Český tenisový svaz

Zpět na vítězné vlně! Brenda Fruhvirtová slaví titul v Heraklionu a vylepší si maximum

12.11.2023

Brenda Fruhvirtová (133.) ovládla antukový turnaj ITF W40 v Heraklionu! Mladá česká tenistka porazila ve finále Jekatěrinu Makarovovou (184.) za hodinu a 11 minut po setech 6:1, 6:3. Odměnou za triumf není pro mladou Češku jen šestý letošní a celkově již čtrnáctý titul, ale také vylepšení jejího žebříčkového maxima.

Brendě Fruhvirtové se moc často nestává, aby turnaj nezakončila titulem. Důkaz? Z posledních šesti turnajů, do kterých nastoupila (kvalifikaci US Open nepočítáme), odcházela hned v pěti případech s titulem. Výjimkou byl jen minulý týden turnaj v Heraklionu, kde překvapivě dohrála už v semifinále.

Hned o týden později se ale vrátila zpět na svou obvyklou vítěznou vlnu. Dějištěm byl opět řecký Heraklion a tentokrát už šestnáctiletou dívku v její jízdě za trofejí nikdo nezastavil. Fruhvirtová prolétla celý turnaj bez ztráty setu a nijak výrazněji se nezapotila ani v samotném finále.

První set finálového utkání trval pouze 31 minut. Makarovová sice hned na úvod sebrala české tenistce čistou hrou podání, ta ale odpověděla ziskem šesti gemů v řadě a první sada tak putovala na její konto.

Ve druhém setu šel výkon sedmadvacetileté Makarovové nahoru, ve druhém gemu musela nasazená jednička z Česka odvracet dva brejkboly a šestý otáčela ze stavu 0:30. Všechny tyto nástrahy však Fruhvirtová ustála a v sedmém gemu prorazila podání turnajové dvojky, čímž se dostala se do vedení 4:3. Náskok si talentovaná tenistka udržela až do konce a mohla začít slavit svůj šestý letošní titul.

Celkem má již Fruhvirtová ve své sbírce z turnajů ITF čtrnáct trofejí a je asi už jen otázkou času, kdy začne ještě více koketovat s turnaji vyšší úrovně WTA. Letos si už vyzkoušela díky divoké kartě turnaje v Miami a Madridu, na první výhru ale ještě čeká.

Za triumf v Heraklionu přistane Fruhvirtové na konto sedmdesát bodů a měla by se posunout na 119. příčku, což by znamenalo o jednu pozici vylepšené její dosavadní maximum.

Nyní by si měla mladší ze sester Fruhvirtových od turnajů na týden odpočinout a poté se vydat na další ITF čtyřicítku do mexické Guadalajary, kde by měla plnit roli nasazené jedničky.

W40 Heraklion (ženy, GRE, 40 000 USD, antuka)
Finále dvouhry
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (133.) – Jekatěrina Makarovová (184.) 6:1, 6:3

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Jiří Veselý porazil Gimeno-Travera a bude v Bukurešti bojovat o titul

Český tenista Jiří Veselý si v semifinále turnaje ATP v Bukurešti poradil s Danielem Gimeno-Traverem ze Španělska 2:6 6:1 6:4 a podruhé v sezoně postoupil do finále. V boji o titul ho čeká Guillermo Garcia-Lopez, rovněž ze Španělska.

25.04.2015
Daniel Siniakov došel do finále TE 3 do 12-ti let v Rakovníku

Ve finále mezinárodního turnaje TE 3 do 12-ti let v Rakovníku skončil Daniel Siniakov (2003, TK Sparta Praha). Daniel ve čtvrtfinále otočil utkání proti Vojtěchu Veigertovi (2003, TK Pernštýn 1897 Pardubice) 1:6 7:6(5) 6:0, ve finále potom podlehl Maksu Kasnikowskému 1:6 4:6. Výsledky.

25.04.2015
Ivana Šebestová vítězkou TE 2 do 16-ti let v Brně

Mezinárodní turnaj TE 2 šestnáctiletých v Brně ovládla Ivana Šebestová (2001, TK ARBREX-OSTRAVA). V ryze českém finále si poradila s Vanesou Nikolovovou (2001, I.ČLTK Praha) 6:2 6:1. Mezi juniory došel nejdále Evžen Holiš, který skončil v semifinále na raketě Poláka Dudeka. Výsledky.

25.04.2015
Vondroušová porazila na úvod kvalifikace turnaje WTA v Praze Hlaváčkovou

Hned při své premiéře na okruhu WTA si patnáctiletá Markéta Vondroušová (1999, WTA 965) připsala výhru. Česká juniorka porazila o třináct let starší a mnohem zkušenější Andreu Hlaváčkovou (1986, WTA 192) ve třech setech 2:6 6:3 6:3. První kolo zvládly další tři Češky, Hradecká smetla Lucii Kaňkovou, Štefková porazila Kaniu a Borecká domácí Marii Bouzkovou.

25.04.2015
Veselý v Bukurešti porazil Karloviče, Rosol končí

Jiří Veselý (1993, ATP 46) ve čtvrtfinále turnaje AZP 250 v Bukurešti porazil Ivo Karloviče (1979, ATP 22) 6:4, 6:4 a v semifinále vyzve Španěla Gimeno-Travera (1985, ATP 68). Nedařilo se Lukáši Rosolovi (1985, ATP 33), který ve čtvrtfinále nestačil na Španěla Garciu-Lopeze (1983, ATP 45) 4:6, 6:7(7).

24.04.2015
Kvitová i Šafářová ve Stutgartu končí v osmifinále

Petře Kvitové (1990, WTA 4) nevyšel přechod antuku. Na turnaji WTA Premier ve Štutgartu prohrála hned svůj úvodní zápas s Američankou Brengle (1990, WTA 43) 3:6, 6:7(2). Na turnaji končí i Lucie Šafářová (1987, WTA 13), která ve druhém kole prohrála s Caroline Wozniacki (1990, WTA 5) 6:7(5), 1:6.

23.04.2015
Rosol i Veselý jsou v Bukurešti ve čtvrtfinále

Lukáš Rosol (1985, ATP 33) ve druhém kole turnaje ATP 250 v Bukurešti porazil Srba Lajoviče (1990, ATP 82) 4:6, 6:4, 6:3 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká Španěl Garcia-Lopez (1983, ATP 45). Dařilo se i Jiřímu Veselému (1993, ATP 46), který porazil Jariziho z Tuniska 6:3, 6:1 a ve čtvrtfinále si zahraje s Ivo Karlovičem (1979, ATP 22).

22.04.2015
Veselý postupuje v Bukurešti, Šafářová ve Štutgartu

Jiří Veselý (1993, ATP 46) v prvním kole turnaje ATP 250 v Bukurešti porazil Argentince Schwartzmana (1992, ATP 61) 6:3, 7:6(9), když ve druhém setu odvrátil 5 setbolů. Lucii Šafářové (1987, WTA 13) se dařilo ve Štutgartu, kde v prvním kole turnaje WTA Premier porazila Katerynu Bondarenko (1986, WTA 148) 7:6(8), 6:4. Do druhého kola neprošla Barbora Strýcová, která nestačila na Španělku Muguruzu 1:6, 4:6.

21.04.2015
Monte Carlo: Berdych na titul nedosáhl, po boji podlehl Djokovicovi

Tomáš Berdych podlehl ve finále v Monte Carlu Novaku Djokovicovi a titul si tak neodveze. Český tenista trápil světovou jedničku ve třech setech 5:7 6:4 3:6 a ani na třetí pokus nezískal první turnajovou trofej v sezoně.

19.04.2015
České tenistky jsou ve finále Fed Cupu 2015

Již počtvrté za posledních pět let si české tenistky zahrají finále Fed Cupu. O třetí postupový bod se dnes v Ostravě postarala Petra Kvitová, která ve dvou setech porazila Caroline Garcia a Česko tak porazilo Francii.

19.04.2015
Fedcup ČR-Francie: Kvitová i Šafářová vyhrály sobotní dvouhry, vedeme 2:0

Petra Kvitová i Lucie Šafářová zvládly své úvodní dvouhry fedcupového utkání s Francií v ostravské ČEZ Areně. Nejdříve Lucie Šafářová porazila Caroline Garcia 4:6, 7:6, 6:1, když ve druhé sadě odvrátila 5 mečbolů. Poté Petra Kvitová porazila Kristinu Mladenovič 6:3, 6:4. Česká republika tak vede po prvním hracím dnu nad Francií 2:0. Výsledky.

18.04.2015
Monte Carlo: Tomáš Berdych zdolal Monfilse a ve finále ho čeká Djokovič

Tomáš Berdych (1985, ATP 8) v semifinále turnaje ATP Masters 1000 v Monte Carlu porazil Gaela Monfilse (1986, ATP 18) 6:1, 6:4 a ve finále ho čeká Novak Djokovič (1987, ATP 1), který v semifinále porazil Rafaela Nadala (1986, ATP 5) 6:3, 6:3.

18.04.2015
Fedcup proti Francii zahájí Šafářová a Kvitová

Kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála nominoval pro semifinále Fed Cupu s Francií osvědčenou dvojici Kvitová, Šafářová. Do úvodního dvouhry nastoupí dvojka Lucie Šafářová proti Caroline Garcia, po ní se představí po herní pauze Petra Kvitová zápasem s Kristinou Mladenovič.

17.04.2015
Tomáš Berdych postoupil v Monte Carlu přes Raoniče už do semifinále

Tomáš Berdych (1985, ATP 8) postoupil do semifinále turnaje ATP Masters 1000 na antuce v Monte Carlu. Ve čtvrtfinále mu za stavu 5:2 v úvodním setu vzdal Miloš Raonič (1990, ATP 6) z důvodu zranění pravé nohy. V semifinále čeká Berdycha Monfils, který si poradil s Dimitrovem 6:1, 6:3.

17.04.2015
Tomáš Berdych postoupil v Monte Carlu do čtvrtfinále

Tomáš Berdych už má na antuce v Monte Carlu na kontě dva vítězné duely a zahraje si čtvrtfinále. V něm ho čeká Kanaďan Milos Raonic. Berdych měl na úvod volný los, poté porazil Sergiye Stakhovského a dnes Roberta Bautista-Aguta 7:6(7) 6:4. Třetí kolo nezvládli Roger Federer ani Stan Wawrinka.

16.04.2015
Veselý se stejně jako Rosol loučí v Monte Carlu v prvním kole

Český tenista Jiří Veselý skončil na podniku ATP v úvodním kole na raketě Juana Monaca po setech 4:6 2:6. Stejně tak opuští prestižní podnik Lukáš Rosol, který nestačil na Bernarda Tomice. Volný los měl v prvním kole Tomáš Berdych, jehož soupeřem teď bude Sergiy Stakhovsky.

14.04.2015
Štěpánek první duel po zranění nezvládl, v Sarasotě končí v 1. kole

Po návratu na kurty se Radek Štěpánek představil na ATP Challengeru v Sarasotě na Floridě. Český tenista ale úspěšný nebyl, podlehl totiž domácímu teprve osmnáctiletému Jaredu Donaldsonovi 3:6 6:7(1).

14.04.2015
Kristýna Plíšková vyhrála $25,000 v Barnstaple

Svůj druhý titul v sezoně přidala v anglickém Barnstaple Kristýna Plíšková (1992, WTA 134). Turnajová jednička během turnaje neztratila ani set, v semifinále si poradila s krajankou Andreou Hlaváčkovou 7:6(1) 6:2 a ve finále potom porazila Němku Zander 6:3 6:2. Výsledky.

13.04.2015
Hradecká i Veselý končí v Charlestonu a Casablance v semifinále

Oba čeští tenisté Lucie Hradecká i Jiří Veselý skončili na turnajích v Charlestonu a Casablance v semifinále. Hradecká nestačila na Madison Keys 1:6 4:6 a Jiří Veselý podlehl Danielu Gimeno-Traverovi 7:6 4:6 4:6.

12.04.2015
Hradecká porazila Errani a v Charlestonu si zahraje semifinále

Lucie Hradecká postoupila do semifinále turnaje WTA v Charlestonu. Česká tenistka ve čtvrtfinále porazila turnajovou čtyřku Saru Errani 6:2 6:4 a v boji o finále ji čeká Madison Keys. V Katowicích končí mezi osmi Klára Koukalová, která nestačila na světovou osmičku Agnieszku Radwanskou 1:6 1:6.

11.04.2015