Český tenisový svaz

Kolář v Turecku porazil turnajovou dvojku a zkompletoval double

02.02.2025

Zdeněk Kolář uspěl na turnaji ITF M25 v turecké Antalyi a vybojoval první letošní titul. Bývalý 111. hráč světa si poradil ve finále s druhým nasazeným Guyem Den Oudenem z Nizozemska za necelé dvě hodiny po setech 6:3, 2:6, 6:1. Tímto triumfem Kolář zkompletoval double, jelikož už v sobotu vyhrál deblový titul.

Osmadvacetiletý Kolář si v minulé sezoně prošel vleklými zdravotními obtížemi, které ho dohromady stály zhruba pět měsíců sezony, kvůli čemuž ho potkal významný propad ve světovém žebříčku.

Cíl pro rok 2025 je tak zcela jasný – pokusit se prokousat zpátky na pozice, které Kolářovi náležely. Český tenista už byl dokonce na 111. místě žebříčku ATP a dvakrát se mu povedlo probojovat skrz kvalifikace do hlavních soutěží na grandslamových turnajích.

Byť cesta bude dost trnitá, tak po nepříliš vydařených vystoupeních na challengerech v Thajsku se Kolářovi povedlo tento týden v turecké Antalyi naznačit, že určitě nebude nepřekonatelná. Zatímco v Nonthaburi se hrálo na tvrdém povrchu, na němž český hráč nehraje úplně nejraději, v Turecku na oblíbené antuce se mu dokonce povedlo zkompletovat double!

Na antukové pětadvacítce napřed vyhrál v sobotu titul ve čtyřhře po boku Chorvata Nina Serdarušiče, když si ve finále poradili ve dvou setech s Italy Manuelem Mazzou a Andreou Picchionem 6:3, 7:6(4). A v neděli dotáhl do vítězného konce také singlový turnaj.

Cenné body do žebříčku vybojoval Kolář v souboji s nasazenou dvojkou Guyem Den Oudenem z Nizozemska. Utkání, které bylo papírově naprosto vyrovnané, se protáhlo na necelé dvě hodiny a český hráč jej zakončil ziskem šesti her v řadě.

Po prohraném druhém setu totiž Kolář ztratil hned v prvním gemu rozhodujícího dějství podání. Pak ale začal dvorci naprosto dominovat a prodal své zkušenosti, které v uplynulých letech posbíral na turnajích vyšší kategorie.

Zdeněk Kolář by měl v Antalyi zůstat ještě tři týdny a odehrát další tři tamní turnaje. Příští týden se hraje rovněž turnaj kategorie M25, v dalších dvou týdnech se pak jedná o nižší patnáctky.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Indian Wells: Kristýna Plíšková smetla Mattek-Sands a je ve druhém kole

Úspěšný start do turnaje v Indian Wells má za sebou Kristýna Plíšková. Česká tenistka na úvod smetla Bethanii Mattek-Sands startující na volnou kartu 6:0 6:3. Ve druhém kole Kristýnu čeká Daria Kasatkina.

09.03.2017
Kristián Kubík vyhrál Tennis Europe U16 v Rotterdamu

Kristián Kubík (2002, SK OAZA Praha) vyhrál mezinárodní turnaj hráčů do 16-ti let Tennis Europe v holandském Rotterdamu. Ve finále porazil domácího Stijn Pelu 7:6(4), 6:3. Výsledky.

07.03.2017
Markéta Vondroušová v Clare $25,000 skončila ve finále

O svůj třetí titul sezony v bojovala v australském Clare $25,000 Markéta Vondroušová (WTA 269). Čtvrté finále od začátku roku však v titul neproměnila, když podlehla Brazilce Beatriz Haddad Maia 2:6 2:6. Markéta má po dalším úspěšném turnaji bilanci výher a porážek 26:3. Výsledky.

05.03.2017
Halové MČR staršího žactva vyhráli Jurajda a Mandelíková

Halovými mistry ČR vy kategorii staršího žactva se stali Adam Jurajda (2003, TK AGROFERT Prostějov) a Kateřina Mandelíková (2003, TK AGROFERT Prostějov). Chlapci hráli v Prostějově a Jurajda ve finále porazil Daniela Siniakova 6:0, 6:3. Čtyřhru vyhráli finalisté dvouhry Jurajda se Siniakovem. Dívky odehrály své mistrovství v Plzni, kde Kateřina Mandelíková ve finále porazila Nelly Kněžkovou 6:7 (1), 7:6 (5), 6:1. Čtyřhru dívek vyhrály Mandelíková s desetiletou Brendou Fruhvirtovou. Výsledky: chlapci, dívky.

02.03.2017
Turnaj A dorostu v Břeclavi a Hrádku vyhráli Svrčina a Kubáňová

Vítězi turnaje kategorie A dorostu se stali Dalibor Svrčina (2002, TK Agrofert Prostějov) a Karolína Kubáňová (2001, TK Slavia Orlová). Svrčina si ve finále v Břeclavi poradil s Jonášem Forejtkem (2001, I.ČLTK Praha) 6:4 6:4. Ve finále dívek v Hrádku nad NIsou porazila turnajová jednička Kubáňová Kláru Novákovou (2002, TK Slavia Plzeň) 6:4 6:4. Výsledky Břeclav. Výsledky Hrádek.

01.03.2017
Beránková došla do finále na ITF1 v Kazani

Karolína Beránková (2000, ITF 80) došla do finále turnaje ITF Grade 1 v ruské Kazani. Ve finále nestačila na Rusku Kharitonovu (2000, ITF 93) 3:6, 2:4, ret. Mezi chlapci do finále došel Michael Vrbenský (1999, ITF 40). Výsledky.

28.02.2017
Áčko mladšího žactva v Příbrami a Vendryni vyhráli Rouchal a Tomajková

Turnaj A mladších žáků v Příbrami vyhrál Dominik Rouchal (2005, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Filipa Paroulka (2005, TJ Radlice) 4:6, 6:0, 6:4. Čtyřhru vyhráli Jedlička s Kalinou. Turnaj A mladších žákyň ve Vendryni vyhrála Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov), která ve finále porazila Darinu Přecechtělovou (2005, TK AGROFERT Prostějov) 6:0, 6:2. Čtyřhru dívek vyhrály Tomajková s Paterovou. Výsledky: chlapci, dívky.

28.02.2017
Šafářová v Budapešti titul nezískala

Lucie Šafářová (1987, WTA 40) osmý titul na okruhu WTA nezískala. V Budapešti na turnaji WTA International ve finále nestačila na domácí Timeu Baboš (1993, WTA 27) 7:6(4), 4:6, 3:6.

27.02.2017
Linda Fruhvirtová vyhrála turnaj Tennis Europe do 12-ti let

Linda Fruhvirtová (2005, TK Sparta Praha) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 12-ti let. Ve finále porazila Čecho-Švýcarku Karolinu Kozakovou 6:2, 7:5. Navíc spolu s Lucií Havlíčkovou vyhrály i soutěž čtyřher. Výsledky.

27.02.2017
Šafářová si v Budapešti zahraje o osmý titul ve dvouhře

Lucie Šafářová (1987, WTA 47) porazila v semifinále turnaje WTA International v Budapešti Němku Carinu Witthöft 6:4, 6:3 a poprvé od loňského triumfu v Praze ve Stromovce si zahraje finále dvouhry. Rodačka z Brna bude bojovat o osmý titul v kariéře s domácí hráčkou Timeou Baboš (1993, WTA 33).

25.02.2017
Šafářová je v Budapešti v semifinále, čeká ji Němka Witthoeft

Své druhé semifinále v letošní sezoně si na turnaji WTA v Budapešti zahraje Lucie Šafářová. Turnajová dvojka v prvním kole zdolala Polku Linette 7:6 ve 3. setu, poté si poradila s Hsieh Su-Wei a ve čtvrtfinále vyřadila Aliaksandru Sasnovich. Běloruskou kvalifikantku Šafářová přemohla po setech 6:3 7:5, když ve druhé sadě odvracela nepříznivý stav 0:4. V boji o finále čeká Lucku Němka Witthoeft.

24.02.2017
OPTIM TOUR 2017 – Paroulek vyhrál na Miltenu áčko mužů

Tadeáš Paroulek (I.ČLTK Praha), nadějný 17-ti letý hráč který se minule v Liberci dostal do semifinále a v druhém letošním turnaji série Optim Tour v Milovicích startující v hlavní soutěži na volnou kartu ČTS, zde zvítězil. Výsledky.

22.02.2017
Winter Cup: Dívky do 16-ti let obsadily druhé místo

Češky do 16-ti let ve složení Hindová, Nikolovová, Sisková obsadily na Winter Cupu 2017 ve francouzském Brestu druhé místo. Ve finále naše reprezentantky nestačily na Itálii 1:2. Chlapci ve stejné kategorii skončili šestí. Týmy čtrnáctiletých obsadily 4. (chlapci) a 5. místo (dívky). Výsledky.

20.02.2017
Bouzková porazila Vondroušovou a vyhrála $25,000 v Perthu

České finále na turnaji $25,000 v austral­ském Perthu vyhrála Marie Bouzková (1998, WTA 238), která ve třech setech zdolala o rok mladší Markétu Vondroušovou (1999, WTA 315) 1:6 6:3 6:2. Bouzková tak získala první letošní titul a zároveň přerušila vítěznou sérii 20 zápasů Vondroušové. Maruška ve čtvrtfinále vyřadila také Barboru Krejčíkovou. Výsledky.

19.02.2017
Karolína Plíšková porazila Wozniacki a ovládla turnaj v Doha

Druhý titul v letošní sezoně slaví v katarském Doha Karolína Plíšková. Česká jednička ve finále porazila Dánku Caroline Wozniacki 6:3 6:4 a na konto si připsala osmý turnajový triumf v kariéře. Příští týden čeká Karolínu podnik WTA v Dubaji.

18.02.2017
Berdych nestačil na Tsongu, finále v Rotterdamu si nezahraje

Tomáš Berdych se loučí s turnajem v Rotterdamu v semifinále, kde nestačil na Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 3:6 4:6. Na své první letošní finále si tak bude muset ještě počkat. O titul v Rotterdamu se Tsonga utká s Davidem Goffinem.

18.02.2017
WTA Doha: Plíšková porazila Cibulkovou a je ve finále

Karolína Plíšková si na turnaji WTA v katarském Doha zahraje finále. Turnajová dvojka v semifinále dokázala zdolat Dominiku Cibulkovou ve třech setech 6:4 4:6 6:3 a v boji o druhý titul v sezoně se utká s vítězkou duelu Wozniacki – Puig.

17.02.2017
Karolína Plíšková v semifinále v Doha narazí na Cibulkovou

Karolína Plíšková se ve čtvrtfinále v Doha na kurtu moc dlouho nezdržela. Utkání proti Číňance Zhang bylo sice několikrát přerušeno kvůli dešti, ale česká jednička nedala soupeřce šanci a po setech 6:2 6:0 postoupila do semifinále. Tam na ni čeká Slovenka Cibulková, se kterou má Karolína negativní bilanci 0:3.

17.02.2017
Berdych je v Rotterdamu v semifinále, porazil Kližana

Tomáš Berdych si v Rotterdamu zahraje o finále. Český tenista ve čtvrtfinále porazil Slováka Martina Kližana 6:3 6:3 a podruhé v sezoně tak postoupil mezi čtyři nejlepší. Berdychovým soupeřem v semifinále bude Francouz Jo-Wilfried Tsonga.

17.02.2017
Áčkový turnaj staršího žactva v Havířově a Mostě vyhráli Mališ a Černá

Turnaje ČTS třídy A v kategorii staršího žactva se konaly v Havířově (chlapci) a Mostě (dívky). Dvouhru chlapců v Havířově vyhrál Šimon Mališ (2003, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Josefa Zapletala (2003, TENIS SLOVÁCKO z.s.) 5:7, 7:5, 6:2. Čtyřhru vyhrála dvojice Mikula – Prachař. V Mostě ve dvouhře dívek zvítězila Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Lindu Noskovou (2004, TK Na Dolině o.s.) 6:0, 6:4. Čtyřhru vyhrála dvojice Nosková – Kněžková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.02.2017