Český tenisový svaz

WTA letos zůstává v České republice. Na Spartě se bude konat Prague Open

29.06.2020

Sportovní fanoušek o letošní WTA v České republice nepřijde. Od 10. do 15. srpna se na pražské Spartě bude pořádat Prague Open s dotací 225 000 dolarů, přičemž se jedná o součást provizorního kalendáře. „Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů," nechal se slyšet prezident ČTS Ivo Kaderka.

Na přelomu dubna a května se letos měl pořádat šestý ročník J&T Banka Prague Open, vinou opatřeních z koronaviru však byl tento turnaj pro rok 2020 zrušený. Na konci června však přilétla výborná zpráva –⁠ od 10. do 15. srpna byl do provizorního kalendáře WTA zařazený turnaj Prague Open, který bude hostit pražská Sparta.

„Je to velká čest pro celou českou tenisovou rodinu. Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů. Jistě k tomu přispěl i rychlý restart sezóny, když jsme již bezproblémově zvládli několik turnajů,“ prohlásil spokojený prezident ČTS Ivo Kaderka.

Z pořádání této akce má pochopitelně radost také ředitel turnaje TK Sparta Praha David Trunda. „Skvělé české publikum se i letos dočká špičkového ženského tenisu. Jsem moc rád, že se nám ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a jeho mezinárodní diplomacii vedené prezidentem Kaderkou podařilo akci získat a připravit takové podmínky, díky kterým budeme svědky skvělé tenisové podívané,“ vyjádřil se David Trunda.

Podle slov prezidenta ČTS Ivo Kaderky za touto blížící se srpnovou akcí stojí skvělé diplomatické vztahy. „WTA hledala v této zvláštní mimořádné místa a organizátory, kteří by připravili rychle a v garantované kvalitě skvělý turnaj. Velmi nám k tomu pomohly reference získané díky úvodnímu turnaji pokoronavirové éry, který se právě na Spartě odehrál a dopadl skvěle,“ dodal Ivo Kaderka.

O startovním poli se rozhodne v nejbližší době, už nyní se však fanoušci můžou těšit na kvalitní obsazení. „Vstoupili jsme do jednání s nejlepšími českými hráčkami, které jsou vždy ozdobou domácích akcí," pozval na pražskou Spartu ředitel turnaje David Trunda.

Na srpnovém turnaji budou připraveny mobilní tribuny s kapacitou 2 000 míst. Vstupenky se začnou prodávat během července.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Winter Cup 2013 12&U: kvalifikace v Hrádku n. Nisou a Rakovníku

Ve dnech 25.-27. ledna 2013 proběhly v Hrádku n. Nisou a Rakovníku kvalifikace Winter Cupu dvanáctiletých. Oba české týmu postoupily do finálové skupiny bez problémů. Finále se bude konat 8.-10. února v Rožnově (chlapci) a Sheffieldu (dívky).

28.01.2013
Štaubert a Melounová vyhráli Safina Cup ITF 4

Mezinárodní turnaj Safina Cup – ITF 4 vyhráli dva domácí hráči – Pavel Štaubert (1996, TK Sparta Praha) a Petra Melounová (1997, TK AGROFERT Prostějov). Štaubert potvrdil roli nasazené jedničky a formu z minulého turnaje, Petra Melounová neztratila ani set. Výsledky.

27.01.2013
Komplikace před Davis Cupem, Radek Štěpánek jde na operaci
Hrdina loňského finále DC Radek Štěpánek nenastoupí do prvního kola v utkání se Švýcarskem. Kvůli bolestem zas musí český reprezentant na operaci. Kapitán Jaroslav Navrátil proto do týmu povolal Iva Mináře.
27.01.2013
AO 2013: Lucie Hradecká a František Čermák titul v mixu nezískali
Česká smíšená dvojice Lucie Hradecká a František Čermák na titul z Australian Open nedosáhli. Ve finále mixu prohráli s domácím párem Gajdošová, Ebden 3:6 5:7 a nepodařilo se jim napodobit Janu Novotnou, která tento titul získala před 24 lety.
27.01.2013
Jiří Veselý má v Izraeli zlatý double

Jiří Veselý pokračuje na vítězné vlně, v izraelském Eilatu vyhrál druhý turnaj ITF futures $10,000. Po triumfu z minulého týdne si tak připsal další. Ve finále porazil Jamese McGee 6:2 6:4. V semifinále vyřadil klubového parťáka Adama Pavláska, s Romanem Jebavým navíc ovládli i čtyřhru.

26.01.2013
AO 2013: Kateřina Siniaková si titul z Melbourne neodveze

Kateřina Siniaková svůj první grandslamový titul v Melbourne nezíská. Ve finále, které se hrálo na centrálním dvorci Rod Laver aréně, prohrála s Chorvatkou Anou Konjuh 3:6 4:6. Postup do finále je i přes porážku skvělý úspěch, ke kterému Katce gratulujeme!

26.01.2013
Souboj českých nadějí v Izraeli vyhrál Jiří Veselý

Český souboj v semifinále ITF futures v Izraeli vyhrál Jirka Veselý (1993), který porazil svého klubového spoluhráče Adama Pavláska (1994) 6:4 6:4. Vrátil mu tak porážku z loňského turnaje v Liberci. Veselý pokračuje ve vítězném tažení, již má na kontě 9 výher v řadě. Získá v Eilatu druhý turnajový titul po sobě?

25.01.2013
AO 2013: Siniaková bude hrát o titul, Krejčíkové ve čtyřhře těsně unikl

Senzační vítězství nad Estonkou Anett Kontaveit posouvá Katku Siniakovou do jejího prvního grandslamového finále. Ještě chybí poslední krůček a zase můžeme mít juniorskou grandslamovou vítězku z Austrálie. Za posledních 11 let zde triumfovaly B. Strýcová (2002, 2003) a Kar. Plíšková (2010).

25.01.2013
Australanky zveřejnily nominaci na Fed Cup proti Česku. Nechybí ani Stosurová
Druhý únorový víkend přivítají obhájkyně loňského fedcupového titulu v Ostravě tým Austrálie. Jejich soupeřky již zveřejnily svoji nominaci, kde je v čele Samantha Stosur a doplní ji Jarmila Gajdošová, Casey Dellacqua a Ashleigh Barty.
24.01.2013
AO 2013: Hradecká s Čermákem jsou v semifinále mixu

Smíšený deblový pár Lucie Hradecká a František Čermák postoupil do semifinále mixu, kde se střetnou s česko-polskou dvojicí Peschke, Matkowski. Ve čtvrtfinále zdolala česká dvojice třetí nasazené Mirza, Bob Bryan 7:5 6:4, o kolo dříve vyřadili Andreu Hlaváčkovou s Braccialim.

24.01.2013
AO 2013: Kateřina Siniaková bude bojovat o finále, Krejčíková ve finále čtyřhry
Odveta se vydařila a Siniaková míří do semifinále dvouhry grandslamu. S Litevkou Ostapenko Katka prohrála na minulém turnaji ITF 1 v osmifinále. Tentokrát výborně servírovala a hrála aktivní obranu, která se jí dařila v průběhu celého utkání. Zaslouženě vyhrála 6:2 6:2.
24.01.2013
Juniorka AO 2013: Krejčíková a Siniaková postupují do čtvrtfinále

Naše hráčky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si dneska vybojovaly postup ve dvouhře do čtvrtfinále juniorky Australian Open 2013. K tomu odpoledne přidala Krejčíková postup do semifinále čtyřhry, když přehrály favoritky Lottner, Routlife 6:1 6:3.

23.01.2013
Mezinárodní turnaj Safina Cup ITF 4 na Štvanici

V areálu I.ČLTK Praha se již tradičně koná mezinárodní turnaj juniorů, Safina Cup kategorie 4. Z kvalifikace se podařilo postoupit Vondráškovi, Mayerové a Slovákové. V hlavní soutěži je řada českých hráčů, nejvýše postavenými jsou Štaubert a Žovincová. Výsledky.

22.01.2013
AO 2013: Tomáš Berdych končí v Melbourne ve čtvrtfinále, nastačil na Djokoviče
Tomáš Berdych opět nestačil na světovou jedničku Novaka Djokovice a tak v Melbourne končí potřetí za sebou ve čtvrtfinále. Český tenista podlehl v úterním souboji Srbovi 6:1, 4:6, 6:1, 6:4. Vzájemná bilance Berdycha proti Djokovicovi se tak zhoršila na 1:12.
22.01.2013
AO 2013: Siniaková je ve 3. kole, Staněk končí

Dnešní program zahájili naši junioři dvouhrami Kateřiny Siniakové a Robina Staňka. Robin Staněk na show kurtu č. 6 podlehl domácímu Australanovi Kokkinakisovi 6:2 4:6 3:6, Katka Siniaková postoupila do 3. kola, když si zajistila povinné vítězství nad domácí Tjandramuliou 6:0 6:2.

22.01.2013
OPTIM TOUR 2013: Domácí Jan Kunčík vyhrál áčko mužů v Liberci

Ve finálovém zápase porazil Jana Šátrala z I.ČLTK Praha 6:4,6:3. Podobně jako před čtrnácti dny Karolína Stuchlá, dominoval i on zároveň i ve čtyřhře. Výsledky.

21.01.2013
AO 2013: Juniorka Krejčíková je ve 3.kole

Z dnešních zápasů českých juniorů zasáhla do boje pouze Krejčíková. Ta během dvou týdnů již podruhé porazila mladou nadějnou Ukrajinku Olgu Fridman (1998) 6:4 6:3.

21.01.2013
Denisa Allertová získala druhý titul na okruhu ITF

Denisa Allertová (1993, TK Neridé) vyhrála v Sharm El Sheiku v Egyptě svůj druhý turnaj na ženském okruhu ITF. Na turnaji s dotací $10,000 prošla Denisa do finále bez sebemenších problémů, v boji o titul zdolala Rusku Pashkovou 7:6 ve 3. setu. Výsledky.

20.01.2013
Milovice: 12th Realsport Open vyhrála Slováková, Paroulek ve finále

Mezinárodní turnaj TE 2 do 14-ti let v Milovicích má českou vítězku. Stala se jí Anna Slováková (1999, TK AGROFERT Prostějov), která ve finále porazila Tatianu Makarovou (RUS) 6:4 6:3. Mezi chlapci se nejvíce dařilo Tadeáši Paroulkovi (1999, I.ČLTK Praha), který došel do finále. Výsledky.

20.01.2013
Pavel Štaubert došel do finále v Přerově

Velkého úspěchu dosáhl na prestižním juniorském turnaji kategorie 1 v Přerově Pavel Štaubert. Hráč TK Sparta Praha došel do finále dvouhry, kde nestačil na Rusa Safiullina 6:7(3) 1:6. Nedařilo se naopak dívkám, kde ani jedna ze šesti hráček nepřešla přes první kolo.

20.01.2013