Český tenisový svaz

OPTIM TOUR 2015: Závěrečné MASTERS na Mělníku pro Michala Fraňka

21.09.2015

Jeden z nejlepších turnajů MASTERS mužů za poslední roky se hrál na Mělníku. Velmi dobré počasí, žádné zranění a skreče a také pohoda mezi hráči jen umocnila význam této akce, na kterou finančně přispělo samotné město. A jak vše probíhalo?

V první skupině se čekal postup Jana Kunčíka a Michala Fraňka, ale vše zdramatizoval hned v prvním zápase Petr Nouza (r.1998), který ve třech setech přehrál právě Kunčíka.

Jenže druhý den prohrál možná trochu překvapivě z Jakubem Rozlivkem a postup byl ztracen, tím spíše, že Honza Kunčík zvládl koncovku rozhodujícího setu v zápase s Fraňkem a nakonec postupoval z prvního místa do semifinále.

Ve druhé skupině to bylo jasnější. Daniel Knoflíček byl suverénní až na drobný výpadek ve druhém setu v posledním zápase s Jiřím Vachtlem. Druhým postupujícím byl nakonec po zásluze Lukáš Michl, který v přímém souboji o postup do semifinále nedal šanci Tomáši Musilovi. Obě semifinálová utkání byla opravdu skvělou podívanou. Nejprve Dan Knoflíček stále vedl v prvním setu nad Fraňkem, přestože už ho mohl mít v hlavě dost, díky vzájemné bilanci 0:5. Jenže zase nezvládl koncovku a ve druhém setu si prohrál servis za stavu 3:3 a bylo hotovo. Servis naopak držel Michala hodně nad vodou, ale jinak naprosto vyrovnaný duel.

Ještě lepší to bylo na vedlejším dvorci, kde všichni spíše favorizovali skoro domácího Lukáše Michla (hostování v SK Mělník ve II. lize).

Michl vedl 5:4 a podával, nevyužil jeden setbol a tiebreak pak prohrál, ve druhém vyhrál celkem v pohodě 6:3 a pak měl ve třetím 5:3 a 40:15 na servis Kunčíka, tedy dva mečboly.

Nevyužil je a pak si oba až do tiebreaku nepodrželi svůj servis ! V tiebreaku už ovšem Honza Kunčík získal vedení 6:1, když jeho soupeř zejména na začátku zahrál dva centimetrové auty a to asi rozhodlo. Škoda, že mohl postoupit pouze jeden, ale Lukáš Michl se rozhodně nemá zač stydět. Třeba jeho bekhend je doslova učebnicový, ale slabší servis ho stál asi tento zápas. Nakonec je třeba vyzdvihnout i výkony čtveřice hráčů, kteří nepostoupili dál, neboť dění ve skupinách opravdu zdramatizovali a nebyli rozhodně jen do počtu. Kdo mohl hrát a nepřijel ?

Především Václav Šafránek, Zdeněk Kolář a Filip Brtnický, kteří dali přednost zahraničním turnajům a pak také vítěz Pardubické juniorky Daniel Orlita, který byl na MČR dorostu družstev. Pondělní finálový duel byl odvetou vzájemného klání ve skupině, ale Michal Franěk si už tentokrát vítězství ujít nenechal. Zvítězil přesvědčivě 6:3,6:1 a završil tak skvělou sezónu, ve které vyhrál dvě „áčka“, MČR v Ostravě a teď i MASTERS Optim Tour.

O nadcházejícím víkendu 26 – 28.září rozehrají stejný turnaj ženy, taktéž na Mělníku.

Podrobnější info a zejména pak výsledky mužské části MASTERS Optim Tour 2015 naleznete na www.optimtour.cz.

Z Mělníka zaznamenal Pavel Zlatohlávek

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Kolodziejová došla do finále na $25,000+H v Polsku

Miriam Kolodziejová (1997, WTA 458) došla do finále mezinárodního turnaje žen v polské Toruni dotovaného $25,000. Ve finále Miri nestačila na Slovenku Škamlovou (1993, WTA 348). Nicméně za postup do finále získala 36 bodů do žebříčku WTA, což jí posune někam k 375. místu.

02.07.2017
Karolína Plíšková ovládla turnaj v Eastbourne

Svůj třetí letošní titul získala Karolína Plíšková na turnaji v Eastbourne. Světová trojka ve finále porazila Caroline Wozniacki 6:4 6:4. Oba přípravné turnaje na Wimbledon tak ovládly české tenistky, a proto patří mezi největší favoritky londýnského grandslamu.

02.07.2017
Nikola Bartůňková vítězkou TE 3 do 12-ti let v Rakovníku

Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha) ovládla mezinárodní turnaj Tennis Europe TE 3 do 12-ti let v Rakovníku. Obě semifinále byla ryze česká, Bartůňková porazila Kateřinu Charvátovou a Čornyjová vyřadila Viktorii Starečkovou. Ve finále potom jedenáctiletá Nikola porazila Čornyjovou (2005, TJ Spoje Praha) 6:1 6:2. Čtyřhru vyhrála dvojice Charvátová, Starečková. Výsledky.

01.07.2017
Olympiáda dětí a mládeže 2017 v Brně

Ve dnech 24.-29.6. 2017 se v Brně konaly Hry VIII. letní Olympiády dětí a mládeže České republiky, kde nechyběl ani tenis v kategoriích mladšího a staršího žactva. Z vítězství se radovali Jakub Menšík (ml. žáci), Kristýna Tomajková (ml. žákyně), Vojtěch Burian (st. žáci) a Kateřina Mandelíková (st. žákyně).

Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) jako turnajová jednička ve finále porazil Michala Vinteru (2005, I.ČLTK Praha) 6:1 3:6 6:1, Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov) si ve finále poradila s Darinou Přecechtělovou (2005, TK AGROFERT Prostějov) 6:4 6:0. V kategorii staršího žactva ovládl chlapecké finále Vojtěch Burian (2003, TK AGROFERT Prostějov) nad Matoušem Otypkou (2003, SK LAMA) 7:5 6:4 a první nasazená Kateřina Mandelíková (2003, TK AGROFERT Prostějov) přehrála Denise Hrdinkovou (2003, ŽLTC Brno) 6:1 6:3. Výsledky.

01.07.2017
Třetí ročník turnajů Rieter Open

Příznivci tenisu uvidí v Ústí nad Orlicí (2. – 8. července) a v Pardubicích (8. – 15. července) dva mezinárodní tenisové turnaje mužů série Rieter Open. Turnaje patří do kategorie Futures, organizátoři je ve středu 28. června představili novinářům na tiskové konferenci v Pardubicích.

29.06.2017
Staněk došel do finále na $15,000 v Polsku

Robin Staněk (1995, ATP 604) došel do finále na turnaji ITF Futures mužů v polské Gdyni. Ve finále nestačil na Švéda Erikssona 5:7, 1:6. Výsledky.

25.06.2017
Bayerlová vyhrála $15,000 v Holandsku

Michaela Bayerlová (1998, WTA 776) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v holan­dském Alkmaaru. Ve finále porazila Němku Heinrichs (1990, WTA 889) 6:4, 6:2. Výsledky.

25.06.2017
Kvitová v Birminghamu slaví titul 20. titul na okruhu WTA

Petra Kvitová (1990, WTA 16) při druhém turnajovém startu po zranění ruky získala titul na turnaji WTA Premier v Birminghamu. Sedmá nasazená česká tenistka ve finále porazila Australanku Ashleigh Barty (1996, WTA 77) 4:6, 6:3, 6:2 a slaví 20. triumf na okruhu WTA.

25.06.2017
Turnaj A ml. žactva ve Frýdku a Vésce vyhráli Menšík a Pávková

Vítězi turnaj A v kategorii mladšího žactva se stali obě turnajové jedničky Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) a Katrin Pávková (2005, I.ČLTK Praha). Menšík ve finále ve Frýdku-Místku porazil Adama Jedličku (2005, I.ČLTK Praha) 6:0 6:2 a Pávková si poradila s Lucií Havlíčkovou (2005, TK Sparta Praha) 6:0 6:0. Výsledky Frýdek. Výsledky Véska.

24.06.2017
Turnaj A dorostu ve Zlíně a Brně vyhráli Lehečka a Klára Nováková

Vítězi turnaje A v kategorii dorostu, který se konal ve Zlíně (dorostenci) a na ŽLTC Brno (dorostenky) se stali Jiří Lehečka (2001, TK AGROFERT Prostějov) a Klára Nováková (2002, TK Slavia Plzeň). Lehečka ve finále porazil Michala Lušovského (1999, TK PRECHEZA Přerov) 6:1 6:3 a Nováková přehrála Terezii Pluhařovou (2002, TK AGROFERT Prostějov) 6:2 3:6 6:1. Výsledky Zlín. Výsledky Brno.

24.06.2017
WTA Birmingham: České semifinále Kvitová vs. Šafářová

Petra Kvitová pokračuje ve vítězném tažení turnajem WTA v Birminghamu, když ve čtvrtfinále porazila Kristinu Mladenovic 6:4 7:6(5). Úspěšná byla i Lucie Šafářová, která se ale na postup nadřela. Proti Darii Gavrilové odvrátila tři mečboly a po bitvě 6:7(4) 6:3 7:6(5) postoupila do semifinále.

24.06.2017
Berdych v Queensu končí ve čtvrtfinále, znovu s Lopezem

Stejně jako minulý týden ve Stuttgartu podlehl Tomáš Berdych Felicianu Lopezovi. Tentokrát Berdych nevyužil mečbol, který v utkání měl, a po setech 6:7(5) 7:6(1) 5:7 končí ve čtvrtfinále turnaje v Queen´s clubu.

24.06.2017
Darja Viďmanová vyhrála TE 1 do 16-ti let v Miláně

Prestižní turnaj kategorie TE 1 do 16-ti let v Miláně vyhrála Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha). Turnajová sedmička prošla prvními třemi koly se ztrátou pouhých 5 gemů, poté ovládla dva třísetové duely a ve finále porazila Francouzku Monnet 6:4 6:1. Spolu s Petrou Csabi došla Darja do semifinále čtyřhry. Výsledky.

18.06.2017
Karolína Nováčková vyhrála TE 3 do 16-ti let v Hrádku n. Nisou

Vítězkou mezinárodního turnaje TE 3 do 16-ti let v Hrádku nad Nisou se stala Karolína Nováčková (2003, TK Sport Kolovraty). Nováčková ve finále porazila Němku Lauru Isabel Putz 4:6 6:0 6:4. Čtyřhru vyhrála domácí dvojice Nosková, Palicová. Mezi chlapci nejdále došel Kristián Kubík, který skončil v semifinále. Výsledky.

18.06.2017
Lucie Šafářová nestačila na Vekic a končí v semifinále

Lucie Šafářová si finále v Nottinghamu nezahraje, v semifinále totiž nestačila v třísetovém boji na nenasazenou Chorvatku Donnu Vekic 6:7(5) 6:3 6:7(4). Vekic se o titul střetne s turnajovou jedničkou Johannnou Kontou.

18.06.2017
Miriam Kolodziejová došla do finále turnaje $15,000 v Přerově

O titul si na turnaji s dotací $15,000 v Přerově zahrála Miriam Kolodziejová (WTA 482 ). Česká hráčka ale nestačila na Slovenku Lenku Jurikovou, která tak obhájila loňské vítězství. Do semifinále došly z Češek ještě Monika Kilnarová a Aneta Kladivová. Čtyřhru vyhrála domácí dvojice Dudláková, Kolodziejová. Výsledky.

18.06.2017
Bartoň a Černá vyhráli TE 3 do 14-ti let v Polsku

Hynek Bartoň (2004, TK AGROFERT Prostějov) a Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha) se stali vítězi mezinárodního turnaje TE 3 do 14-ti let v polském Kolobrzegu. Bartoň ve finále porazil Michaela Agwiho z Irska 6:2 7:5, Černá si poradila s domácí Zuzanou Kubachou 6:2 6:2 a potvrdila roli turnajové jedničky. Výsledky.

14.06.2017
LIVE Stream z turnajů A dorostu a mladšího žactva

Od 12.-16. června se ve Zlíně a Brně koná turnaj kategorie A dorostenců a dorostenek. Ve Frýdku-Místku a Véstce hrají mladší žáci a mladší žákyně. Vy můžete sledovat dění na jednotlivých dvorcích přímo na internetu prostřednictvím živého přenosu tzv. LIVE STREAMu. Zlín: kurt 1, kurt 2. Brno: kurt 1, kurt 2. Frýdek-Místek: kurt 5, kurt 6. Véska: centr kurt, kurt 4.

14.06.2017
Petra Krejsová porazila v Hertogenboschi Jelenu Jankovič

Petra Krejsová (1990, WTA 277) při svém debutu v hlavní soutěži turnaje WTA Internetional porazila na trávě v Hertogenboschi 6:3, 7:5 bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovič (1985, WTA 60). V dalším kole Petru čeká Ukrajinka Tsurenko (1989, WTA 37).

12.06.2017
Nikola Bartůňková vyhrála TE 3 do 12-ti let v Hrádku n. Nisou

Vítězkou mezinárodního turnaje do 12-ti let TE 3 v Hrádku nad Nisou se stala Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha). České hráčky zcela ovládly závěrečná kola, když do semifinále postoupily čtyři. Katrin Pávková (2005, I.ČLTK Praha) porazila Natálii Paterovou (2005, TK Sparta Praha) a Bartůňková si poradila se Sárou Bejlek (2006, TK AGROFERT Prostějov). Ve finále potom Pávková za stavu 2:6 1:1 Bartůňkové vzdala. Z chlapců nejdále došel Filip Horák, který skončil v semifinále. Výsledky.

11.06.2017