Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ondřej Kačín vyhrál turnaj Tennis Europe v Řecku
Ondřej Kačín (2011, TE U14 117) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat. 3 hráčů do 14 let v řecké Rafině. Ve finále porazil Itala Carroccio 6:4, 6:3.
19.11.2024
Blažková došla do finále turnaje ITF J100 na Slovensku
Klára Blažková (2008, ITF 408) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J100 hráček do 18 let ve slovenské Trnavě. Ve finále nestačila na Němku Hejtmanek 4:6, 3:6. Do finále soutěže čtyřher došly Pavla Švíglerová a Vanessa Svobodová.
17.11.2024
Kusý a Heřmanová vyhráli turnaj ITF J60 v Polsku
Jakub Kusý (2009, ITF 644) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J60 hráčů do 18 let v poslké Pszczyně. Ve finále porazil Američana Savano 7:6(5), 6:1. Čtyřhru vyhráli Tomáš Krejčí a Jakub Kusý, kteří v českém finále porazili Štěpána Skleničku a Jakuba Vrtílku 4:6, 6:1, 10:8. V kategorii dívek zvítězila Tereza Heřmanová (2009, ITF 752), která ve finále porazila Polku Husar 7:6(4), 6:2. Tereza Heřmanová s Polkou Affelt vyhrála i soutěž čtyřher.
17.11.2024
Druhý titul v řadě! Svrčina vyhrál i v Bombaji, dál vylepšuje svůj žebříček
Dva týdny v Indii, dva tituly! Dalibor Svrčina navázal na vítězství z Bhuvanéšvaru z minulého týdne a triumfoval také na pětadvacítce v indické Bombaji. Český tenista v nedělním finále zvládl třísetový duel s turnajovou jedničkou Chumojunem Sultanovem a za dvě hodiny a 12 minut se radoval z vítězství 3:6, 6:1, 6:2.
17.11.2024
Bolestivý konec ve čtvrtfinále BJKC. Češky podlehly Polkám 1:2 na zápasy
Česká reprezentace prohrála v sobotním čtvrtfinále Poháru Billie Jean Kingové se silnými Polkami poměrem 1:2 na zápasy. Marie Bouzková porazila na úvod v souboji týmových dvojek Magdalenu Frechovou ve třech setech, a zajistila tak českému týmu první bod. O vyrovnání se ve španělské Málaze postarala světová dvojka Iga Šwiateková, jež udolala v třísetové bitvě Lindu Noskovou. O výsledku čtvrtfinále rozhodla čtyřhra, v níž Šwiateková s Katarzynou Kawaovou přehrály ve dvou setech Bouzkovou s Kateřinou Siniakovou.
17.11.2024
Český a polský tenisový svaz budou spolupracovat
Prezident Polského tenisového svazu Darius Lukaszewski se dnes sešel v Malaze s předsedou českého tenisového svazu Jakubem Kotrbou. Ten mu na úvod pogratuloval k včerejšímu vítězství nad celkem Španělska.
16.11.2024
Bartůňková se může po dopingovém nálezu vrátit okamžitě k tenisu
Osmnáctiletá naděje Nikola Bartůňková se může po letošním pozitivním testu za doping vrátit okamžitě k tenisu. Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA) dnes na svém webu uvedla, že loňská finalistka juniorského Wimbledonu přijala šestiměsíční distanc, jenž absolvovala v době, kdy měla provizorně zastavenou činnost. Zdroj: www.idnes.cz
14.11.2024
Úspěch v Limě! Kopřiva zdolal talentovaného Dána a slaví druhý titul v sezoně
Český tenista Vít Kopřiva (149.) si připsal na challengeru v peruánské Limě svůj druhý titul v této sezoně! Vítěz challengeru v polském Štětíně dokázal v nedělním finále na antukovém turnaji zdolat talentovaného Dána Elmera Mollera (172.) za dvě hodiny a 23 minut po setech 6:3, 7:6(3).
11.11.2024
Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina
Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.
11.11.2024
Darja Viďmanová vyhrála turnaj žen ITF v Miami
Darja Viďmanová (2003, WTA 382) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF dotovaný $25,000 v Miami. Ve finále porazila Japonku Crossley 4:6, 6:4, 6:1.
11.11.2024
Šmejcký a Levinsky vyhráli turnaj ITF J60 v Saudské Arábii
Jakub Šmejcký (2008, ITF 408) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J60 hráčů do 18 let v Rijádu v Saudské Arábii. Ve finále porazil Brita Aliho 6:0, 6:0. V kategorii dívek zvítězila Gloria Levinsky (2010, ITF 1181), která ve finále porazila Alinu Botashevu 3:6, 6:4, 6:1. Gloria došla i do finále soutěže čtyřher.
11.11.2024
Kemp Kréta 2024
Klub LTC Houštka, Stará Boleslav, organizuje 2x ročně soustředění závodních hráčů a rodičů u moře. Na jaře jde o přípravu na letní sezónu se zaměřenim primárně tenis plus psychologické poradenství a doplňkově kondice. Na podzim je základem soustředění kondiční příprava, kompenzace, regenerace a naopak tenis doplňkově.
07.11.2024
Česko-polské tenisové soustředění 2024
15.9.2024 černý den klubu SK JC SPORT OPAVA. Tento den nás zasáhly rozsáhlé povodně, které nám vzaly veškeré tréninkové podmínky. Tenisové kurty byly z velké části zničeny, stejně jako tenisová hala. Během jednoho jediného dne náš klub přišel o vše. Momentálně intenzivně pracujeme na obnovení areálu, ale cesta bude ještě dlouhá. Tímto bychom chtěli poděkovat p. Hynkovi a jeho polským přátelům, kteří nám poskytli své zázemí v TENISOVÉ AKADEMII KOZERKI (hotel, tenisové kurty, halu, fitness, stravu). V termínu 27. 10 - 1. 11. 2024 bylo naplánováno tenisové soustředění pro závodní hráče našeho klubu. Vyměnili jsme si vzájemně své zkušenosti a děti si zahrály mezi sebou. Děkujeme TENISOVÉ AKADEMII KOZERKI Šéftrenér klubu SK JC SPORT OPAVA, Heider Jiří.
06.11.2024
Tréninkový kemp a turnaj pro tenisové talenty
Ve dnech 25. 10 - 1. 11.2024 se uskutečnil v Bialsko Biale Tréninkový kemp a turnaj pro tenisové talenty, podpořený z Fondu malých projektů v Euroregionu Beskydy v rámci programu INTERREG Česko-Polsko 2021–2027. Severomoravský tenisový svaz reprezentovala dle podmínek projektu Krajská tenisová akademie Moravskoslezského kraje, která nominovala děti ročníku 2010 a ročníku 2011. Celý týden se každý den trénovalo až 6 hodin denně a odehráli se i turnaj družstev mezi Českem ( MSK), Slovenskem (Žilinský kraj) a Polskem (Slezského vojvodství.). Tento projekt hodnotíme velmi kladně a těšíme se na pokračovaní v roce 2025 bud v Česku či Slovensku.
04.11.2024
Halfarová vyhrála turnaj Tennis Europe ve Španělsku
Eva Halfarová (2011, TE U16 400) vyhrála turnaj Tennis Europe hráček do 16 let ve Španělské Palmanova. Ve finále porazila Španělku Lara Diaz Garcia 3:6, 6:3, 6:1. Eva Halfarová vyhrála i soutěž čtyřher spolu s Britkou Zingg.
03.11.2024
Lukáš Dvořák vyhrál turnaj ITF J30 na Kypru ve dvouhře i čtyřhře
Lukáš Dvořák (2006, ITF 892) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J30 v kyperském Paralimni. Ve finále porazil domácího hráče Konstantinose Megalemose 6:1, 6:3. Ve finále čtyřhry spolu s Matějem Sedlatým (2007, ITF 3047) porazili řecký pár Makris-Pournaropoulos 6:2, 6:4. Navázali tím na nedávné předchozí společné vítězství ve čtyřhře na turnaji ITF 30 v Livornu v Itálií.
03.11.2024
Zajíčková na Turnaji mistryň do 14 let obsadila druhé místo
Tento týden se v Monte Carlu konaly finálové turnaje pod hlavičkou juniorské organizace Tennis Europe. V Turnajích mistrů a mistryň do 14 let a do 16 let se představily dvě české tenistky, obě v kategorii do 14 let. Kateřina Zajíčková se probojovala do finále a obsadila konečné druhé místo, Laura Chlumská skončila pátá.
28.10.2024
Brečková vyhrála turnaj žen ITF v Chorvatsku
Nikola Brečková (2001, WTA 1220) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF v chorvatském Bolu. Ve finále porazila Rumunku Vasilescu 6:4, 7:6(4). Nikola získala 15 bodů do žebříčku WTA, což jí posune zhruba na pozici 943. Do finále soutěže čtyřher došl Jana Kareisová a Magdalena Smékalová.
28.10.2024
Lehečka si na druhý titul musí počkat. V Antverpách nestačil na španělského veterána
Jiří Lehečka si na svůj druhý titul z okruhu ATP bude muset ještě počkat. Ve finále halového turnaje v belgických Antverpách českému tenistovi nevyšel zápas proti Robertovi Bautistovi, se kterým prohrál za hodinu a 16 minut po setech 5:7, 1:6.
21.10.2024
Samsonová poslední krůček neudělala. Ve finále juniorského TM nestačila na světovou jedničku
Hráčka pražské Sparty Laura Samson na juniorském Turnaji mistryň nepřetavila postup do finále v zisk titulu. V souboji s juniorskou světovou jedničkou Emerson Jonesovou z Austrálie prohrála za hodinu a 41 minut dvakrát 4:6 a obsadila konečné druhé místo.
21.10.2024
Palicová došla do finále turnaje ITF W50 ve Francii
Barbora Palicová (2004, WTA 201) došla do finále mezinárodního turnaje ITF žen W50 ve francouzkém Cherbourg-en-Cotentin. Ve finále nestačila Anastasii Zakharovu 6:3, 1:6, 4:6.
21.10.2024
Jana Kovačková vyhrála turnaj ITF J300 ve Španělsku
Jana Kovačková (2010, ITF 45) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J300 ve španělském Sanxenxo. V českém finále porazila svou starší sestru Alenu 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Alena Kovačková a Jana Kovačková.
21.10.2024
Švíglerová došla do finále turnaje ITF J60 v Dánsku
Pavla Švíglerová (2008, ITF 322) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J60 v dánském Rungsted Kys. Ve finále nestačila na Polku Wawrzkiewicz 2:6, 2:6.
21.10.2024
Svobodová vyhrála turnaj ITF J60 v Maďarsku
Vanessa Svobodová (2009, ITF 491) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J60 v maďarském Mogyorodu. Ve finále porazila Slovenku Cinkanicovou 6:4, 6:0. Vanessa vyhrála i čtyřhru spolu s Rumunkou Varsa. V kategorii chlapců Radek Chodora vyhrál čtyřhru spolu se Srbem Ceramilacem.
21.10.2024
Valdmannová vyhrála turnaj ITF J200 v Německu, Brunclík došel do finále
Vendula Valdmannová (2007, ITF 19) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 v německém Villingen-Schwenningen, když ve finále porazila Němku Bennemann 6:2, 7:6(5). V kategorii chlapců do finále došel Petr Brunclík (2006, ITF 28), který nestačil pouze na Nizozemce Boogaarda 3:6, 2:6. Brunclík s Boogaardem vyhráli soutěž čtyřher.
21.10.2024
Slavnostní vyhlášení Středočeského tenisového svazu
Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších středočeských hráčů proběhlo ve čtvrtek 17.10.2024 v hlavním sále středočeského hejtmanství. Už samotné místo konání umocnilo význam této mimořádné události.
18.10.2024
Jana Kovačková vyhrála turnaj ITF J300 v Maroku
Jana Kovačková (2010, ITF 45) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J300 v marocké Casablance. Ve finále porazila Srbku Vujovič 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Jana Kovačková a Alena Kovačková.
14.10.2024
Blažková vyhrála turnaj ITF J60 v Itálii
Klára Blažková (2008, ITF 398) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J60 hráček do 18 let v italské Bari. Ve finále porazila Ksenii Ruchkinu 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrála Klára Štěpánková spolu se Slovinkou Butina Jazbec.
14.10.2024
Český tenisový svaz zveřejnil oficiální žebříčky pro zimní sezónu 2024/2025
Český tenisový svaz zveřejnil žebříčky, do kterých jsou započítány bodové zisky ze soutěží jednotlivců a družstev v zimní sezóně 2023/2024 a letní sezóně 2024. Tento žebříček bude platit pro přijímání a nasazování na turnajích ČTS v zimní sezóně 2024/2025 (listopad 2024 - březen 2025). Začátkem dubna vyjde letní žebříček, který bude sestaven z bodových ziský letní sezóny 2024 a zimní sezóny 2024/2025.
12.10.2024
Kondiční soustředění tenisové akademie Moravskoslezského kraje
Kondičním soustředění v horském středisku Bílá minulý víkend zahájila svoji činnost krajská tenisová akademie Moravskoslezského kraje. Přes 40 hráčů ve věku 12-17 let společně s 7 trenéry absolvovalo náročné soustředění včetně testů fyzické přípravy. Děkujeme za významný příspěvek do rozpočtu naší akademie Českému tenisovému svazu a pevně věříme, že tato podpora napomůže k výkonnostnímu růstu všech členů naší akademie. Blíže o činnosti akademie najdete na www.ktamsk.cz.
09.10.2024
Jen dva ztracené gemy! Osmnáctiletá Bejlek slaví první titul v roce 2024
Česká tenistka Sára Bejlek vyhrála velký turnaj ITF v chorvatském Šibeniku! Na akci kategorie W75 ve finále vypráskala z dvorce Lotyšku Darju Semenistou, kterou porazila za hodinu a dvě minuty 6:2, 6:0. Tímto dominantním výkonem ukořistila první titul v této sezoně.
06.10.2024
Vrtílka a Blažková došli do finále turnaje ITF v Albánii
Jakub Vrtílka (2008, ITF 731) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J60 v albánské Tiraně. Ve finále nestačil na Řeka Geladarise 3:6, 3:6. Do finále čtyřhry došli Jan Fröhlich a Max Fröhlich. V kategorii dívek do finále došla Klára Blažková (2008, ITF 613), kde nestačila na Srbku Cvetkovič 0:6, 4:6. Klára došla i do finále čtyřhry.
05.10.2024
Šmejcký vyhrál turnaj ITF J60 v Azerbajdžánu
Jakub Šmejcký (2008, ITF 471) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J60 v Baku v Azerbajdžánu. Ve finále porazil Alana Aiukhanova 6:4, 2:6, 7:5. Jakub získal 60 bodů do žebříčku ITF, což ho posune zhruba na pozici 391.
05.10.2024
Zadávání turnajů do Zimní termínové listiny 2025 bylo spuštěno
Český tenisový svaz otevřel možnost zadávat turnaje do Zimní termínové listiny 2024/2025. Vše probíhá v Informačním systému ČTS v rubrice Kontakt klubu / TL-přihlášky. Zimní termínová listina ČTS 2024/2025 bude zveřejněna 1.11.2024, kdy bude spuštěno i přihlašování hráčů na turnaje ZTL 2024/2025.
01.10.2024
Košárko a Svobodová vyhráli turnaj ITF J30 ve Frýdku-Místku
Filip Košárko (2008, ITF 1078) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J30 hráčů do 18 let ve Frýdku-Místku. V českém finále porazil Josefa Lebiše 3:6, 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhráli Jiří Fiala a David Knesl. V kategorii dívek zvítězila Vanessa Svobodová (2009, ITF 525), která ve finále porazila Kateřinu Zajíčkovou 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Vanessa Svobodová a Rozálie Vrajíková.
30.09.2024
MČR babytenisu 2024 vyhráli Hončl a Svoboda
Mistrovství ČR babytenisu, tedy hráčů 7-9 let vyhráli Oskar Hončl (SK HAMR, z.s.) a Iva Svoboda (TK Sparta Praha). Hončl porazil ve finále Horu 6:4. Svoboda porazila ve finále Karolinu Bártkovou 6:0.
26.09.2024
Sto let tenisu ve Frýdlantu nad Ostravicí
Před 100 lety, v roce 1924, několik tenisových nadšenců za pomoci ředitelství závodu Ferrum zbudovalo v parku města první tenisový dvorec. Od té doby ve Frýdlantě n. O. působilo několik klubů, přičemž největších úspěchů bylo dosaženo v devadesátých letech minulého století, kdy klub TK Czechpol Energy na dvorcích proháněl hráče Sparty či Prostějova. V rámci oslavy 100 let tenisu ve Frýdlantu nad Ostravicí bylo odehráno několik exhibičních utkání různých věkových kategorií a za celoživotní práci a podporu českého tenisu byl oceněn čerstvý jubilant Přemysl Pešat.
23.09.2024
Wirglerová vyhrála áčkový turnaj žen ve Znojmě
Poslední letní áčkový turnaj ve Znojmě vyhrála domácí hráčka Simona Wirglerová (TK Znojmo), když ve finále dvouhry porazila Kristinu Zámečníkovou (TJ Sokol Vysočany) 4:6 6:4 6:2. Čtyřhru vyhrála Simona Wirglerová s Aničkou Dvořáčkovou (ŽLTC Brno), které porazily ve finálovém utkání Kristinu Zámečníkovou a Natálii Šalkovou (TK Neridé) 6:1 6:2.
23.09.2024
Chodora a Slavíková vyhráli turnaj ITF J30 v Prostějově
Radek Chodora (2007, ITF 803) vyhrál meinárodní turnaj ITF J30 hráčů do 18 v let v Prostějově. Ve finále porazil Dominika Vágnera 4:6, 6:3, 6:2. Čtyřhru vyhráli Ondřej Beránek a David Knesl. V kategorii dívek zvítězila Barbora Slavíková (2008, ITF 689), která v českém finále porazila Vendulu Mojžíšovou 6:2, 6:2. Čtyřhru vyhrály Laura Chlumská a Sofie Mottlová.
22.09.2024
Alena Kovačková došla do finále mistrovství Evropy do 18 let v Rakousku
Alena Kovačková (2008, ITF 20) došla do finále Mistrovsví Evropy hráček do 18 let v rakouském Oberpullendorfu. Ve finále nestačila na Srbku Kostovič 1:6, 0:6. Alena získala 210 bodů do žebříčku ITF, což jí posune o jednu pozici výše na pozici 19.
22.09.2024