Český tenisový svaz

Duo K+S si na prvním turnaji po roce podmanilo Soul! Siniaková se vrátí do čela žebříčku

22.09.2025

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které si spolu zahrály po více než roce od loňské olympiády v Paříži, vyhrály v Soulu titul! V nedělním finále české tenistky porazily Mayu Jointovou a Caty McNallyovou 6:3, 7:6(6). Siniaková se po tomto triumfu vrátí do čela světového žebříčku!

Populární české duo K+S přerušilo spolupráci na konci sezony 2023. Jelikož spojilo síly na loňské olympiádě, odehrálo loni přípravný turnaj na Livesport Prague Open, kde se radovalo ze zisku titulu. A i nyní, při dalším turnaji na nejvyšším okruhu, byly Krejčíková se Siniakovou nezastavitelné.

Pokud nebudeme počítat olympijské hry v Paříži, pak Krejčíková se Siniakovou drží na okruhu WTA s odstupem 14 měsíců vítěznou šňůru čítající sedm zápasů. A to je něco unikátního!

Stejně jako loni v Praze na antuce, i tentokrát na betonu v Soulu Krejčíková se Siniakovou neztratily za celý turnaj ani jeden set. Jen dvakrát musely do tiebreaku a jejich výkony byly na korejské pětistovce suverénní.

V prvním setu finále proti Jointové a McNallyové se Češky prosadily na returnu třikrát. Soupeřky dokázali snížit z 1:5 na 3:5, načež Krejčíková a Siniaková ukončily sadu brejkem.

Ve druhém dějství australsko-americký pár na začátku nepříjemně kousal a probojoval se s výhodou brejku do vedení 3:1. Hned v šestém gemu se ale českým favoritkám podařilo skóre vyrovnat a další komplikace už nepřipustily. V desátém gemu sice na returnu nevyužily tři mečboly, ale po několika minutách uzavřely zápas v tiebreaku.

Ač mají ze zisku titulu radost obě české tenistky, u Kateřiny Siniakové je přeci jen o něco větší. Díky tomuto prvenství se totiž vrátí do čela světového žebříčku. Na prvním místě vystřídá svou stabilní parťačku Taylor Townsendovou, před kterou bude mít náskok 165 bodů.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Juniorky Siniaková a Rohanová postoupily do čtvrtfinále na desítce ve Švýcarsku

Obě české juniorky, které startují na desítce ve Frauenfeldu (SUI), postoupily mezi nejlepších osm. Kateřina Siniaková a Petra Rohanová přitom nejdříve úspěšně prošly kvalifikací.

06.03.2013
Turnaj A mladšího žactva v Prostějově a Rožnově vyhráli Paulson a Sisková

V pořadí třetí „áčkový“ turnaj mladšího žactva se konal v Prostějově (chlapci) a na TK Radegast (dívky). Vítězi se stali Andrew Paulson (2001, I.ČLTK Praha) a Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov).

05.03.2013
Barbora Krejčíková došla na ITF $10,000 do semifinále

Bára Krejčíková (1995) byla úspěšná na turnaji žen ITF $10,000 v turecké Antalyi, kde se probojovala do semifinále dvouhry. Ve druhém kole porazila Martinu Kubičíkovou 6:2 6:7(3) 6:1. V semifinále skončila česká hráčka na raketě Ralucy Olaru (ROU), bývalé 53. hráčky WTA.

04.03.2013
Jiří Veselý vyhrál futures $15,000 v Texasu

Jiří Veselý (1993, TK AGROFERT Prostějov) získal třetí letošní triumf z okruhu ITF futures. V Harlingenu v Texasu vyhrál podnik s dotací $15,000. Ve finále zdolal Jirka v třísetové bitvě Bjorna Fratangela (USA) 5:7 7:6(4) 6:3 a připsal si na své konto 27 bodů.

04.03.2013
Karolína Plíšková vyhrála turnaj WTA v Kuala Lumpur

Dvacetiletá Karolína Plíšková získala svůj první titul na okruhu WTA, když ovládla turnaj v Kuala Lumpur. Ve finále zdolala česká hráčka Bethanie Mattek-Sands 1:6 7:5 6:3. Karolína napodobí svoji sestru a poprvé se podívá do první stovky žebříčku WTA.

03.03.2013
Tomáš Berdych si v Dubaji zahraje finále proti Djokovicovi
Tomáš Berdych si v semifinále poradil s Rogerem Federerem, proti kterému odvrátil tři mečboly a vyhrál 3:6 7:6 6:4. Finále si česká jednička zahraje proti Novaku Djokovicovi.
02.03.2013
Karolína Plíšková je ve svém prvním finále na okruhu WTA v kariéře
Karolínu Plíškovou nezastavila v Kuala Lumpur ani Japonka Ajumi Morita, kterou česká hráčka v semifinále porazila jasně 6:0 6:2 za pouhých 48 minut. Ve svém prvním finále na okruhu WTA změří Karolína síly s Američankou Mattek-Sands.
02.03.2013
Karolína Plíšková si v Kuala Lumpur zahraje druhé čtvrtfinále v kariéře
Karolína Plíšková v Malajsii úspěšně postupuje, ve druhém kole porazila Misaki Doi (JPN) 6:4 7:6(7) a zahraje si tak své druhé čtvrtfinále na okruhu WTA v kariéře. Její sestra Kristýna nestačila v prvním kole na Zarinu Diyas (KAZ). Společně budou dvojčata navíc bojovat o finále čtyřhry.
28.02.2013
Halovými Mistry ČR dorostu se stali Štaubert a Simona Heinová

Halový šampionát v kategorii dorostu pro rok 2013 vyhráli Pavel Štaubert (1996, TK Sparta Praha) a Simona Heinová (1997, TK Sparta Praha). Štaubert ve finále porazil Davida Poljaka a Heinová si poradila s Andreou Gabrielou Knutsonovou. Chlapci, dívky.

27.02.2013
Turnaj A staršího žactva ve Vestci a Liberci vyhráli Dubský a Hájková

Marek Dubský (1999, TK AGROFERT Prostějov) a Klára Hájková (1999, TK Sparta Praha) se stali vítězi "áčkového" turnaje staršího žactva. Dubský ve finále porazil Tadeáše Paroulka 6:2 6:2 a Hájková si poradila s Monikou Běhounkovou 6:3 6:1. Chlapci, dívky.

26.02.2013
Berdych nevyužil mečbol a titul v Marseille nezískal

Tomáš Berdych podlehl ve finálovém souboji turnaje v Marseille Jo-Wilfriedu Tsongovi 6:3, 6:7(6) 4:6, když nedokázal využít jeden mečbol, který měl. Francouz také ve čtvrtfinále proti Tomicovi odvrátil pět mečbolů a získal svůj desátý titul. Příští týden čeká Berdycha turnaj v Dubaji.

24.02.2013
Marie Bouzková vyhrála turnaj ITF 4 v Salvadoru

Marie Bouzková (1998, TK Sparta Praha) vyhrála svůj první letošní turnaj a celkově třetí turnaj na okruhu ITF. Na turnaji v Salvadoru zvítězila bez ztráty setu a potvrdila tak roli nasazené jedničky.

24.02.2013
Petra Kvitová ovládla turnaj v Dubaji

Poprvé od loňského srpna se může Petra Kvitová opět radovat ze zisku turnajové trofeje. V Dubaji ve finále potvrdila roli favoritky, zdolala Italku Saru Errani 6:2 1:6 6:1 a získala svůj desátý titul na okruhu WTA.

23.02.2013
ATP Marseille: Tomáš Berdych smetl Tursunova a je ve finále

Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Marseille prozatím vede skvěle, v semifinále smetl z kurtu Dmitryho Tursunova 6:2 6:1 a zahraje si nedělní finále. V něm se utká s vítězem duelu dvou Francouzů, Tsonga – Simon.

23.02.2013
ATP Marseille: Tomáš Berdych je v semifinále
Nasazená jednička turnaje ATP v Marseille postupuje, Tomáš Berdych ve čtvrtfinále porazil Janowicze z Polska ve třech setech 6:3 6:7(0) 6:3 a v semifinále ho vyzve Dmitry Tursunov.
22.02.2013
WTA Dubai: Petra Kvitová porazila Wozniacki a čeká ji první finále sezony
Petra Kvitová dokazuje v Dubaji skvělou formu, v semifinále si poradila s Caroline Wozniacki 6:3 6:4 a zahraje si tak své první letošní finále. V něm se střetne s Italkou Errani, se kterou má kladnou bilanci 3:0 a bude tak v pozici favoritky.
22.02.2013
WTA Dubai: Kvitová si zahraje semifinále, nezastavila ji ani Radwanska
Petra Kvitová si v Dubaji poradila i se světovou čtyřkou Radwanskou a zahraje si první semifinále v této sezoně. Polku Petra porazila ve dvou setech 6:2 6:4 a v boji o finále ji čeká bývalá světová jednička Caroline Wozniacki.
22.02.2013
ATP Marseille: Berdych přehrál Gulbise a je ve čtvrtfinále
Tomáš Berdych zatím plní roli nasazené jedničky na turnaji v Marseille výborně, ve druhém kole vyřadil Gulbise a postoupil tak do čtvrtfinále. Lotyše zdolal ve třech setech 6:4 6:7 6:4 a dokázal mu tak oplatit porážku z prvního kola Wimbledonu 2012.
21.02.2013
WTA Dubai: Kvitová zdolala Ivanovic a čeká ji obhájkyně titulu Radwanska

Petra Kvitová pokrčuje v Dubaji na vítězné vlně, ve druhém kole zdolala ve dvou setech Anu Ivanovic a vrátila jí tak porážku z finále Fed Cupu 2012. Ve čtvrtfinále čeká českou jedničku obhájkyně titulu, Polka Agnieszka Radwanska, se kterou má Petra kladnou vzájemnou bilanci 3:1.

20.02.2013
WTA Dubai: Petra Kvitová smetla na úvod Hantuchovou
Petra Kvitová si se Slovenkou Hantuchovou poradila v prvním kole snadno. Kvalifikantku vyřadila hladce 6:2 6:1 a ani v jejich šestém vzájemném duelu jí nedovolila ani set. V dalším kole čeká českou jedničku Ana Ivanovic (SRB), které tak může vrátit porážku z finále Fed Cupu 2012.
19.02.2013