Český tenisový svaz

Česká tenisová elita už v úterý na Spartě!

25.05.2020

Tenisový turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu se uskuteční ve dnech 26. až 28. května v areálu TK Sparta Praha. Akce se zúčastní nejlepší čeští tenisté a tenistky, účast přislíbila Petra Kvitová nebo Jiří Veselý. Celkově se představí osm mužů a stejný počet žen.

O pohár prezidenta ČTS je první událostí, kterou Český tenisový svaz připravil pro tuzemské hráče a hráčky v době, kdy se nekonají žádné mezinárodní profesionální turnaje. Díky uvolňování situace v republice se může první akce uskutečnit už za dva týdny. Zápasy budou bez přítomnosti diváků u kurtů, avšak všechna klání budou přenášena živě na televizních stanicích (O pohár prezidenta ČTS se bude přenášet na obrazovkách České televize) nebo přes livestream na internetu.

„Hledali jsme modely soutěží, díky nimž se do akce dostane co největší počet českých hráčů. Cením si toho, že se představí prakticky kompletní daviscupová i fedcupová reprezentace,“ uvedl prezident svazu Ivo Kaderka.

Turnaje se zúčastní osm žen a osm mužů. Zatímco ženy budou zápolit na tvrdém povrchu, muži se utkají na antuce.

Svůj start na pražské antuce potvrdili Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Tomáš Macháč, Michael Vrbenský a Jiří Lehečka.

„Jsem nadšený, že se vracíme do turnajového módu. Jde o to, abychom se dostali tam, kde jsme v březnu končili,“ řekl nejvýše nasazený Jiří Veselý, jemuž v žebříčku patří 65. místo.

Z tenistek se diváci můžou těšit na Petru Kvitovou, Karolínu Muchovou, Barboru Strýcovou, Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. Klání by se měly, pokud budou zdrávy, zúčastnit i sestry Plíškovy.

„Těší mě, že v pavouku budou samé Češky a že se hraje zrovna na Spartě, kde jsem předloni vyhrála turnaj. Série soutěžních utkání od svazu je prima, protože sebekvalitnější sparingová příprava nikdy nenahradí turnajový zápas,“ uvědomuje si dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

S atraktivním obsazením v pavouku žen pomáhal fedcupový kapitán Petr Pála, u mužů pak daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Před samotným zahájením ostrých duelů se v pondělí 25. května bude konat tréninkový den. V úterý 26. května pak vše vypukne, když se uskuteční všech osm čtvrtfinálových zápasů (dopolední blok, 2 mužské a 2 ženské, od 10:00; odpolední blok, 2 mužské a 2 ženské, od 14:00). Ve středu budou následovat semifinále a ve čtvrtek finále.

„Všechny hrací dny bude vysílat Česká televize,“ prozradil ředitel turnaje a ředitel TK Sparta Praha David Trunda.

Cílem přípravného klání přitom bude nejen tenisové zápolení po vynucené dlouhé pauze, ale i pomoc potřebným v nelehké době. „Výtěžek příspěvků od hráčů využijeme na mírnění následků pandemie v České republice,“ doplnil Ivo Kaderka.

Druhým projektem svazu bude od 11. června dlouhodobá soutěž smíšených družstev Barvy pro budoucnost – topliga ČTS by Moneta. Dále se uskuteční série týdenních turnajů, jako první se bude hrát od 22. června ve Starých Splavech. Tenisový svaz také pracuje na systému soutěží pro děti, mládež a rekreační hráče.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj A ml. žactva ve Valmezu a Břeclavi vyhráli Kratochvíl a Černá

Vítězi turnaje A mladšího žactva ve Valasškém Meziříčí (ml. žáci) a v Břeclavi (ml. žákyně) se stali Ondřej Kratochvíl (2004, TK Sparta Praha) a Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha). Kratochvíl ve finále porazil Jiřího Fiedlera (2004, I.ČLTK Praha) 6:3 6:1 a Černé vzdala Barbora Palicová (2004, Severočeská tenisová). Výsledky Valmez. Výsledky Břeclav.

24.08.2016
OPTIM TOUR 2016: Vítězství z Mladé Boleslavi pro Fraňka a Polanskou

Zbytečnou kvalifikací díky pozdním odhláškám bylo v pátek zahájeno „áčko“ v Mladé Boleslavi. Navzdory tomu plné startovní pole hlavní soutěže nabídlo spoustu zajímavých a vyrovnaných duelů. Soutěž mužů nakonec vyhrál největší favorit Michal Franěk a zde již potřetí za sebou. Výsledky: muži, ženy.

24.08.2016
Karolína Plíšková vyhrála turnaj v Cincinnati

Karolína Plíšková (1992, WTA 17) vyhrála turnaj WTA Premier 5 v Cincinnati. Ve finále porazila Angelique Kerber (1988, WTA 2) 6:3, 6:1. Čtyřhru vyhrála Bára Strýcová s Indkou Mirzou nad párem Hingis/Vandeweghe 7:5, 6:4.

21.08.2016
Tereza Procházková z kvalifikace ve finále desítky žen

Sedmnáctiletá Tereza Procházková (1999, NR) si poprvé v kariéře zahrála o titul na ženském okruhu, když ve Slovenské Lupce prošla z kvalifikace až do finále. V něm potom hladce podlehla domácí Lence Jurikové 1:6 2:6. Čtyřhru vyhrála česko-slovenská dvojice Krejsová, Škamlová. Výsledky.

21.08.2016
Karolína Plíšková si v Cincinnati zahraje o titul

Pouhou hodinu potřebovala Karolína Plíšková na to, aby v Cincinnati smetla z kurtu světovou trojku Garbine Muguruzu 6:1 6:3 a zajistila si tak postup do finále. Tam vyzve Angelique Kerber z Německa, která si v semifinále poradila se Simonou Halep.

21.08.2016
Vítek Horák ve finále dvouhry TE 2 do 16-ti let v Sarajevu

O titul si v bosenské metropoli zahrál Vítek Horák (2002, I.ČLTK Praha). Turnajová dvojka ve finále nestačila na Srba Kristijana Juhase 1:6 0:6. Spolu s Rusem Sharipovem si zahrál i semifinále čtyřhry. Výsledky.

21.08.2016
Patricie Kubíková vyhrála TE 3 do 12-ti let v rakouském Bludenz

Svůj třetí turnajový titul v letošní sezoně si v rakouském Bludenz připsala Patricie Kubíková (2004, TK Sparta Praha), která vyhrála turnaj TE 3 do 12-ti let. Patricie během turnaje neztratila ani set, ve finále porazila Rusku Tatianu Pushkinu 6:3 6:2. Výsledky.

21.08.2016
Plíšková porazila Kuznetsovou a je v semifinále Cincinnati

Třetí vítězný zápas má za sebou v Cincinnati Karolína Plíšková. Turnajová patnáctka ve čtvrtfinále porazila Svetlanu Kuznetsovou 6:3 4:6 6:2 a teď ji čeká Garbine Muguruza.

19.08.2016
Mistry ČR dospělých 2016 jsou Michnev a Mendesová

Vítězem dvouhry mužů a novým mistrem ČR pro rok 2016 se stal Petr Michnev, který ve finále porazil Marka Michaličku 6:4, 6:3. Vítězkou dvouhry a mistryní ČR pro rok 2016 se stala Pernilla Mendesová, která ve finále přehrála Karolínu Stuchlou 7:5, 6:2. Mistry ČR ve čtyřhře mužů se na ostravském mistrovství stala domácí dvojice Vala/Rola, která ve finále porazila Nebojsu a Bíška 6:4, 2:6, 10:8. Ve čtyřhře žen se mistryněmi staly Kunčíková a Stuchlá, které ve finále porazily Tomanovou a Knutsonovou 6:2, 6:1. Výsledky: muži, ženy. Webové stránky. LIVESCORE. Fotogalerie.

19.08.2016
Karolína Plíšková ve čtvrtfinále v Cincinnati, Berdych a Strýcová končí

Tomáš Berdych i Barbora Strýcová končí v Cincinnati ve třetím kole. Berdych se s turnajem loučí po porážce od Marina Čiliče 3:6 6:4 4:6 a Strýcová nezdolala turnajovou dvojku Kerber 6:7(5) 4:6. Poslední českou zástupkyní ve hře tak zůstala Karolína Plíšková, kterou ve čtvrtfinále čeká Svetlana Kuznetsova.

19.08.2016
Ostrava zná mistry ČR ve čtyřhrách pro rok 2016

Mistry ČR ve čtyřhře mužů se na ostravském mistrovství stala domácí dvojice Vala/Rola, která ve finále porazila Nebojsu a Bíška 6:4, 2:6, 10:8. Ve čtyřhře žen se mistryněmi staly Kunčíková a Stuchlá, které ve finále porazily Tomanovou a Knutsonovou 6:2, 6:1. Do finále dvouhry žen postoupily Mendesová a Stuchlá, do finále dvouhry mužů Michalička a Michnev. Finále žen začíná v pátek ve 13 hod., finále mužů v 15 hod. Výsledky: muži, ženy. Webové stránky. LIVESCORE. Fotogalerie.

18.08.2016
Lukáš Malík má bronzovou medaili z MČR mužů

Nejstarší účastník mistrovství ČR mužů v Ostravě – Lukáš Malík (1975, VSK VŠB-TU Ostrava) došel spolu se svým parťákem Jakubem Kadorou do semifinále čtyřhry, kde nestačili na pár Vala/Rola 3:6, 3:6. Výsledky: muži, ženy. Webové stránky. LIVESCORE. Fotogalerie.

17.08.2016
Turnaj A st. žactva v Ostravě a Mostě vyhráli Vaculík a Havlíčková

Vítězi turnaje kategorie A staršího žactva se stali Lukáš Vaculík (2002, TK AGROFERT Prostějov) a Beáta Havlíčková (2002, Severočeská tenisová). Vaculík ve finále v Ostravě zdolal Matouše Otypku (2003, SK LAMA o.s.) 4:6 6:4 7:5 a Havlíčková v Mostě porazila Kateřinu Mandelíkovou (2003, TK AGROFERT Prostějov) 4:6 6:4 6:1. Výsledky Ostrava. Výsledky Most.

17.08.2016
Mistrovství ČR dospělých v Ostravě 2016

Od pondělí 15. srpna se hraje na dvorcích SC Ostrava mistrovství ČR mužů a žen pro rok 2016 pod názvem PPL Cup 2016. Startuje zde 32 mužů a 32 žen, kteří hrají o celkovou dotaci 255 tis. Kč. Vítěz dvouhry mužů získá 60 tis. Kč a vítězka dvouhry žen 40 tis. Kč. Finále se hraje v pátek 19. srpna. Výsledky: muži, ženy. Webové stránky. LIVESCORE.

15.08.2016
OH Rio: Čeští tenisté mají tři bronzové medaile

Český tenis zařídil pro naši výpravu tři cenné kovy. Kromě Petry Kvitové vybojovali bronzové medaile také Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou v mixu a deblová dvojice Barbora Strýcová, Lucie Šafářová. Ty v ryze českém souboji o bronz porazily Lucii Hradeckou a Andreu Hlaváčkovou.

15.08.2016
Petra Kvitová má bronz z olympiády v Riu

Petra Kvitová (1990, WTA 14) došla do semifinále dvouhry olympisjkého turnaje v Riu, kde nestačila na Portoričanku Monicu Puig (1993, WTA 22) 4:6, 6:1, 3:6. Následující den v souboji o bronzovou medaili porazila Madison Key (1995, WTA 9) 7:5, 2:6, 6:2.

13.08.2016
Pardubická juniorka 2016: Vítězem dvouhry chlapců je Michael Vrbenský

Michael Vrbenský (1999, TK Sparta Praha) vyhrál dvouhru na Pardubické juniorce 2016. Ve finále porazil Petra Nouzu (1998, SK HAMR) 6:1, 7:5. Čtyřhru vyhráli Lehečka a Holiš E., kteří porazili Vrbenského a Bolardta 6:1, 6:1.

12.08.2016
Pardubická juniorka 2016: Vítězkou dvouhry dívek je Michaela Bayerlová

Michaela Bayerlová (1999, TK Agrofert Prostějov) vyhrála 89. ročník Pardubické juniorky, když ve finále porazila domácí senzaci Nikolu Novotnou (1998, LTC Pardubice) 6:0, 6:0. Vítězkami čtyřhry dívek se staly Anna Slováková a Johana Marková, které ve finále porazily Radku Bužkovou a Anetu Laboutkovou 6:4, 6:3. Hrací plány: dvouhra: chlapci, dívky. Hrací plány: čtyřhra: chlapci, dívky. Program dne. Webové stránky. LIVESCORE. Stream: centrální dvorec. Fotogalerie.

12.08.2016
Pardubická juniorka 2016: Nikola Novotná je ve finále

Pardubice mají novou hrdinku a její jméno je Nikola Novotná. Ta dnes nejdříve zvládla dopolední dohrávku čtvrtfinále s Lucií Procházkovou 7:6(3), 3:6, 7:6(3) a odpoledne porazila ve dvou setech Terezu Polanskou 7:5, 6:2. Zítra se Novotná pokusí tomuto neuvěřitelnému příběhu dopsat šťastný konec ve finálovém zápase proti Michele Bayerlové, která si v semifinále poradila s Terezou Procházkovou 7:6(0), 6:2. Kdo by chtěl vidět, jak vše dopadne, může finále sledovat v pátek od 10:30 hod. v areálu LTC Pardubice nebo na internetovém LIVE Streamu. V kategorii chlapců si finále zahrají Michael Vrbenský a Petr Nouza. Finále chlapců začíná ve 12:30 hod. Hrací plány: dvouhra: chlapci, dívky. Hrací plány: čtyřhra: chlapci, dívky. Program dne. Webové stránky. LIVESCORE. Stream: centrální dvorec. Fotogalerie.

11.08.2016
Pardubická juniorka 2016: Středeční program přerušil déšť

Do semifinále Pardubické juniorky postoupil druhý nejvýše nasazený hráč Michael Vrbenský ze Sparty, který si poradil s Antonínem Štěpánkem ze Štvanice 6:3, 6:2, tam se utká s Antonínem Bolardtem, který přešel přes Marka Dubského z Hamru. V horní polovině hracího plánu postoupili do semifinále Guziur a Nouza. V kategorii dívek Tereza Procházková porazila nejvýše nasazenou Johanu Markovou 0:6, 6:2, 6:3 a Michela Bayerlová porazila nenasazenou avšak favorizovanou Magdalénu Pantůčkovou 6:4, 6:1. Třetí semifinalistkou je Tereza Polanská, která si snadno poradila se Sonjou Křtěnovou 6:0, 6:3. Poslední čvrtfinále mezi domácí Novotnou a Lucií Procházkovou se dnes nedohrálo, program přerušil déšť. Také semifinále čtyřhry byly odloženy na čtvrtek. Hrací plány: dvouhra: chlapci, dívky. Hrací plány: čtyřhra: chlapci, dívky. Program dne. Webové stránky. LIVESCORE. Stream: centrální dvorec, kurt 5, kurt 4, kurt 7. Fotogalerie.

10.08.2016