Český tenisový svaz

Velké úspěchy českého tenisu na mistrovství Evropy 2015

26.07.2015

Mistrovství Evropy jednotlivců 2015 se hrálo již tradičně v kategoriích do 14-ti, 16-ti a 18-ti let. V Plzni bojovali hráči a hráčky do 14-ti let. Nejdále postoupila Ivana Šebestová, která došla do semifinále. Čtyřhru chlapců vyhráli Lehečka s Paulsonem. V Moskvě se hrálo mistrovství do 16-ti let a český tenis zde zaznamenal obrovský úspěch, ve dvouhře chlapců se mistrem Evropy stal Patrik Rikl a ve dvouhře dívek zvítězila Anna Slováková. Ve švýcarském Klosters (do 18-ti let) došly do semifinále dvouhry Vondroušová a Kolodziejová. Ve čtyřhře vyhrály Kolodziejová s Vondroušovou. Výsledky: chlapci U14, dívky U14, chlapci U16, dívky U16, chlapci U18, dívky U18. Fotogalerie. Video.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.