Český tenisový svaz

Unikátní série turnajů! Týmy Plíškové a Kvitové budou bojovat o peníze na charitu

11.05.2020

Přelom letošního jara a léta nabídne dobročinný turnaj Tipsport Charity Cup, v rámci kterého se během června a července představí týmy okolo špičkových českých tenistek. Ústředními postavami budou Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou.

Série čtyř třídenních týmových klání odstartuje 13. června na Štvanici v prostorách pražského I. ČLTK, od 23. června by se pak mělo hrát v Prostějově. Další termíny jsou na 11. až 13. července a 25. až 27. července. Zbylá místa konání ještě budou upřesněna.

V každý turnajový den se uskuteční tři dvouhry a jedna čtyřhra, přičemž jednotlivé zápasy se nemohou v průběhu turnaje opakovat. Za vítězné utkání získá daný tým jeden bod. Ty se na konci třídenní akce sečtou a bude určen vítěz.

Na soupisce obou družstev bude celkem šest hráček, do jednotlivých turnajů pak bude vždy nominováno kvarteto z nich a jedna náhradnice.

A na koho se lze těšit? V týmu Karolíny Plíškové bude působit kromě jejího dvojčete Kristýny rovněž Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková. Elitní jména bude mít v týmu i Petra Kvitová, která spojí síly s Barborami Strýcovou a Krejčíkovou, Kateřinou Siniakovou, Jekatěrinou Alexandrovovou a Lindou Fruhvirtovou.

„Týmové soutěže hraji moc ráda. Těším se na nový model a jsem zvědavá, co přinese. Podle všeho to vedle zajímavých zápasů bude i zábava a legrace, kterou si jinak na turnajích logicky moc neužijeme,“ uvedla dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová. Ta se těší nejvíce na druhý turnaj v Prostějově, kde s tenisem začínala.

Natěšená je i světová trojka Karolína Plíšková. „Zahrát si takto unikátní turnaj je pro nás obrovská příležitost. Jsem ráda, že máme v Česku tolik skvělých hráček, to se jinde ve světě nevidí,“ libuje si domácí jednička. „Určitě to bude divácky velmi zajímavé. S týmem už řešíme herní strategii a budeme dělat maximum pro vítězství. Dáme do toho všechno,“ slibuje Plíšková.

Tipsport Charity Cup uspořádají Nadace Tipsport, společnost Perinvest a agentury PR Stars a TK Plus. Jak vyplývá již z názvu, série turnajů bude mít charitativní nádech. Každý odehraný míč bude oceněn 50 korunami od organizátora, tuto sumu následně zdvojnásobí Nadace Tipsport. Vítězný tým následně obdrží po konci série šek, který věnuje nadaci dle vlastního uvážení.

Akce je zatím plánována bez přítomnosti diváků, situace se ale může změnit s dalšími uvolňováními vládních opatření. Jisté je, že zápasy bude možno sledovat na kanále O2 TV Sport a webových stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
MČR staršího žactva vyhráli Dominik Klar a Nikol Suchánková
Mistrovství České republiky staršího žactva, které se hrálo ve Valašském Meziříčí a v Dobříši, vyvrcholilo v sobotu finálovými zápasy. Mistrem republiky se stal Dominik Klar z SK Vitality Slezsko, mistryní republiky Nikol Suchánková z TK Neridé.
20.07.2025
O pohár hejtmana Zlínského kraje: Kurylová slaví double
Talentovaná tenistka Nicole Kurylová (r. 2013) získala ve Zlíně na turnaji do dvanácti let kategorie 1 v rámci Tennis Europe tituly ve dvouhře i čtyřhře. Na antukové akci navázala na měsíc staré prvenství z Rakovníka, kde rovněž slavila double.
20.07.2025
OPTIM TOUR 2025: Šimon Mališ a Lenka Munzarová vyhráli v Mladé Boleslavi
V Mladé Boleslavi, tradičně v lesoparku Štěpánka, se od 12. do 15. července 2025 uskutečnil 21.ročník turnaje O pohár města Mladá Boleslav. Ve dvouhře mužů zvítězil Šimon Mališ (Tennis Hill Havířov), který ve finále porazil Davida Petrofského (TSM Sokol Vysočany) 6:2, 6:3. Pro Šimona Mališe, kterému zbylo po náročném programu do finále nejvíce sil, to bylo premiérové vítězství na podniku Optim Tour. Lence Munzarové (ČLTK Jablonec nad Nisou) se v Mladé Boleslavi daří. Zdejší třetí finále proměnila ve druhé vítězství. Po souboji plném pěkných výměn porazila překvapení turnaje, levorukou Nelu Jandovou (I. ČLTK Praha) 6:2, 6:2.
17.07.2025
V Olomouci se tento týden koná ženský turnaj ITS Cup (ITF W75)
V nabitém letním kalendáři má své pevné místo i ženský turnaj kategorie ITF W75 v Olomouci. Antukový ITS Cup, dotovaný 60 tisíci dolary, má i tentokrát bohatou českou účast v čele s nasazenou pětkou Laurou Samson a ve formě hrající Nikolou Bartůňkovou. V pavouku nechybí ani senzační loňská semifinalistka Julie Paštiková.
16.07.2025
Vésku ovládli Litwic se Zimenovou, Mojžíšová triumfovala v Rakousku
Minulý týden se ve Vésce uskutečnil antukový turnaj tenistů do 18 let kategorie J60. Z titulů se radovali Polák Tymon Litwic a Lujza Zimenová ze Slovenska. Úspěchu se dočkaly i české naděje Nikol Janíčkovičová a Barbora Slavíková, které triumfovaly ve čtyřhře.
14.07.2025
Žebříčky: Nosková je na novém maximu, skokankou týdne Viďmanová
Nejlepší Češkou je ve světovém pořadí nadále Karolína Muchová. Ačkoliv vypadla v All England Clubu hned v úvodním kole, polepšila si o dvě příčky na 12. místo. Jedinou krajankou, která se v Londýně dostala ve dvouhře do osmifinále, byla Linda Nosková. V pondělí se díky němu posunula z 27. na 23. pozici.
14.07.2025
Forejtek vyhrál turnaj M25 v Kasselu
Jonáš Forejtek vybojoval na turnaji ITF v německém Kasselu svůj druhý letošní titul a první v kategorii M25 od roku 2019. Ve finále antukového podniku porazil prvního nasazeného Carlose Sancheze Jovera za hodinu a třináct minut po setech 6:2, 6:3.
13.07.2025
Valdmannová získala juniorský titul ve Wimbledonu (ve čtyřhře)
Český tenis bez trofeje z Wimbledonu neodjede! Ve finále čtyřhry zvítězily Vendula Valdmannová a Američanka Kristina Penicková, které si poradily s americkou dvojicí Theou Frodinovou a Julietou Parejaovou za rovnou hodinu hry po setech 6:4, 6:2. Pro sedmnáctiletou Češku se jedná o první grandslamový titul.
13.07.2025
Prostějov slaví vítězství na MČR družstev mladšího žactva
Letošní ročník MČR smíšených družstev mladšího žactva, jenž se hrál ve Zlíně, vyhráli tenisté TK Agrofert Prostějov. V pátečním finále porazili TK Spartu Praha. Bronzový stupínek obsadili hráči TK Prechezy Přerov.
12.07.2025
Siniaková končí v semifinále Wimbledonu. Valdmannová je v deblovém finále
Kateřina Siniaková s Američankou Taylor Townsendovou v pátek neúspěšně útočily na postup do finále ženské čtyřhry. Nasazené jedničky, jež na Wimbledonu obhajovaly loňský titul, prohrály s Tchajwankou Sie a Lotyškou Ostapenkovou ve dvou setech. Juniorka Vendula Valdmannová skončila v semifinále dvouhry, posléze prošla do finále čtyřhry.
12.07.2025
Siniaková získala premiérový grandslamový titul v mixu
Kateřina Siniaková se poprvé v kariéře raduje ze zisku grandslamového titulu ve smíšené čtyřhře! Ve čtvrtečním finále spolu s Nizozemcem Semem Verbeekem porazili za dvě hodiny v souboji dvou nenasazených párů britsko-brazilskou dvojici Joe Salisburyho a Luisu Stefaniovou po setech 7:6(3), 7:6(3).
11.07.2025
Siniaková je v semifinále wimbledonské čtyřhry
Kateřina Siniaková a Taylor Townsendová pokračují v cestě za obhajobou wimbledonského titulu. Nejvýše nasazená česko-americká dvojice porazila ve čtvrtfinále Maďarku Tímeu Babosovou a Brazilku Luisu Stefaniovou po setech 7:6(2) a 6:3.
10.07.2025
FOTO: MČR družstev mladšího žactva 2025
Od úterý 8. července se hraje ve Zlíně Mistrovství ČR družstev 2025 v kategorii mladšího žactva. Výsledky naleznete v sekci mladší žactvo/družstva. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii.
09.07.2025
Barina oslavil vítězný double na turnaji v Lotyšsku
Nadějný tenista Václav Barina (ročník 2011) se v polovině června radoval z úspěchu na turnaji Tennis Europe do 14 let (kategorie 2) v lotyšském městě Liepaja. Člen TK Agrofert Prostějov triumfoval ve dvouhře i ve čtyřhře. Na cestě singlovým pavoukem ztratil pouze jeden set (v semifinále proti Polákovi Lipkovi), ve finále porazil dalšího Poláka Emila Drobka 6:2 a 6:4. Svou formu potvrdil Barina i ve čtyřhře, kde získal titul právě po boku polského parťáka Emila Drobka.
09.07.2025
Viďmanová slaví nejcennější titul, ovládla stovku v Cary
Darja Viďmanová (I.ČLTK Praha) vybojovala na betonovém turnaji ITF v americkém Cary třetí sezonní a celkově sedmý titul, který je pro ni největším v dosavadní kariéře. Ve finále akce s dotací 100 tisíc dolarů porazila dvaadvacetiletá Češka hladce 6:3 a 6:1 domácí Moniku Ekstrandovou, proti níž odvrátila všech osm brejkbolů.
07.07.2025
MČR mladšího žactva: Z celkového prvenství se radují Kačín a Kurylová
V uplynulém týdnu se uskutečnilo mistrovství České republiky v kategorii mladšího žactva. Mezi chlapci triumfoval v Liberci nejvýše nasazený Lukáš Kačín (SK HAMR), který ve finále udolal Bruna Tomana po setech 6:7(3), 6:4 a 6:2. Ve čtyřhře se radovali z celkového prvenství Adam Zikmund a Bruno Toman (oba TK Sparta Praha).
07.07.2025
Šmejcký vyhrál v Monterrey největší juniorský titul kariéry
Posun do elitní stovky kombinovaného juniorského žebříčku ITF má sedmnáctiletý Jakub Šmejcký na dosah! Odchovanec klubu I. ČLTK Praha se raduje ze zisku největší juniorské trofeje, kterou získal na turnaj kategorie J200 v mexickém Monterrey.
06.07.2025
Osm zápasů bez ztráty setu! Havlíčková získala první titul po návratu
Lucie Havlíčková vybojovala na turnaji ITF v maďarském Mogyorodu svou první trofej po návratu k tenisu. Dvacetiletá Češka, která se vrátila na začátku června po dvanáctiměsíční pauze, si v nedělním finále poradila s druhou nasazenou Katerinou Tsygourovovou (645.) po setech 6:2, 7:5.
06.07.2025
Čtrnáctiletá Havlíková vyhrála turnaj do 16 let v Mariánských Lázních
Teprve čtrnáctiletá Viktorie Havlíková z Pliskova Tennis Academy vybojovala na domácím podniku z okruhu Tennis Europe v Mariánských Lázních svůj premiérový titul v kategorii do 16 let. Ve finále si poradila s další českou hráčkou Nikol Suchánkovou ve dvou setech.
06.07.2025
Patnáctiletá Zajíčková vyhrála domácí juniorský turnaj v Praze
Moravia Steel Sparta Cup 2025 v areálu klubu TK Sparta Praha si podmanila tento týden osmá nasazená Kateřina Zajíčková. Ve finále turnaje kategorie J100 porazila v českém derby turnajovou čtyřku Rozálii Vrajíkovou 6:4, 2:6, 6:4.
05.07.2025