:6 0:6. Výsledky.

29.10.2017
Rikl vyhrál turnaj $15,000 v Jablonci

Patrik Rikl (1999, ATP 1633) vyhrál mezinárodní turnaj série Futures v Jablonci nad Nisou dotovaný $15,000. Ve finále porazil Slováka Kleina (1998, ATP 671) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli David Poljak a Niels Lootsma (NED). Druhým z řady 6-ti Futures v řadě na území ČR je turnaj v Opavě. Výsledky.

29.10.2017
Hlaváčková vyhrála Turnaj mistryň 2017 ve čtyřhře

Andrea Hlaváčková spolu s Maďarkou Timeou Baboš vyhrála Turnaj mistryň 2017 v kategorii čtyřher. Ve finále porazily pár Bertens/Larsson 4:6, 6:4, 10:5. Vítězkou turnaje dvouher se stala Dánka Caroline Wozniacki, která ve finále porazila Venus Williams 6:4, 6:4.

29.10.2017
Singapore: Plíšková na Turnaji mistryň vypadla s Wozniacki

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) Turnaj mistryň nevyhraje. V semifinále nestačila na Dánsku Caroline Wozniacki 6:7(9), 3:6. V případě vítězství celého turnaje by se Plíšková vrátila na post světové jedničky. Wozniacki se ve finále utká s Venus Williams, která ve druhém semifinále zdolala Caroline Garciu z Francie 6:7(3), 6:2, 6:3.

28.10.2017
Zemřel Jan Bedáň

Se zármutkem oznamujeme, že ve věku 66 let zemřel nečekaně 23. října 2017 ing. Jan Bedáň, bývalý vynikající tenisový hráč a trenér. Čest jeho památce. Poslední rozloučení s ing. Janem Bedáněm se bude konat v pondělí 30. října 2017 v 10.30 hodin v obřadní síni krematoria města Brna.

25.10.2017
Singapore: Plíšková vyhrála i druhý duel a postupuje do semifinále

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) postoupila do semifinále tenisového Turnaje mistryň. Španělku Garbiňe Muguruzu (1993, WTA 2) porazila 6:2, 6:2 a po výhře nad Američankou Venus Williamsovou si v Bílé skupině připsala druhé vítězství. Bez ohledu na výsledek čtvrtečního duelu s Jelenou Ostapenko z Lotyšska vyhraje Plíšková skupinu.

24.10.2017
Singapore: Karolína Plíšková porazila Venus Williams

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) vstoupila do Turnaje mistryň v Singapuru jasným vítězstvím nad Venus Williamsovou. Světovou pětku a vítězku z roku 2008 porazila v prním duelu Bílé skupiny za 72 minut 6:2, 6:2. Ve své skupině se utká ještě s Garbine Muguruzou a Jelenou Ostapenko.

22.10.2017
Horáčková došla do finále turnaje žen $15,000 v Antályi

Gabriela Horáčková (1991, WTA 832) došla do finále na mezinárodním turnaji žen v turecké Antályi, kde nestačila na Rumunku Chioroaie (1998, WTA 591) 3:6, 0:6.

22.10.2017
Tereza Smitková vyhrála $25,000 v Joue-Les-Tours

Svůj první titul sezony si ve francouzském Joue-Les-Tours připsala Tereza Smitková (WTA 216). Bývalá 57. hráčka světa ve finále turnaje s dotací $25,000 porazila domácí Myrtille Georges 6:3 7:5. Výsledky.

21.10.2017
Singapur: Plíšková ve skupině narazí na Muguzu a Venus Williams

Dnešní los Turnaje mistryň v Singapuru určil jako soupeřky Karolíny Plíškové v bílé skupině Garbine Muguruzu, Venus Williams a Jelenu Ostapenko. V červené skupině změří síly Simona Halep, Elina Svitolina, Caroline Wozniacki a Caroline Garcia. Zápasy začínají v neděli 22. října na O2 TV.

20.10.2017
Český tenisový svaz zveřejnil žebříčky pro sezónu 2018

Český tenisový svaz na svých oficiálních webových stránkách zveřejnil žebříčky platné pro sezónu 2018 (listopad 2017 – září 2018). Na základě těchto žebříčků budou hráči přijímáni popř. nasazováni na turnaje ČTS. Zimní termínová listina ČTS bude zveřejněna 1.11.2017 a od tohoto data se hráči mohou přihlašovat na turnaje ČTS. Turnaje dospělých začínají již v listopdu, turnaje mládeže v prosinci.

19.10.2017
Barbora Strýcová porazila Rybárikovou a vyhrála turnaj WTA v Linzi

Svůj druhý titul v kariéře získala na turnaji WTA v Linzi Barbora Strýcová (WTA 29). Česká hráčka a turnajová dvojka ve finále porazila Slovenku Magdalenu Rybárikovou (WTA 28) 6:4 6:1.

15.10.2017
Markéta Panáčková skončila čtvrtá na TE Masters do 16-ti let

V italském Reggio Calabria se ve dnech 6.-8.10. konalo Tennis Europe Masters do 14-ti a 16-ti let. Jedinou českou zástupkyní byla Markéta Panáčková (2002), která v semifinále nestačila na nasazenou jedničku Monnet z Francie 1:6 3:6. V utkání o třetí místo potom česká hráčka prohrála s Weronikou Baszak (POL) 2:6 6:7(2) a obsadila tak konečné 4. místo. Výsledky.

15.10.2017
Marek Jaloviec si zahrál finále turnaje ITF futures $25,000 ve Francii

Do finále dvouhry se na turnaji ITF $25,000 ve francouzském Nevers probojoval Marek Jaloviec (ATP 295). Turnajová pětka však ve finále nestačil na Benjamina Bonziho z Francie 2:6 6:3 5:7 a svůj druhý titul sezony tak nezískal. Výsledky.

08.10.2017
Tomáš Papík došel do finále $15,000 v Egyptě

Tomáš Papík (ATP 486) si v egyptském Sharm El Sheikhu zahrál o svůj druhý titul v sezoně. Český tenista ale nestačil na Viktora Durasovice z Norska (ATP 546) 6:2 3:6 5:7. V semifinále skončil na raketě Nora také Jan Mertl. Výsledky.

08.10.2017
Mistry ČR babytenisu se stali Jan Raštica a Vanessa Dobiášová

Vítězi historicky prvního Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii babytenisu se stali Jan Raštica a Vanessa Dobiášová. Turnaj se konal ve dnech 28.9.-1.10.2017 v Ra­kovníku. Raštica ve finále porazil Aleše Kotrce 6:1 a Dobiášová si poradila s Monikou Jirouškovou 6:1. Výsledky chlapci. Výsledky dívky.

04.10.2017
Michaela Bayerlová vyhrála $15,000 v Charlestonu

Svůj druhý titul mezi ženami získala v Charlestonu Michaela Bayerlová (WTA 722). Česká hráčka ve finále porazila turnajovou jedničku Montserrat Gonzalez (WTA 444) 2:6 6:3 6:3. První titul slavila Bayerlová letos v holadnském Alkmaaru. Výsledky.

04.10.2017
Jiří Lehečka porazil Evžena Holiše a vyhrál ITF 4 v Chorvatsku

Jiří Lehečka (2001, ITF 208) a Evžen Holiš (2000, ITF 246) ovládli juniorský turnaj ITF 4 v chorvatském Veli Lošinj. Lehečka v českém finále dvouhry porazil Holiše 6:3 3:6 6:4, společně získali i titul ve čtyřhře. Mezi juniorkami nejdále došla Darja Viďmanová (2003, ITF 945), která skončila v semifinále. Výsledky.

02.10.2017
Bouzková došla do finále turnaje $25,000 v Oklahomě

Marie Bouzková (1998, WTA 185) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF v americké Oklahomě dotovaném $25,000. Ve finále nestačila na Kanaďanku Aleksandru Wozniak (1987, WTA 335) 5:7, 4:6. Bouzková se díky finálové účasti posune o 5 míst na 180. místo žebříčku WTA. Výsledky.

01.10.2017
Turnaj žen $15,000 v Brně vyhrála Šumová

Diana Šumová (1994, WTA 690) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF v Brně dotovaný $15,000. V českém finále porazila Johanu Markovou (1999, WTA 814) 6:1, 6:2. Šumová se vítězstvím posune na 659. místo a Marková na 727. místo žebříčku WTA. Čtyřhru vyhrály Slovenky Jabloňovská a Vajdová. Výsledky.

01.10.2017
Áčko dospělých v Praze vyhráli Franěk a Laboutková

Michal Franěk (1988, TC Realsport Nymburk o.s.) a Aneta Laboutková (2000, I.ČLTK Praha) vyhráli áčkový turnaj ČTS na dvorcích Lokomotiva Praha. Michal Franěk ve finále dvouhry mužů porazil Davida Mrázka 6:1, 6:2. Aneta Laboutková ve finále dvouhry dívek porazila Terezu Polanskou 6:2, 7:5. Čtyřhru dívek vyhrály Laboutková s Polanskou. Výsledky: muži, ženy.

27.09.2017
Jesika Malečková došla do finále na turnaji $25,000 v Podgorici

Titul ze čtyřhry a finálovou účast ve dvouhře si z turnaje $25,000 v Podgorici (MNE) odvezla Jesika Malečková (WTA 278). Jesika zvládla český souboj s deblovou partnerkou Petrou Krejsovou, kterou v semifinále vyřadila po setech 7:5 6:2, ve finále potom turnajová pětka nestačila na Marinu Melnikovou (RUS, WTA 543) 2:6 0:6. S Petrou Krejsovou získaly titul ve čtyřhře. Výsledky.

24.09.2017
Tomáš Papík vyhrál $15,000 v egyptském Sharm el Sheikhu

Vítězství na turnaji ITF futures s dotací $15,000 v Sharm el Sheikhu si připsal Tomáš Papík (ATP 542). Papík ve čtvrtfinále vyřadil svého deblového spoluhráče Marka Gengela 5:7 6:4 6:2 a ve finále porazil Slováka Patrika Nemu 6:4 5:7 7:6(6). Papík s Gengelem vyhráli i čytřhru. Výsledky.

24.09.2017