Český tenisový svaz

US Open odehraje dvanáctka českých nadějí

23.08.2025

Dvouhry na letošním US Open odehraje celkem dvanáct českých tenistů. V hlavních soutěžích se objeví celkem čtyři Češi a hned osm Češek. Mezi nasazenými se v obou kategoriích nachází dohromady pět tuzemských zástupců.

V ženské dvouhře se mezi nasazené hráčky dostaly dvě Češky. Zatímco jednadvacátá nasazená Linda Nosková bude hrát s kvalifikantkou Dalmou Gálfiovou z Maďarska, na turnajovou jedenáctku Karolínu Muchovou čeká klání s hrající legendou.

Muchová, která na US Open postoupila během posledních dvou ročníků vždy do semifinále, zahájí turnaj s domácí divokou kartou Venus Williamsovou. Byť herně a kvalitativně pětačtyřicetiletou Američanku jasně převyšuje, čeká ji pravděpodobně dost nepřátelská atmosféra domácího publika.

Další české hráčky se mezi nasazené tenistky nedostaly. Na Marii Bouzkovou, která se nachází ve velmi dobré formě, čeká Elsa Jacquemotová z Francie. Dobrý los má také Markéta Vondroušová, která si zahraje s kvalifikantkou Oksanou Selechmetěvovou. Poměrně nevyzpytatelná soupeřka čeká na Kateřinu Siniakovou, která se utká s Hailey Baptisteovou, další z domácích tenistek.

Poslední turnaj kariéry odehraje Petra Kvitová. Hrát bude proti Francouzce Dianě Parryové, aktuálně 106. hráčce na žebříčku. Asi nejhorší los má Barbora Krejčíková, jež vyzve kanadskou kometu Victorii Mbokovou, šampionku nedávného turnaje WTA 1000 v Montréalu.

Kvalifikací úspěšně prošla Tereza Valentová, která ve finálovém kole v pátek porazila Arantxu Rusovou. Poté, co boji o hlavní soutěž prošla bez ztráty setu, narazí v úvodní rundě US Open na Italku Lucii Bronzettiovou.

Mezi muži vyfasoval extrémně náročného soupeře Vít Kopřiva. V prvním kole si zahraje se světovou jedničkou Jannikem Sinnerem. Sinner sice skrečoval finále v Cincinnati, ale dá se předpokládat, že na newyorský grandslam bude připraven.

Hned tři Češi jsou mezi nasazenými hráči. Nejlépe postavený je Jakub Menšík plnící roli nasazené šestnáctky. Toho čeká Chilan Nicolas Jarry.

Poměrně slušný los má dvacátý nasazený Jiří Lehečka. Jeho soupeřem bude Chorvat Borna Čorič, který prohrál pětkrát v řadě a figuruje mimo elitní světovou stovku. Jednadvacátý nasazený Tomáš Macháč si zahraje s Italem Lucou Nardim, osmifinalistou ze Cincinnati.

1. kolo dvouhry žen
MARIE BOUZKOVÁ – Elsa Jacquemotová (FRA)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ – Oksana Selechmetěvová
BARBORA KREJČÍKOVÁ – Victoria Mboková (CAN)
PETRA KVITOVÁ – Diane Parryová (FRA)
LINDA NOSKOVÁ – Dalma Gálfiová (HUN)
KAROLÍNA MUCHOVÁ – Venus Williamsová (USA)
KATEŘINA SINIAKOVÁ – Hailey Baptisteová (USA)
TEREZA VALENTOVÁ – Lucia Bronzettiová (ITA)

1. kolo dvouhry mužů
VÍT KOPŘIVA – Jannik Sinner (ITA)
JAKUB MENŠÍK – Nicolas Jarry (CHI)
TOMÁŠ MACHÁČ – Luca Nardi (ITA)

JIŘÍ LEHEČKA – Borna Čorič (CRO)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Martincová i Plíšková končí v Baku ve druhém kole

Tereze Martincové ani Kristýně Plíškové se nepodařilo přejít přes druhé kolo turnaje WTA v Baku. Plíšková nestačila na Polku Linette 6:3 1:6 2:6 a Martincová po své premiérové výhře na okruhu skončila na raketě Majeric (SLO) 6:7(5) 3:6.

25.07.2013
Summer Cup 12&U: Kvalifikace v Rakovníku

Ve dnech 25.-28.7. se v Rakovníku konají kvalifikační skupiny Summer Cupu do 12-ti let, tzv. TE Nation Challenge by Head. Čeští hráči i hráčky zvládly úvodní zápas, kluci porazili 3:0 Maďary a dívky rozhodly ve čtyřhře proti Slovenkám. Dva nejlepší z každé skupiny postoupí do finálové osmičky, která se bude konat 8.-11.8. v Antalyi (TUR, chlapci) a Ajacciu (FRA, dívky). Výsledky chlapci. Dívky.

25.07.2013
Čtyři Češky postoupily do čtvrtfinále ME jednotlivců

V Klosters postoupily mezi osm nejlepších Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, jejich dalšími soupeřkami budou Švýcarky Kennel (18. ITF) a Stadler (218. ITF). V Plzni se dařilo Markétě Vondroušové a Monice Kilnarové, které zvládly svá utkání bez zaváhání. Výsledky Klosters, Plzeň.

25.07.2013
Turnaj A dorostu v Ostravě vyhráli Děrkas a Miklová

Dorostenci se sešli v areálu TK Vítkovice, kde se vítězem stal první nasazená Zdeněk Děrkas (1996, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil dvojku turnaje Dominika Sochůrka (1995, I.ČLTK Praha) 6:2 6:1. Dívky na Baníku ovládla Barbora Miklová (1998, TK SK Zlín), která ve finále přehrála Hanu Pektorovou (1997, TK PRECHEZA Přerov) 6:2 7:5. Výsledky Vítkovice, Baník.

24.07.2013
Češi postupují na ME v Klosters, Moskvě i Plzni

Českým juniorům se daří na Mistrovství Evropy jednotlivců ve všech třech věkových kategoriích. V Klosters (do 18-ti) jsou Siniaková, Krejčíková a Pantůčková v osmifinále, v Moskvě (do 16-ti) ve stejném kole Heinová a v Plzni (do 14-ti) budou o postup mezi osm bojovat Vondroušová, Kaňková, Kilnarová, Patyk, Jiroušek a Rikl.

24.07.2013
Mistrovství Evropy jednotlivců do 14-ti, 16-ti a 18-ti let

V týdnu od 22.7. se v Klosters (18&U), Moskvě (16&U) a Plzni (14&U) konají Mistrovství Evropy jednotlivců. Česká republika má ve všech třech kategoriích své zástupce. Do 14-ti let Patyk, Rikl, Jiroušek, Paroulek, Vondroušová, Kilnarová, Pantůčková, Kaňková. Do 16-ti let Stará, Krstev, Heinová. Do 18-ti let Staněk, Štaubert, Siniaková, Krejčíková, Pantůčková, Rutarová.

23.07.2013
Kristýna Plíšková a Martincová zvládly v Baku úvodní kolo

Kristýna Plíšková a Tereza Martincová postoupily na turnaji WTA v Baku do druhého kola. Plíšková (136. WTA) smetla z kurtu Vesnu Dolonc (SRB, 85. WTA) 6:1 6:2 a kvalifikantka Martincová (412. WTA) porazila další hráčku z kvalifikace Oksanu Kalashnikovou (GEO, 324. WTA) 6:3 6:7(7) 6:1.

23.07.2013
Univerziáda 2013 v Kazani

Světová univerziáda je Olympiáda pro vysokoškolské studenty, která se koná každé dva roky. Letošní 27. ročník proběhl ve dnech 6.-17.7. v ruské Kazani. Z českých hráčů nás reprezentovali Kateřina Vaňková, Kateřina Kramperová a Petr Michnev. Katka Vaňková (TK Sparta Praha) získala pro Českou republiku bronzovou medaili. Výsledky.

22.07.2013
Češi na žebříčku ATP a WTA: Hlaváčková je zpátky v první stovce

Po svém doposud největším singlovém úspěchu v podobě postupu do finále turnaje WTA se Andrea Hlaváčková opět vrátila do první stovky žebříčku WTA. Česká deblová specialistka se k 22.7. nachází na 81. místě, což je posun o 27 míst. Petra Kvitová si polepšila na 7. místo.

22.07.2013
Martina Kudelová vítězkou TE 2 do 14-ti let v Rakousku

Martina Kudelová (1999, TK SK Zlín) vyhrála turnaj TE 2 do 14-ti let v rakouském Fürstenfeldu. Třetí nasazená hráčka ve finále porazila Kanaďanku Andreescu 0:6 7:6(6) 6:4. Spolu s Annou Kynčlovou došly do semifinále čtyřhry, Kynčlová jako nasazená jednička ve dvouhře skončila ve čtvrtfinále.

21.07.2013
MČR družstev ml. žactva vyhrál Prostějov

Vítězem se stal TK Agrofert Prostějov, který ve finále porazil tým I.ČLTK Praha 6:3. Po dvouhrách byl stav 4:2 a pátý rozhodující bod přidala dvojice Sisková, Najmanová, která porazila pár Vašíčková, Nikolovová. Oporou vítězného týmu byla děvčata, která získala všechny tři body, klíčový bod byl zápas Siskové proti Nikolovové, který vyhrála hráčka Prostějova. Výsledky. Fotogalerie. Video: Najmanová, Sisková, Nikolovová, Barnat.

21.07.2013
Andrea Hlaváčková titul v Bad Gasteinu nezískala

Andrea Hlaváčková neproměnila svoji první finálovou účast na okruhu WTA v titul. Česká hráčka podlehla ve dvou setech domácí Yvonne Meusburger 5:7 2:6. S titulem však z turnaje odjíždí Klára Zakopalová, která v Bastadu vyhrála po boku Anabel Mediny čtyřhru.

21.07.2013
Sparťanský trenér došel do finále futures v Tatranské Lomnici

Trenér TK Sparta Praha Martin Fafl došel do finále ITF futures $10,000 v Tatranské Lomnici, kde nestačil na Poláka Blazeje Koniusze 3:6 5:7. Bývalý trenér mladšího bratra Novaka Djokovice ve čtvrtfinále vyřadil Dominika Süče. Do semifinále došel také Robin Staněk, který podlehl pozdějšímu vítězi.

21.07.2013
Andrea Hlaváčková bude v Bad Gasteinu bojovat o svůj první titul

Andrea Hlaváčková v Bad Gasteinu zatím nepoznala, jak chutná porážka. V semifinále porazila Elinu Svitolinu 7:5 6:7(1) 6:4 a zahraje si své první finále dvouhry na okruhu WTA. Její soupeřkou bude domácí Yvonne Meusburger (112. WTA).

20.07.2013
Olomouc: O titul si zahrají Hercog s Piter

Poslední česká hráčka v soutěži ITS Cupu 2013 skončila v semifinále. Barbora Záhlavová-Strýcová nestačila v boji o finále na Polku Katarzynu Piter 4:6 7:5 4:6. O titul se utkají Piter s jedničkou turnaje Polonou Hercog (CRO).

20.07.2013
Olomouc: Záhlavovou-Strýcovou v semifinále čeká Piter

Bára Záhlavová-Strýcová zvládla i třetí utkání na ITS Cupu $100,000 v Olo­mouci, když ve čtvrtfinále porazila Alison Van Uytvanck (NED, 180. WTA) 7:6(5) 6:1. V semifinále změří česká hráčka síly s Polkou Katarzynou Piter. Renata Voráčová nestačila na Ukrajinku Marynu Zanevskou 5:7 3:6.

19.07.2013
MČR družstev ml. žactva Zlín: Favorité do semifinále
Do semifinále finálové skupiny MČR družstev mladšího žactva postoupily čtyři favorizované týmy - TK Agrofert Prostějov, TK Sparta Praha, TK Neridé a I.ČLTK Praha. O postup do finále se v sobotu 20.7. utkají takto: TK AGROFERT Prostějov - TK Neridé, I.ČLTK Praha - TK Sparta Praha.
19.07.2013
Hlaváčková i Zakopalová postoupily, zahrají si semifinále

Klára Zakopalová i Andrea Hlaváčková postoupily do semifinále turnajů v Bastadu a Bad Gasteinu. Klára si poradila s Richel Hogenkamp (NED, 276. WTA) 6:2 6:3 a o postup do finále ji čeká Serena Williams. Andrea porazila domácí Lisu-Marii Moser (AUT, 720. WTA) 6:3 7:6 a poprvé v kariéře si zahraje semifinále turnaje WTA.

19.07.2013
MČR družstev mladšího žactva ve Zlíně

Ve dnech 18.-21.7. probíhá ve Zlíně Mistrovství ČR družstev v kategorii mladšího žactva. Ve čtvrtek se odehrálo první kolo, z nějž čtyři celky postoupily do finálové skupiny – Severočeská tenisová o.s., TK Olymp Praha, TK SC OSTRAVA a TK Pernštýn 1897 Pardubice. Finálovou osmičku dále tvoří týmy TK Agrofert Prostějov, TK Sparta Praha, TK Neridé a I.ČLTK Praha.

18.07.2013
Olomouc: Záhlavová-Strýcová a Voráčová jsou ve čtvrtfinále

Barbora Záhlavová-Strýcová zvládla další těžký zápas a přešla přes Zuzanu Skočdopolovou 6:7(5) 7:6(4) 6:3 do čtvrtfinále. Z dalších sedmi Češek jde dál Renata Voráčová, která si poradila s Terezou Malíkovou 6:3 3:6 6:2.

18.07.2013