Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Druhý ročník Oranžového festivalu přilákal desítky nadějí
O víkendu 28. a 29. června se v areálu I. ČLTK Praha na Štvanici uskutečnil druhý ročník Festivalu oranžové úrovně, kterého se zúčastnilo osm oblastních výběrů a celkem 64 dětí. Nadějní tenisté a tenistky (ročníky 2017 a mladší) mezi sebou soutěžili na středním kurtu ve dvouhře, čtyřhře i všeobecných dovednostech (např. hod míčkem přes kurt nebo skok do dálky z místa).
02.07.2025
Kolář zvládl finálové derby! Získal druhý letošní titul
Polský turnaj ITF v Grodzisku Mazowieckim nabídl v neděli české finálové derby! První nasazený Zdeněk Kolář v něm porazil turnajovou čtyřku Jakuba Filipa za hodinu a 36 minut po setech 6:4, 6:2 a raduje se ze zisku druhé letošní trofeje.
29.06.2025
Nicod nedohrál finále v Kamenu. Na konci třetí sady zkolaboval
Nejvýše nasazený Jakub Nicod byl přinucen skrečovat finálové utkání v německém Kamenu. V souboji s domácím Cedrikem-Marcelem Stebem jej postihl na konci osmého gemu třetí sady kolaps, kvůli čemuž musel po takřka třech hodinách utkání vzdát za stavu 6:3, 4:6 a 3:5.
29.06.2025
Úspěchy českého mládežnického tenisu na mezinárodním okruhu 23.-29.6.2025
Šimon Janoušek bezchybný v Kaunasu! Český talent ovládl dvouhru i čtyřhru na turnaji Tennis Europe U14. Dominik Klar vítězem ve Zvolenu! Český úspěch podtrhly i Nikodýmová a vítězný debl Gottvaldová/Koutníková na turnaji Tennis Europe kategorie U14. Beáta Marešová ovládla Oberpullendorf! Česká nadvláda završena finálovým duelem i vítězným deblem na turnaji Tennis Europe kategorie U14. Česká dominance v Plzni! Sekerková ovládla dvouhru, Češi slavili i ve čtyřhrách na turnaji ITF J200. Dvě české trofeje z Polska! Kolář ovládl singl, Černý s Kučerou debl na turnaji mužů ITF M15. Reprezentační týmy do 14 let zvládli kvalifikaci Summer Cupu v Rakovníku.
29.06.2025
Šestý titul pro Bouzkovou! S Danilinovou vyhrály debl v Eastbourne
Marie Bouzková se raduje ze zisku šestého deblového titulu a prvního od října 2023! V anglickém Eastbourne spolu s Kazachstánkou Annou Danilinovou porazily Su-wej Sie z Tchaj-wanu a vítězku dvouhry Mayu Jointovou z Austrálie 6:4, 7:5.
29.06.2025
Jakub Kynčl a Nicole Kurylová ovládli Tennis Europe U12 v Rakovníku. Česká dominance v obou dvouhrách i čtyřhrách
Turnaj Tennis Europe do 12 let v Rakovníku se nesl ve znamení českých úspěchů. Jakub Kynčl i Nicole Kurylová vyhráli své dvouhry, a oba navíc přidali i tituly ve čtyřhrách. Domácí barvy tak ovládly všechna finále.
28.06.2025
Mistrovství ČR mužů a žen 2025 v Ostravě vyhráli Petr a Charvátová
Vojtěch Petr je mistrem ČR v kategorii mužů pro rok 2025. Ve finále porazil Jana Šilhavého 6:0, 6:2. Mistryní ČR v kategorii žen pro rok 2025 se stala Nela Charvátová, která ve finále porazila Terezu Vajsejtlovou 6:3, 6:3. David Poljak a Ondřej Horák ve finále čtyřhry mužů porazili pár Lukáš Dvořák - David Petrofský 6:3, 7:6. Ve finále čtyřhry žen Magdaléna Smékalová a Nela Charvátová porazily Simonu Wirglerovou a Adélu Moravcovou 6:2, 6:3.
27.06.2025
Známe mistry ČR mužů a žen ve čtyřhře
Ve čtvrtek se v Ostravě v areálu OSTRA sport centrum rozhodlo o mistrech ČR ve čtyřhře mužů a žen. David Poljak a Ondřej Horák ve finále čtyřhry mužů porazili pár Lukáš Dvořák - David Petrofský 6:3, 7:6. Ve finále čtyřhry žen Magdaléna Smékalová a Nela Charvátová porazily Simonu Wirglerovou a Adélu Moravcovou 6:2, 6:3. Finále dvouhry mužů a žen se hraje od 13 hod. a uvidíme duely Vojtěch Petr - Jan Šilhavý a Tereza Vajsejtlová - Nela Charvátová.
27.06.2025
MČR mužů a žen v Ostravě 2025: První medaile rozdány
Ve středu se předávaly první medajle v soutěži čtyřher na 74. mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě. 3. místo v soutěži čtyřher mužů obsadily dvojice Hozman Dominik - Kusý Jan a Kovařík David - Zoubek Vojtěch. V kategorii žen v soutěži čtyřher jsou poraženými semifialistkami Brožová Natálie - Kopřivová Nikola a Šílová Nela - Vajsejtlová Tereza. Ve čtvrtek se budou hrát semifinálové zápasy dvouhry a finále čtyřhry. LIVESCORE (od středy). Hrací plány: muži, ženy
26.06.2025
České double v Bulharsku! Jakub Kusý i Kristýna Ďulíková ovládli turnaj ITF J100 v Pazardžiku
Vynikající týden pro český juniorský tenis! Na mezinárodním turnaji ITF J100 v Pazardžiku (Bulharsko) slavili tituly ve dvouhře Jakub Kusý i Kristýna Ďulíková. Oba předvedli velmi přesvědčivé výkony a potvrdili svou rostoucí formu.
26.06.2025
FOTO: MČR mužů a žen v Ostravě 2025
První hrací den se v Ostravě odehrálo kompletní první kolo mužů a žen i téměř kompletní kolo čtyřher. V kategorii mužů Oldřich Vejšický vyřadil nasazenou dvojku Ondřeje Štětku 6:3, 0:6, 6:3. V prvním kole končí mistr ČR z roku 2018 Michal Franěk, který nestačil na Ondřeje Horáka 4:6, 2:6. Nejstarší účastník dvouher Stanislav Nebojsa se vrátil do zápasu z nepříznivého skóre 6:7, 2:5, ale otočku nedotáhl a prohrál 6:7, 7:6, 4:6. V kategorii žen si v prvním kole pořádně zahrály obě nejvýše nasazené hráčky. Simona Wirglerová porazila Julii Pancovou 6:4, 6:7, 6:4. Lenka Munzarová porazila Natálii Brožovou 6:3, 4:6, 6:1. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii na mcr.cztenis.cz. LIVESCORE (od středy). Hrací plány: muži, ženy.
24.06.2025
Amélie Tvrzská ovládla Bohemia Cafex Cup! Bez ztráty setu vyhrála dvouhru a přidala i deblový titul
Na mezinárodním turnaji Tennis Europe do 14 let – Bohemia Cafex Cup (9.–15. června 2025) předvedla Amélie Tvrzská skvělou formu. Bez ztráty setu prošla dvouhrou až k titulu a společně s Justýnou Reifovou ovládla i čtyřhru po dramatickém finále.
23.06.2025
Od pondělí 23. června začíná v Ostravě mistrovství ČR mužů a žen
Od pondělí 23. června začíná v Ostravě na dvorcích SC Ostrava Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen 2025. Nejvýše nasazeným mužem je David Poljak, nejvýše nasazenou ženou je Simona Wirglerová. LIVESCORE (od středy). Hrací plány: muži, ženy
22.06.2025
Cestu za titulem zarazil Alcaraz. Lehečka ve finále padl ve třech setech
Velmi povedený výkon předvedl ve finále turnaje v londýnském Queen's Clubu Jiří Lehečka, na zisk titulu to ale nakonec nestačilo. S druhým hráčem světa Carlosem Alcarazem prohrál za dvě hodiny a 10 minut po setech 5:7, 7:6(5), 2:6. Před Wimbledonem ale prokázal rostoucí formu.
22.06.2025
Titul po dvou letech! Zraněními zkoušená Vondroušová si podmanila Berlín
Markéta Vondroušová, kterou v posledních dvanácti měsících opět sužovaly vleklé zdravotní problémy a moc turnajů neodehrála, se dostává do výborné formy! Na travnatém turnaji v německém Berlíně získala svůj první titul od Wimbledonu 2023, když ve finále porazila za dvě hodiny a 17 minut houževnatě hrající Číňanku Sin-jü Wang. Celkově se jedná o její třetí titul na okruhu WTA.
22.06.2025
Šalková slaví první titul od loňského května! V Záhřebu zdárně otočila finálový souboj
Trofej z turnaje ITF W75 v chorvatském Záhřebu ukořistila tenistka pražské Sparty Dominika Šalková! Sedmá nasazená zvládla dvouhodinový finálový souboj s domácí Tarou Wuerthovou, kterou zdolala po setech 2:6, 6:3, 6:3. Pro Šalkovou se jedná o první titul od loňského května, kdy triumfovala na turnaji ITF v Praze.
22.06.2025
Moderní technologie na kurtech: Díky dotaci NSA získal tenisový svaz systém Wingfield, LED obrazovku i inovovaný informační systém
Český tenisový svaz výrazně posílil svou technologickou výbavu díky podpoře z dotačního programu Národní sportovní agentury (NSA). S pomocí investiční dotace byly pořízeny tři klíčové novinky: inovativní tréninkový a hodnoticí systém Wingfield, moderní LED obrazovka pro potřeby turnajů a CTD Štvanice a nový modul informačního systému, který zpracovává výsledky z turnajů a soutěží družstev.
20.06.2025
Oblastní přebory staršího žactva 2025: Favorité bez ztráty setu, napínavá finále i týmové úspěchy v deblech
V týdnu od 7. do 10. června se ve všech oblastech České republiky konaly přebory staršího žactva. Mladí hráči a hráčky bojovali o tituly ve dvouhře i čtyřhře. Turnaje nabídly jak suverénní výkony nasazených jedniček, tak i dramatické obraty, výkony týmových opor i nové tenisové talenty, o kterých jistě ještě uslyšíme.
16.06.2025
Oblastní přebory dospělých 2025: Dominance favoritů i průlom mladých. Republikou se rozdávaly krajské tituly
Od 7. do 10. června proběhly oblastní přebory dospělých. Na kurtech napříč Českem se bojovalo o tituly ve dvouhrách i čtyřhrách a přebory nabídly jak očekávané triumfy zkušených hráčů, tak i průlomy mladých talentů.
16.06.2025
Valentová v českém finále v Gradu slaví největší titul
Tereza Valentová na turnaji WTA 125 v italském Gradu získala největší trofej mezi profesionálkami! Ve sparťanském derby proti Barboře Palicové zvítězila po dvou hodinách a osmi minutách 6:2, 4:6 a 6:1. Obě české hráčky si vylepší kariérní maxima na žebříčku.
15.06.2025