Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Zlatý kanár v sobotu 19.12. od 20 hod. na Nova Sport

Slavnostní vyhlášení nejlepších českých tenistů – EMOS ZLATÝ KANÁR v sobotu 19.12.2020 od 20:00 hodin na stanici NOVA SPORT. V sedmdesátimi­nutovém přímém přenosu se můžete těšit na průřez tenisového roku 2020, na Petru Kvitovou v gala a na slovenské hudební hosty Vašo Patejdla a Andreu Zimányiovou.

18.12.2020
MONETA Tenisovou extraligu 2020 vyhrála Sparta

V úvodním zápase finále Sparty proti Prostějovu Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha) si snadno poradila s mladičkou Sárou Bejlek 6:2, 6:0. Siniaková byla rozehraná z turnaje žen v Dubaji, kde došla až do finále. Kateřina hrála razantně, navíc solidně a Sáru k ničemu nepustila. Více na www.tenisovaextraliga.cz.

16.12.2020
Druhým finalistou MONETA Tenisové extraligy 2020 je Prostějov

Známe finálovou dvojici letošní tenisové extraligy. TK Sparta Praha i TK Agrofert Prostějov vyhráli svoji skupinu a o titul se utkají ve středu od 10:00 hod. v Říčanech. Finále se hraje bez diváků, nicméně vše můžete sledovat živě na Nova Sport. Více na www.tenisovaextraliga.cz.

14.12.2020
Sparta postoupila do finále MONETA Tenisové extraligy 2020

Extraligový tým tenisové Sparty porazil domácí tým Říčan 6:3 a postoupil do finále tenisové extraligy 2020. Sparta včera porazila štvanický I.ČLTK Praha 6:3. O soupeři Sparty ve finále se rozhodne až v posledním utkání prostějovské skupiny mezi Prostějovem a Pardubicemi. Prostějov i Přerov mají jednu výhru, Pardubice jsou bez výhry. Více na www.tenisovaextraliga.cz. Livescore a livestream.

13.12.2020
MONETA Tenisová extraliga 2020: Sparta porazila Štvanici 6:3, Prostějov porazil Přerov 6:3

Tenisová extraliga 2020 začala zostra a to soubojem dvou pražských velkoklubů, Sparty a štvanického I.ČLTK Praha. Více na www.tenisovaextraliga.cz. Sledujte livescore a livestream.

12.12.2020
MONETA Tenisová extraliga 2020

V sobotu 12. prosince začíná MONETA Tenisová extraliga 2020. A hned v sobotu jsou na programu 2 zajímavá utkání. V Říčanech hraje Štvanice se Spartou, V Prostějově hraje domácí klub s Přerovem. Extraliga se hraje ve dvou tříčlenných skupinách v Říčanech a Prostějově (sobota, neděle, pomdělí) a finále se hraje ve středu v Říčanech. Průběh jednotlivých duelů můžete sledovat na livescore i na stremu. Více na www.tenisovaextraliga.cz.

11.12.2020
Turnaje se spustí ne dříve než 2. ledna 2021

Vážení tenisoví přátelé, snažíme se co možná nejdříve vyhovět Vašim žádostem a zahájit halovou turnajovou sezónu. Jsme si však plně vědomi i neustále se vyvíjejících a měnících vládních epidemiologických opatření, týkajících se provozování amatérského sportu, která je také nutné v plné míře respektovat.

09.12.2020
Linda Fruhvirtová došla do finále turnaje ITF $15 v Tunisku

Linda Fruhvirtová (2005, WTA 797) došla do finále mezinárodního turnaje žen dotovaného $15,000 v tuniském Monastiru. Ve finále nestačila na Bělorusku Hatouka 1:6, 7:5, 3:6. Výsledky

07.12.2020
ČTS spustí turnaje až skončí povinnost nosit při hře roušky

Vážení sportovní přátelé, ČTS se opět ocitá pod palbou desítek Vašich telefonátů a mailů denně s dotazy na organizaci turnajů zařazených do Zimní TL 2020/21.

01.12.2020
Lehečka a Viďmanová došli do finále turnaje ITF $15 v Řecku

Jiří Lehečka (2001, ATP 359) došel do finále mezinárodního turnaje mužů dotovaného $15,000 v řeckém Heraklionu. Ve finále nestačil na Bulhara Andreeva 3:6, 4:6. V kategorii žen došla do finále Daria Viďmanová (2003, WTA 1116), která ve finále nestačila na Rumunku Andreea Rosca 1:6, 2:6. Výsledky: muži, ženy.

29.11.2020
Havlíčková vyhrála turnaj ITF J3 Polsku

Lucie Havlíčková (2005, ITF 140) vyhrála mezinárodní turnaj juniorek ITF J3 v polské Sobotě. Ve finále porazila Belgičanku Vandewinkel 6:2, 7:5. Do semifinále čtyřhry postoupily Bartůňková/Kněžková i Havlíčková/Šal­ková. Čtyřhru chlapců vyhrál Matthew William Donald. Výsledky.

29.11.2020
Tenisová extraliga 2020 se odehraje v prosinci

Tenisová extraliga 2020 se odehraje v termínu 12.-16.12.2020 v Ří­čanech a Prostějově. Ze soutěže se odhlásily týmy Jihlavy a Severočeské, což soutěž zjednodušilo. Bude se hrát ve dvou skupinách (Říčany a Prostějov) po třech týmech systémem každý s každým a vítěz skupiny postoupí do finále (v Říčanech). V prostějovské skupině je: Prostějov, Přerov a Pardubice, v říčanské skupině: Štvanice, Sparta, Říčany. Rozlosování (PDF).

23.11.2020
Štruplová vyhrála turnaj ITF J5 v Polsku, Siniakov došel do finále.

Julie Štruplová (2004, ITF 263) vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J5 v polské Pszcyně. Ve finále porazila Rusku Semenovu 6:1, 6:4. V kategorii chlapců došel do finále Daniel Siniakov, který ve finále nestačil na Poláka Pawelskiho 5:7, 6:3, 2:6. Do finále čtyřhry chlapců došli Vojtěch Petr a Jakub Jupa, do finále čtyřhry dívek Vanesa Šulcová a Lucie Urbanová. Výsledky

22.11.2020
Macháč došel do finále bratislavského challengeru

Tomáš Macháč (2000, ATP 215) došel do finále v Bratislavě na ATP challengeru s dotací 44.820 EUR. Ve finále nestačil na Němce Marterera (1995, ATP 242) 7:6(3), 2:6, 5:7. Tomáš za finálovou účast získal 48 bodů do žebříčku ATP a finanční odměnu 3.650 EUR (před zdaněním). Výsledky.

15.11.2020
Menšík vyhrál turnaj ITF J3 v Turecku, Havlíčková došla do finále

Jakub Menšík (2005, ITF 271) vyhrál mezinárodní turnaj juniorů ITF J3 v tureckém Istanbulu. Ve finále porazil Ukrajince Samofalova (2003, ITF 174) 6:3, 6:4. Do finále čtyřhry došli Donald a Jurajda. V kategorii dívek se do finále probojovala Lucie Havlíčková (2005, ITF 151), která nestačila pouze na Rusku Gurevu (2005, ITF 221) 6:2, 3:6, 4:6. Výsledky.

08.11.2020
Dopis prezidenta ČTS

Vážení přátelé, obdržel jsem od pana Jakuba Strnada z SK Hamr manuál, který přesně definuje podmínky, za nichž lze provozovat nafukovací haly v Bavorsku. Ze stejného zdroje máme k dispozici i nařízení vlády Bavorska.

05.11.2020
Zpráva prezidenta ČTS k současné situaci

Vážení tenisoví přátelé, 22. října 2020 jsem Vás informoval o naší snaze hledat cesty, (a pokud možno nalézt), ze stávající mimořádně složité situace. Bohužel, situace je výrazně horší, restrikce tvrdší a dopady na nás všechny – krutější.

04.11.2020
Vláda schválila restart profesionálního sportu

Na jednání v pondělí 2. listopadu 2020 vláda přijala změnu krizových opatření, která umožní trénink a za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic i soutěže profesionálních sportovců.

03.11.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF J3 v Turecku

Brenda Fruhvirtová (2007, ITF 524) vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J3 v tureckém Istanbulu. V českém finále porazila Lindu Klimovičovou (2004, ITF 141) 6:2, 6:0. Výsledky.

01.11.2020
V Egyptě došli do finále Poljak a Sisková

V egyptském Sharm El Sheikh došel do finále mezinárodního turnaje ITF $15,000 mužů David Poljak (1996, ATP 483). Ve finále nestačil na Američana Corwina 6:4, 2:6, 6:7(4). V kategorii žen do finále došla Anna Sisková (2001, WTA 579). Ve finále nestačila na Indku Bhosale 3:6, 5:7. Výsledky: muži, ženy.

01.11.2020
Kaderka nově povede federaci Tennis Europe. Teď to bude o těžké dřině, říká

Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka byl na tři roky zvolen do funkce prezidenta evropské federace Tennis Europe. Ve funkci nahradí ruského zástupce Vladimira Dmitrijeva. „Přistupuji k tomu hrozně vážně a s úctou ke všem, kteří mi pomohli. Je to výzva a také odpovědnost,“ řekl Tenisovému světu Kaderka.

26.10.2020
Šafářová vyhrála turnaj ITF v Tunisku

Zdena Šafářová (2003, ITF 601) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J5 v tuniském Nabeulu. Ve finále porazila domácí Ranim Rassil 7:6, 6:2. Výsledky.

25.10.2020
Klimovičová a Menšík vyhráli turnaj ITF v Turecku

Jakub Menšík (2005, ITF 624) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J3 v tureckém Istanbulu. Ve finále Porazil Ukrajince Podorozhnyi 6:3, 6:1. V kategorii dívek zvítězila Linda Klimovičová (2004, ITF 190), která ve finále porazila Srbku Radivojevič 5:7, 6:0, 6:1. Klimovičová došla i do finále čtyřhry. Výsledky.

25.10.2020
J&T Banka Ostrava Open: Sabalenková zvítězila i ve čtyřhře

Halový turnaj WTA v Ostravě dospěl ke svému konci! V singlovém souboji o titul ovládla běloruské finále Aryna Sabalenková, která vyprovodila z kurtu Viktorii Azarenkovou po jednoznačných setech 6:2 a 6:2. Sabalenková zasáhla také do deblového finále, kde spolu s Elise Mertensovou porazily kanadsko-brazilskou dvojici Dabrowská, Stefaniová 6:1 a 6:3.

25.10.2020
Listopadové halové mistrovství ČR žen přesunuto na leden

Halové mistrovství ČR žen, které se mělo hrát v listopadu v tenisové hale TK MILTEN v Milovicích, je z důvodu uzavření vnitřních prostor sportovišť přesunuto na lednový termín 25.-30.1.2021. S tím souvisí i termíny halových oblastních přeborů (z nich se kvalifikují hráčky na HMČR), které budou také posunuty na pozdější termín, které stanoví Sportovně-technický úsek ČTS.

24.10.2020
Ministr zdravotnictví Roman Prymula na videu vysvětluje vládní nařízení

Prymula na otázku „Mohu jít na venkovní sportoviště?“ doslova řekl: „Pokud hovoříme o zevních sportovištích, Tak tam samozřejmě mohu provozovat individuální sport, nicméně jsou tady velmi tvrdá omezení, kdy v podstatě tam teoreticky mohou být pouze 2 osoby“.

Video zde: https://twitter.com/…851206193152?…

24.10.2020
Slovo prezidenta ČTS Ivo Kaderky k současné situaci

Vážení sportovní přátelé, velmi nerad (a bez ohledu na můj vlastní názor a pohled na věc) Vám MUSÍM oznámit, že na základě usnesení vlády ze středy 21.10.2020 jsme (jste) povinni uzavřít všechny vnitřní prostory pro tenis.

22.10.2020
Bejlek vyhrála turnaj ITF J3 v Rumunsku

Sára Bejlek (2006, ITF 355) vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let v rumuské Costantě. Ve finále porazila Rumunku Popa Teiusanu 6:1, 6:1. Výsledky.

18.10.2020
Klára Nováková vyhrála turnaj ITF J5 v Itálii

Klára Nováková (2002, ITF 590) vyhrála mezinárodní turnaj juniorů ITF v italském městě Pescara. Ve finále porazila domácí Italku Artimedi 5:7, 6:0, 6:3. Výsledky.

18.10.2020
Hrazdil vyhrál turnaj ITF J5 v Egyptě

Jan Hrazdil (2005, ITF 796) vyhrál mezinárodní turnaj juniorů ITF v egyptské Káhiře. Ve finále porazil domácího Egypťana Sadeka 6:4, 6:1. Výsledky.

18.10.2020
Pravidla k nouzovému stavu ve sportu od středy 14. října

Od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Jejich rozsah schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 12. října 2020. Kompletní usnesení.

14.10.2020
ITF J4 ve Vésce vyhráli Jurajda a Štruplová

Mezinárodní juniorský turnaj ITF kategorie J4 ve Vésce ovládli Adam Jurajda (2003, TK AGROFERT Prostějov) a Julie Štruplová (2004, TK AGROFERT Prostějov). Juradja ve finále porazil nejvýše nasazeného Matthew Williama Donalda 6:7(6) 6:3 6:2, Štruplová v semifinále vyřadila vítězku Pardubické juniorky Sáru Bejlek 6:3 7:5 a ve finále potom zdolala Lindu Klimovičovou 2:6 7:6(6) 6:2. Výsledky.

11.10.2020
Áčkové turnaje v Kutné Hoře a v Mostě vyhráli Soukup a Forejtková

Adam Soukup (2006, I.ČLTK Praha) vyhrál áčkový turnaj věkové kategorie starších žáků v Kutné Hoře. Ve finále porazil Jana Klimase (2006, TK TENNISPOINT FM) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhráli Klimas a Kučera. Áčko starších žákyň v Mostě vyhrála Eliška Forejtková (2008, TK Slavia Plzeň), když ve finále porazila Nelu Šílovou (2006 TJ Slovan Moravská Třebová,z.s.) 2:6, 6:3, 6:1. Čtyřhru vyhrály Barbora Veselá a Eliška Forejtková. Výsledky: chlapci, dívky.

06.10.2020
Český tenisový svaz zveřejnil žebříčky za sezónu 2020

Český tenisový svaz zveřejnil reklamační verzi žebříčků za sezónu 2020. Reklamace získaných bodů je možno do 16. října vyplněním reklamační list (xls) nebo telefonicky na 222 333 422 (Ladislav Klein). Žebříčky ATP, WTA, ITF, TE budou upraveny podle stavu v týdnu od 5.10. do 12.10. tak, aby zahrnovaly turnaje, jejichž hlavní soutěž začala do 30.9.2020.

04.10.2020
Turnaj ITF J4 v Poreči vyhrál Jurajda, Mandelíková došla do finále

Adam Jurajda (2003, ITF 332) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J4 v chorvatské Poreči. Ve finále porazil domácího Luka Mikruta 6:2, 6:4. Do finále dvouhry dívek došla Kateřina Mandelíková (2003, ITF 262), která nestačila na Chorvatku Svetac 7:6(7), 2:6, 2:6. Výsledky.

04.10.2020
Šátral došel do finále v Pardubicích

Jan Šátral (1990, ATP 370) došel do finále mezinárodního turnaje ITF dotovaného $25,000 v Par­dubicích. Ve finále nestačil na Bělorusa Ignatika (1990, ATP 377) 3:6, 2:6. Čtyřhru vyhráli Cuevas a Velotti. Výsledky.

04.10.2020
Turnaj Tennis Europe v Rakovníku vyhráli Peták a Slaměníková

Denis Peták (2006, TE14 70) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe U14 v Rakovníku. V českém finále porazil Daniela Biena (2006, TE14 309) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Peták s Brunclíkem. Dvouhru dívek vyhrála Marie Slaměníková (2007, TE14 67), která v českém finále porazila Natálii Syrovou (2006, TE14 147) 5:7, 7:6(4), 6:3. Čtyřhru vyhrály Kovačková a Samsonová. Výsledky: chlapci, dívky.

04.10.2020
MČR družstev minitenisu 2020

Mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis (hráči 5–7 let) proběhlo tradičně na konci září v ateálu TK Sparta Praha. Vítězem se stalo družstvo Prahy, které ve finále porazilo Severočeský tenisový svaz 7:1. Výsledky.

01.10.2020
Zemřel Zdeněk Vyvadil

V sobotu 26. 9. 2020 zemřel ve věku nedožitých 92 letech dlouholetý tenisový funkcionář, trenér a rozhodčí, pan Zdeněk Vyvadil. Od roku 1953 pískal na lajně Davis Cupy, byl mimo jiné u prvního vítězství v roce 1980, během života naučil hrát tenis nespočetně lidí, tenisem žil.

29.09.2020
Turnaj ITF na Spartě vyhráli Petr a Havlíčková

Vojtěch Petr (2005, ITF 480) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J4 hráčů do 18 let v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Ve finále porazil nasazenou jedničku Matthew William Donalda (2004, ITF 181) 7:6(4), 7:5. V kategorii dvouhry dívek zvítězila Lucie Havlíčková (2005, ITF 193), která ve finále porazila Dominiku Šalkovou (2004, ITF 270) 3:6, 6:3, 6:1. Čtyřhru vyhrály Kněžková se Šalkovou. Výsledky.

27.09.2020