Český tenisový svaz

Úspěchy českého mládežnického tenisu na mezinárodním okruhu 23.-29.6.2025

29.06.2025

Šimon Janoušek bezchybný v Kaunasu! Český talent ovládl dvouhru i čtyřhru na turnaji Tennis Europe U14. Dominik Klar vítězem ve Zvolenu! Český úspěch podtrhly i Nikodýmová a vítězný debl Gottvaldová/Koutníková na turnaji Tennis Europe kategorie U14. Beáta Marešová ovládla Oberpullendorf! Česká nadvláda završena finálovým duelem i vítězným deblem na turnaji Tennis Europe kategorie U14. Česká dominance v Plzni! Sekerková ovládla dvouhru, Češi slavili i ve čtyřhrách na turnaji ITF J200. Dvě české trofeje z Polska! Kolář ovládl singl, Černý s Kučerou debl na turnaji mužů ITF M15. Reprezentační týmy do 14 let zvládli kvalifikaci Summer Cupu v Rakovníku.

Šimon Janoušek bezchybný v Kaunasu! Český talent ovládl dvouhru i čtyřhru
Na mezinárodním turnaji Tennis Europe U14 – Tennis Space Tennis Academy Cup 1, konaném v Kaunasu (Litva), zazářili mladí čeští tenisté. Šimon Janoušek prošel turnajem bez ztráty setu a ovládl jak dvouhru, tak čtyřhru. Dařilo se i Denise Dudlové, která přidala deblový titul.

Šimon Janoušek si na turnaji počínal naprosto suverénně. V singlové části neztratil ani set a ve finále porazil Mattea Sansona poměrem 6:4, 6:2. Následně spojil síly s domácím hráčem Erikasem Balkunasem, se kterým si poradili i s finálovou dvojicí Turnaj / Kasparas. Výsledek 6:3, 6:2 korunoval Janouškův perfektní týden dvěma tituly.

Výraznou českou stopu zanechala i Denisa Dudlová, která se probojovala do semifinále dvouhry a v deblu se radovala z vítězství. Po boku Amelie Maljugina ovládly čtyřhru dívek a potvrdily skvělou formu během celého týdne.

Dominik Klar vítězem ve Zvolenu! Český úspěch podtrhly i Nikodýmová a vítězný debl Gottvaldová/Koutníková
Čeští tenisté opět ukázali svoji sílu na mezinárodní scéně. Na turnaji Tennis Europe kategorie U14 – Zvolen Green Grass U14 2025 – slavili vítězství jak ve dvouhrách, tak ve čtyřhrách.

Dominik Klar potvrdil své kvality v dvouhře chlapců, kde si ve vyrovnaném finále poradil s domácím Martinem Adamem. Po více než dvouhodinovém boji zvítězil ve třech setech 7:6, 3:6 a 6:4. Byl to zápas plný zvratů, ale český tenista v klíčových okamžicích ukázal pevné nervy a turnaj zaslouženě ovládl.

Také v dívčí dvouhře slavila česká reprezentantka. Kristýna Nikodýmová si ve finále poradila s domácí Aaliyah Moussou po setech 6:4, 6:4. Po celou dobu působila jistě na servisu i returnu a ve finále nedala soupeřce šanci na obrat.

Češky zazářily i v deblové soutěži. Anna Gottvaldová a Bára Koutníková dokráčely až k titulu ve čtyřhře dívek, když ve finále přehrály dvojici Janaciková / Moussa ve dvou setech 7:6 a 6:4. Skvěle zvládly dramatický první set a zápas dotáhly do vítězného konce.

Celkově si česká výprava ze Slovenska odváží tři tituly – dvouhru chlapců, dvouhru dívek a čtyřhru dívek. Dominik Klar, Kristýna Nikodýmová, Anna Gottvaldová a Bára Koutníková tak zanechali ve Zvolenu silnou stopu.

Beáta Marešová ovládla Oberpullendorf! Česká nadvláda završena finálovým duelem i vítězným deblem
Turnaj Tennis Academy Burgenland Open powered by Wilson v rakouském Oberpullendorfu se proměnil ve velkou přehlídku českého talentu. Beáta Marešová triumfovala ve dvouhře i čtyřhře a potvrdila skvělou formu.

Beáta Marešová prošla turnajem suverénně a v singlové části neztratila jediný set. Ve finále se utkala s krajankou Justynou Reifovou, kterou jasně přehrála po setech 6:0 a 6:1. Marešová si tak z Rakouska odváží svůj další mezinárodní titul a potvrzuje vzestupnou formu.

Úspěšný týden završila Marešová po boku Barbory Blažkové i vítězstvím ve čtyřhře dívek. V dramatickém finále si česká dvojice poradila s párem Jiráková / Janošková po třísetové bitvě: 6:2, 3:6, 13:11. Závěrečný supertiebreak nabídl skvělý tenis a napětí do posledního míče.

Česká dominance v Plzni! Sekerková ovládla dvouhru, Češi slavili i ve čtyřhrách
Mezinárodní juniorský turnaj ITF J200 EX PILSEN BABOLAT CUP 2025 se proměnil v přehlídku českého tenisu. Ve dvouhře dívek se hrálo čistě české finále, v deblech pak triumfovaly hned tři domácí dvojice.

V hlavní soutěži dívek se do finále probojovaly dvě české hráčky – Veronika Sekerková a Sofie Hettlerová. Obě předváděly během týdne výborné výkony, ale vítězství nakonec slavila Sekerková, která v rozhodujícím utkání zvítězila 7:5, 6:2. Během celého turnaje ztratila jediný set a potvrdila roli favoritky.

Sofie Hettlerová se představila i ve finále čtyřhry, kde nastoupila po boku Američanky Montoyaové. Na titul ale nedosáhly – ve finále podlehly české dvojici Tereza Heřmanová / Sára Oliveriusová, která zvítězila po setech 6:4, 6:2.

Na vítězné vlně pokračovali i čeští junioři. Tomáš Krejčí a Jakub Kusý zvládli napínavé finále čtyřhry proti italskému páru Gribaldo / Massellani. Po prohraném prvním setu se dokázali vrátit do zápasu a výhrou 4:6, 6:3, 10:7 zkompletovali českou sbírku titulů.

5) Dvě české trofeje z Polska! Kolář ovládl singl, Černý s Kučerou debl
Čeští tenisté zazářili na turnaji ITF M15 Kozerki Tour v polském Grodzisku Mazowieckém. Ve finále dvouhry došlo na čistě český souboj mezi Zdeňkem Kolářem a Jakubem Filipem, z deblového titulu se radovala dvojice Matyáš Černý / Jonáš Kučera.

Zkušený Zdeněk Kolář potvrdil v Polsku roli favorita. Ve finále se utkal s Jakubem Filipem a duel zvládl bez komplikací – zvítězil 6:4, 6:2. Během celého turnaje ztratil pouze jediný set a ukázal, že stále patří k nejlepším hráčům v této kategorii.

Skvělý český týden završil triumf Matyáše Černého a Jonáše Kučery ve čtyřhře. V napínavém finále proti argentinské dvojici Basel / Ribero sice ztratili druhý set, ale supertiebreak zvládli suverénně. Výsledek 6:4, 4:6, 10:3 znamená cenný mezinárodní titul.

Reprezentační týmy do 14 let zvládli kvalifikaci Summer Cupu v Rakovníku
České výběry chlapců i dívek do 14 let si z domácí kvalifikace Summer Cupu v Rakovníku odvážejí cenný postup do evropského finále. Chlapci si poradili se Srbskem a Rakouskem, dívky zdolaly Španělky a Rakušanky.

Chlapci bez ztráty zápasu – Kačín, Zapský a Šebek dominovali
Reprezentační trojice Tobiáš Zapský, Ondřej Kačín a Filip Šebek potvrdila roli favoritů a prošla kvalifikací bez porážky. V úvodním zápase proti Srbsko získali body Kačín, Zapský i deblová dvojice Kačín / Šebek, čímž tým zvítězil hladce 3:0.

Ve druhém utkání proti Rakousku rozhodly dvouhry, které vyhráli Zapský a Šebek, a díky výsledku 2:0 už nebylo třeba sehrát čtyřhru. Český tým tak postoupil do finále s naprostou dominancí.

Dívky otočily duel se Španělkami, Rakušanky porazily hladce
Skvělou formu předvedl i tým dívek ve složení Eva Halfarová, Sofie Mottlová a Gabriela Šulcová. V prvním utkání proti Španělsku český tým prohrával 0:1, ale zvládl obrat – Halfarová srovnala a rozhodující bod přinesla čtyřhra Mottlová / Šulcová. Výsledkem 2:1 udělaly Češky důležitý krok k postupu.

V následném zápase proti Rakousku zvítězily Šulcová a Halfarová v singlech a výsledkem 2:0 pečetily český postup. Čtyřhra se z důvodu rozhodnutého skóre nehrála.

Obě české čtrnáctky ukázaly kvalitní přípravu, týmovou soudržnost i výborné zvládání klíčových momentů. Postup do finálové části Summer Cupu je zaslouženým oceněním jejich výkonů a příslibem do budoucna.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
ČTS zveřejnil reklamační verzi žebříčků

Český tenisový svaz zveřejnil tzv. reklamační verzi žebříčků pro rok 2014. Hráči mají možnost uplatnit reklamace nejpozději do 31.10.2013 e-mailem na ladislav.klein@cztenis.cz, poté budou zveřejněny verze oficiální, které budou platit po dobu sezóny 2014 (prosinec 2013 – září 2014).

04.10.2013
Češi v Pekingu válí, Berdych i Kvitová jsou v semifinále

Čeští tenisté mají v čínském Pekingu výbornou formu, Tomáš Berdych a Petra Kvitová zvládli čtvrtfinálové zápasy a zahrají si o finále. Berdych porazil Johna Isnera 7:5 6:2 a Petra Kvitová vyhrála další třísetový zápas, tentokrát nad Li Na 4:6 6:2 6:4. Český souboj Kvitová – Šafářová ale nebude, Lucie totiž nestačila na Jelenu Jankovic ve třech setech.

04.10.2013
Peking: Šafářová je druhou Češkou ve čtvrtfinále

Kromě Petry Kvitové si čtvrtfinále na turnaji WTA v Pekingu zahraje i Lucie Šafářová. Česká trojka ve třetím kole zdolala Andreu Petkovic z Německa po boji 6:4 6:7(4) 7:6(2) a v dalším kole ji čeká Jelena Jankovic (SRB).

03.10.2013
Peking: Kvitová pokračuje vítězně, vyřadila Errani

Petra Kvitová pokračuje na vítězné vlně z Tokya a v Pekingu postoupila do čtvrtfinále. Česká jednička vyhrála další třísetový zápas a vyřadila světovou šestku Saru Errani 6:4 6:7(3) 6:3. O postup do semifinále si zahraje s Li Na.

02.10.2013
Dívky do 16-ti let skončily na MS družstev na 9. místě

Konečné deváté místo obsadily české dívky do 16-ti let na MS družstev v Mexickém San Luis Potosí. V play-off o umístění Češky porazily Egypt a poté i Francii 2:1. Vítězkami se staly Rusky, které se naším triem setkaly v základní skupině.

30.09.2013
Peking: Šafářová si snadno poradila s Kanepi a je ve třetím kole

Lucie Šafářová ve druhém kole turnaje WTA v Pekingu nezaváhala a poměrně snadno postoupila do osmifinále. Česká tenistka si poradila s Estonkou Kaiou Kanepi 6:3 6:3. V dalším kole čeká Lucku vítězka duelu Kuznetsova – Petkovic.

30.09.2013
ITF $10,000 Pernilla Mendesová ve finále

Jen těsně utekl titul Pernille Mendesové na turnaji ITF $10,000 v bulharské Varně. V semifinále jí štěstí přálo, když druhá nasazená Češka zvládla dva tie-breaky a domácí Platon porazila 4:6 7:6(5) 7:6(3). Ve finále jí ale zkrácená hra ve třetí sadě nevyšla a z titulu se radovala Borislava Botusharova (BUL) po setech 6:4 1:6 7:6(2). S Dianou Šumovou došly do semifinále čtyřhry.

30.09.2013
Michal Konečný došel do finále futures v Antalyi

Michal Konečný (320. ATP) se na futures s dotací $10,000 v turecké Antalyi probojoval do finále. Svůj třetí letošní titul si ale nakonec neodváží, nestačil na Takanyiho Garangangu ze Zimbabwe 4:6 2:6. V semifinále došlo na český souboj, ve kterém Konečný vyřadil o pět let mladšího Adama Pavláska (413. ATP) 2:6 6:4 6:4.

30.09.2013
Tereza Kolářová porazila v českém finále Novotnou a vyhrála ITF 4 v Chorvatsku

Tereza Kolářová ovládla juniorský turnaj kategorie ITF 4 v chorvatském Veli Losinj, když v ryze českém finále porazila Karolínu Novotnou 6:2 6:3. Mezi juniory se do čtvrtfinále probojovali finalista Pardubické juniorky David Poljak a Ondřej Krstev.

29.09.2013
Prostějov vyhrál mistrovství družstev v kategorii minitenisu i babytenisu

Družstvo TK Agrofert Prostějov vyhrálo mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis (5–7 let). Prostějov ve finále porazil družstvo pořádajícího klubu TK Sparta Praha. Triumfem Prostějova skončilo i mistrovství ČR v kategorii babytenis (8–9 let), které se konalo v Prostějově. Klub TK Agrofert Prostějov tak o tomto víkendu získal dva tituly, které mu chyběly ke zkompletování titulů ze všech mládežnických kategorií pro rok 2013. Fotogalerie.

29.09.2013
Radek Štěpánek vyhrál challenger v Orleans

Daviscupový reprezentant Radek Štěpánek (1978, ATP 51) vyhrál challenger dotovaný 106.500 EUR. Ve finále porazil Leonarda Mayera (1987, ATP 94) z Argentiny 6:3, 6:4. Radek získal 125 bodů do žebříčku ATP.

29.09.2013
Jaroslav Pospíšil vyhrál challenger €64,000 v Sibiu

Jaroslav Pospíšil vyhrál challenger s dotací €64,000 v rumunském Sibiu. Ve finále porazil Marca Cecchinata (ITA) 4:6 6:4 6:1. Během turnaje ztratil český tenista pouze jeden set, a to ve finále. Druhý nasazený Jan Hájek prohrál ve druhém kole Giannessim, kterého hned o kolo později vyřadil Pospíšil.

29.09.2013
Tomáš Berdych titul v Bangkoku nezískal, prohrál s Raonicem

Ani v Bangkoku nevyšlo Tomáši Berdychovi finále. Český hráč nestačil na Kanaďana Milose Raonice 6:7(4) 3:6 a zůstává tak i nadále jediným hráčem první světové desítky, který letos nezískal titul na okruhu ATP.

29.09.2013
Anna Kynčlová vyhrála TE 3 do 14-ti let v Umagu

Anna Kynčlová (2000, TK AGROFERT Prostějov) se stala vítězkou mezinárodního turnaje čtrnáctiletých TE 3 v Umagu. Čtvrtá nasazená Češka ve finále porazila domácí Petru Pupic 6:2 6:4.

29.09.2013
Šafářová v Pekingu znovu porazila Stosur a je ve druhém kole

Lucie Šafářová zvládla i na podruhé duel s Australankou Samanthou Stosur, kterou vyřadila minulý týden v Tokyu a dnes v prvním kole turnaje v Pekingu. Česká hráčka vyhrála 7:5 6:3 a postoupila do druhého kola. Její další soupeřkou bude Kaia Kanepi (EST).

29.09.2013
Berdych postoupil do finále v Bangkoku

Tomáš Berdych (1985, ATP 6) v semifinále turnaje ATP 250 v Bangkoku porazil Francouze Gillese Simona (1984, ATP 14) 6:7(5), 6:2, 7:5 a postoupil do finále, kde si o titul zahraje s vítězem zápasu Gasquet – Raonic.

28.09.2013
Tokyo: Petra Kvitová vyhrála svůj jedenáctý titul na okruhu WTA

Petra Kvitová (1990, WTA 11) vyhrála turnaj v Tokyu, když ve finále porazila Němku Angelique Kerber (1988, WTA 9) 6:2, 0:6, 6:3. Petra tak získala svůj jedenáctý titul na okruhu WTA. Petra letos odehrála 32 třísetových zápasů, z toho bylo 21 vítězných.

28.09.2013
Blog: MS do 16-ti let, Petra Melounová rozhodla drama s Egyptem

Petra Melounová-Sandra Samir 3:6 7:6 7:6, drama až do úplného závěru, na které si přišel podívat i Luca Santilli, šef ITF juniorské sekce. Samir hodně šidí a podvádí na turnajích a tady to zkouší i na rozhodčí. Petra je v prvním setu lepší a útočnější do stavu 3:1, pak Samir zabrala a Petra odpadla zvláště od stavu 3:3 na 3:6.

28.09.2013
Vítězem Masters Nike Junior Tour 2013 do 14-ti let jsou Patyk a Slováková

Národní masters série Nike Junior Tour 2013 hráčů do 14-ti let vyhráli Jakub Patyk (1999, TK Sparta Praha) a Anna Slováková (1999, TK AGROFERT Prostějov). Vítězové se tím kvalifikovali na světové masters, které se hraje v prosinci na Floridě. Výsledky: chlapci, dívky.

27.09.2013
Kvitová porazila Venus Williams a zahraje si o svůj první letošní titul

Petra Kvitová (1990, WTA 11) v semifinále turnaje v Tokyu porazila Venus Williams (1980, WTA 63) 3:6, 6:3, 7:6(2) a postoupila do finále, kde si o svůj první letošní titul zahraje s vítězkou zápasu Wozniacki – Kerber. Na turnaji v Bangkoku postoupil do semifinále Tomáš Berdych po vítězství nad Číňanem LU 7:6(7), 6:4.

27.09.2013