Český tenisový svaz

Conseq Prague Open: Martincová a sestry Kovačkovy slaví titul

15.02.2026

Štvanický turnaj Conseq Prague Open vyvrcholil v neděli finálovým zápasem ve dvouhře a titul zůstal doma! Zkušená Tereza Martincová (413.), která se do finále probojovala po dlouhých třech letech, zvládla za hodinu a půl porazit nejvýše nasazenou Rakušanku Sinju Krausovou (106.) 6:3, 6:4 a získala první turnajovou trofej od roku 2019! Už v sobotu získaly deblový titul sestry Alena a Jana Kovačkovy.

Tereza Martincová se naposledy z turnajového primátu radovala v červnu 2019 na turnaji ITF v německém Essenu. Od té doby startovala převážně na turnajích vyšší kategorie a následně přišlo dlouhodobé zdravotní trápení, kvůli němuž vypadla z první světové stovky a musela se několikrát vracet na kurty po zdravotních pauzách.

I z toho důvodu se čekání na další titul protáhlo na takřka sedm let. Na halové akci ve štvanickém areálu však toto čekání ukončila. Po výborných výkonech si došla pro celkové prvenství i přes nutnost vstoupit do turnaje v kvalifikaci.

Tenistka klubu I. ČLTK Praha prošla do finále i přes dvě derby proti obhájkyni titulu Gabriele Knutsonové, která jí jako jediná vzala set, a Annu Siskovou. V souboji o titul vyzvala první nasazenou Rakušanku Krausovou a znovu předvedla výborný výkon na podání.

V průběhu celého zápasu ztratila jen jednou servis, když v prvním setu neudržela výhodu brejku ze čtvrtého gemu. Dalším rychlým brejkem v šesté hře se ale nasměrovala k vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu už Martincová nečelila ani jednomu brejkbolu a o svém vítězství rozhodla v pátém gemu. Zápas následně dopodávala v desáté hře.

Zisk titulu pomůže Tereze Martincové k důležitému posunu světovým žebříčkem. V novém vydání by se měla pohybovat okolo 292. místa, a čeká ji tak obrovský skok o zhruba 120 příček.

Kovačkovy vyhrály nejcennější společný titul
Alena a Jana Kovačkovy zakončily své působení na štvanickém turnaji Conseq Prague Open ziskem dosud nejcennější společné profesionální trofeje. Na akci ITF W75 vyhrály 6:4, 6:3 sobotní finále čtyřhry nad nejvýše nasazenými Madelaine Brooksovou a Amelií Rajeckou z Velké Británie.

Utkání mělo hodně rychlý průběh a trvalo pouze 65 minut. První set si sestry Kovačkovy přivlastnily brejkem v pátém gemu. Ve druhém setu se na returnu prosadily i Britky, které se ujaly vedení 3:1. 

Tenistky pražské Sparty ale následně předvedly parádní otočku a získaly pět her v řadě, včetně tří brejků. Duel ukončily druhým využitým mečbolem na returnu v devátém gemu.

Pro sedmnáctiletou Alenu Kovačkovou jde o druhý titul z kategorie ITF W75, první získala loni v České Lípě spolu s Ivanou Šebestovou. O dva roky mladší Jana Kovačková se z tak velké trofeje mezi profesionálkami raduje poprvé.

Foto: ČTS / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Semifinále 1. ligy družstev dospělých

1. liga dospělých má za sebou základní hrací skupiny, z nichž první týmy postoupily do semifinále. Skupinu v Liberci vyhrál domácí LTK Liberec B, ve Zlíně zvítězila TK SC Ostrava, ze Slavie Plzeň postoupil TC Realsport Nymburk a ze Škody Plzeň jde dál tým LTC Modřany 2005. Dva poslední týmy z každé základní skupiny se utkají v boji o sestup.

12.09.2013
Šafářová a Záhlavová-Strýcová jsou v Québecu ve druhém kole

Dvě české tenistky již mají úspěšně za sebou první kolo turnaje WTA v Quebecu. Lucie Šafářová porazila Annu Tatishvili (GEO) 6:3 6:2 a Bára Záhlavová-Strýcová si poradila s Eleni Daniilidou (GRE) 6:3 7:5. V Tashkentu skončila Petra Cetkovská ve druhém kole na raketě Rakušanky Yvonne Meusburger 5:7 4:6.

11.09.2013
Turnaj A ml. žactva v Mostě a Litvínově vyhráli Čížek a Nikolovová

Vítězi předposledního áčkového turnaje mladšího žactva se stali Gabriel Čížek (2002, TK Sparta Praha) a Vanesa Nikolovová (2001, I.ČLTK Praha). Čížek ve finále v Mostě zdolal Jiřího Lehečku (2001, Severočeská tenisová) 6:4 0:6 6:4 a Nikolovová se v Litvínově radovala po výhře nad jedničkou Petrou Machovou (2001, TK Sparta Praha) 6:1 1:6 6:4. Výsledky Most. Výsledky Litvínov.

10.09.2013
Eurovia Sparta Cup: Mezinárodní turnaj TE 3 staršího žactva

Na Spartě se od úterý 10.9. hraje hlavní soutěž mezinárodního turnaje TE 3 do 14-ti let. Z kvalifikace postoupili tři Češi a jedna domácí hráčka, v hlavní soutěži potom startuje celkem 24 českých chlapců a 22 hráček. Nejvýše nasazenou je Lucie Kaňková, mezi chlapci plní roli dvojky Tomáš Jiroušek.

10.09.2013
Diana Šumová vyhrála 15-ku v Berlíně

Diana Šumová (1994, TK Agrofert Prostějov) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v Berlíně. Ve finále porazila Belgičanku Bonaventure (1994, WTA 379) 6:3, 7:5. Diana získala 20 bodů do žebříčku WTA a posune se z umístění 1044 zhruba na 710. Gratulujeme.

09.09.2013
1.liga ČTS 2013 v Liberci, Zlínu a Plzni

Od pondělí 9. září 2013 začínají nejvyšší soutěž družstev ČTS – 1.liga. Hraje se ve čtyřech 4-členných skupinách (Liberec, Zlín, Slávia Plzeň, Škoda Plzeň). Vítěz 1.ligy si v prosinci zahraje s posledním družstvem Tenisové extraligy 2013 o účast v Tenisové extralize 2014.

09.09.2013
Češi mají 3 tituly z US Open, Štěpánek vyhrál s Paesem čtyřhru

Co se nepodařilo českým hráčům ve dvouhře na US Open 2013, to dohnali ve čtyřhře. Ve smíšené čtyřhře slaví titul Andrea Hlaváčková, ve čtyřhře žen Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a ve čtyřhře mužů triumfoval Radek Štěpánek po boku Leandera Paese. Mezi juniorkami slaví titul Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Ve finále čtyřhry mužů porazil Štěpánek s Paesem pár Peya / Soares 6:1, 6:3.

08.09.2013
US Open: Hradecká a Hlaváčková slaví titul ve čtyřhře

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká vyhrály US Open 2013 ve čtyřhře žen. Ve finále porazily australský pár Barty / Dellacqua 6:7(4), 6:1, 6:4. Pro český deblový pár je to druhý grandslamový titul, ten první Andrea s Lucií získaly na French Open 2011.

08.09.2013
US Open (juniorka): Titul ve čtyřhře pro Krejčíkovou a Siniakovou

Barbora Krejčíková (1995, ITF 4) a Kateřina Siniaková (1996, ITF 3) vyhrály čtyřhru na třetím grandslamu v řadě. Po vítězství na French Open a Wimbledonu české reprezentantky slaví titul i na US Open. Ve finále porazily pár Bencic / Sorribes Tormo 6:3, 6:4. Gratulujeme.

08.09.2013
ITF2 Neridé: Čtyřhru vyhrály Vondroušová s Miklovou

Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha) s Barborou Miklovou (1998, TK SK Zlín) vyhrály čtyřhru na mezinárodním turnaji ITF (Grade 2) na TK Neridé. Ve finále porazily Vendulu Žovincovou (1997, TK Sparta Praha) s Ninou Holanovou (1997, TK Sparta Praha) 7:6(5), 6:1. Nejdále ve dvouhře z našich hráčů došla Petra Melounová (1997, TK Agrofert Prostějov), která v semifinále nestačila na Rakušanku Grabher 1:6, 6:4, 1:6. Výsledky a program dne. Fotogalerie.

07.09.2013
Kateřina Siniaková prohrála ve čtvrtfinále na juniorce US Open 2013

Kateřina Siniaková (1996, ITF 3) ve čvrtfinále nestačila na Japonku Maio Hibi a prohrála 2:6, 5:7. Další česká zástupkyně a deblová partnerka Barbora Krejčíková (1995, ITF 4) prohrála ve druhém kole. Obě naše děvčata jsou ve finále čtyřhry a o titul si zahrají s párem Bencic /Soribes Tormo.

07.09.2013
US Open: Hradecká a Hlaváčková jsou ve finále, porazily setry Williamsovy

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková postoupily do finále čtyřhry žen na US Open 2013, když v semifinále porazily favorizované Serenu a Venus Williams 6:4, 6:2. O svůj druhý grandslamový titul ve čtyřhře žen si zahrají s australským párem Barty / Dellacqua. Svůj první grandslamový titul získali v roce 2011 na French Open.

07.09.2013
Andrea Hlaváčková má druhý grandslamový titul, tentokrát v mixu

Andrea Hlaváčková a Max Mirnyi (BLR) vyhráli titul ve smíšené čtyřhře na US Open 2013. Andrea tak získala svůj druhý grandslamový titul, ten první získala ve čtyřhře žen s Lucií Hradeckou na French Open 2011. Hlaváčková a Mirnyi porazili ve finále smíšený pár Spears (USA) / Gonzalez (MEX) 7:6(5), 6:3. Gratulujeme.

06.09.2013
Turnaj A st. žactva v Ostravě a Pelhřimově vyhráli Lenoch a Běhounková

Ve dnech 29.8.-2.9. se v Ostravě a v Pelhřimově konaly áčkové turnaje v kategorii staršího žactva. Mezi chlapci se v Ostravě radovala turnajová jednička Jan Lenoch (1999, TK AGROFERT Prostějov), kterému ve finále vzdal Dominik Jedlička. Dívky v Pelhřimově ovládla zcela suverénní Monika Běhounková (1999, Sportcentrum MRKÁČEK), ve finále smetla Kateřinu Křížovou 6:1 6:0. Monika během turnaje nadělila soupeřkám tři kanáry.

06.09.2013
US Open: Siniaková je mezi osmi, Krejčíková dohrála

Kateřina Siniaková postoupila do čtvrtfinále juniuorského US Open, když ve třetím kole porazila Rusku Marfutinu 6:1 6:2. Turnajová trojka si o semifinále zahraje s Japonkou Hibi. Ve druhém kole se s turnajem rozloučila Bára Krejčíková, která nestačila na domácí Black 5:7 5:7. Ve čtyřhře si český pár zatím vede dobře, holky postoupily do čtvrtfinále.

05.09.2013
Štěpánek s Paesem vyřadili bratry Bryanovi a jsou ve finále US Open

Radek Štěpánek a Laender Paes si na US Open zahrají o titul ve čtyřhře. Česko-indická dvojice v semifinále vyřadila americké duo a turnajové jedničky Boba a Mika Brynovi po setech 3:6 6:3 6:4.

05.09.2013
Hlaváčková s Hradeckou budou na US Open bojovat o finále

Deblistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková jsou na US Open v semifinále čtyřhry. Česká dvojice si postup vydřela přes turnajové trojky Petrovu, Srebotnik po boji 4:6 6:4 7:5. V boji o finále narazí buď na turnajové jedničky Errani, Vinci nebo sestry Williamsovy.

05.09.2013
Hlaváčková si na US Open zahraje finále mixa

Andrea Hlaváčková si po boku Maxe Mirnyho zahraje na US Open finále smíšené čtyřhry. Česko-běloruský pár v semifinále utekl z mečbolu proti dvojici Mladenovic, Nestor, kteří jsou vítězi mixu ve Wimbledonu. Finálovými soupeři Hlaváčkové s Mirnym bude americko-mexický pár Spears, Gonzalez.

05.09.2013
US Open: Berdych končí ve 4. kole s Wawrinkou

Poslední český zástupce ve dvouhrách na US Open končí ve čtvrtém kole. Tomáš Berdych nestačil na Stanislase Wawrinku, kterému podlehl ve čtyřech setech 3:6 6:1 7:6(6) 6:2. Berdychovi se tak nepodaří obhájit loňské semifinále. V semifinále čtyřhry je Radek Štěpánek, ve čtvrtfinále pár Hlaváčková, Hradecká.

04.09.2013
Mezinárodní turnaj juniorů ITF2 na TK Neridé

Od úterý 3. září se hraje na dvorcích TK Neridé hlavní soutěž mezinárodního turnaje hráčů do 18-ti let ITF (Grade 2). Z kvalifikace se do hlavní soutěže probojovalo 6 českých hráčů, 3 chlapci a 3 dívky. Hlavní soutěži se objeví 13 českých juniorů a 22 českých juniorek. Výsledky a program dne.

03.09.2013