Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Chladová vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakousku
Ema Chladová (2010, TE U16 483) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 3 v rakouském Maria Lanzendorfu. Ve finále porazila Bulharku Moniku Gospodinovu 6:1, 6:3.
14.04.2024
Informace pro dodavatele a partnery ČTS
Vážení dodavatelé a partneři, v rámci našich snah o optimalizaci finančního řízení a procesů v Českém tenisovém svazu, z.s., IČO 00538388 (dále jen ,,ČTS“), a České tenisové obchodní společnosti, s.r.o., IČO 25692283 (dále jen „ČTOS“), jsme navázali spolupráci se společností Grant Thornton. Věříme, že nám tato spolupráce pomůže překonat aktuální složité období a pomůže zvýšit transparentnost našich finančních operací.
12.04.2024
Chlumská vyhrála turnaj Tennis Europe v Chorvatsku
Laura Chlumská (2010, TE U14 13) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v chorvatském Veli Losinj. Ve finále porazila Urkajinku Nikolaievu 4:6, 6:4, 7:5. Čtyřhru vyhrála Laura Chlumská a Slovenka Nováková.
09.04.2024
Informace o prvním dubnovém jednání výkonného výboru ČTS
Výkonný výbor se zabýval přípravou mimořádné valné hromady, která se uskuteční 7. 6. 2024. Odsouhlasil změnu místa konání, protože původní místo v zasedacím sále ČUS z kapacitních důvodů nedostačuje. Protože o mimořádnou valnou hromadu panuje zájem nejen ze strany delegátů, ale i ze strany médií, bylo rozhodnuto o jejím přesunu do konferenčního sálu Fantovy budovy v Praze na Hlavním nádraží, což usnadní i dopravu řady delegátů.
04.04.2024
Seminář Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS s rekordní účastí
Dne 30.3.2024 proběhlo další navazující školení Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS v areálu TK Sparta Praha. I přes prodloužený velikonoční víkend a letní počasí dorazilo rekordních 94 účastníků, kteří se sjeli ze všech koutů republiky od Karlovarského, Jihočeského kraje, Vysočinu až po Moravskoslezský kraj.
04.04.2024
Urbanová vyhrála turnaj ITF J200 v Itálii
Lucie Urbanová (2006, ITF 32) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 hráčů do 18 let v italském Firente. Ve finále porazila Ukrajinku Kotliar 1:6, 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhráliy Julie Paštiková a Magdalena Smékalová.
04.04.2024
Český tenisový svaz zveřejnil oficiální verzi letních žebříčků
Český tenisový svaz 3. dubna zveřejnil oficiální verzi letních žebříčků. Letní žebříček obsahuje bodové zisky z turnajů v loňské letní sezóny a aktuálně ukončené halové sezóny. Tyto žebříčky budou platit po celou letní sezónu 2024 na turnajích jednotlivců i soutěžích družstev. Od 4. dubna mohou kluby zadávat soupisky družstev v Informačním systému. Výjimkou jsou pražské kluby, které budou moci soupisky zadávat až příští týden, protože Pražský tenisový svaz nestihl vylosovat soutěže. Pro ty, kteří zapomněli udělat hostování, je 5.-26. dubna v IS možnost vytvořit tzv. dodatečné hostování. Od 4. dubna se hráči mohou přihlašovat na turnaje Letní termínové listiny ČTS.
03.04.2024
Turnaj ITF v Praze Měcholupech vyhráli Lukáš Dvořák a Jana Kovačková
Lukáš Dvořák (2006, ITF NR) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J30 hráčů do 18 let v pražských Měcholupech. Ve finále porazil Adama Dudu (2008, ITF 2448) 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhráli Adamm Duda a Lukáš Dvořák. V kategorii dívek zvítězila Jana Kovačková (2010, ITF 1001), která ve finále porazila Nikol Janíčkovičovou (2007, ITF 1324) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhrály Jana kovačková a Kateřina Zajíčková.
01.04.2024
Český tenisový svaz zveřejnil reklamační verzi letních žebříčků
Český tenisový svaz 29. března zveřejnil reklamační verzi letních žebříčků. Letní žebříček obsahuje bodové zisky z turnajů v loňské letní sezóny a aktuálně ukončené halové sezóny. Reklamace můžete posílat na email ladislav.klein@cztenis.cz do úterý 2. dubna (včetně). Ve středu 3. dubna ČTS zveřejní oficiální letní žebříčky, které budou platit po celou letní sezónu 2024 na turnajích jednotlivců i soutěžích družstev.
29.03.2024
Mimořádná valná hromada ČTS měla být na Strahově
Výkonný výbor Českého tenisového svazu na svém zasedání dne 26. 3. 2024 zahájil přípravy mimořádné valné hromady, která se uskuteční dne 7. června 2024. S ohledem na kapacitní možnosti došlo následně k přeložení do budovy Hlavního nádraží v Praze. Viz zpráva ze dne 4. 4. 2024. Výkonný výbor se zabýval prvními návrhy změn stanov, které jsou nezbytné, aby na připravované valné hromadě mohly proběhnout avizované změny ve vedení ČTS. Návrhy úprav stanov budou delegátům mimořádné valné hromady rozeslány v souladu s platnými stanovami minimálně měsíc před jejím konáním.
27.03.2024
Jana Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe ve Španělsku
Jana Kovačková (2010, TE U16 29) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 1 hráček do 16 let ve španělském Torello. Ve finále porazila Polku Sybickou 6:4, 7:6(2). Jana spolu s Nikol Marií Jarolímkovou vyhrála i soutěž čtyřher.
25.03.2024
Největší úspěch kariéry! Devatenáctiletá Šalková opanovala ITF turnaj v Mariboru
Dominika Šalková (204.) se raduje z největšího titulu kariéry, poté co na ITF turnaji v Mariboru vyhrála finále proti Australance Talie Gibsonové (206.) poměrem 6:2, 6:4. Česká tenistka tak obohatila svou sbírku trofejí už o pátý kousek. Kromě titulu se může členka pražské Sparty těšit i z vylepšení svého žebříčkového maxima, poprvé v kariéře se podívá do druhé světové stovky.
25.03.2024
Ticháčková došla do finále turnaje ITF J300 v Chorvatsku
Eliška Ticháčková (2006, ITF 118) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J300 hráček do 18 let v chorvatském Vršaru. Ve finále nestačila na Bulharku Yanevu 6:3, 5:7, 3:6. Ticháčková spolu s Magdalénou Smékalovou vyhrála i soutěž čtyřher.
19.03.2024
Závěry zasedání výkonného výboru ČTS ze dne 18.3.2024
Výkonný výbor ČTS na svém zasedání dne 18. 3. 2024 jednomyslně doporučil předsedovi Rady ČTS, aby v souladu se stanovami svolal na pátek 7. června 2024 mimořádnou valnou hromadu svazu. Předseda Rady ČTS Zdeněk Štengl potvrdil, že zahájí kroky vedoucí k jejímu svolání. Rada ČTS se bude na svém jednání zabývat odvoláním Vojtěcha Flégla z funkce předsedy dozorčí rady ČTS.
18.03.2024
Bartoň došel do finále turnaje $25,000 v Portugalsku
Hynek Bartoň (2004, ATP 475) došel do finále mezinárodního turnaje mužů $25,000 v portugalském Vale do Lobo. Ve finále Hynek vzdal Portugalci Faria za stavu 2:6, 1:3.
17.03.2024
Hindová došla do finále turnaje ITF $15,000 v Turecku
Denisa Hindová (2002, WTA 622) došla do finále mezinárodního turnaje žen v turecké Antályi dotovaného $15,000. Ve finále nestačila na Bulharku Glushkovou 4:6, 6:7(4). Denisa spolu s Italkou Modesti vyhrála soutěž čtyřher. V kategorii mužů do finále došel Dominik Kellovský, který ve finále nestačil na Španěla Alcala Gurri 6:7(3), 6:7(5). Čtyřhru vyhrál Jan Hrazdil spolu s Rakušanem Schwaerzlerem.
17.03.2024
Říčany Open: Valentová udržela neporazitelnost a slaví největší titul kariéry
Sedmnáctiletá česká tenistka Tereza Valentová (557.) zaznamenala na halovém turnaji kategorie ITF W75 v Říčanech zatím největší úspěch své kariéry, poté co ve finále porazila Ukrajinku Darju Snigurovou (135.) po setech 7:6(4), 6:2. Členka pražské Sparty letos ovládla i třetí ženský turnaj, jehož se zúčastnila, a nadále tak zůstává neporažena.
17.03.2024
Švíglerová vyhrála turnaj ITF J100 v Rakousku
Pavla Švíglerová (2008, ITF 398) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 v rakouském Wolfsbergu. Ve finále porazila Němku Djafari 6:2, 6:2.
16.03.2024
Reakce na výzvu Národní sportovní agentury
Český tenisový svaz dnes obdržel výzvu NSA k navrácení části dotace ve výši 29,7 milionu korun a akceptoval ji. Vzniklou situaci začali následně analyzovat právníci a auditoři. Návrhy řešení se bude zabývat pondělní výkonný výbor.
14.03.2024
Informace pro hráče a kluby ČTS
Milé kolegyně a kolegové, jak jistě všichni víte, od prvního března jsem byl pověřen vedením Českého tenisového svazu. Důvody netřeba připomínat. Informací nyní nemám o mnoho více než vy, ze sdělovacích prostředků.
13.03.2024
Halovými mistry ČR staršícho žactva jsou Rakouš a Zajíčková
Michal Rakouš (2010, TK Agrofert Prostějov) vyhrál halové mistrovství ČR starších žáků, které se konalo v Prostějově. Ve finále porazil Marka Šmejckého (2010, I.ČLTK Praha) 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhráli Matyáš Maršík a Michal Rakouš. V kategorii starších žákyň v Plzni zvítězila Kateřina Zajíčková (2010, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Kristýnu Přikrylovou (2010, TK PRECHEZA Přerov) 6:0, 6:0. Čtyřhru vyhrály Sofie Mottlová a Kristýna Přikrylová.
13.03.2024
Halovými mistry ČR dorostu jsou Burda a Charvátová
Petr Oliver Burda (2006, Pliskova Tennis Academy-Říčany) vyhrál halové mistrovství ČR, které se hrálo ve Valašském Meziříčí. Ve finále porazil Radka Chodoru (2007, TK Start Praha-Topolka) 6:3, 6:4. Čtyřhru vyhráli Burda a Chodora. V kategorii dorostenek v Mostě zvítězila Nela Charvátová (2006, TK Most), která ve finále porazila Karolínu Ječmínkovou (2009, TK Sparta Praha) 6:4, 6:1. Čtyřhru dorostenek vyhrály Terezie Prici a Nela Charvátová.
13.03.2024
Nicod vyhrál turnaj mužů ITF v Tunisku
Jakub Nicod (2004, ATP 472) vyhrál mezinárodní turnaj mužů dotovaný $15,000 v tuniském Monastiru. Ve finále porazil Itala Potenzu 6:3, 6:2. Je to již třetí vyhraný turnaj s dotací $15,000 v tomto roce. Jakub získal 15 bodů do žebříčku ATP, což ho posune zhruba na pozici 430.
11.03.2024
Nováková vyhrála turnaj ITF J30 v Norsku
Erika Nováková (2007, ITF 995) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J30 hráček do 18 let v norském Oslu. V českém finále porazila Julii Pancovou 3:6, 6:2, 7:6(4). Čtyřhru vyhrála Julie Pancová spolu s Wong z Hongkongu.
11.03.2024
Vedení NSA se setkalo s Janem Stočesem pověřeným vedením Českého tenisového svazu
Dnes dopoledne se v sídle NSA uskutečnilo avizované jednání mezi vedením Národní sportovní agentury a zástupci Českého tenisového svazu. Tématem setkání byla aktuální vzájemná agenda mezi oběma institucemi i otázka dalšího financování českého tenisu ze strany Národní sportovní agentury.
07.03.2024
Halovými mistry ČR v kategorii babytenis se stali Samuel Fejfar a Julie Suszkova
Ve dnech 2. – 3. března 2024 se na kurtech SK HIT v Hradci Králové konalo historicky první halové mistrovství České republiky v babytenise. K vidění bylo mnoho nádherných zápasů a po celé mistrovství panovala mezi účastníky i rodiči příjemná atmosféra. V sobotu se hrály všechny zápasy švýcarským systémem a v neděli se konalo PLAY-OFF osmi nejlepších hráčů a hráček ze soboty. Zápasy byly k vidění na VISTA TV.
04.03.2024
Jana Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe Suoer Category ve Švédsku
Jana Kovačková (2010, TE U14 1) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Super Category hráček do 14 let ve švédksém Stockholmu. Ve finále porazila Číňanku Sun 6:3, 6:2. Spolu s Kateřinou Zajíčkovou vyhrála Jana Kovačková i soutěž čtyřher.
03.03.2024
Nováková vyhrála turnaj ITF J30 v Estonsku
Erika Nováková (2007, ITF 1412) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J30 hráček do 18 let v estonském Tartu. Ve finále porazila Litevku Markevicu 1:6, 6:3, 6:4.
03.03.2024
Oblíbený Monastir! Devatenáctiletý Nicod získal v Tunisku čtvrtý kariérní titul
Jakub Nicod (474.) se šplhá žebříčkem ATP výš a výš. Letos už podruhé triumfoval na okruhu ITF, když si i tentokrát dokráčel pro titul na patnáctce v tuniském Monastiru. Ve finále tamního podniku přehrál Belgičana Simona Beaupaina (748.), a to za hodinu a 45 minut po setech 6:3, 6:4.
03.03.2024
Další úspěšný týden! Samson se probojovala v Egyptě do finále
Patnáctiletá tenistka pražské Sparty Laura Samson vstoupila na dospělý okruh ITF ve velkém stylu. Poté, co v únoru ovládla turnaj v tuniském Monastiru, se tentokrát probojovala do finále podniku v egyptském Šarm aš-Šajchu. A i když v něm česká tenistka nestačila na domácí Sandru Samirovou, tak si připsala další cenný výsledek a s ním spojené body do žebříčku WTA.
03.03.2024
Krizové řízení Českého tenisového svazu
V reakci na aktuální události pověřil výkonný výbor ČTS krizovým řízením svazu jeho dosavadního sportovního ředitele Jana Stočese. Prvořadým úkolem je zajistit fungování a financování svazu, aby mohl plnit své úkoly směrem k sportování dětí, mládeže i dospělých na straně jedné a organizaci domácích turnajů na straně druhé.
01.03.2024
Valdmannová vyhrála turnaj ITF J200 v Litvě
Vendula Valdmannová (2007, ITF 36) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 v litevské Siauliai. Ve finále porazila Švédku Bajraliu 6:4, 4:6, 6:1. Čtyřhru vyhrály Sarah Melany Fajmonová a Nela Jandová.
25.02.2024
Samsonová došla do finále turnaje ITF J500 v Egyptě
Laura Samsonová (2008, ITF 4) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J500 v egyptské Káhiře. Ve finále nestačila na Bulharku Denchevu 5:7, 7:5, 2:6. Do finále čtyřhry došla Lucie Urbanová spolu se Srbkou Kostovič.
25.02.2024
Krejčová vyhrála turnaj ITF J100 na Slovensku
Tereza Krejčová (2008, ITF 127) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 hráček do 18 let v Trnavě. Ve finále porazila Chorvatku Lunu Ivkovič 6:1, 7:5. Tereza spolu s Nelou Charvátovou (2006, ITF 152) vyhrály i soutěž čtyřher.
25.02.2024
Srdnatý výkon ani čtyři setboly nestačily. Menšík ve finále v Dauhá po velkém boji padl
Český tenista Jakub Menšík má za sebou prozatím největší zápas kariéry. Ve svém premiérovém finále na okruhu ATP v katarském Dauhá předvedl srdnatý výkon proti nasazené dvojce Karenovi Chačanovovi, jemuž nakonec podlehl po hodině a 50 minutách 6:7(12), 4:6.
25.02.2024
Dívky do 14 let vyhrály Winter Cup 2024
Český tým dívek do 14 let ve složení Jana Kovačková, Kateřina Zajíčková, Laura Chlumská, kapitánka Petra Cetkovská vyhrál Tennis Europe Winter Cup 2024. Ve finále v Rakovníku Češky porazily Německo 2:1. Chalpci do 14 let skončili na 6. místě (z 8 startujících týmů).
23.02.2024
Halovými mistry ČR mladšího žactva jsou Motal a Nikodymová
David Motal (2012, TK Agrofert Prostějov) vyhrál halové mistrovství ČR v kategorii mladších žáků v Liberci. Ve finále porazil Jakuba Kynčla (2013, TK Sparta Praha) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhráli Benjamin Řehoř a Šimon Krkoška. V kategorii mladších žákyň se halovou mistryní ČR stala Kristýna Nikodymová (2012, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Beatu Marešovou (2012, TK Sparta Praha) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Beata Marešová a Kateřina Kubíková.
20.02.2024
Tři zápasy, premiérový singlový titul a zkompletovaný double! Šestnáctiletá Valentová si podmanila Monastir
Šestnáctiletá Tereza Valentová dokázala v tuniském Monastiru vybojovat v neděli hned dvě singlová vítězství a slaví premiérový titul na okruhu ITF! V dopoledním semifinále porazila talentovaná tenistka pražské Sparty Slovenku Radku Zelníčkovou 6:4, 6:1 a v odpoledním finále pak vyzrála na Číňanku Jü-fej Žen po setech 6:3, 6:2. V podvečer česká hráčka dokonce zkompletovala double, když se Slovenkou Zelníčkovou vyhrála také turnaj ve čtyřhře.
18.02.2024
Kynčl a Suchánková vyhráli áčkové turnaje mladšího žactva v Říčanech a Jablonci
Jakub Kynčl (2013, TK Sparta Praha) vyhrál áčkový turnaj v kategorii mladších žáků v Říčanech (Pliskova Tennis Academy), když ve finále porazil Šimona Krkošku (2012, Tenisový klub Studénka z.s.) 6:2, 6:0. Čtyřhru vyhráli Adam Zikmund a Šimon Krkoška. V kategorii dívek v Jablonci nad Nisou zvítězila Nikol Suchánková (2012, TK Neridé), ve finále porazila Nicole Kurylovou 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhráli Lisa Michna a Nicole Kurylova.
16.02.2024
Seminář Tenis Dětem (Ostrava)
SmTS ve spolupráci s ČTS pořádá v termínu 6.4.2024 celodenní seminář Tenis Dětem pro trenéry a rodiče v areálu Ridera Sport v Ostravě-Vítkovicích.
13.02.2024