Český tenisový svaz

French Open 2013: Los českých hráčů

24.05.2013

V pátek 24.5. byla vylosována hlavní soutěž French Open 2013. Na druhém grandslamu sezony startuje přímo celkem 12 českých tenistů a tenistek, ke kterým se připojí Jiří Veselý, Sandra Záhlavová a Barbora Záhlavová-Strýcová, kteří již úspěšně prošli kvalifikací.

Los Čechů v prvním kole:

Tomáš Berdych (5.) – Gael Monfils (FRA)
Lukáš Rosol – kvalifikant
Radek Štěpánek – Nick Kyrgios (WC, AUS)
Jan Hájek – kvalifikant

Petra Kvitová (7.) – Aravane Rezai (FRA)
Klára Zakopalová (23.) – Kaia Kanepi (EST)
Lucie Šafářová (25.) – Jamie Hampton (USA)
Lucie Hradecká – Ashleigh Barty (AUS)
Kristýna Plíšková – kvalifikantka
Karolína Plíšková – Garbine Muguruza (ESP)
Andrea Hlaváčková – Anastasia Pavlyuchenkova (19., RUS)
Petra Cetkovská – Olga Puchkova (RUS)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.