Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ostravský challenger zná své účastníky

Již 14. ročník ostravského challengeru Prosperita Open se odehraje na přelomu dubna a května tradičně na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech. Můžeme se těšit na účast několika našich předních hráčů. Do Ostravy přijede Adam Pavlásek, Lukáš Rosol, Jan Šátral, Zdeněk Kolář, Petr Michnev, Marek Jaloviec, Michal Konečný nebo Jan Mertl. Předběžný list účastníků (PDF).

10.04.2017
Šafářová s Mattek-Sands vyhrály čtyřhru v Charlestonu

Lucie Šafářová s Bethanie Mattek-Sands vyhrály čtyřhru na turnaji WTA Premier v Charlestonu, když ve finále porazily Lucii Hradeckou a Kateřinu Siniakovou 6:1, 4:6, 10:7. Lucie Šafářová osmifinále dvouhry, kde nestačila na Němku Siegemund 2:6, 3:6.

09.04.2017
Michnev vyhrál turnaj $15,000 v Řecku

Petr Michnev (1989, ATP 255) vyhrál mezinárodní turnaj mužů v řeckém Heraklionu dotovaný $15,000, když ve finále porazil Francouze Bonzi (1996 ATP 327) 6:2, 7:5. Výsledky.

09.04.2017
Lucie Šafářová je ve třetím kole v Charlestonu

Do třetího kola se v Charlestonu probojovala Lucie Šafářová. Lucie v prvním kole porazila Varvaru Lepchenko 7:5 6:7(6) 6:3 a ve druhém potom vyřadila svoji deblovou partnerku Bethanie Mattek-Sands 6:3 6:3. V utkání o čtvrtfinále ji čeká Laura Siegemund z Německa, která překvapivě vyřadila Venus Williams.

06.04.2017
Turnaj A st. žactva na Spartě a ve Frýdku-Místku vyhráli Mališ a Tomajková

Vítězi posledního áčkového turnaje staršího žactva v zimní sezoně 2016/2017 se stali Šimon Mališ (2003, TK AGROFERT Prostějov) a Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov). Mališ si ve finále na Spartě poradil s Oldřichem Vejšickým (2004, TJ Sokol Vysočany TSM) 6:4 6:2 a Tomajková ve finále porazila Zuzanu Kmínkovou (2003, TK Pernštýn 1897 Pardubice) 7:5 6:2. Výsledky Sparta. Výsledky F.M..

04.04.2017
Turnaj A ml. žactva v Liberci a na Štvanici vyhráli Menšík a Pávková

Vítězi posledního halového turnaje kategorie A mladšího žactva se stali Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) a Katrin Pávková (2005, I.ČLTK Praha). Menšík ve finále v Liberci porazil Vojtěcha Petra (2005, TK Na Dolině) 6:4 6:7(0) 6:0 a domácí Pávková si poradila s Kristýnou Tomajkovou (2005, TK AGROFERT Prostějov) 6:2 6:0. Výsledky Liberec. Výsledky ČLTK.

03.04.2017
Opatija $15,000: Zdeněk Kolář došel do finále

Zdeněk Kolář (ATP 255) se probojoval do finále antukového turnaje futures $15,000 v chor­vatské Opatiji. V průběhu turnaje neztratila turnajová dvojka ani set, o titul ale Zdeňka připravil Srb Laslo Djere (ATP 196) po setech 7:5 6:4. Ve finále futires se Kolář objevil podruhé v letošní sezoně, naposledy tomu tak bylo před dvěma týdny v chorvatském Poreči. Výsledky.

03.04.2017
Marek Gengel podruhé za sebou ve finále patnáctky v Egyptě

Podruhé za dva týdny si Marek Gengel (ATP 858) zahrál o titul na futures $15,000 v egyptském Sharm el Sheikhu. V obou finále ale podlehl stejnému hráči, domácímu Karimu-Mohamedu Maamounovi (ATP 291), tentokrát ve třech setech 4:6 6:3 4:6. Ve čtvrtfinále Marek vyřadil krajana Tomáše Papíka. Výsledky.

03.04.2017
Barbora Krejčíková došla do finále turnaje $25,000 v Morningtonu

Druhou finálovou účast v řadě si v australském Morningtonu na turnaji s dotací $25,000 připsala Barbora Krejčíková (WTA 257). V boji o titul tentokrát nestačila na Francouzku Sherazad Reix (WTA 262) 6:7(3) 4:6. Spolu s Julií Glushko z Izraele ovládla čtyřhru, ve finále porazily dvojici Moore, Wongteanchai. Výsledky.

02.04.2017
Václav Šafránek vyhrál futures $25,000 na Sardínii

Třetí titul sezony si z turnaje ITF futures s dotací $25,000 na Sardínii odváží Václav Šafránek (ATP 230). V prvním kole Šafránek vyřadil krajana a deblového spoluhráče Michala Schmida 6:4 6:3 a ve finále potom zdolal Lorenza Giustina z Itálie (ATP 210) 7:6(2) 6:7(7) 7:5. Výsledky.

02.04.2017
Miami: Berdych nevyužil dva mečboly proti Federerovi

Po třísetové bitvě prohrál Tomáš Berdych ve čtvrtfinále turnaje v Miami Rogeru Federerovi. Český tenista přitom neproměnil dva mečboly a šampionovi Australian Open podlehl 2:6 6:3 6:7(6). S turnajem se loučí i Karolína Plíšková, která v semifinále nestačila na Caroline Wozniacki 7:5 1:6 1:6.

31.03.2017
Miami: Karolína Plíšková je v semifinále, Šafářovou čeká Wozniacki

První postupující do semifinále turnaje WTA v Miami je Karolína Plíšková. Turnajová dvojka porazila Mirjanu Lucic-Baroni 6:3 6:4, které oplatila porážku z letošního Australian Open. Karolína si o postup do finále zahraje s vítězkou duelu Šafářová – Wozniacki.

28.03.2017
Ivo Kaderka viceprezidentem Tennis Europe
Tenisová Evropa volila na konci března na Kongresu Tennis Europe v ruském Soči nové vedení a český tenis tam zaznamenal vynikající úspěch. Poprvé v historii se členem nejužšího vedení Tennis Europe stal zástupce České republiky, prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, který ve volbách získal absolutně největší počet hlasů všech delegátů. Následně na prvním zasedání Boardu byl Ivo Kaderka zvolen viceprezidentem Tennis Europe. Novým prezidentem Tennis Europe se stal Rus Vladimír Dmitrijev, který je předsedou Správní rady Ruské tenisové federace. Členy Boardu Tennis Europe byli zvoleni vedle Iva Kaderky, Luisanna Foddeová (It.), Allar Hint (Est.), Christiane Jolissaintová (Švýc.), David Rawlinson (GBR), Attila Richter (Maď.), Eva-Maria Schneiderová (Něm.) a Jevgenij Zukin (Ukr.). Olli Mäenpää je i nadále výkonným ředitelem Tennis Europe.
26.03.2017
Miami: Šafářová, Strýcová i Plíšková jsou v osmifinále

Českým tenistkám se v Miami daří. Tři už vybojovaly postup do osmifinále tohoto prestižního podniku. Lucie Šafářová vyřadila Ajlu Tomljanovic hladce 6:1 6:3, Barbora Strýcová si poradila se Slovenkou Čepelovou 6:2 6:4 a Karolína Plíšková porazila Yulii Putintsevu 7:5 6:3. Jedna z Češek navíc bude i ve čtvrtfinále, o které se spolu střetnou Strýcová s Plíškovou.

26.03.2017
Barbora Krejčíková ve finále $25,000 v Austrálii

O titul si na turnaji s dotací $25,000 zahrála Barbora Krejčíková (WTA 256). Turnajová sedmička v australském Morningtonu v semifinále zdolala první nasazenou Australanku Lizette Cabreru (WTA 185) 6:4 4:6 7:6(2), ve finále potom nestačila na její krajanku šestnáctiletou Destanee Aiavu (WTA 210) 2:6 6:4 2:6. Výsledky.

26.03.2017
Michal Konečný došel do finále patnáctky v Bahrajnu

Třetí finále v této sezoně si na futures $15,000 v Bahrajnu zahrál Michal Konečný (ATP 362). V Titul ho tentokrát neproměnil, když nestačil na turnajovou jedničku Tallona Griekspoora z Holandska 4:6 4:6. Výsledky.

26.03.2017
Do 3. kola v Miami postoupili Veselý i Strýcová

Jiří Veselý (1993, ATP 54) postoupil do 3. kola turnaje ATP Masters 1000 v Miami, když porazil Španěla Ramose Vinolase 7:6(5), 4:6, 6:3. V dalším kole ho čeká Američan Sock (1992, ATP 17). Do 3. kola turnaje WTA Premier Mandatory v Miami postoupila i Bára Strýcová (1986, WTA 20), která porazila Johannu Larsson 4:6, 6:3, 7:6(3). V dalším kole se utká se Slovenkou Čepelovou (1993, WTA 105).

25.03.2017
Miami: Karolína Plíšková porazila Brengle, Šafářová Gavrilovou

Dvě české tenisty postoupily na turnaji v Miami do třetího kola. Turnajová dvojka Karolína Plíšková si hladce poradila s kvalifikantkou Madison Brengle 6:1 6:3 a Lucie Šafářová povolila nasazené Gavrilovové čtyři gemy a po setech 6:2 6:2 se také radovala z postupu. Druhé kolo čeká Tomáše Berdycha a Jiřího Veselého.

23.03.2017
Miami: Šafářová je ve 2. kole, končí Siniaková a Kr. Plíšková

První kolo na turnaji v Miami zvládla Lucie Šafářová, která do podniku vkročila vítězstvím nad Yaninou Wickmayer z Belgie 7:6(2) 6:4. Naopak úvod se nevydařil Kateřině Siniakové, která po boji nestačila na Bethanie Mattek-Sands, a Kristýně Plíškové. Ta v den svých narozenin podlehla Mandy Minelle z Lucemburska 6:7(4) 7:5 5:7.

22.03.2017
Halovými mistry dorostu 2017 jsou Štěpánek a Kubáňová

O halovém mistru v kategorii dorostenců se rozhodovalo v hale ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde zvítězil Antonín Štěpánek (1999, I.ČLTK Praha), který ve finále porazil Matěje Pánika (2000, TK Olymp Praha) 6:4, 6:3. Dívky do 18-ti let hrály své halové mistrovství tradičně v Mostě, kde zvítězila Karolína Kubáňová (2001, TK Slavia Orlová), která ve finále porazila Veroniku Přibylovou (1999, SK HAMR, z.s.) 6:4, 6:2. Mistry v soutěži čtyřher jsou Poštolka s Křipským a Šebestová s Richtrovou. Výsledky: chlapci, dívky.

22.03.2017
Hradecká se Siniakovou na titul ve čtyřhře na Indian Wells nedosáhly

Lucie Hradecká (1985) a Kateřina Siniaková (1996) na turnajový titul ve čtyřhře na turnaji Indian Wells nedosáhly. Ve finále nestačili na pár Chan / Hingis 6:7(4), 2:6. Výsledky.

19.03.2017
Tomáš Macháč vyhrál turnaj ITF 1 v Malajsii

Tomáš Macháč (2000, ITF 58) vyhrál mezinárodní turnaj ITF hráčů do 18-ti let v Kuchingu. Ve finále porazil Australana Nkombu 6:2, 6:2. Vítězstvím získal 150 bodů do žebříčku ITF, kde poskočí někam zhruba k 27. místu. To mu zajišťuje účast v hlavních soutěžích na juniorských grandslamech. Výsledky.

19.03.2017
Kolář došel do finále na turnaji $15,000 v Chorvatsku

Zdeněk Kolář (1996, ATP 238) došel do finále mezinárodního turnaje ITF mužů v chorvatském Veli Losinj. Ve finále nestačil na nejvýše nasazeného Itala Bellottiho (1991, ATP 215) 4:6, 3:6. Výsledky.

19.03.2017
Michnev vyhrál turnaj $15,000 v Itálii

Petr Michnev (1989, ATP 274) vyhrál mezinárodní turnaj ITF mužů v italském Sondriu. Ve finále porazil domácího Carusa (1992, ATP 237) 7:6(3), 6:4. Výsledky.

19.03.2017
Kopřiva došel do finále na turnaji $15,000 v Řecku

Vít Kopřiva (1997, ATP 492) došel do finále mezinárodního turnaje ITF mužů v řeckém Heraklionu. Ve finále nestačil na Bělorusa Shyla (1993, ATP 448) 3:6, 3:6. Výsledky.

19.03.2017
Šafránek vyhrál turnaj $15,000 v Antálii

Václav Šafránek (1994, ATP 230) vyhrál mezinárodní turnaj mužů ITF dotovaný $15,000 v turecké Antálii. Ve finále porazil Brazilce Sakamoto (1993, ATP 578) 6:3, 6:3. Výsledky.

19.03.2017
Dalibor Svrčina došel do finále na ITF 2 v Tashkentu

Dalibor Svrčina (2002, ITF 227) došel do finále turnaje ITF hráčů do 18-ti let Grade 2 v Tashkentu. Do finále neztratil ani set, ale v boji o titul však nestačil na turnajovou jedničku Menelaose Efstathiou (ITF 76) z Kypru 3:6 4:6. S Andrew Paulsonem došli do semifinále čtyřhřy. Výsledky.

19.03.2017
Petra Krejsová bojovala o druhý titul na $15,000 v Solarinu

Do druhého finále ve dvou týdnech se v italském Solarinu probojovala Petra Krejsová (WTA 396). Minulý týden slavila titul, tentokrát ale podlehla Rusce Martě Paigině 7:6(4) 3:6 3:6. Úspěšná byla Petra ve čtyřhře, kde stejně jako před týdnem získala po boku Rumunky Andrei titul. Výsledky.

18.03.2017
Dagmar Zdrůbecká ve finále ITF 4 v Panamě

Do finále turnaje ITF kategorie 4 v Panamě se probojovala Dagmar Zdrůbecká (2000, ITF 1096). Titul si nakonec odvezla Kianah Motosono z Peru, která Češku přehrála hladce 6:0 6:2. Výsledky.

18.03.2017
Hradecká se Siniakovou si v Indian Wells zahrají o titul

O titul v Indian Wells si Karolína Plíšková nezahraje. Česká jednička totiž v semifinále podlehla Svetlane Kuznetsovové 6:7(5) 6:7(2). Naopak se v semifinále dařilo deblové dvojici Hradecká, Siniaková, která vyřadila nasazené dvojky Makarova, Vesnina. Ve finále naše deblistky čeká duo Chan, Hingis.

18.03.2017
Bouzková vyhrála $15,000 v Orlandu

Nejvýše nasazená Marie Bouzková (1998, WTA 242) vyhrála meinárodní turnaj žen ITF dotovaný $15,000 v Orlandu na Floridě. Ve finále porazila druhou nejvýše nasazenou Mexičanku Rodriguez (1995, WTA 324) 7:5, 5:7, 6:0. Výsledky.

17.03.2017
Michal Konečný vyhrál futures $15,000 v Heraklionu

Michal Konečný (ATP 362) slaví na turnaji futures $15,000 v Hera­klionu první titul sezony. Michal ve druhém kole vyřadil krajana Víta Kopřivu, v semifinále porazil Švýcara Martiho a ve finále zdolal Baptiste Crepatteho z Francie 6:4 4:6 6:2. Výsledky.

14.03.2017
Denisa Allertová vyhrála turnaj $60,000 v čínském Zhuhai

Denisa Allertová (WTA 113) ovládla turnaj ITF s dotací $60,000 v čínském Zhuhai. Turnajová šestka ve finále porazila domácí Saisai Zheng 6:3 2:6 6:4 a připsala si svůj první letošní titul. Výsledky.

12.03.2017
Další tři Češi postoupili v Indian Wells do 3. kola

Tomáš Berdych, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková zvládli v Indian Wells druhá kola a doplnili tak trio Plíšková, Plíšková a Strýcová ve 3. kole prestižního podniku. Berdych porazil domácího Fratangela 7:6(4) 6:4, Siniaková vyřadila Španělku Suarez Navarro 6:3 7:5 a Šafářová zdolala Coco Vandeweghe 4:6 6:4 6:1.

12.03.2017
Jonáš Forejtek došel do finále ITF 4 v Lucembursku

Do finále juniorského turnaje ITF kategorie 4 v lucemburském Esch-Sur-Alzette se probojoval Jonáš Forejtek (2001, ITF 396). Šestnáctiletý Čech ve finále nestačil na domácího Chrise Rodesche (NR) 5:7 1:4 ret. Výsledky.

11.03.2017
Petra Krejsová vyhrála $15,000 v Solarinu

Svůj druhý titul v sezoně slaví v italském Solarinu Petra Krejsová (WTA 396). Turnajová trojka zvládla během turnaje čtyři třísetové bitvy a ve finále porazila Natálii Vajdovou (WTA 1137) 6:2 5:7 6:0. Spolu s Rumunkou Andrei navíc ovládla i čtyřhru. Výsledky.

11.03.2017
Indian Wells: Strýcová a Kristýna Plíšková jsou ve 3. kole

Už dvě Češky postpupily na turnaji v Indian Wells do třetího kola. Barbora Strýcová ve třech setech zdolala Italku Errani 6:4 5:7 6:2 a Kristýna Plíšková si hladce poradila s nasazenou Dariou Kasatkinou 6:0 6:3. V mužské části pavouka zvládl úvodní duel Jiří Veselý, který porazil Renza Oliva 6:4 2:6 6:1.

11.03.2017
Indian Wells: Kristýna Plíšková smetla Mattek-Sands a je ve druhém kole

Úspěšný start do turnaje v Indian Wells má za sebou Kristýna Plíšková. Česká tenistka na úvod smetla Bethanii Mattek-Sands startující na volnou kartu 6:0 6:3. Ve druhém kole Kristýnu čeká Daria Kasatkina.

09.03.2017
Kristián Kubík vyhrál Tennis Europe U16 v Rotterdamu

Kristián Kubík (2002, SK OAZA Praha) vyhrál mezinárodní turnaj hráčů do 16-ti let Tennis Europe v holandském Rotterdamu. Ve finále porazil domácího Stijn Pelu 7:6(4), 6:3. Výsledky.

07.03.2017
Markéta Vondroušová v Clare $25,000 skončila ve finále

O svůj třetí titul sezony v bojovala v australském Clare $25,000 Markéta Vondroušová (WTA 269). Čtvrté finále od začátku roku však v titul neproměnila, když podlehla Brazilce Beatriz Haddad Maia 2:6 2:6. Markéta má po dalším úspěšném turnaji bilanci výher a porážek 26:3. Výsledky.

05.03.2017