Český tenisový svaz

Vítězství je pro mě sladkou tečkou za sezonou, usmívá se spokojená Štruplová

05.12.2023

Svůj druhý sezonní titul vybojovala na posledním letošním turnaji v italském lyžařském středisku Selva Gardena devatenáctiletá Julie Štruplová a poprvé v kariéře se posune do první světové třístovky. Tím splnila svůj letošní cíl. „V příštím roce bych si už ráda zahrála na grandslamových turnajích, alespoň kvalifikace,“ věří talentovaná Češka s tím, že by se nejraději probojovala už na Roland Garros.

Letos jste v dubnu vyhrála turnaj v turecké Antalyi. Druhý titul přišel až teď v prosinci. Nebylo to čekání trochu delší, než jste čekala?
Čekání bylo dlouhé, ale dočkala jsem se. Asi bych to neměnila. Byla to hodně dramatická sezona. Letos jsem byla kromě titulu v Antalyi na dalších pěti turnajích ve finále, často na pětadvacítkách, ale podařilo se mi vyhrát až na posledním letošním turnaji. Asi je lepší sezonu zakončit takhle vítězně, než končit prohrou. Jsem ráda za všechny úspěchy v letošní sezoně, ale takhle je to taková sladká tečka.

V poslední době se vám příliš nedařilo. V jakém rozpoložení jste do Itálie přijížděla? A jak se vám líbily tamní podmínky?
Teď na konci sezony jsem se sebou byla hodně nespokojená. Byl na mě docela vyvíjený tlak, abych se dostala do první třístovky, a asi jsem chtěla až moc, což nebylo pro mou psychiku úplně dobré. Už při příjezdu jsem se ale cítila docela v klidu, možná jsem byla i trochu rezignovaná a už jsem moc nevěřila, že se mi to povede. Tréninkové kurty tu byly úplně jiné než ty zápasové, z čehož jsem byla trochu v šoku. Při prvním zápase se mi ale podařilo si na povrch zvyknout a srovnala jsem se i s míči, které v téhle vysoké výšce 1600 metrů nad mořem létaly naprosto šíleně. V každém zápase jsem se zlepšovala a vyrovnala jsem se i s nataženým stehnem ve čtvrtfinále.

V prvním kole vás čekala Japonka Ajumi Košiišiová, kterou jste porazila 6:4, 6:2. Co vám tento zápas pověděl? Cítila jste už od začátku, že byste mohla dojít daleko?
Tu holku jsem úplně neznala. Podle obličeje jsem ji poznala, ale nevěděla jsem, jak hraje. Japonky jsou obecně zaťaté a dobře se pohybují. Věděla jsem, že mě nečeká nic snadného. Cítila jsem, že soupeřka je na beton více zvyklá, než jsem třeba já. Pro mě to byl teprve devatenáctý zápas na betonu v mé celé mezinárodní kariéře mezi ženami. Šla jsem na kurt s tím, že bych měla být lepší, nebyl to úplně špatný los. Hrála jsem útočněji, dobře jsem podávala a nutila jsem soupeřku k chybám. Byl to dobrý začátek turnaje.

Nejhladší pro vás bylo druhé kolo, v němž jste změřila síly s o tři roky starší Belgičankou Clarou Vlasselaerovou, která předtím porazila zkušenou Ozgenovou z Turecka…
Tuhle hráčku jsem viděla úplně poprvé v životě. Vůbec jsem nevěděla, o koho se jedná. Hrála první kolo po mě, ale v hale byla taková šílená zima, že jsme jeli co nejdříve po zápase na hotel a do tepla. Měřila asi metr devadesát a její servis byl, jako když kopne kůň. Svou hrou mě hodně překvapila a nebyla to vůbec snadná protihráčka. Musím ale uznat, že tenhle zápas byl spolu se semifinále asi to nejlepší, co jsem na turnaji předvedla.

Ve čtvrtfinále jste se skoro tři hodiny trápila s Amarni Banksovou z Velké Británie. Ve druhém setu se zdálo, že je hotovo, ale nakonec to bylo ještě velké drama…
Byl to těžký a taky nejdelší zápas, ale určitě nebyl nejtěžší na turnaji. Bylo to hodně na houpačce. V prvním setu jsem prohrávala 3:5, ale pak jsem vyhrála šest gemů v řadě a otočila jsem na 7:5 a 2:0. Držela jsem si servis až do stavu 5:4, ale pak zakročila rozhodčí, která se rozhodla, že si chce na umpiru ještě chvilku posedět… Vedla jsem 30:0 a 40:30. Soupeřka otočila na mou nevýhodu a pak jsem zahrála kraťas a soupeřka kopečkem poslala míč deset nebo patnáct centimetrů za. Jen jsem to plácla přes síť a rozhodčí ukázala, že to byl dobrý míč. Soupeřka pak zahrála smeč, na kterou jsem už nereagovala. Tam jsem měla trochu psychický úlet a rozhodčí jsem trochu seřvala a řekla jí, že by vůbec neměla mít rozhodcovskou licenci. Pak jsem se s tím úplně nesrovnala a za dvě minuty i s výměnou stran to bylo 5:7. Po setu jsem šla na záchod a dvě minuty jsem tam měla tak trochu “break down”. Byla jsem hodně rozsypaná. Byla jsem tak blízko tomu to dohrát a rozhodčí mi to nedovolila. Naštěstí jsem to v sobě našla, ale bylo to trochu s přemlouváním. Třetí set už byl hodně dobrý.

Během čtvrtfinálového zápasu se zdálo, že jste trochu zraněná. Jak jste se s tím vypořádávala?
Někdy za stavu 5:3 ve druhém setu jsem šla na returnu do velkého rizika, hodně se tam natáhla a zaplakalo stehno. Po zbytek turnaje jsem si musela stehno vázat, abych předešla většímu zranění. Naštěstí pak to zranění nebylo tak hrozné. Původně jsem si myslela, že to bude horší.

V semifinále vás čekala zkušená devětadvacetiletá Kathinka von Deichmannová z Lichtenštejnska. Prohrála jste poměrně hladce první set, v rozhodující sadě jste pak ztrácela 1:3. V čem byla soupeřka nebezpečná?
Těmi zkušenostmi byla hodně nepříjemná. Bylo to, jako kdybych hrála proti trenérovi. Věděla přesně, jaké mám slabiny a kam mi to má zahrát. Držela se pečlivě své taktiky, ale naštěstí nebyla tak silná ze svého bekhendu, což mi vyhovovalo, protože jsem jí mohla hrát můj silný bekhend cross. Oproti Banksové nebo Vlasselaerové nehrála s takovou razancí, ona mnohem více umisťovala své údery a hrála hodně zkušeně. Měla také až nechutně dobrý pohyb.

Ke konci se mi trochu zdálo, že zápas je tak trochu šachová partie…
Ke konci jsem už v sobě hledala poslední zbytky sil. Dala jsem do toho úplně všechno a sotva jsem po zápase došla na lavičku. Jakmile dopadla ta moje poslední smeč, všechno z mého těla mentálně i fyzicky odešlo. Celé tělo zkolabovalo a měla jsem baterku vybitou na nula procent. Tohle byl určitě můj nejtěžší zápas na turnaji. Byla jsem to já, kdo musel tvořit a tlačit, což úplně není moje parketa. Byla jsem spokojená, že jsem to dokázala dohrát do konce, i když mě to stálo úplně všechny síly. První set neměl vůbec takhle být. Bylo to 2:6, ale už v prvním gemu jsem vedla 40:0 na returnu a ztratila ho. Musela jsem si trochu zvyknout na to, že v tomhle zápase musím udávat tempo já a ne soupeřka. Pak jsem se rozehrála a vedla 5:1 ve druhém setu. Ve třetím jsem promarnila na začátku spoustu šancí a místo 1:3 to mohlo být i 4:0. Potřebovala jsem znovu zapnout spínač, že ještě není konec. Po druhém setu jsem si říkala, že už to bude lehké, ale kulové. Důležité bylo, že jsem dokázala udržet servisy na 2:3 a pak na 5:4 (za stavu 1:3 prohrávala Štruplová 0:30, za stavu 4:4 čelila brejkbolu – pozn. red.).

Sobotní finále bylo oproti zápasu s Lichtenštejnkou procházkou růžovou zahradou. Polku Martynu Kubkovou jste porazila hladce 6:2, 6:2. Tak jste si to si představovala, že?
Naštěstí jsem posbírala všechny síly, které jsem v sobě našla. Říkala jsem trenérům, že musím hrát krátký zápas a udržet to v každém případě pod dvěma hodinami, spíše však pod hodinou a půl. Kdyby šel zápas do tří setů, asi bych tahala za kratší konec. Řekla bych, že soupeřka nehrála svůj nejlepší zápas, po celou dobu jsem ale cítila, že hraju lépe a lépe se i hýbu. Zvládala jsem returnovat ty její bomby ze servisu a naštěstí to vyšlo.

Nemám vás zaškatulkovanou úplně jako tenistku do haly, tedy alespoň do této chvíle tomu tak nebylo. Co tady bylo jinak? Byla jste silnější v hlavě než jindy? Nebo vám seděly nestandardní podmínky v italském lyžařském středisku? Nebo to bylo tím, že jste byla uvolněnější, když šlo o váš poslední turnaj sezony?
Myslím, že to byla souhra úplně všeho. Všechno to zapadlo do sebe. Byla jsem uvolněná. Od konce září jsem se dost trápila. Spousta lidí mi říkala, ať už ukončím sezonu a raději udělám nějakou pořádnou přípravu. Já se hnala za tou třístovkou jako vyšinutá a pak jsem stejně přijela z turnajů po dvou či třech kolech, někdy ani to ne. Říkala jsem si, že to bylo zbytečné, mohla jsem běhat kopečky a pořádně trénovat, ale já pořád chtěla hrát. Kurty mi tu sedly, ale mentálně jsem určitě odehrála nejlepší turnaj svého života. Ubránila jsem se negativním myšlenkám a to je s trenéry náš celoživotní cíl – dostat se do tohohle módu. Trenéři tak ze mě měli jednou za rok taky radost.

Na turnaji v kyperském Limassolu jste předtím uhrála v prvním kole jen čtyři gemy se Švýcarkou Kungovou, která hned poté vypadla. Na druhou stranu jste vyhrála čtyřhru. V jaké jste vůbec byla formě?
Čtyřhra pro mě byla příjemné odreagování. Celou sezonu jsem hrála hrozně málo deblů. Byla to pro mě příjemná změna a dostala jsem se do příjemné týmové nálady. Hrála jsem teď v deblu dva turnaje a oba jsem vyhrála s vítězkami turnajů v singlu (v Solarinu vyhrála Štruplová po boku Klimovičové, v Limassolu po boku Belgičanky Vandewinkelové – pozn. red.). Byla jsem pro své spoluhráčky spíše taková podpora nebo druhá radost. Ta druhá výhra mi pak darovala tetování. I díky tomu jsem pak odreagovala hlavu od tlaku.

Prosím? Vy jste se nechala tetovat?
Upsala jsem se tomu, že pokud vyhrajeme v Limassolu debla, nechám se tetovat. Hlavou jsem už byla úplně mimo vesmír. Když jsem viděla svou hru v singlu, tak jsem už po druhém dni věděla, že odlétám. V prvním kole jsme měly třetí nasazené Rusky, o kterých jsem věděla, že hrají strašné peklo. Zacharovová postoupila do semifinále singla a hrála strašně dobře. Na obědě jsem pronesla, že jsem tak šílená, že jsem schopná si dát tetování, když turnaj vyhrajeme. Dohrála jsem turnaj esem, tak mám teď eso na pravém boku.

To první kolo jste vyhrály proti Jatčenkové a Zacharovové 10:8 v supertiebreaku. To byl asi základ… Hlavně jsme vedly 5:1 a prohrály jsme první set 5:7. To bylo výborné. Bylo to s výkyvy, ale zvládly jsme to.

I předtím v Solarinu se vám v singlu tolik nedařilo. Obecně od konce září mi přišlo, že se vám příliš nedaří…
Ani bych neřekla, že bych něco drasticky změnila. Spíš jsem se vždycky nějakou blbostí rozhodila a odešla jsem. Moc jsem od září netrénovala. Jela jsem turnaje nejdřív pět týdnů v řadě, pak další tři v kuse. Přijela jsem, dostala vytknuto, že málo trénuju a pořád hraju, ale já se hnala pořád za tím, abych se dostala do první třístovky na světě. Chtěla jsem hrát co nejvíc turnajů, abych měla co nejvíc šancí se tam dostat. Teď zpětně vidím, že se to asi nevyplatilo, ale asi to tak mělo být.

V Selva Gardeně to pro vás byl poslední turnaj sezony?
Ano, přesně tak. Byla to pro mě taková třešnička na dortu. Ještě teď budu hrát polskou ligu a českou extraligu. Pak konec, šmytec.

Inspirovaly vás k vítězství na turnaji nějak vaše kamarádky Klimovičová s Šalkovou, které také sezonu zakončily triumfy? Linda Klimovičová vás vždycky pomstila v Solarinu. Pokaždé porazila vaši přemožitelku a turnaj vyhrála. S vámi ovládla i turnaj v deblu. Skvělý závěr sezony měla i Dominika Šalková, která si dokonce vybojovala letenku do Melbourne.
Vždycky je to dobrá motivace, když vidíte, že holky kolem vás mají úspěchy. Zdravé odhodlání se k tomu trochu připojit tam určitě bylo. Linda si ten kurt v Solarinu snad postavila. Neskutečně jí seděl a bylo neuvěřitelné, co na něm předváděla. Všichni se tam s tím praly a ona přišla a vystřílela to tam tak, jako by to bylo udělané přímo pro ni. Dva turnaje člověk se štěstím nevyhraje. Domča měla výborné výsledky celou sezonu a v Seville jsem s ní byla jako takový travel kouč. Holky si to moc zaslouží. Dávají mi naději, že je to možné.

Jak byste zhodnotila letošní sezonu?
Vždycky to může být lepší. Dali jsme si cíl být do třístovky a ten jsme nakonec splnili. V příští sezoně budu makat ještě víc a náš cíl je teď postup na Roland Garros, aspoň tedy kvalda (smích). Kdyby těch finálových výher na turnajích bylo víc, bylo by to samozřejmě ještě veselejší. I tak je ale dobré, že jsem neměla nějaká hlušší místa na moc dlouho.

Letos jste postoupila hned do sedmi finále, ale jen dvakrát jste dokázala uspět. Mrzí vás to?
V Antalyi jsem dvakrát těsně prohrála, jednou na tři sety, podruhé těsně ve dvou. Tam jsem ještě nebyla úplně zaběhlá a trochu mi chyběly zkušenosti. Loňský Frýdek byl alespoň doma, tady jsem byla sama daleko od rodiny a trenérů. V rakouském Villachu jsem byla blízko, ale soupeřka Kalievová byla výborná a teď už hraje grandslamy. V německém Aschaffenburgu jsem proti Benoitové nebyla blízko. Tam jsem to vystřílela a bojovala jsem z posledních zbytků sil. Nejvíc mě mrzí Frýdek-Místek. Kdyby se mi to podařilo obhájit, to by byl sen, který se nesplnil. Mám z Frýdku dvoje náušnice. Nemůžu mít doma dvoje stejné (smích). Ve Frýdku Silvia Ambrosiová otočila zápas z mečbolů za stavu 0:5. Já šla na kurt po ní a Silvia mi říkala, ať taky hraju dlouho a vyrovnám ty časové handicapy a Šinikovová mi pak vzdala za deset minut za stavu 2:1. V tom finále to pak ale byl úplný výstřel. Vůbec jsem to nezvládla. To je největší škoda téhle sezony.

Máte už nějaký plán na příští sezonu? Chcete se poprat o účast v kvalifikaci na French Open...
Poslední zimy jsem vždycky promarodila. Vždyť tohle byl teprve můj devatenáctý zápas na betonu mezi ženami. Loni jsem musela jít na antuku, protože jsme vždycky začali na betonu a hned přišlo zranění. Spíš jsme létali po doktorech než po turnajích. Díky antuce jsem ale mohla být více v teple, což bylo pro mé svaly přirozenější. Příští rok bych chtěla začít hrát turnaje na začátku února. Mám tam ale maturitu, takže to bude příští rok hodně zajímavé.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Extraliga: Druhým finalistou je Prostějov, I.ČLTK Praha udolala Spoje
TK Agrofert Prostějov jasně porazil LTC Pardubice 5:1 stal se vítězem moravské skupiny a druhým finalistou OSTRA tenisové extraligy 2023. V úterý 19. prosince (od 9:30 hod.) se o titul utká s vítězem pražské skupiny Spartou Praha. V pražské skupině se dnes hrálo zajímavé utkání mezi I.ČLTK Praha a TK Spoje Praha, které pro sebe rozhodl až v pánských čtyřhrách štvanický I.ČLTK Praha 5:4 a poslal tak TK Spoje Praha v příštím ročníku do předkola. V pondělí 18. prosince se hraje jediné utkání OSTRA tenisové extraligy a to baráž mezi posledním týmem letošního ročníku (TK Most) a vítězem 1. ligy ČTS (Pliskova tennis academy).
17.12.2023
Extraliga: Sparta porazila I.ČLTK Praha 5:1 a je prvním finalistou extraligy
Extraligový tým TK Sparta Praha v sobotním utkání se štvanickým I.ČLTK Praha zvítězil 5:1. O den dříve v pátek Sparta porazila Spoje 5:4 a se dvěma vítězstvími je již jistým vítězem skupiny a tím i prvním finalistou OSTRA tenisové extraligy 2023. V prostě­jovské skupině Přerov podle očekávání porazil Pardubice 6:1. V neděli se hrají poslední zápasy ve skupinách. V pražské skupině I.ČLTK Praha vyzve Spoje a poražený z tohoto duelu bude v příštím ročníku hrát předkolo, zatímco vítěz má jistotu účasti ve skupině. V prostějovské skupině domácí TK Agrofert Prostějov vyzve LTC Pardubice a pokud Prostějov zvítězí, zahraje si v úterý 19. prosince finále OSTRA tenisové extraligy proti Spartě.
16.12.2023
Sparta proti I.ČLTK také v basketbalu
Po roce se opět střetnou tenisté Sparty a I.ČLTK a poměří své síly v basketbalu. Utkání se bude hrát ve čtvrtek 21.prosince v 17 hodin v hale v Nuslích na adrese: Na Květnici 700.Před rokem zvítězili tenisté I.ČLTK Praha celkem těsně 59:50. Přesto, že oba týmy jsou letos částečně oslabeni o některé své opory, bude se jistě na co dívat. Zveme všechny a přijďte povzbudit své týmy. Zápas lze sledovat i na livestreamu, který bude vysílat VISTASPORT TV.
16.12.2023
Extraliga: Sparta porazila Spoje až v závěrečné čtyřhře
TK Sparta Praha porazila TJ Spoje Praha 5:4. Po dvouhrách byl stav 3:3, což před čtyřhrami dávalo větší šance Spojům. Čtyřhra žen však mnohé napověděla, když Sparťanky Šalková s Valentovou porazily Kolodziejovou s Malečkovou 7:5, 6:2. Spartě pak stačilo vyhrát jeden mužský debl a to se podařilo dvojici Rikl/Bartoň. V prostějovské skupině domácí TK Agrofert prostějov podle očekávání porazil TK Prechezu Přerov 6:1. V utkání o 7. místo hrané v Jihlavě domácí TK Spartak Jihlava porazil TK Most 5:3. Most si tak v pondělí zahraje baráž proti Pliskova tennis academy v Říčanech.
16.12.2023
Extraliga: Předkola vyhráli I.ČLTK Praha a LTC Pardubice
Podle očekávání předkolo v Říčanech mezi Štvanicí a Mostem vyhrál štvanický I.ČLTK Praha již po dvouhrách. Jediný bod TK Most zajistila Nikola Břečková, která porazila Amélii Šmejkalovou 7:5, 6:3. V prostějovském předkole LTC Pardubice porazily Jihlavu 5:1. Jihlava a TK Most se spolu utkají v pátek 15.12.2023 v Jihlavě o 7. místo. Pořažený z tohoto duelu se následně v pondělí 18.12.2023 utká v baráži o Tenisovou extraligu s vítězem 1. ligy ČTS, klubem Pliskova tennis academy.
14.12.2023
Lístky na finále Tenisové extraligy 2023
OSTRA Tenisová extraliga 2023 se hraje 14.-19.12.2023 v Ří­čanech a Prostějově. Finále mezi vítězi skupin v Říčanech a Prostějově se odehraje v Říčanech 19.12.2023. Na finále je jen omezený počet lístků, které můžete zakoupit na Ticketportálu. Cena vstupenky 150 Kč.
14.12.2023
Tenisová extraliga 2023
Tenisová extraliga pro rok 2023 se hraje v termínu 14.-19.12.2023 v Ří­čanech a Prostějově. V pražské skupině jsou SPOJE a Sparta, v prostějovské skupině je Prostějov a Přerov. Předkolo (14.12.2023) si v Říčanech zahraje I.ČLTK Praha s TK Most, předkolo v Prostějově (14.14.2023) si zahraje Jihlava a Pardubice. Vítěz předkola se zařadí do místně příslušné skupiny. Finále mezi vítězi jednotlivých skupin se odehraje v Říčanech 19.12.2023. Více na www.tenisovaextraliga.cz.
14.12.2023
Junior Fed Cup vyhrály dívky ze středočeské oblasti
Ve dnech 25.-27.112023 se v Rakovníku uskutečnil tradiční turnaj družstev reprezentací jednotlivých krajů. Fed cup 2023 ovládnul tým Středočeského kraje ve složení: Suchánková Nikol - TK Neridé, Nikodymová Kristýna - Wilson TC Modletice , Strachová Eliška - TK Čelákovice a kapitán Martin Beran. Středočešky si postupně poradily se všemi soupeřkami a dokráčely k historickému vítězství v této soutěži.
11.12.2023
Seminář ČTS - tenis dětem
Třetí pokračování semináře ČTS – zelená úroveň. Ucelená tenisová metodika rozvíjející děti dětí do 9 let. V areálu Pliskova Tennis Academy (V Chobotě 2112, Říčany) se 30.3.2024 bude konat seminář na téma tenis v zelené úrovni. Přihlášky v sekci ŠKOLENÍ.
11.12.2023
Úvodní halové áčko dorostu vyhráli Knesl a Dvořáčková
David Knesl (2006, TK TENNISPOINT FM) vyhrál áčkový turnaj v kategorii dorostenců, který se hrál v Přerově. Ve finále porazil Radka Chodoru 2:6, 6:3, 7:5. Čtyřhru vyhráli Lukáš Dvořák a David Petrofský. Emma Dvořáčková (2006, ŽLTC Brno) vyhrála áčkový turnaj dorostenek ve Starém Městě. Ve finále porazila Kláru Štěpánkovou 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrály Amélie Brožová a Emma Dvořáčková.
06.12.2023
Vítězství je pro mě sladkou tečkou za sezonou, usmívá se spokojená Štruplová
Svůj druhý sezonní titul vybojovala na posledním letošním turnaji v italském lyžařském středisku Selva Gardena devatenáctiletá Julie Štruplová a poprvé v kariéře se posune do první světové třístovky. Tím splnila svůj letošní cíl. „V příštím roce bych si už ráda zahrála na grandslamových turnajích, alespoň kvalifikace,“ věří talentovaná Češka s tím, že by se nejraději probojovala už na Roland Garros.
05.12.2023
Halové mistrovství mužů a žen vyhráli Černý a Valentová
Tereza Valentová (2007, TK Sparta Praha) vyhrála halové mistrovství ČR v kategorii žen, které se premiérově hrálo v Havířově. Ve finále porazila Julii Paštikovou (2008, TK Agrofert Prostějov) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhrály Kristýna Tomajková a Julie Paštiková. V kategorii mužů se halovým mistrem ČR stal Matyáš Černý (2001, LTK Liberec), který na domácích dvorcích nenašel přemožitele. Ve finále porazil Vojtěcha Mareše (2001, TK Neridé) 6:4, 6:7(6), 6:4. Čtyřhru mužů vyhráli Jakub Vrba a Ondřej Štětka. Výsledky: muži, ženy.
05.12.2023
Diplomatický majstrštyk prezidenta ČTS, hráčky BJKC se vyhnou kvalifikaci
Relativně krátce po vyvrcholení letošního ročníku Poháru Billie Jean Kingové byla rozlosována kvalifikace ročníku příštího. Šestnáct týmů bylo rozlosováno do dvojic, z nichž se postupující osmička kvalifikuje na finálový turnaj, který se odehraje ve Španělsku. Česka se ale kvalifikace týkat nebude, protože obdrželo od ITF divokou kartu. „Že se nám podařilo vybojovat pro Česko divokou kartu, je pro nás obrovským úspěchem,“ uvedl potěšeně prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.
26.11.2023
!!! DŮLEŽITÉ !!! Oznámení VV ČTS
Vážení sportovní přátelé, na našich stránkách jste již byli informování o stanovisku Výkonného výboru i Rady Českého tenisového svazu k bezprecedentnímu mediálnímu útoku směřovanému proti Českému tenisovému svazu a jeho vedení. Prohlédněte si kontrolní protokol z Národní sportovní agentury (PDF)
26.11.2023
Sklenička došel do finále turnaje ITF J60 ve Slovinsku
Štěpán Sklenička (2007, ITF 491) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J60 hráčů do 18 let ve slovinském Mariboru. Ve finále nestačil na Srba Jankanje 4:6, 3:6. Štěpán došel i do finále ve čtyřhře, kde spolu se Slovákem Poklembou nestačili na italský pár Guidi/Pasi.
26.11.2023
Nicod turnajovou trofej nevybojoval
Jakub Nicod (625.) prohrál finálový zápas na turnaji ITF v kyperském Limassolu a pro titul si tentokrát nedokráčel. V neděli byl nad síly třetího nasazeného Dán Elmer Möller (415.), kterému podlehl ve dvou setech 4:6, 3:6.
26.11.2023
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj žen ITF $40,000 v Mexiku
Brenda Fruhvirtová (2007, WTA 119) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF dotovaný $40,000 v mexické Guadalajaraře. Ve finále porazila Ukrajinku Strakhovou (1995, WTA 309) 6:1, 6:3. Brenda se posune žebříčkem WTA o 10 míst nahoru na pozici 109.
26.11.2023
Los Davis Cupu 2024: Češi se vrátí po pěti letech domů, čeká je příjemný soupeř
Španělská Málaga, kde se odpoledne bude hrát finále letošního Davis Cupu, ještě před vyvrcholením mužské týmové soutěže hostila los kvalifikace Davisova poháru pro rok 2024. Součástí losu byl i český daviscupový tým, jenž byl určen jako šestý nasazený a dočkal se pro únorovou kvalifikaci velmi příjemného soupeře. Do České republiky přicestuje Izrael.
26.11.2023
Samsonová vyhrála turnaj ITF J500 v Mexiku
Laura Samsonová (2008, ITF 6) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J500 hráček do 18 let v mexické Meridě. Ve finále porazila Američanku Quevedo 6:3, 6:4. Vítězstvím se Laura posune na pozici 4 žebříčku ITF.
26.11.2023
Chlumská vyhrála turnaj Tennis Europe v Liberci
Laura Chlumská (2010, TE U14 54) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe v Liberci. V českém finále porazilaKarolínu Šmídovou 6:0, 3:6, 7:5. Čtyřhru vyhrály Kateřina Filipová a Karolína Šmídová. Čtyřhru chlapců vyhráli Marek Mikeš a Patrik Zeman.
26.11.2023
Aplikace ČTS - dostávejte důležité zprávy
Aplikace ČTS pro telefony iphone a android Vám umožní nejen snadný a rychlý přístup k výsledkům soutěží jednotlivců i družstev ČTS, ale mnohem více. Nyní už neminete žádnou důležitou informaci. V aplikaci tato důležitá sdělení naleznete v rubrice "Zprávy" a aplikace Vás na důležitou zprávu vždy upozorní.
23.11.2023
Davis Cup: Češi na favorizovanou Austrálii nestačili, naděje pohasly v deblu
Český daviscupový tým se loučí s mužskou týmovou soutěží ve čtvrtfinále. Ve středu se ve španělské Málaze Češi marně snažili vyzrát na favorizovanou Austrálii, se kterou prohráli 1:2 na zápasy. Rozhodující bod vybojovali ve čtyřhře Matthew Ebden a Max Purcell.
23.11.2023
Famózní Bejlek rozdrtila Francouzku a slaví největší titul kariéry!
Sára Bejlek (134.) je k nezastavení! Sedmnáctiletá Češka dosáhla na druhý titul v řadě, především však slaví největší trofej dosavadní kariéry. Ve finále antukového turnaje WTA 125 v chilské Colině rozdrtila pátou nasazenou Diane Parryovou (91.), díky čemuž se v žebříčku posunula o 60 míst!
20.11.2023
Nicod skrečoval finále v Heraklionu
Jakub Nicod (625.) na třetí trofej v této sezoně nedosáhl. Devatenáctiletý český tenista finálový zápas na turnaji ITF v Heraklionu proti Arthurovi Geovi (709.) za stavu 2:5 kvůli nemoci skrečoval.
19.11.2023
Bartoň proti nasazené čtyřce neuspěl
Hynek Bartoň (531.) na turnajový primát v portugalském Vale do Lobo nedosáhl. V nedělním finále český tenista podlehl favorizovanému Portugalci Henriqueovi Rochaovi (277.) 3:6, 1:6. V souboji s nasazenou čtyřkou si hned pětkrát prohrál podání a duel ztratil za 73 minut.
19.11.2023
Třetí finále v řadě, druhý titul! Klimovičová si znovu podmanila Solarino
Devatenáctiletá Linda Klimovičová (na snímku vlevo) je v italském Solarinu nezastavitelná. Česká tenistka na turnaji ITF W25 triumfovala už minulý týden a v neděli na své prvenství dokázala navázat. Ve finále porazila hladce ve dvou setech 6:2, 6:3 domácí Lisu Pigatovou. Pro mladou Češku se jedná už o třetí letošní titul, poprvé zvítězila v únoru v egyptském Šarm aš-Šajchu.
19.11.2023
Šalková na čtyřicítce v Portugalsku slaví nejcennější trofej! Přiblížila se grandslamové kvalifikaci
Dominika Šalková na turnaji ITF W40 v portugalském Funchalu vybojovala nejcennější trofej své dosavadní kariéry a přiblížila se k účasti v kvalifikaci Australian Open. Vítězka dvou letošních titulů si pro své třetí prvenství dokráčela v neděli proti čtvrté nasazené Lee Boškovičové, kterou po dvou hodinách porazila 4:6, 7:5, 6:3. Po vítězství ve Funchalu se Šalková posune na nové kariérní maximum, kterým bude 218. místo světa.
19.11.2023
Pohár BJK: Krejčíková se Siniakovou padly ve vyrovnaném deblu, do finále jde Kanada
Český BJKC tým se letos do finále nepodívá. Semifinálové utkání proti Kanadě Češky prohrály 1:2 na zápasy, když o postupovém bodu rozhodl až závěrečný debl. V něm Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková podlehly v dramatickém souboji Gabriele Dabrowské a Leylah Fernandezové 5:7, 6:7(3). Ve druhém semifinále Itálie porazila Slovinsko už po singlech.
12.11.2023
Končí těsně pod vrcholem. Juniorská reprezentace v BJK Cupu prohrála ve finále s Američankami
České tenistky v juniorském Billie Jean King Cupu ve španělské Córdobě skončily těsně pod vrcholem. V nedělním finále byly nad síly Laury Samsonové, Aleny Kovačkové a Elišky Forejtkové Američanky, které o svém vítězství v týmové soutěži rozhodly už po dvouhrách.
12.11.2023
Druhý titul! Klimovičová v Solarinu zvládla finále kvalifikantek
Linda Klimovičová (485.) se raduje ze druhého titulu své profesionální kariéry, poté co ve finále ITF turnaje s dotací 25 tisíc dolarů porazila britskou tenistku Emilii Lindhovou Gallagherovou (629.) po setech 6:3, 6:7(5), 6:1. Finálová bitva dvou kvalifikantek trvala dvě hodiny a 12 minut.
12.11.2023
Zpět na vítězné vlně! Brenda Fruhvirtová slaví titul v Heraklionu a vylepší si maximum
Brenda Fruhvirtová (133.) ovládla antukový turnaj ITF W40 v Heraklionu! Mladá česká tenistka porazila ve finále Jekatěrinu Makarovovou (184.) za hodinu a 11 minut po setech 6:1, 6:3. Odměnou za triumf není pro mladou Češku jen šestý letošní a celkově již čtrnáctý titul, ale také vylepšení jejího žebříčkového maxima.
12.11.2023
Zajíčková vyhrála turnaj Tennis Europe v Polsku
Kateřina Zajíčková (2010, TE U14 91) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Erope hráček do 14 let v polském Grodisk Mazowiecki. Ve finále porazila Litevku Marinu Markinu 7:6(6), 6:2. Čtyřhru vyhrály Kristýna Přikrylová a Kateřina Zajíčková.
12.11.2023
Chlumská vyhrála turnaj Tennis Europe ve Francii
Laura Chlumská (2010, TE U16 306) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 16 let ve francouzském Le Bouscat. Ve finále porazila Španělku Mariu Pardo Florensa 6:0, 6:3. Čtyřhru vyhrály Laura Chlumská s Chorvatkou Sophií Santos.
12.11.2023
Pohár BJK: Krejčíková se Siniakovou v deblu rozhodly o postupu Češek do semifinále
Český BJKC tým si v pátek zajistil postup do semifinále Billie Jean King Cupu! V souboji se Spojenými státy dokázaly české tenistky zvítězit 2:1 na zápasy, když o své výhře rozhodly v závěrečném deblu. Postupový bod zajistila sehraná dvojice Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, které porazily Danielle Collinsovou a Taylor Townsendovou 6:3, 7:5! Češky v sobotu čeká Kanada. Ve druhém semifinále si spolu zahrajou Slovinky a Italky.
11.11.2023
Pohár BJK: Dokonalý začátek! Češky porazily Švýcarsko 3:0 na zápasy
Finálový turnaj letošního Poháru Billie Jean Kingové je tady! Hned v první hrací den byla v akci i česká družina vedená kapitánem Petrem Pálou, která vyzrála v Seville na loňské šampionky ze Švýcarska poměrem 3:0 na zápasy. Linda Nosková zapsala na české konto první bod, když v souboji dvou teenagerek vydřela třísetovou výhru nad Céline Naefovou. Marie Bouzková posléze přehrála zkušenou Viktoriji Golubicovou ve dvou setech. Českou dominanci potvrdily v závěrečném deblu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Slovinky porazily v úvodním utkání poměrem 2:1 Austrálii, jež se loni probojovala až do finále.
08.11.2023
Jana Kovačková vyhrála Tennis Europe Junior Masters do 14 let v Monte Carlu
Jana Kovačková (2010, TK Sparta Praha) vyhrála Tennis Europe Junior Masters do 14 let v Monte Carlu. Ve finále porazila Polku Barbaru Kosteckou.
06.11.2023
Zlatý úspěch chlapců ve Španělsku! Junioři vyhráli Davis Cup
Český juniorský daviscupový výběr si podmanil španělskou Córdobu! Trojlístek Maxim Mrva (na snímku), Jan Kumstát a Martin Doskočil dokázal po šesti letech navázat na úspěch svých krajanů a vyhrát juniorský Davis Cup. Ve finále Češi porazili Itálii 2:1 na zápasy, když o prvenství rozhodli ve čtyřhře.
05.11.2023
Fotografie z turnajů ČTS
Připravili jsme pro pořadatele turnajů možnost v Informačním systému (rubrika výsledky) nahrát fotografie k turnajům všech tříd (A, B, C, D, E, P, MČR). Nyní může pořadatel po skončení turnaje nahrát jednu fotku pro dvouhru (foto vítěze dvouhry) a jednu fotku pro čtyřhru (foto vítězů čtyřhry).
31.10.2023
Paštiková došla do finále turnaje ITF J200 v Maďarsku
Julie Paštiková (2008, ITF 91) došla do finále turnaje ITF J200 hráček do 18 let v maďarském Szekesfehervaru. Ve finále nestačila na Bulharku Yanevu 1:6, 2:6. Čtyřhru vyhrály Magdalena Smékalová a Julie Paštiková.
29.10.2023
Donaldovi premiérové finále nevyšlo
Český tenista Matthew William Donald (991.) se poprvé v kariéře probojoval do finále profesionálního turnaje, na podniku ITF M15 v řeckém Heraklionu ale nestačil na Francouze Valentina Royera (299.), se kterým prohrál za hodinu a sedm minut dvakrát 1:6. Donald platil již před utkáním za velkého outsidera, žebříčkový rozdíl mezi oběma soupeři byl přeci jen značný. Osmnáctiletý český tenista v obou setech nabral ztrátu 0:5 a poté zaznamenal alespoň čestný úspěch v podobě vyhraného gemu, aby se vyhnul nepopulárnímu kanáru. Za postup do finále si připíše Donald do žebříčku osm bodů a měl by si díky tomu vytvořit nové žebříčkové maximum.
29.10.2023