Český tenisový svaz

Titul po dvou letech! Zraněními zkoušená Vondroušová si podmanila Berlín

22.06.2025

Markéta Vondroušová, kterou v posledních dvanácti měsících opět sužovaly vleklé zdravotní problémy a moc turnajů neodehrála, se dostává do výborné formy! Na travnatém turnaji v německém Berlíně získala svůj první titul od Wimbledonu 2023, když ve finále porazila za dvě hodiny a 17 minut houževnatě hrající Číňanku Sin-jü Wang. Celkově se jedná o její třetí titul na okruhu WTA.

Wimbledonská šampionka z roku 2023, která promarodila polovinu minulé sezony a kvůli zranění zmeškala i podstatnou část probíhajícího ročníku, v nedělním finále na trávě v Berlíně potvrdila, že se před třetím grandslamem sezony dostává do fantastické formy!

„Užívám si každý zápas. Je úžasné, že tu mohu být a tyto zápasy zase hrát,“ zářila Vondroušová během své cesty směrem do finále po sobotním triumfu nad světovou jedničkou Arynou Sabalenkovou.

Přemožitelka nejlepší tenistky současnosti si pak v neděli poradila i s rozjetou čínskou hráčkou Sin-jü Wang, která až do finále v hlavní soutěži berlínského turnaje neztratila ani jeden set. Na Vondroušovou ale nestačila.

Zápas se přitom mohl vyvíjet zcela jinak. Wang totiž v prvním setu mohla hned dvakrát dopodávat, navíc měla v tiebreaku šest setbolů, z toho čtyři v řadě za stavu 6:2. Vondroušová ale všechny strasti úvodní sady zvládla na výbornou a nakonec zkrácenou hru strhla na svou stranu v poměru 12:10.

Výborný vstup pak měla česká tenistka do druhé sady, prorazila soupeřce servis hned v prvním gemu. Wang ale okamžitě odpověděla a Vondroušové už další brejkbol nepovolila. Naopak v desátém gemu na returnu si vynutila rozhodující dějství.

V něm Vondroušová, která během utkání několikrát nepříjemně podklouzla a spadla, začala opět rychlým brejkem v prvním gemu, rozdíl byl ale tentokrát v tom, že čínská hráčka už na tento brejk odpověď nenašla. Tenistka klubu I. ČLTK Praha si navíc své vedení pojistila dalším brejkem z páté hry. Poté, co v šestém gemu úspěšně odvrátila dva brejkboly, dopodávala Vondroušová zápas čistou hrou.

„Pracovali jsme opravdu tvrdě, abych se dostala zpátky. A mám pocit, že jsme sem s týmem přijeli, abychom se pokusili hlavně vyhrát první zápas. A teď se stalo tohle! Jsem neskutečně vděčná, že tu mohu stát,“ radovala se Vondroušová po finálovém vítězství.

Ve světovém žebříčku, v němž Vondroušová klesla kvůli dlouhým absencím až na 164. místo, se po titulu v Berlíně vyhoupne o 91 pozic a usadí se na 73. místě světa. A v opravdu hodně zajímavé formě nyní odcestuje do londýnského All England Clubu na Wimbledon.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Krejčová vyhrála turnaj ITF J200 v Rakousku
Tereza Krejčová (2008, ITF 123) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 hráček do 18 let v rakouském Villachu. Ve finále porazila Ukrajinku Firmam (2006, ITF 127) 6:2, 6:3. Tereza spolu s Magdalénou Smékalovou (2006, ITF 102) vyhrály i soutěž ve čtyřhře.
06.05.2024
Pajer a Dřevojanová vyhráli áčkové turnaje st. žactva v Prostějově a Říčanech
Vítek Pajer (2010, TK MILO Olomouc) vyhrál první letní áčkový turnaj starších žáků, který se konal v Prostějově. Ve finále porazil Adama Blažeje (2010, TC BORS CLUB) 6:2, 7:6(1). Čtyřhru vyhráli Filip Šebek a Josej Kovář. V kategorii starších žákyň první letní áčko vyhrála Anežka Dřevojanová (2010, HTK Třebíč), která ve finále porazila Aináz Farajpourovou (2011, Pliskova Tennis Academy Říčany) 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrály Aináz Farajpourová a Viktorie Havlíková.
30.04.2024
Mrva vyhrál turnaj ITF J500 v Německu
Maxim Mrva (2007, ITF 18) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J500 v německém Offenbachu. Ve finále porazil Rumuna Predu 3:0 ret. Čtyřhru vyhrál Vojtěch Valeš s Brazilcem De Almeidou.
29.04.2024
Turnaj Tennis Europe v Brně vyhráli Vágner a Oliveriusová
Dominik Vágner (2009, TE U16 144) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Brně. Ve finále porazil Němce Scheffera 6:2, 6:7(4), 7:6(5). Čtyřhru vyhráli Pavel Oliver Dufek a Dominik Vágner. V kategorii dívek zvítězila Sára Oliveriusová (2009, TE U16 41), která v českém finále porazila Annu Dvořáčkovou 6:2, 6:2. Do finále čtyřhry dívek došly Anna Dvořáčková a Karolína Ječmínková.
29.04.2024
Mrazivý ostravský challenger vyhrál Dzumhur
Vítězem ostravského challengeru OSTRA GROUP Open 2024 by Purposia se stal Damir Dzumhur (BIH), který ve finále porazil Henri Squire (GER) 6:2, 4:6, 7:5. Čtyřhru vyhráli Portugalci Jaime Faria a Henrique Rocha, kteří ve finále porazili Němce Jakoba Schnaittera a Marka Wallnera 7:5, 6:3. Turnaj byl ovlivněn nepřízní počasí. Od kvalifikace až po čtvrtfinále se hrálo v téměř mrazivém počasí, což se nepříznivě projevilo v návštěvnosti a nárůstu práce pro fyzioterapeuta. Pro zranění zad na turnaji předčasně skončili hned 4 hráči. Tak nízké teploty turnaj za 21 ročníků nepamatuje.
28.04.2024
Suchá vyhrála turnaj ITF J100 v Tunisku
Amy Suchá (2007, ITF 155) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 hráček do 18 let v tuniském Sousse. V českém finále porazila Denisu Žoldákovou 6:4, 6:4.
26.04.2024
Jana Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe v Portugalsku
Jana Kovačková (2010, TE U14 1) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Super Category hráček do 14 let v portugalském městě Maia. Ve finále porazila Litevku Cesonyte 6:2, 6:2. Čtyřhru vyhrály Jana Kovačková a Kateřina Zajíčková.
24.04.2024
Horák vyhrál áčkový turnaj mužů v Praze-Bohnicích
Vítek Horák (2002, Pliskova Tennis Academy-Říčany) vyhrál první letní áčkový turnaj mužů, který se konal v areálu LOB S.A. Bohnice, z.s. Ve finále porazil Jaroslava Šmédeka (2002, Jiskra Otrokovice) 6:3, 7:5. Čtyřhru vyhráli Jakub Vrba a Ondřej Štětka.
24.04.2024
Ostrava: Nicod po velké otočce ve druhém kole, Veselý a Kellovský končí
Jakub Nicod (2004, ATP 351) dokázal otočit zápas s Polákem Kašnikowskim (2003, ATP 249) a po výborném výkonu postoupil do druhého kola ostravského ATP challengeru OSTRA GROUP Open 2024 by Purposia, kde ho čeká obhájce loňského titulu Zdeněk Kolář (1996, ATP 225). Nicod prohrál první set 1:6 a ve druhém setu prohrával 2:4, ale zabojoval a zápas fantasticky otočil 1:6, 7:6(2), 6:1. V prvním kole končí Jiří Veselý (1993, ATP 283), který nestačil na Francouze Couacauda (1995, ATP 217) 2:6, 3:6. Nedařilo se ani úspěšnému kvalifikantovi Dominiku Kellovskému (1996, ATP 680), který prohrál se Slovákem Privarou (2004, ATP 682) 4:6, 4:6.
23.04.2024
Ostrava: Kvalifikací prošli Kellovský a Nicod. Do druhého kola postoupil Kolář
Dvoukolovou kvalifikaci ostravského challengeru OSTRA GROUP Open 2024 by Purposia zvládli 2 čeští hráči. Dominik Kellovský (1996, ATP 680) v prvním kole kvalifikace porazil Argentince Andreozziho 6:4, 6:1 a ve finále kvalifikace porazil Filipa Dudu 7:5, 6:1. Kellovského v hlavní soutěži čeká Slovák Privara. Druhým úspěšným kvalifikantem je mladý Jakub Nicod (2004, ATP 351), který v kvalifikaci s Italem Castagnolou ani Němcem Strombachsem neztratil ani set. Nicod si v hlavní soutěži zahraje s Polákem Kasnikowskim.
22.04.2024
Halfarová došla do finále turnaje Tennis Europe v Trnavě
Eva Halfarová (2011, TE U14 285) došla do finále turnaje Tennis Europe hráček do 14 let v Trnavě. Ve finále nestačila na Slovenku Masarykovou 4:6, 5:6 ret. Čtyřhru vyhrály Adriana Bukalová a Karolína Šmídová.
21.04.2024
Ticháčková vyhrála turnaj ITF J200 na Slovensku
Eliška Ticháčková (2006, ITF 69) vyhrála mezinárodní turnaj ITF hráček do 18 let v Piešťanech. V českém finále porazila Julii Paštikovou 6:1, 7:6(4). Čtyřhru vyhrály Nela Charvátová a Slovenka Žabková.
21.04.2024
Hindová vyhrála turnaj ITF žen v Turecku
Denisa Hindová (2002, WTA 612) vyhrála mezinárodní turnaj ITF žen dotovaný $15,000 v turecké Antályi. Ve finále porazila Němku Sauvant 6:2, 6:7(3), 7:6(5). Denisa získala 15 bodů do žebříčku WTA, což jí posune na pozici 568.
21.04.2024
Ostravský challenger Ostra Group Open 2024 by Purposia startuje v pondělí
Tradiční tenisový turnaj mužů kategorie ATP Challenger se letos odehraje ve dnech 22. až 28. dubna v Ostravě. Letošní ročník podpoří nový titulární partner, společnost Purposia Group. Dotace turnaje je v letošním roce 80 000 USD. Český tenista Zdeněk Kolář bude obhajovat loňské vítězství.
17.04.2024
Český tenisový svaz nevrátil část dotace, Národní sportovní agentura předá pohledávku finančnímu úřadu
Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek a Jan Stočes pověřený dočasným vedením Českého tenisového svazu dnes odpoledne na tiskové konferenci konané v sídle NSA seznámili média s vývojem kauzy kolem zneužívání dotací. Dnešním dnem totiž skončí lhůta, během níž měl Český tenisový svaz vrátit část dotace, bezmála 30 milionů. Jan Stočes však oznámil, že svaz není v současné chvíli schopen požadovanou částku vrátit, věc je tedy dále postoupena finančnímu úřadu, s nímž si svaz bude chtít domluvit splátkový kalendář.
16.04.2024
Chladová vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakousku
Ema Chladová (2010, TE U16 483) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 3 v rakouském Maria Lanzendorfu. Ve finále porazila Bulharku Moniku Gospodinovu 6:1, 6:3.
14.04.2024
Informace pro dodavatele a partnery ČTS
Vážení dodavatelé a partneři, v rámci našich snah o optimalizaci finančního řízení a procesů v Českém tenisovém svazu, z.s., IČO 00538388 (dále jen ,,ČTS“), a České tenisové obchodní společnosti, s.r.o., IČO 25692283 (dále jen „ČTOS“), jsme navázali spolupráci se společností Grant Thornton. Věříme, že nám tato spolupráce pomůže překonat aktuální složité období a pomůže zvýšit transparentnost našich finančních operací.
12.04.2024
Chlumská vyhrála turnaj Tennis Europe v Chorvatsku
Laura Chlumská (2010, TE U14 13) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v chorvatském Veli Losinj. Ve finále porazila Urkajinku Nikolaievu 4:6, 6:4, 7:5. Čtyřhru vyhrála Laura Chlumská a Slovenka Nováková.
09.04.2024
Informace o prvním dubnovém jednání výkonného výboru ČTS
Výkonný výbor se zabýval přípravou mimořádné valné hromady, která se uskuteční 7. 6. 2024. Odsouhlasil změnu místa konání, protože původní místo v zasedacím sále ČUS z kapacitních důvodů nedostačuje. Protože o mimořádnou valnou hromadu panuje zájem nejen ze strany delegátů, ale i ze strany médií, bylo rozhodnuto o jejím přesunu do konferenčního sálu Fantovy budovy v Praze na Hlavním nádraží, což usnadní i dopravu řady delegátů.
04.04.2024
Seminář Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS s rekordní účastí
Dne 30.3.2024 proběhlo další navazující školení Tenis Dětem ve spolupráci s ČTS v areálu TK Sparta Praha. I přes prodloužený velikonoční víkend a letní počasí dorazilo rekordních 94 účastníků, kteří se sjeli ze všech koutů republiky od Karlovarského, Jihočeského kraje, Vysočinu až po Moravskoslezský kraj.
04.04.2024