Český tenisový svaz

V Liberci budou hrát tenistky o světové WTA body

29.10.2025

Hala LTK Liberec bude od 2. do 9. listopadu 2025 dějištěm premiérového mezinárodního tenisového turnaje žen ITF W 35 LASVIT Open. Prostřednictvím ITF se přihlásily hráčky z 19 evropských zemí od druhé stovky světového žebříčku WTA. Jedničkou by měla být Belgičanka Sofia Costoulasová, 165. tenista světového pořadí, dvojkou jednadvacetiletá Češka z pražské Sparty Barbora Palicová, 195. v žebříčku WTA.

Na volnou kartu se v liberecké hale na tvrdém povrchu představí i velké české ženské naděje. Například juniorská mistryně světa z roku 2022 Lucie Havlíčková, vítězka juniorky v Paříži a finalistka juniorky na US Open, sedmnáctiletá Alena Kovačková, šampionka čtyřhry z US Open, kde hrála s o dva roky mladší sestrou Janou, která v těchto dnech reprezentuje v Chile na juniorském týmovém B. J. King Cupu jako česká jednička. Představí se i další mezinárodně úspěšná juniorka Julie Paštiková. Domácí LTK bude reprezentovat na volnou kartu pořadatele devatenáctiletá Nela Charvátová, letošní mistryně republiky z antuky v Ostravě. První nasazená Costoulasová už reprezentovala Belgii v B. J. King Cupu, ve kterém se v listopadovém play-off představí i další účastnice libereckého turnaje Švýcarka Susan Bandecchiová nebo mladá Polka Martyna Kubková.

Z českých tenistek má šanci na přímý start v hlavní soutěži ještě zkušená Aneta Kučmová, která podlehla ve finále Macha Lake Open 2024 ve Starých Splavech nejmladší české reprezentantce v B. J. King Cupu Tereze Valentové. Ve dnech 2. a 3. listopadu se v liberecké hale uskuteční náročná kvalifikace, hlavní soutěže dvouhry i čtyřhry odstartují v úterý 4. listopadu a finále dvouhry se uskuteční v neděli 9. listopadu. Liberecký turnaj je jediným ženským mezinárodním podnikem pořádaným v Česku do konce letošního roku. Jeho vítězka si připíše do světového žebříčku WTA 35 bodů. LASVIT Open je dotován 30 tisíci americkými dolary a v době jeho konání se budou hrát ještě stejně dotované turnaje ITF v Japonsku, v Orlandu na Floridě a v portugalském městě Faro.

LTK Liberec tak pořádá po tradičním challengeru ATP mužů Svijany Open další mezinárodní turnaj o světové body. Manažer LTK Tomáš Trsek uvedl, že liberecký klub má kvalitní základnu mladých hráček jako Nelu Charvátovou a juniorky Kristýnu Ďulíkovou a Sáru Oliveriusovou. A některá z nich by se v budoucnu mohla na turnaji žen pod Ještědem probojovat do finále. Hlavním partnerem pořadatelů z LTK Liberec je světoznámá sklářská a designerská firma Lasvit, která ve sklárně na Novoborsku vyrábí už léta trofeje pro nejslavnější cyklistický etapový závod Tour de France, pro světové turnaje a exhibice v arabských zemích. Společnost Lasvit se významně podílela i na podobě českých reprezentačních pavilonů na nedávných světových výstavách v Dubaji a v Osace.

Jaroslav Přibyl, mediální spolupracovník LTK Liberec, volný novinář senior, člen KSN ČR

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj mistryň: Plíšková po boji podlehla Kuznětsovové

Karolína Plíšková druhé vítězství na Turnaji mistryň nezískala. V dalším třísetovém boji podlehla Svetlaně Kuznětsovové 6:3 2:6 6:7(6). Spolu s Agnieszkou Radwanskou mají shodně po jedné výhře a porážce, jejich vzájemné utkání v pátek bude bojem o postup ze skupiny.

26.10.2016
Český tenisový svaz zveřejnil oficiální žebříčky pro sezónu 2017
25. října byly zveřejněny oficiální tenisové žebříčky Českého tenisového svazu platné pro tenisovou sezónu 2017. Tyto žebříčky již nelze reklamovat. Podle oficiálních žebříčků budou přijímáni a nasazováni hráči na turnajích ČTS mládeže a dospělých.
25.10.2016
Kvitová na titul v Lucemburku nedosáhla

Petra Kvitová (1990, WTA 11) došla do finále na turnaji WTA Internetional v Lucemburku. Nejvýše nasazená hráčka a světová jedenáctka ve finále nestačila na Rumunku Monicu Niculescu (1987, WTA 51) 4:6, 0:6.

25.10.2016
Plíšková odvrátila mečbol a na Turnaji mistryň zahájila výhrou

Karolína Plíšková při své premiéře na tenisovém Turnaji mistryň odvrátila mečbol se Španělkou Garbině Muguruzou a nakonec zvítězila 6:2, 6:7(4), 7:5. Obhájkyně titulu Agnieszka Radwaňská z Polska ve svém prvním zápase prohrála s Ruskou Světlanou Kuznětsovou 5:7, 6:1, 5:7. V dalším zápase čeká Plíškovou právě Kuznětsova.

25.10.2016
Jaloviec vyhrál desítku mužů v Německu

Marek Jaloviec (1994, ATP 402) vyhrál mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $10,000 v německém Ismaningu. Ve finále porazil Němce Tobiase Simona (1991, ATP 567) 7:5, 7:6(2). Jedná se o čtvrtý letošní titul Marka Jaloviece z turnajů série Futures. Výsledky.

23.10.2016
Pospíšil vyhrál letos už čtvrtou desítku mužů

Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 427) vyhrál letos již svůj čtvrtý titul na turnajích ITF Futures, když zvítězil na mezinárodním turnaji mužů dotovaném $10,000 v chor­vatském Bolu. Pětatřicetiletý Pospíšil ve finále porazil Itala Bellottiho 6:3, ret. Výsledky.

23.10.2016
Gabriela Pantůčková vyhrála čtvrtý letošní titul na desítkách

Gabriela Pantůčková (1995, WTA 296) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 v chor­vatském Bolu. Ve finále porazila domácí Ani Mijačiku 6:3, 6:2. Je to již čtvrtá vyhraná desítka žen pro starší ze sester Pantůčkových. Výsledky.

23.10.2016
Michnev vyhrál i druhou desítku v Jablonci

Reprízu z minulého týdne nabídlo finále druhé jabloneské desítky mužů, kdy Holanďan Lootsma vyzval druhého nasazeného Petra Michneva. I tentokráte byl úspěšnější Petr Michnev , který vyhrál zápas v dvou setech 7:6(6) a 7:5. Ve čtyřhře zvítězila slovenská dvojice Patrik Nema a Lukáš Klein. Poslední část ČTS Tour se odehraje v příštím týdnu v opavském tenisovém centru. Výsledky.

23.10.2016
Hlaváčková s Hradeckou vyhrály čtyřhru v Moskvě

Český deblový pár Andrea Hlaváčková – Lucie Hradecká ovládl podnik WTA v Moskvě. Turnajové dvojky ve finále zdolaly australsko-ruský pár Gavrilova, Kasatkina 4:6 6:0 10:7 a slaví druhý letošní triumf.

21.10.2016
Karolína Plíšková v Singapuru narazí na obhájkyni titulu Radwaňskou

Los Turnaje mistryň v Singapuru přiřadil Karolíně Plíškové do bílé skupiny obhájkyni titulu Agnieszku Radwanskou, Garbine Muguruzu a jako třetí buď Světlanu Kuznetsovou nebo Johannu Kontu podle výsledku turnaje v Moskvě. V červené skupině se střetnou Kerber, Halep, Keys a Cibulková.

21.10.2016
Petra Kvitová si v Lucemburku zahraje finále

O svůj druhý letošní titul si v Lucemburku zahraje Petra Kvitová. Turnajová jednička v semifinále porazila americkou kvalifikantku Laruen Davis 7:5 6:3 a ve finále vyzve Monicu Niculescu z Rumunska.

21.10.2016
Kvitová je v Lucemburku v semifinále, smetla Johannu Larsson

Po hladkém vítězství nad Švédkou Johannou Larsson se Petra Kvitová raduje z postupu do semifinále turnaje WTA v Lucemburku. Turnajová jednička tam narazí na kvalifikantku Lauren Davis, která vyřadila Andreu Petkovic. Ve čtvrtfinále končí Denisa Allertová, která nestačila na Kiki Bertens z Nizozemí 0:6 4:6.

21.10.2016
Allertová porazila Smitkovou a je v Lucemburku ve čtvrtfinále

České derby druhého kola v Lucemburku vyhrála Denisa Allertová. Ta odvrátila proti Tereze Smitkové tři mečboly a po setech 3:6 7:6(4) 6:3 postoupila do čtvrtfinále. Tam ji čeká turnajová trojka Kiki Bertens. Mezi osmi je také Petra Kvitová, která porazila Varvaru Lepchenko 4:6 6:2 6:1.

19.10.2016
Ve druhém kole v Lucemburku jsou i Kvitová, Kristýna Plíšková a Smitková

Denisu Allertovou napodobily v Lucemburku další tři české tenistky, které prošly do druhého kola. Petra Kvitová porazila Su-Wei Hsieh, kvalifikantka Kristýna Plíšková vyřadila Oceane Dodin a Tereza Smitková si poradila s Rumunkou Cirstea.

18.10.2016
První kolo FED CUPu proti Španělkám v Ostravě

Český fedcupový tým odehraje 1. kolo Fed Cupu 2017 v ostravské ČEZ Areně. Jejich soupeřkami budou Španělky. Hrát se bude 11. a 12. února a tým kapitána Petra Pály se před domácími fanoušky představí poprvé od loňského finále s Ruskem.

18.10.2016
Vrbenský došel do finále na ITF2 ve Španělsku

Michael Vrbenský (1999, ITF 84) došel do finále mezinárodního juniorského turnaje ITF Grade 2 ve španělském Pontevedra. Ve finále nestačil na Rusa Alen Avidzba (2000, ITF 227) 3:6, 3:6. Výsledky.

16.10.2016
Michnev vyhrál desítku v Jablonci nad Nisou

První letošní halový Futures v Jablonci nad Nisou, který patří do podzimní ČTS Tour, ovládl druhý nasazený Petr Michnev. V jablonecké hale, kde je extrémně rychlý povrch, pokořil postupně Davida Poljaka, poté zdolal Poláka Majchrowicze, ve čtvrtfinále vyřadil Ukrajince Kalenichenka. V semifinále mu moc starostí nenadělal Rakušan Pichler a finálovou přestřelku proti Holanďanovi Lootsmovi vybojoval ve třech setech. Michnev se radoval i z titulu ve čtyřhře, když po boku Majchrowicze ve finále porazili Poljaka s Papíkem. Druhá část ČTS Tour se odehraje opět v Jablonci. Výsledky.

16.10.2016
Nominace na finále Fed Cupu: Kvitová, Plíšková, Strýcová, Hradecká

S dvojicí Karolína Plíšková (1992, WTA 5) a Petra Kvitová (1990, WTA 11) vyrazí české tenistky do boje o další fedcupový titul. Kapitán Petr Pála nominoval na finále proti Francii také Barboru Strýcovou (1986, WTA 20) a Lucii Hradeckou (1985, WTA 193). Ve výběru chybí tradiční opora Lucie Šafářová, finalistka French Open 2015 a trojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře. Finálové utkání se bude hrát 12. a 13. listopadu ve francouzském Štrasburku, český tým v něm bude usilovat o pátý titul za posledních šest let.

12.10.2016
LIVE STREAM z desítky mužů v Jablonci nad Nisou

V Jablonci nad Nisou začíná v pondělí 11. října mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $10,000 a vy můžete sledovat dění ze 3 dvorců. Stream kurt 1, stream kurt 2, stream kurt 3. Výsledky

09.10.2016
Gabriela Pantůčková vyhrála třetí desítku v této sezoně

Gabriela Pantůčková (WTA 305) se stala vítězkou turnaje $10,000 v chor­vatském Bolu. Ve finále si jedenadvacetiletá Pantůčková poradila s Ninou Potocnik ze Slovinska 6:0 6:3 a získala tak již třetí titul v této sezoně. Výsledky.

09.10.2016