Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ostravský challenger si zahrají Pavlásek, Rosol a Kolář

15. ročník ostravského challengeru s dotací 75 tis. amerických dolarů známého spíše pod názvem Prosperita Open se odehraje v tradičním jarním termínu 28.4.-6.5.2018 v areálu SC Ostrava v Komenského sadech. Příznivci mužského tenisu se mohou těšit na hrdinu daviscupu proti Izraeli Adama Pavláska, Lukáše Rosola (vítěze turnaje z roku 2010), který se vrací na dvorce po operaci achilovky, Zdeňka Koláře (finalistu turnaje z roku 2016). Dalším zajímavým i když ne českým jménem je Sergiy Stakhovsky (ATP 117), kterému se podařilo v roce 2013 porazit Rogera Federera ve Wimbledonu. Veškeré informace naleznete na www.prosperitaopen.cz. Seznam účastníků.

11.04.2018
Češi se v baráži o Světovou skupinu Davis Cupu utkají s Maďarskem

O návrat tenistů do Světové skupiny Davisova poháru budou Češi bojovat s Maďarskem. Utkání baráže se bude konat 14.-16. září v Maďarsku.

10.04.2018
Český daviscupový tým zdolal Izrael a zahraje si baráž

Jiří Veselý (1993, ATP 65) a Adam Pavlásek (1994, ATP 208) zařídili výhru českých tenistů ve 2. kole evropsko-africké zóny Davisova poháru. V pátečních dvouhrách Veselý porazil Leshema (1997, ATP 276) 6:0, 6:0 a Pavlásek Selu (1985, ATP 98) 3:6, 6:3, 6:1. V sobotní čtyřhře zdolali na antuce v Ostravě Oliela a Erlicha 6:2, 3:6, 6:3 a v září si zahraje o návrat do Světové skupiny. V posledním zápase Václav Šafránek (1994, ATP 233) nestačil na Oliela (2000, ATP 570) 5:7, 3:6.

08.04.2018
Karolína Muchová došla z kvalifikace do finále $60,000 ve Francii

O titul si na turnji s dotací $60,000 ve francouzském Croissy-Beaubourg zahrála Karolína Muchová (WTA 240). Karolína vyhrála tři zápasy v kvalifikaci a stejně jako Jesika Malečková prošla do hlavní soutěže. Tam postupně vyřadila Němku Lottner, Francoutku Parmentier, přemožitelku Malečkové Francouzku Ponchet a v semifinále Rusku Kalinskayu. Do finále proti Anně Blinkové Karolína nenastoupila. Finálová účast posune Karolínu na 195. místo žebříčku WTA. Do finále čtyřhry se probojoval pár Krejsová, Malečková, který nestačil na dvojici Kalinskaya, Kužmová. Výsledky.

01.04.2018
Monika Kilnarová vyhrála $15,000 v Heraklionu

Monika Kilnarová (WTA 405) si v řeckém Heraklionu připsala první titul sezony, když ovládla turnaj s dotací $15,000. Turnajová dvojka neztratila během turnaje ani set, ve finále porzila Lisu Sabino ze Švýcarska 6:3 6:3. Vítězství Moniku posune na 380. místo žebříčku WTA. Výsledky.

01.04.2018
ITF změnilo bodování turnajů pro juniorský žebříček

Mezinárodní tenisová federace ITF vyhlásila změnu bodování juniorských turnajů. Tato změna vejde v platnost 2. dubna a body získané v posledních 52 týdnech budou přepočítány podle nové bodové struktury. Nejvíce došlo k navýšení bodů na juniorských grandslamech, turnajích třídy A a turnajích ITF1 a to především v závěrečných kolech. Více o změnách v článku ITF. Tabulka bodů.

01.04.2018
Soupisky družstev a dodatečné hostování 1.-20. dubna

Od 1. dubna začalo v Informačním systému Českého tenisového svazu zadávání soupisek družstev, které bude ukončeno 20. dubna. Zároveň ČTS spouští tzv. dodatečné hostování a umožňuje tak klubům ještě doplnit soupisku o hráče z jiných klubů, kteří se třeba nevejdou na soupisku mateřského klubu nebo jejich klub nemá dost hráčů, aby družstvo vůbec sestavil. Dodatečné hostování bude otevřeno také do 20. dubna. Pro úspěšné vyřízení hostování je potřeba vytvoření/schvá­lení/zaplacení žádosti v IS zvládnout včetně platby (připsání na účet ČTS) právě do 20. dubna. Hlavním důvodem pro dodatečné hostování je letošní zavedení klubové příslušnosti u kategorie babytenis a minitenis. Dodatečné hostování tak umožní těmto mladým hráčům si zahrát družstva i jinde než v mateřském klubu.

01.04.2018
OPTIM TOUR 2018: Na Štvanici zvítězil domácí Štyler

Na Štvanici se hrálo áčko mužů, které mělo celkem slušné obsazení. Očekával se úspěch domácích hráčů a to se také naplnilo. Ve finále dvouhry vyhrál Ondřej Štyler nad Lukášem Vejvarou 6:3,6:0. Mnoho turnajů mezi muži tento nadějný junior ještě neodehrál, ale zdá se, že by přechod mezi muže mohl zvládnout. Lukáš Vejvara vyhrál zase o den dříve čtyřhru a spolu s úterním finále by i on mohl turnaj celkově považovat za úspěšný. Výsledky.

28.03.2018
Davis Cup Česko - Izrael na antuce v Ostravě

Kapitán Jaroslav Navrátil nominoval na utkání druhého kola evropsko-africké skupiny Davis Cupu Jiřího Veselého, Adama Pavláska, Václava Šafránka a deblistu Romana Jebavého. Start Lukáše Rosola je zatím s otazníkem. Utkání proti Izraeli se odehraje ve dnech 6.-7. dubna 2018 v ostravské Sareza areně. V prvním kole měla Česká republika volný los, Izrael porazil celek JAR.

27.03.2018
Pospíšil došel do finále turnaje $15,000 v Egyptě

Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 620) došel do finále mezinárodního turnaje mužů v egyptském Sharm El Sheikhu dotovaného $15,000. Ve finále nestačil na Rusa Safiullina 1:6, 1:6. Pospíšil získal 10 bodů do žebříčku ATP, což ho posune na pozici 600. Výsledky.

27.03.2018
Anna Panchartek došla do finále TE 3 do 16-ti let ve finské Nastole

O titul si na mezinárodním turnaji TE 3 ve Finsku zahrála Anna Panchartek (2004, TK AGROFERT Prostějov). Česká juniorka po cestě turnajem neprohárla ani set, ve finále potom však nestačila na domácí Lauru Hietarantu 6:2 2.6 4:6. Výsledky.

20.03.2018
Frömel a Urbanová vyhráli turnaje A ml. žactva v Liberci a Příbrami

Turnaj mladších žáků třídy A v Liberci vyhrál 5. nasazený Karel Frömel (2006, TK Agrofert Prostějov), když ve finále porazil Denise Krakovského (2006, Tennis Hill Havířov o.s.) 6:4, 6:1. Triumf Frömel potvrdil i ve čtyřhře po boku Krakovského. Ve finále zdolali domácího Hanzelína (2006, LTK Liberec) a Šafratu (2007, I.ČLTK Praha) po setech 6:3, 3:6, 10–7. Vítězkou turnaje mladších žákyň třídy A se stala Lucie Urbanová (2006, TK AGROFERT Prostějov), která ve finále porazila Karolínu Heiderovou (2006, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 7:6(4), 3:6, 6:1. Čtyřhru vyhrály Michálková (2006, TK Sparta Praha) a Smékalová (2006, TK AGROFERT Prostějov). Výsledky: chlapci, dívky.

20.03.2018
Bouzková vyhrála turnaj $25,000 v Mexiku

Marie Bouzková (1998, WTA 176) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $25,000, když ve finále porazila Slovenku Kristinu Kučovou (1990, WTA 281) 6:4, 6:0. Bouzková získala 50 bodů do žebříčku WTA, co jí posune na pozici 164. Výsledky.

19.03.2018
Dalibor Svrčina vyhrál další ITF 1 v Malajsii

Druhý titul v řadě slaví na juniorském turnaji ITF 1 Dalibor Svrčina (2002, ITF 18). Tentokrát ovládl podnik v Kuchingu v Malajsii, kde ve finále porazil Jacka Drapera z Velké Británie 3:6 6:4 6:0. Vítězství posune Dalibora na 13. příčku juniorského žebříčku ITF. Do semifinále postoupil také Jiří Lehečka (2001, ITF 62), který nestačil na Brita. Výsledky.

18.03.2018
Donald a Havlíčková vyhráli TE 2 do 14-ti let v Bratislavě

Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha) ovládl turnaj TE 2 čtrnáctiletých v Bratislavě. První nasazený hráč prošel celým turnajem hladce bez ztráty setu, ve finále si poradil se Šimonem Myslivcem (2004, TK Havířov) 6:3 6:0. Dvouhru dívek ovládla Lucie Havlíčková (2005, TK Olymp Praha), která ve finále porazila Olgu Molchanovou z Ukrajiny 6:4 6:2. Výsledky.

17.03.2018
Detiuc vyhrála letos již druhý titul na turnajích $15,000

Anasasia Detiuc (1998, WTA 597) vyhrála druhý turnaj dotovaný $15,000, tentokráte v řeckém Heraklionu. Ve finále tato rodačka z moldavského Kišiněva a nyní Češka porazila Maďarku Anu Bondar (1997, WTA 519) 6:3, 6:2. Nasťa získala dalších 12 bodů do žebříčku WTA, což jí posune o 58 míst na pozici 516. Výsledky.

12.03.2018
Nosková vyhrála turnaj Tennis Europe ve Francii

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.) vyhrála mezinárodní turnaj hrček do 14-ti let Tennis Europe Grade 1 ve francouzském Sainte-Genevieve-Des-Bois. Ve finále porazila domácí Karen Marthiens 4:6, 6:0, 6:4. Čtyřhru vyhrál český pár Nosková / Linda Fruhvirtová. Výsledky.

12.03.2018
Realsport Open Milovice: Jurajda vítěz, Kněžková ve finále

Mezinárodní turnaj TE 2 do 16-ti let v Milovicích vyhrál Adam Jurajda (2003, TK AGROFERT Prostějov). Turnajová trojka v českém finále porazil Ondřeje Horáka (2002, SK LAMA) 6:4 4:6 3:0 ret. Mezi dívkami nejdále došla Nelly Kněžková (2003, TK Sparta Praha), která ve finále podlehla Chorvatce Antonii Ruzic 4:6 1:6. Výsledky.

12.03.2018
Brenda Fruhvirtová vítězkou TE 3 do 12-ti let v Auray

Ryze české finále dvouhry dívek na turnaji TE 3 do 12-ti let ve francouzském Auray ovládla Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha). Ta v něm zdolala Nikolu Bartůňkovou (2006, I.ČLTK Praha) 6:4 3:6 7:6(2) a slavila titul. Společně došly obě dívky do finále čtyřhry. Výsledky.

12.03.2018
David Poljak vyhrál ITF futures $15,000 v Izraeli

Svůj první titul ve dvouhře na okruhu ITF futures získal David Poljak (ATP 691). Jedenadvacetiletý hráč v semifinále přešel přes turnajovou jedničku Yannicka Mertense (ATP 296) 6:4 5:1 ret., ve finále potom porazil Alessandra Begu (ATP 322) z Itálie 7:5 6:4. Titul a 18 bodů ho posunou na 598. místo žebříčku ATP. Výsledky.

12.03.2018
Vanesa Nikolovová došla do finále turnaje ITF 4 v Trnavě

Do finále juniorského turaje ITF 4 v Trnavě došla Vanesa Nikolovová (2001, ITF 249). Turnajová jednička v semifinále porazila Kláru Novákovou (2002, ITF 524) 6:1 6:2, v boji o titul potom nestačila na domácí Katarinu Kužmovou 0:6 2:6. Výsledky.

12.03.2018
Svrčina vyhrál turnaj ITF1 v Thajsku

Dalibor Svrčina (2002, ITF 36) vyhrál mezinárodní turnaj hráčů do 18-ti let ITF Grade 1 v Thajsku. Ve finále porazil Brita Jacka Drapera 6:4, ret. Do semifinále došel další Čech Jonáš Forejtek (2001, ITF 41). Ve čtyřhře pak Forejtek se Svrčinou došli až do finále. Výsledky.

12.03.2018
2019 ITF Transition tour

Prezident ITF David Haggerty k tomu říká: „Nová celosvětová struktura, na které jsme spolupracovali společně s ATP a WTA, pomůže řešit problémy při přechodu z juniorského do dospělého tenisu a zároveň umožní více profesionálním hráčům vydělat si na živobytí. Je však nesmírně důležité nesnížit šance hráčů jakéhokoliv národa nastoupit jejich cestu k profesionálnímu tenisu. Zavedení transition tour umožní hráčům podniknout první kroky k tomu, aby se stali budoucími šampióny v rámci cílenější a dostupnější struktury okruhu.“

06.03.2018
Linda Fruhvirtová vyhrála turnaj Tennis Europe ve Stockholmu

Linda Fruhvirtová (2005, TK Sparta Praha) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe kategorie 1 dívek do 14-ti let ve švédském Stockholmu. V českém finále Linda porazila Barboru Palicovou (2004, TK Sparta Praha) 6:1, 6:4. Čtyřhru vyhrál také český pár Fruhvirtová / Palicová. Výsledky: dvouhra, čtyřhra.

05.03.2018
Barnat vyhrál turnaj A dorostenců na Neridé

Jiří Barnat (2001, TK Neridé) vyhrál turnaj ČTS třídy A dorostenců v hale TK Neridé. Ve finále porazil Davida Kovaříka (2000, TK Agrofert Prostějov) 3:6, 6:3, 7:6. Čtyřhru vyhráli Barnat s Pecákem (2000, TK Neridé). Výsledky.

28.02.2018
Pluhařová vítězkou turnaje A dorostenek v Hrádku n. Nisou

Terezie Pluhařová (2002, TK Agrofert Prostějov) vyhrála turnaj ČTS třídy A dorostenek v Hrádku nad Nisou. Ve finále porazila Karolínu Vlčkovou (2000, TJ Spoje Praha) 6:3, 6:3. Čtyřhru vyhrály Silná (2002, TK PRECHEZA Přerov o.s.) a Pluhařová. Výsledky.

28.02.2018
Šmédek nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2017

Anketu o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2017 vyhrál patnáctiletý neslyšící tenista Jaroslav Šmédek, který v létě vyhrál deaflympiádu v tureckém Samsunu. Na druhém místě se v hlasování trenérů a svazových funkcionářů se umístili lyžařka Tereza Kmochová a plavec Arnošt Petráček.

28.02.2018
Muchová došla do finále v Altenkirchenu

Karolína Muchová (1996, WTA 262) došla do finále mezinárodního turnaje žen dotovaného $25,000 v německém Altenkirchenu. Ve finále nestačila na britskou kvalifikantku Dart (1996, WTA 301) 6:7(5), 2:6. Karolína získala postupem do finále 30 bodů a posune se na pozici 237. Výsledky.

28.02.2018
Kilnarová došla do finále na $15,000 v Itálii

Monika Kilnarová (1999, WTA 430) došla do finále mezinárodního turnaje žen dotovaného $15,000 na koberci v italském Solarinu. Ve finále nestačila na Michaellu Krajicek (1989, WTA 919) 3:6, 2:6. Výsledky.

28.02.2018
Nosková vyhrála halové MČR starších žákyň 2018

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.) vyhrála halové mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršéch žákyň 2018. Ve finále porazila Agátu Černou (2004, I.ČLTK Praha) 6:4, 7:5. Čtyřhru vyhrály Brenda Fruhvirtová(2007, TK Sparta Praha) a Linda Nosková. Výsledky.

27.02.2018
Vítězem halového MČR starších žáků 2018 je Bartoň

Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) vyhrál halové mistrovství ČR jednotlivců v kategorii starších žáků v Prostějově. Ve finále porazil Vojtěcha Petra (2005, TK Na Dolině o.s.) 6:4, 6:3. Hylovými mistry ve čtyřhře starších žáků 2018 jsou Hynek Bartoň a Oldřich Vejšický (2004, TJ Sokol Vysočany). Výsledky.

27.02.2018
Kumstát vyhrál turnaj A mladších žáků ve Frýdku-Místku

Jan Kumstát (2007, TK Agrofert Prostějov) vyhrál turnaj ČTS třídy A v kategorii mladších žáků na krytých dvorcích TK TENNISPOINT FM, když ve finále porazil Vojtěcha Valeše (2006, LTC Modřany 2005) 6:7(5), 6:3, 6:3. Čtyřhru vyhráli Vojtěch Valeš a Maxim Mrva (2007, TK Agrofert Prostějov). Výsledky.

27.02.2018
Urbanová vyhrála turnaj A mladších žákyň na Štvanici

Lucie Urbanová (2006, TK Agrfert Prostějov) vyhrála turnaj ČTS třídy A v Praze na Štvanici. Ve finále porazila Terezu Valentovou (2007, TK Sparta Praha) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhrály Karolína Heiderová (2006, TK PRECHEZA Přerov) s Veronikou Novákovou (2006, TK SC Ostrava). Výsledky.

27.02.2018
OPTIM TOUR 2018: Kvalitní Milten cup mužů vyhrál Vocel

Na Miltenu se tentokrát sešla velmi slušná kvalita hráčů a zřejmě také proto, že téměř nikdo nehrál v cizině a hráči tak využili příležitost změřit síly na domácí půdě. Je nutno také zmínit kvalitní zastoupení nadějných dorostenců. Výsledky.

20.02.2018
Petra Kvitová zvítězila na turnaji v Dauhá

Petra Kvitová (1990, WTA 10) vybojovala na turnaji v Dauhá druhý letošní a celkově svůj 22. titul na okruhu WTA. Ve finále zdolala Španělku Garbiňe Muguruzu 3:6, 6:3, 6:4.

18.02.2018
Dívky do 14-ti let jsou vítězkami Winter Cupu 2018

Družstvo dívek do 14-ti let ve složení Linda Nosková, Barbora Palicová a Linda Fruhvirtová vyhrálo halové mistrovství Evropy družstev – Winter Cup 2018 v Rakovníku. Český tým pod vedením kapitána Daniela Filja ve finále porazil Rusko 2:1. Družstvo chlapců do 14-ti let skončilo na 6. místě. Družstvo dívek do 16-ti let skončilo na 5. místě. Chlapci do 16-ti let se do finálové části soutěže neprobojovali. Výsledky.

18.02.2018
Domluvte si včas hostování, soutěže družstev se blíží

Blíží se letní tenisová sezóna a s ní soutěže družstev. Pokud chcete hrát soutěže družstev a váš mateřský klub nesestaví družstvo nebo naopak s vámi do družstva nepočítá, můžete využít možnost zahrát si družstva v jiném klubu. K tomu je potřeba si domluvit hostování. Hráč může hostovat maximálně do dvou věkových kategorií. Např. mladší žák ze Sparty může hostovat v kategorii ml. žáků do Prostějova a v kategorii st. žáků do Přerova. Hostování platí pouze pro aktuální sezónu a hráč je stále hráčem svého mateřského klubu.

13.02.2018
Češky do 12-ti let halovými Mistryněmi Evropy družstev

Český tým dívek do 12-ti let ve složení Brenda Fruhvirtová, Nikola Bartůňková a Sára Bejlek ovládl Winter Cup 2018, tedy halové Mistrovství Evropy družstev. V britském Sunderlandu Češky porazily Rakousko, Polsko a Velkou Británii bez ztráty bodu. Výsledky.

11.02.2018
Češi do 12-ti let halovými Mistry Evropy družstev

Finálovou skupinu Winter Cupu 2018 do 12-ti let ovládl český tým. Ve Vésce české trio ve složení Petr Brunclík, Maxim Mrva a Vojtěch Valeš porazilo týmy Portugalska 3:0, Velké Británie 2:1 a Itálie 3:0. Výsledky.

11.02.2018
Fed Cup: Češky porazily Švýcarsko a postupují do semifinále

České tenistky si v letošním ročníku Fed Cupu opět zahrají semifinále. Na domácí půdě porazily výběr Švýcarska, když jim k postupu stačily tři dvouhry. Rozhodující bod přidala Petra Kvitová, která porazila švýcarskou jedničku Belindu Benčič 6:2 6:4.

11.02.2018