Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj ITF na Spartě vyhráli Petr a Havlíčková

Vojtěch Petr (2005, ITF 480) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J4 hráčů do 18 let v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Ve finále porazil nasazenou jedničku Matthew William Donalda (2004, ITF 181) 7:6(4), 7:5. V kategorii dvouhry dívek zvítězila Lucie Havlíčková (2005, ITF 193), která ve finále porazila Dominiku Šalkovou (2004, ITF 270) 3:6, 6:3, 6:1. Čtyřhru vyhrály Kněžková se Šalkovou. Výsledky.

27.09.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj Tennis Europe ve Slovinsku

Třináctiletá Brenda Fruhvirtová vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 16 let ve slovinském Mariboru. Dvouhry dívek se zúčastnilo pouze 14 hráček. Brenda ve třech zápasech ztratila pouze 2 gemy. Čtyřhru vyhrály Fruhvirtová se Slovinkou Hojnik. Výsledky.

26.09.2020
Áčko dospělých na Lokomotivě a Konstruktivě vyhráli Franěk a Černá

Michal Franěk (1988, TC Realsport Nymburk o.s.) vyhrál áčkové turnaj mužů v Praze na dvorcích Lokomotiva Praha, když ve finále porazil Antonína Štěpánka (1999, I.ČLTK Praha) 7:6(7), 6:3. Čtyřhru vyhráli Bolardt se Štěpánkem. Vítězkou áčkového turnaje žen v Praze na dvorcích TK Konstruktiva, z.s. se stala Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Denisu Pospíšilovou (1999, TK Neridé) 1:6, 7:6, 7:5. Čtyřhru vyhrály Vanesa Šulcová a Andrea Nová. Výsledky: muži, ženy.

25.09.2020
Hujo a Mihoková vyhráli turnaj Tennis Europe v Mar. Lázních

Ondřej Hujo (2004, TE16 648) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Mariánských Lázních. Ve finále porazil Jiřího Čížka (2005, TE16 643) 6:3, 7:5. Čtyřhru vyhráli Hozman a Pazdera. V kategorii dívek zvítězila Petra Mihoková (2004, TE16 258), která ve finále porazila Natálii Syrovou (2006, TE16 543) 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhrály Hertlová a Zástěrová. Výsledky.

23.09.2020
Naši mladí tenisté vyhráli Evropské hry mládeže 2020 ve třech kategoriích

Evropské hry mládeže 2020, které se hrály v Mostě, se stali přehlídkou kvality českého mládežnického tenisu. České týmy zvítězily ve třech věkových kategoriích: dívky do 12 let, chlapci do 14 let, dívky do 14 let. V kategorii chlapců do 12 let skončil český tým na druhém místě za vítězným týmem Rumunska. Výsledky.

23.09.2020
Jupa došel do finále turnaje ITF Bulharsku

Jakub Jupa (2004, ITF 732) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J4 v bulharské Sofii. Ve finále nestačil na Makedonce Ivanovskiho 0:6, 3:6. Výsledky.

23.09.2020
Heiderová vyhrála turnaj Tennis Europe v Polsku

Karolína Heiderová (2006, TE14 66) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v polské Wroclawi. V českém finále porazila Veroniku Novákovou (2006, TE14 68) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Nováková se Slovenkou Mravcovou. Výsledky.

23.09.2020
Sparta je mistrem ČR družstev dorostu 2020

Družstvo TK Sparta Praha vyhrálo Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu pro rok 2020, které se hrálo již tradičně v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila TK Agrofert Prostějov 5:4. Na třetím místě skončilo družstvo TK PRECHEZA Přerov o.s. a čtvrté skončilo družstvo TK Slavia Plzeň. Výsledky: 1. kolo, ČT, SF, FI.

21.09.2020
Mistrovství ČR v babytenisu vyhráli Fejka a Krejčíková

Štěpán Fejka (2011, TK Slavia Plzeň) se stal mistrem ČR v kategorii babytenis (hráči 7–9 let). Ve finále porazil Václava Barinu (2011, TK AGROFERT Prostějov) 6:1. Mistryní ČR v kategorii babytenis se stala Viktorie Krejčíková (2011, TK Neridé), která ve finále porazila Denisu Tománkovou (2011, TK AGROFERT Prostějov) 6:4. Výsledky: chlapci, dívky. Fotogalerie.

20.09.2020
Áčko mladšího žactva v Dobříši a v Rakovníku vyhráli Čepelík a Bervid

Matouš Čepelík (2008, LTK Liberec) vyhrál áčkový turnaj mladších žáků, který byl ze Sparty přesunut do Dobříše. Ve finále porazil Mathiase Škrlíka (2008, TK AGROFERT Prostějov) bez boje. Čtyřhru vyhráli Košárko a Škrlík. V Rakovníku na áčkovém turnaji mladších žákyň zvítězila Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Karolínu Ondráškovou (2008, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:1, 6:0. Čtyřhru vyhrály Krejčová a Bervid. Výsledky: chlapci, dívky.

20.09.2020
Frýdek-Místek Open Cup: České finále ovládly Marková s Detiuc, Kolodziejová další skalp nepřidala

Ve Frýdku-Místku skončil první finálový den turnaje s dotací 25 000 amerických dolarů. Miriam Kolodziejová ve dvouhře nenavázala na překvapivé čtvrtfinálové vítězství proti Barboře Krejčíkové, když ve dvou sadách prohrála se čtvrtou nasazenou Rumunkou Talabaovou. Ve čtyřhře se uskutečnilo české finále, které ve dvou setech ovládl pár Marková, Detiuc.

20.09.2020
RPM Prague Open: Lehečka slaví premiérový titul

Souboj o titul na turnaji ITF v Praze se stal kořistí stále ještě osmnáctiletého Jiřího Lehečky. Český tenista, který startoval na divokou kartu, ve finále porazil po obratu Argentince Sebastiana Baeze 3:6, 6:3, 6:4 a vybojoval svou premiérovou trofej.

20.09.2020
Fotogalerie: MČR babytenisu 2020 v Rakovníku

O víkendu 19.-20.9.2020 v Ra­kovníku bojuje 32 chlapců a 32 dívek o titul mistra ČR jednotlivců v kategorii babytenis, tedy hráčů ve věku 7–9 let. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii. Výsledky: chlapci, dívky.

19.09.2020
Áčko staršího žactva v Chrudimi a na Štvanici vyhráli Krakovský a Jandová

Denis Krakovský (2006, Tennis Hill Havířov o.s.) vyhrál áčkový turnaj starších žáků na TC Chrudim. Ve finále porazil Petra Leipnera (2006, TK Sparta Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhráli Kučera a Rosický. Nela Jandová (2007, I.ČLTK Praha) vyhrála áčkový turnaj starších žákyň na I.ČLTK Praha. Ve finále porazila Alisu Oktiabrevu (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 1:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Huťková a Ticháčková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.09.2020
Vítězem MČR družstev babytenisu 2020 je TK Sparta Praha

Vítězem Mistrovství ČR družstev v kategorii babytenis pro rok 2020 se stal tým TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila Prostějov. Na třetím místě skončilo TC Brno a na čtvrtém místě I.ČLTK Praha. Výsledky: I. kolo a skupina 9.-12., 1.-8. místo.

16.09.2020
Vítězem 1. ligy ČTS 2020 se stal LTK Liberec

Družstvo LTK Liberec se stalo vítězem 1. ligy dospělých 2020 Českého tenisového svazu. Ve finále Liberec porazil Orlovou 6:3. Na 3.-4. místě skončilo TK Neridé a Mariánské Lázně. Výsledky: semifinále a finále, baráž o udržení, skupina Liberec, skupina Most, skupina Neridé, skupina Hamr.

16.09.2020
Kuchyně Gorenje Prague Open: zlatý hattrick pro Detiuc s Markovou!

Ryze české vítězky čtyřhry poznal v sobotu pražský turnaj ITF, který se hraje v areálu na Spojích. Titul získala úspěšná dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková, která na turnaji plnila role nasazených jedniček. Známy už jsou taktéž obě finalistky dvouhry – podle očekávání se jimi staly Jana Čepelová a Renata Zarazuaová.

14.09.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF J2 v Egyptě

Mladší ze sester Fruhvirtových Brenda (2007, ITF NR) ve svých 13 letech vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J2 v egyptském Cairo. Ve finále porazila domácí Hania Abouelsaad (2003, ITF 239) 6:0, 4:6, 6:2. Čtyřhru vyhrály Brenda Fruhvirtová s Ruskou Pavlovou. Výsledky.

13.09.2020
Valentová vyhrála turnaj ITF J2 v Plzni. Donald došel do finále.

Třináctiletá Tereza Valentová (2007, ITF NR) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Plzni. V českém finále porazila Lindu Klimovičovou (2004, ITF 249) 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Šalková a Klimovičová. V kategorii chlapců do finále dvouhry došel Matthew William Donald (2004, ITF 222), kde nestačil na Brita Pinnington Jonese 2:6, 6:4, 3:6. Výsledky.

13.09.2020
Moneta Czech Open: Lehečka na finále nedosáhl, Rosol s Kolářem slaví titul

Antukový Moneta Czech Open poznal po pátku své letošní finalisty. Skvělý turnaj má za sebou v Prostějově teprve osmnáctiletý Jiří Lehečka, který si zahrál poprvé v kariéře challengerové semifinále. V tom získal proti nasazenému Poláku Majchrzakovi první sadu, duel ale do vítězného konce nedovedl. Druhým finalistou je Španěl Pablo Andujar. Deblový titul si z Prostějova odváží Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol, kteří triumfovali nad Indy Balajim a Sharanem.

12.09.2020
Ohlédnutí za ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA

Na přelomu srpna a září se v Ostravě uskutečnil ATP challenger dotovaný částkou 156.240,–USD. Turnaj s názvem Ostrava Open 2020 by MONETA byl v pořadí třetím ze série čtyř challengerů na území ČR. V srpnu se hrál challenger na Štvanici a na TJ Spoje, v září v Ostravě. Posledním v řadě je challenger v Prostějově. Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

07.09.2020
Mezinárodní turnaj Tennis Europe v Hrádku n. N. vyhráli Myslivec a Urbanová

Šimon Myslivec (2004, TE16 172) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Hrádku nad Nisou, když v českém finále porazil Štěpána Mrůzka (2004, TE16 128) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Janoušek a Vejšický. V kategorii dívek do 16 let zvítězila Lucie Urbanová (2006, TE16 122), která ve finále porazila Viktorii Hažmukovou (2005, TE16 98) 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Davidová s Urbanovou. Výsledky.

06.09.2020
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe U14 v Jablonci nad Nisou. Valeš došel do finále.

Alena Kovačková (2008) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v Jablonci nad Nisou, když v českém finále porazila Lilianu Navrátilovou (2006) 6:4, 5:7, 6:2. Čtyřhru vyhrály Valdmannová a Bervid. V kategorii chlapců došel do finále Vojtěch Valeš (2006, TE14 34), který ve finále nestačil na Poláka Lewandowskiho (2007, TE14 59) 3:6, 6:1, 3:6. Čtyřhru vyhráli Valeš a Kučera. Výsledky.

06.09.2020
Štruplová vyhrála turnaj ITF J2 v Rakovníku

Julie Štruplová (2004) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Rakovníku, když v českém finále porazila Sáru Bejlek (2006) 7:6(2), 6:2. Čtyřhru vyhrály Kněžková s Bartůňkovou. V kategorii chlapců čtyřhru vyhrál Mathew William Donald s Polákem Orlikowskim. Výsledky.

06.09.2020
Prague Open: Kučová slaví největší titul kariéry!

Slovenka Kristína Kučová dotáhla své působení na TK Sparta Prague Open až k zisku premiérového titulu na okruhu WTA! Ve finále proti nasazené dvojce Elisabettě Cocciarettové zvítězila 6:4, 6:3 a dosáhla největšího úspěchu v kariéře.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Ostravský challenger vyhrál Rus Karatsev

Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa. Více na www.ostravaopen2020.cz.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Do finále postoupili Otte a Karatsev. Čtyřhru vyhráli Zelenay a Sitak

V prvním semifinále Rus Aslav Karatsev (1993, ATP 140) porazil Nizozemce Botice Van de Zandschulpa (1995, ATP 176) 6:3, 6:3 a bez ztráty setu prošel do finále, kde ho čeká Němec Oscar Otte (1993, ATP 219), který dnes vyřadil Talona Griekspoora (1996, ATP 150) 6:2, 6:4. Finále začíná v neděli vod 11 hod. Čtyřhru vyhráli Igor Zelenay a Artem Sitak, kteří ve finále porazili Poláky Drzewiecki/Walkow 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

05.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář nestačil na Otteho, končí ve čtvrtfinále

V pátek se s ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA rozloučil i poslední český zástupce Zdeněk Kolář (1996, ATP 225). Dnes nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219), kterému podlehl 1:6, 1:6. Němec v Ostravě pokračuje ve skvělých výkonech. Včera vyprovodil Lukáše Rosola 6:2, 6:0 a dnes si vyšlápl na Zdeňka Koláře. Semifinálové dvojice jsou tyto: Otte – Griekspoor, Van de Zandschulp – Karatsev. Více na www.ostravaopen2020.cz.

04.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář odvrátil mečbol a je ve čtvrtfinále. Rosol končí.

Zdeněk Kolář (1996, ATP 225) postoupil do čtvrtfinále ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. V dnešním zápase proti Dmitry Popko (1996, ATP 165) Zdeněk dokonce odvrátil mečbol ve třetí sadě. Nedařilo se Lukáši Rosolovi (1985, ATP167), který nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 2:6, 0:6. Otte výborně servíroval a dařilo se mu Lukáše Rosola tlačit. Ve čtyřhře česko-slovenský pár Vrbenský-Klein ve druhém kole nestačili na Nizozemce Arends-Pel. Nedařilo se ani ryze českému páru Rosol-Kolář, kteří dnes prohráli s párem Sitak-Zelenay 3:6, 7:6(5), 7:10. V turnaji tak po čtvrtečním programu zůstává jediný český zástupce Zdeněk Kolář, který se utká s přemožitelem Lukáše Rosola Němcem Ottem. Více na www.ostravaopen2020.cz.

03.09.2020
Ostrava Open 2020: Rosol otočil zápas s Chungem, Macháč i Kopřiva končí

Lukáš Rosol (1985, ATP 167) v prvním kole ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA porazil Korejce Chunga (1996, ATP 144), když už prohrával 2:6, 1:4. Hodně pomohlo ostravské obecenstvo, které Lukáše hnalo za vítězstvím. V dalším kole se utká s Němcem Oscarem Ottem (1993, ATP 219). Nedařilo se Tomáši Macháčovi (2000, ATP 246), který prohrál s vítězem žižkoského challengeru Aslanem Karatsevem (1993, ATP 140) 4:6, 4:6. Ani Vít Kopřiva (1997, ATP 322) nepostoupil do druhého kola ostravského challengeru, když nestačil na druhého nasazeného Bělorusa Ivashku (1994, ATP 139) 4:6, 6:7(4). Více na www.ostravaopen2020.cz.

02.09.2020
Áčko mladšího žactva ve Znojmě a Tišnově vyhráli Brückner a Bervid

Áčkový turnaj ČTS mladších žáků ve Znojmě vyhrál David Brückner (2008, Tenisový klub Havlíčkův Brod,z.s.), který ve finále porazil Štěpána Žišku (2008, ŽLTC Brno) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Macháček a Lebiš. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Tišnově se stala Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Natalii Donald (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 2:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Melicharová a Havlová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Áčkové turnaje mladšího žactva v Pelhřimově a Praze vyhráli Komínek a Kovačková

Áčkový turnaj mladších žáků v Pelhřimově vyhrál Kryštof Komínek (2008, TK Sparta Praha), který ve finále porazil Filipa Košárka (2008, TK AGROFERT Prostějov) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Škrlík a Košárko. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Praze na TK Neridé se stala Alena Kovačková (2008, TK Sparta Praha), když ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 7:5, 6:3. Čtyřhru vyhrály Kovačková a Samsonová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Prague Open: Kolodziejová postoupila do 3. kola, nasazená jednička končí

Antukový turnaj Prague Open pokračoval na Spartě a Štvanici třetím hracím dnem. Postup do třetího kola urvala na centrálním kurtu Miriam Kolodziejová, která přehrála ve třech setech Japonku Najtovou. Ve dvouhře překvapivě skončila nasazená jednička Rumunka Niculescuová, naopak někdejší wimbledonská finalistka Němka Lisická nezaváhala. Rozehrána byla rovněž soutěž čtyřhry, v níž na úvod uspěla česká dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková.

31.08.2020
Ostrava Open 2020: Kolář postupuje, Svrčina končí

Zdeněk Kolář ve včerejší dlouhé bitvě s Michaelem Vrbenským sice ztratil nějaké síly, ale získal velké sebevědomí, které si přenesl do dnešního zápasu 1. kola ostravského challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. Kolář dnes porazil náhradníka Malika Jaziriho za zraněného Francouze Rinderknecha a po setech 6:3, 7:5 postoupil do druhého kola, kde bude hrát s vítězem duelu Safiullin – Popko. Více na www.ostravaopen2020.cz.

31.08.2020
Prague Open: Senzační Havlíčková nadělila dva kanáry!

Další tři Češky startující na divokou kartu se v neděli představily v 1. kole Prague Open. Fenomenálním výsledkem se blýskla patnáctiletá Lucie Havlíčková, která favorizované Indce Bhatiaové nedala šanci a přejela ji dvakrát 6:0! Darja Viďmanová ve svém zápase proti favorizované Argentince Podoroské neuspěla. Stejně tak nedokázala potrápit favoritku Linda Fruhvirtová. Nedařilo se ani Eugenii Bouchardové, která prohrála ve dvou setech. Naopak postupuje nasazená jednička turnaje Monica Niculescuová i bývalá světová pětka Sara Erraniová. Šest rozehraných zápasů muselo být kvůli tmě přesunuto na pondělí. Program totiž před tím přerušil déšť.

30.08.2020
Ostrava Open 2020: Kvalifikací úspěšně prošli Kopřiva a Kolář

Vít Kopřiva (1997, ATP 322) potvrdil velmi dobrou formu, když v kvalifikaci na ostravský ATP challenger Ostrava Open 2020 by MONETA porazil včera Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4 a dnes si poradil s Mathiasem Bachingerem (1987, ATP 270) 1:6, 7:6(4), 6:2. V hlavní soutěži si zahraje s nasazenou dvojkou Bělorusem Ivashkou (1994, ATP 139). Více na www.ostravaopen2020.cz.

30.08.2020
Sparta vyhrála MČR družstev staršího žactva 2020 v Rakovníku

TK Sparta Praha vyhrála Mistrovství ČR družstev v kategorii staršího žactva, které se hraje tradičně na konci srpna v Rakovníku. Ve finále porazila družstvo I.ČLTK Praha 6:1. Na třetím místě skončil TK Agrofert Prostějov. Výsledky: semifinále a finále, o 5.-8. místo, čtvrtfinále, 1. kolo. Fotogalerie.

30.08.2020
Prague Open: Kolodziejová jedinou českou postupující. Nosková srdnatě bojovala s favoritkou

Turnaj WTA 125k Series v Praze, Prague Open, odstartoval v sobotu první polovinou zápasů úvodního kola dvouhry. Na kurty se během sobotního programu vydalo i sedm českých tenistek, z nichž se do dalšího kola turnaje podařilo postoupit pouze Miriam Kolodziejové. Ta si poradila ve dvou setech s Turkyní Eraydinovou. Na turnaji naopak končí Denisa Šátralová, Linda Nosková, Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Kristýna Lavičková a Barbora Palicová.

29.08.2020
Ostrava Open 2020: První kolo kvalifikace vyhrál Vrbenský, Kolář a Kopřiva

Ostravský challenger Ostrava Open 2020 by MONETA začal v sobotu kvalifikací. Ta čítá 16 hráčů a do hlavní soutěže postoupí 4, tedy úspěšný kvalifikant musí vyhrát 2 zápasy. První krok zvládnul Michael Vrbenský, který se možná trochu nečekaně trápil se Španělem Menendes Maicerasem 6:4, 6:7(2), 6:3. Soupeřem Vrbenskému ve finále kvalifikace bude Zdeněk Kolář, který porazil střevními potížemi indisponovaného Slováka Kleina 7:5, 6:4. První kolo kvalifikace nepřešel Andrew Paulson, který nestačil na Maleka Jaziriho z Tuniska 5:7, 3:6. Ani Davidu Poljakovi se nepodařilo postoupil do nedělních bojů, když prohrál s Chorvatem Bornou Gojo 6:4, 6:7(6), 2:6. Dál jde poslední český zástupce v kvalifikaci Vít Kopřiva, který porazil v podvečerním duelu těžkého soupeře Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

29.08.2020
Místo kvalifikace US Open největší turnaj v historii Česka

Praha uspořádá v krátké době další turnaj WTA! TK Sparta Prague Open 2020 bude náhradou za kvalifikaci US Open a podnik kategorie WTA 125K nabídne tenistkám celkové prize money ve výši 3,075 milionů USD, které hradí USTA. „V Praze se bude hrát největší tenisový turnaj, který kdy naše země hostila,“ potvrdil prezident ČTS Ivo Kaderka zprávu o přidělení turnaje, který proběhne od 29. srpna do 6. září. Oficiální webové stránky turnaje: www.pragueopen2020.cz.

27.08.2020