Český tenisový svaz

Třetí ročník turnajů Rieter Open

29.06.2017

Příznivci tenisu uvidí v Ústí nad Orlicí (2. – 8. července) a v Pardubicích (8. – 15. července) dva mezinárodní tenisové turnaje mužů série Rieter Open. Turnaje patří do kategorie Futures, organizátoři je ve středu 28. června představili novinářům na tiskové konferenci v Pardubicích.

Titulárním sponzorem obou turnajů je společnost Rieter CZ Ústí nad Orlicí, která se zabývá vývojem a výrobou textilních strojů a je součástí švýcarského koncernu Rieter se sídlem ve Winterthuru.

„Nepochybuji o tom, že oba turnaje budou úspěšné po organizační i sportovní stránce. Naše firma podporuje několik subjektů a akcí v sociální, kulturní a sportovní oblasti. Ve sportu jsme před dvěma desetiletími vsadili na tenis. V Ústí nad Orlicí jsme stáli u zrodu a dlouhých osmnáct let podporovali Rieter Cup, který se hrál jako mistrovství České republiky mužů a žen. Nyní za sebou máme dva mezinárodní turnaje mužů, které se hrály v Ústí nad Orlicí a v Pardubicích,“ připomenul na tiskové konferenci generální ředitel společnosti Rieter CZ Jan Lustyk.

V Ústí nad Orlicí se bude hrát o 15 000 dolarů, ale také o krásné broušené poháry, které věnovali Jan Lustyk, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starosta města Petr Hájek.

„Jedničkou v pavouku je český tenista Marek Jaloviec (ATP 274). Dvaadvacetiletý hráč vyhrál vloni pět turnajů Futures, jeho trenérem je bývalý daviscupový reprezentant Jan Hájek,“ připomenul organizátor a ředitel orlickoústeckého turnaje Vladimír Vaněk, podle něhož půjde u Orlice o souboj generací. „Přihlášeno je několik mladých talentovaných tenistů, například Češi Vít Kopřiva (ATP 452) a Dominik Kellovský (ATP 639) , Rakušan Thomas Statzberger (ATP 649), Němec Peter Heller(ATP 654) nebo Slovák Patrik Nema (ATP 680). Těm budou jistě chtít zkřížit plány dva zkušení čeští hráči, pětatřicetiletý Jan Mertl (330. ATP) a o tři roky starší Jan Hernych (839. ATP),“ sdělil Vladimír Vaněk. Ten nakonec oželel chystaný start vycházející tenisové hvězdy z Austrálie. „Byli jsme rozhodnuti udělit volnou kartu do hlavní soutěže Alexeji Popyrinovi, který před několika málo týdny vyhrál juniorskou soutěž na Roland Garros. Jeho manažer nejprve za volnou kartu poděkoval, za pár dnů se omluvil s odůvodněním, že jeho svěřenec bude startovat na jiném turnaji.“ Loňské prvenství nebude v Ústí nad Orlicí obhajovat Bělorus Uladzimir Ignatik. „V žebříčku ATP se posunul na 140. místo, v současnost hraje turnaje vyšší kategorie.“

Na Rieter Open Pardubice se bude hrát o 25 000 dolarů, v turnajovém pavouku je řada tenistů, kteří by se měli prosadit v příštích letech. „Určitě o nich v budoucnu uslyšíme, vesměs jde o hráče do třiadvaceti let,“ zdůraznil manažer pardubického turnaje David Novák. „Jedničkou je Čech Petr Michněv (ATP 238), k favoritům budou patřit Uzbek Sanjar Fayziev (ATP 262), český tenista Marek Jaloviec (ATP 274), Jan Mertl s Michalem Konečným (ATP 357), nechybí ani loňský finalista, Němec Petr Torebko (ATP 429. Do Pardubic přijedou dva hráči, kteří ve světovém žebříčku juniorů figurovali v elitní desítce, Brazilec Fernando Romboli (ATP 449) a Němec Robin Kern (ATP 527).“ Uvidíme, zda se na kurtech pardubického LTC nepředstaví také český reprezentant Lukáš Rosol. „Jsme předběžně domluveni. Pokud nebude startovat na turnaji v Německu, přijede k nám,“ potvrzuje David Novák.

Oba turnaje minisérie Rieter Open mají zajímavý doprovodný program. Jeho součástí byla v Pardubicích beseda bývalého vynikajícího tenisty Jiřího Nováka se žáky základních škol, organizátoři chystají turnaj pro partnery turnaje a společenský večer na zámku v Pardubicích. Tradiční součástí turnaje v Ústí nad Orlicí je tenisový turnaj pro zaměstnance Rieter CZ, party pro hráče a partnery turnaje a přijetí účastníků turnaje u starosty města.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
ATP Marseille: Tomáš Berdych smetl Tursunova a je ve finále

Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Marseille prozatím vede skvěle, v semifinále smetl z kurtu Dmitryho Tursunova 6:2 6:1 a zahraje si nedělní finále. V něm se utká s vítězem duelu dvou Francouzů, Tsonga – Simon.

23.02.2013
ATP Marseille: Tomáš Berdych je v semifinále
Nasazená jednička turnaje ATP v Marseille postupuje, Tomáš Berdych ve čtvrtfinále porazil Janowicze z Polska ve třech setech 6:3 6:7(0) 6:3 a v semifinále ho vyzve Dmitry Tursunov.
22.02.2013
WTA Dubai: Petra Kvitová porazila Wozniacki a čeká ji první finále sezony
Petra Kvitová dokazuje v Dubaji skvělou formu, v semifinále si poradila s Caroline Wozniacki 6:3 6:4 a zahraje si tak své první letošní finále. V něm se střetne s Italkou Errani, se kterou má kladnou bilanci 3:0 a bude tak v pozici favoritky.
22.02.2013
WTA Dubai: Kvitová si zahraje semifinále, nezastavila ji ani Radwanska
Petra Kvitová si v Dubaji poradila i se světovou čtyřkou Radwanskou a zahraje si první semifinále v této sezoně. Polku Petra porazila ve dvou setech 6:2 6:4 a v boji o finále ji čeká bývalá světová jednička Caroline Wozniacki.
22.02.2013
ATP Marseille: Berdych přehrál Gulbise a je ve čtvrtfinále
Tomáš Berdych zatím plní roli nasazené jedničky na turnaji v Marseille výborně, ve druhém kole vyřadil Gulbise a postoupil tak do čtvrtfinále. Lotyše zdolal ve třech setech 6:4 6:7 6:4 a dokázal mu tak oplatit porážku z prvního kola Wimbledonu 2012.
21.02.2013
WTA Dubai: Kvitová zdolala Ivanovic a čeká ji obhájkyně titulu Radwanska

Petra Kvitová pokrčuje v Dubaji na vítězné vlně, ve druhém kole zdolala ve dvou setech Anu Ivanovic a vrátila jí tak porážku z finále Fed Cupu 2012. Ve čtvrtfinále čeká českou jedničku obhájkyně titulu, Polka Agnieszka Radwanska, se kterou má Petra kladnou vzájemnou bilanci 3:1.

20.02.2013
WTA Dubai: Petra Kvitová smetla na úvod Hantuchovou
Petra Kvitová si se Slovenkou Hantuchovou poradila v prvním kole snadno. Kvalifikantku vyřadila hladce 6:2 6:1 a ani v jejich šestém vzájemném duelu jí nedovolila ani set. V dalším kole čeká českou jedničku Ana Ivanovic (SRB), které tak může vrátit porážku z finále Fed Cupu 2012.
19.02.2013
Halové oblastní přebory dorostu 2013
Oblastní přebory jednotlivců v kategorii dorostu znají své vítěze. Největší účast měly jihomoravské přebory chlapců, nejnižší účast zaznamenala jihočeská oblast. Nejvyšší kategorii dorostenci v Praze.
18.02.2013
Ondřej Krstev došel do finále ITF 4 v Almere

Ondřej Krstev (1997, TK Sparta Praha) byl úspěšný na juniorském turnaji ITF 4 v nizozemském Almere. Sedmý nasazený hráč ve finále podlehl Omaru Salmanovi z Belgie 3:6 1:6. Vítězství se na stejném turnaji dočkal Dominik Starý (1997, TK AGROFERT Prostějov), který vyhrál čtyřhru.

18.02.2013
František Čermák deblový titul v Sao Paulu nezískal
Těsně unikl deblistovi Františkovi Čermákovi jubilejní třicátý triumf ve čtyřhře na okruhu ATP. Na turnaji v Sao Paulu podlehl po boku Michala Mertiňáka brazilsko-rakouské dvojici Bruno Soares, Alexander Peya 7:6 2:6 7:10.
17.02.2013
Dívky do 14-ti let vyhrály Winter Cup 2013

Český výběr dívek do 14-ti let se stal vítězem letošního Winter Cupu, když v Rožnově ve finále zdolal celek Ruska 2:1. Naše dívky postoupily do finálové skupiny z prvního místa kvalifikace a poté v sestavě Vondroušová, Pantůčková, Slováková ovládly celý turnaj. Výsledky.

17.02.2013
František Čermák si v Sao Paulu zahraje o svůj třicátý titul ve čtyřhře
Český deblista František Čermák spolu s Michalem Mertiňákem (SVK) si zahrají své první finále v této sezóně. Na turnaji ATP v Sao Paulu postoupila česko-slovenská dvojice ze semifinále bez boje. Pro Čermáka to bude boj o jubilejní třicátý deblový triumf, kde změří síly s párem Peya, Soares.
17.02.2013
WTA Doha: Petra Kvitová po boji podlehla nové světové jedničce
Turnaj v Doha končí pro Petru Kvitovou ve čtvrtfinále. Česká hráčka podlehla po třísetové bitvě Američance Sereně Williams, která si tímto zajistila návrat na post světové jedničky. Petra ztratila vedení 4:1 ve třetím setu a prohrála 5:7.
15.02.2013
WTA Doha: Petra Kvitová postupuje, bude bojovat o semifinále
Do čtvrtfinále se podařilo postoupit české jedničce Petře Kvitové poté, co ve třech setech porazila Nadiu Petrovu 4:6 6:4 6:3. V souboji o semifinále změří Petra síly s Američankou Serenou Williams. O překvapení se nepostarala Klára Zakopalová, která podlehla Marii Sharapové.
14.02.2013
WTA Doha: Zakopalová vyzve ve třetím kole Sharapovou
Dvě české tenistky se probojovaly do třetího kola turnaje WTA v Doha. Petře Kvitové vzdala Ekaterina Makarova a Klára Zakopalová odvrátila čtyři mečboly a zdolala Sloane Stephens. V dalším kole ji čeká Ruska Maria Sharapova. Z turnaje vypadla Lucie Šafářová.
14.02.2013
WTA Doha: Šafářová a Zakopalová postupují, Hlaváčková dohrála
Na prestižním turnaji WTA v Doha postoupily dvě české hráčky do druhého kola. Lucie Šafářová nedala šanci Eleni Daniilidou (GRE) a Klára Zakopalová přešla přes Varvaru Lepchenko (USA). S turnajem se loučí Andrea Hlaváčková, jež nestačila na Nadiu Petrovu 2:6 3:6.
13.02.2013
OPTIM TOUR 2013: Barbora Štefková vyhrála na Miltenu

Ve velmi vyrovnaném finále zdolala o půl roku starší Terezu Jankovskou 3:6,6:2,7:6 (5). Vítězka startovala na volnou kartu zatímco její soupeřka musela projít poměrně těžkou kvalifikací. Výsledky

11.02.2013
Winter Cup 2013 12&U: Češky jsou bronzové, chlapci čtvrtí

Ve finále letošního Winter Cupu dvanáctiletých prohrály oba naše celky v semifinále, takže je čekal boj o bronz. Dívky v něm porazily Rumunky jasně 3:0, chlapci nakonec na medaile nedosáhli, podlehli Bělorusku 1:2.

11.02.2013
HMČR staršího žactva vyhráli Dubský a Kilnarová

Halovými Mistry ČR v kategorii staršího žactva se stali Marek Dubský (1999, TK AGROFERT Prostějov) a Monika Kilnarová (1999, TK Agrofert Prostějov). Dubský ve finále porazil Jakuba Patyka 6:4 7:6(6) a Kilnarová si poradila s Lucií Kaňkovou 4:6 6:3 6:2.

11.02.2013
Sandra Záhlavová vítězkou turnaje $25,000 v Grenoblu

Sandra Záhlavová (1995, 246. WTA) ovládla turnaj žen s dotací $25,000 ve francouzském Grenoblu. Hráčka LASVITu porazila ve čtvrtfinálovém souboji Češek Kristýnu Plíškovou a ve finále zdolala Marynu Zanevskou (UKR) 6:4 5:7 6:2. Sandra tak zahájila novou sezónu turnajovým titulem.

10.02.2013