Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Forejtková došla do finále turnaje ITF J200 v Rakousku
Eliška Forejtková (2008, ITF 181) došla do finále turnaje ITF J200 v rakouském Villachu. Ve finále nestačila na Ekaterinu Perelyginu 3:6, 6:4, 4:6. Spolu s Julií Paštikovou vyhrála Eliška Forejtková soutěž čtyřher.
09.05.2023
Švojgr došel do finále turnaje ITF J60 v Severní Makedonii
Kryštof Švojgr (2006, ITF 393) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J60 v Severní Makedonii. Ve finále nestačil na Řeka Loizase 3:6, 3:6.
09.05.2023
Rosický a Zikmundová vyhráli áčko dorostu ve Dvoře Králové a Chrudimi
Jan Rosický (2006, LTC Houštka) vyhrál áčkový turnaj dorostenců ve Dvoře Králové. Ve finále porazil Davida Šimečka (2006, TK Slavia Orlová) 6:3, 6:2. Čtyřhru vyhráli Jan a Max Fröhlichovi. V kategorii dívek v chrudimi zvítězila Valérie Zikmundová (2006, TK Sparta Praha), když ve finále porazila Elišku Ticháčkovou (2006, TK Milo Olomouc) 6:2, 7:5. Čtyřhru vyhrály Eliška Ticháčková a Terezie Prici. Výsledky: chlapci, dívky.
09.05.2023
Chodora došel do finále turnaje Tennis Europe v Brně, mezi dívkami vyhrála Sekerková
Radek Chodora (2007, TE U16 720) došel do finále mezinárodního turnaje Tennis Europe hráčů do 16 let v Brně. Ve finále nestačil na Poláka Jana Sadzika 6:3, 2:6, 2:6. Čtyřhru vyhráli Jan a Max Frölichové. V kategorii dívek zvítězila Veronika Sekerková (2009, TE U16 56), která ve finále porazila Janu Kovačkovou (2010, TE U16 291) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Eliška Dřevojanová a Sára Vokřínková.
01.05.2023
Kolář ozdobil vítězstvím 20. ročník ostravského ATP challengeru
Vítězem ATP challengeru OSTRA Group Open 2023 se stal Zdeněk Kolář (1996, ATP 206), který ve finále porazil Maďara Mate Valkusze (1998, ATP 297) 6:3, 6:2. Čtyřhru vyhráli Robert Galloway (USA) a Miguel Angel Reyes-Varela (MEX), kteří ve finále porazili argentinský pár Andreozzi/Duran 7:5, 7:6(5).
30.04.2023
Zdeněk Kolář vítězem 20. ročníku ostravského ATP challengeru
Zdeněk Kolář (1996, ATP 206) vyhrál 20. ročník ostravského ATP challengeru - OSTRA GROUP Open 2023 by Moneta, když ve finále porazil Maďara Mate Valkusze (1998, ATP 297) 6:3, 6:2. Díky vítězství by Zdeněk měl poskočit žebříčkem zhruba o 36 míst vzhůru. Více na www.ostragroupopen.cz.
30.04.2023
Ostrava: Kolář postoupil do finále, kde ho čeká Maďar Valkusz
Zdeněk Kolář (1996, ATP 206) porazil Japonce Mochizuki (2003, ATP 222) 6:3, 2:6, 6:2 a v nedělním finále od 11 hod. vyzve Maďara Mate Valkusze (1998, ATP 297). Ten si ve dvou setech poradil s Italem Bonadio (1993, ATP 180) 6:0, 6:4. Kolář se s Valkuszem utkal již třikrát, vzájemné skóre je 2:1 ve prospěch Maďara. Finále začíná od 11 hod. na OSTRA Sport Centrum. Vstupenky jsou v prodeji v areálu.
29.04.2023
Ostrava: Kolář postoupil do semifinále, Veselý končí
20. ročník ostravského ATP challengeru má v semifinále jediného českého zástupce a tím je Zdeněk Kolář (1996, ATP 206), který ve třech setech udolal Belgičana Onclina (2001, ATP 214) 6:2, 2:6, 6:4. V semifinále ho čeká Japonec Mochizuki (2003, ATP 222). O postup do semifinále ze všech svých sil bojoval Jiří Veselý (1993, ATP 496), který nakonec v třísetové fyzicky náročné bitvě podlehl Italu Bonadiovi (1993, ATP 180) 7:6(5), 3:6, 4:6. Druhou semifinálovou dvojicí je tedy Riccardo Bonadio a Maďar Mate Valkusz. Program začíná v areálu OSTRA Sport Centru od 11 hodin. Nedělní finále začíná rovněž v 11 hodin. Více na www.ostragroupopen.cz.
29.04.2023
Ostrava: Monfils a Menšík končí, postupuje Veselý
Hvězda turnaje Gael Monfils (1986, ATP 322) ve druhém kole ostravského ATP challengeru nestačil na výborně hrajícího Damira Dzumhura (1992, ATP 186) 3:6, 4:6. Monfils se vdal ze všech sil, ale nestačilo to. Jeho soupeř byl prostě dnes lepší. Nejnapínavější a asi nejlepší zápas turnaje odehráli Jakub Menšík (2005, ATP 341) a Japonec Mochizuki (2003, ATP 222). O vítězi musel rozhodnout až tiebreak třetího setu, ve kterém byl šťastnější Mochizuki. Nicméně Menšík i ve svém druhém zápase předvedl výkon na úrovni ATP, jen tak dál. Jiří Veselý (1993, ATP 496) ukázal svoji kvalitu v zápase s Rusem Gakhovem (1996, ATP 167), kterého udolal ve třech velmi fyzicky náročných setech. V dalším kole ho čeká Ital Riccardo Bonadio (1993, ATP 180). Program začíná v 11:0 hod.
27.04.2023
Ostrava: Veselý se vrátil zpět na turnaje vítězstvím
Jiří Veselý (1993, ATP 496) se vrací po několika měsících zpět na turnajový okruh a dnes už můžeme říci, že úspěšně. V dnešním dohrávaném zápase proti Italovi Giustinovi (1991, ATP 229) zvládl těžké chvíle, když ztratil druhý set ze stavu 6:3, 5:1, aby nakonec ve třetím setu zvítězil 6:2. Pro Veselého to byl nesmírně těžký zápas, ve kterém musel najít ten správný recept, který by platil na velmi dobře hrajícího Itala. V zápase druhého kola spolu dnes změřili síly dva čeští daviscupoví reprezentanti Zdeněk Kolář (1996, ATP 206) a Vít Kopřiva (1997, ATP 166). České derby vyšlo naprosto jasně pro Koláře 6:2, 6:1. V dalším zápase Dalibor Svrčina nestačil na Belgičana Onclina (2001, ATP 214) 0:6, 3:6. Hvězda turnaje Gael Monfils svůj zápas druhého kola proti Damiru Dzumhurovi odehraje ve čtvrtek od 15:00 hod. Vstupenky jsou v prodeji u vchodu do areálu OSTRA Sport Centrum.
27.04.2023
Áčkové turnaje dospělých v Hradci a Pardubicích vyhráli Siniakov a Wirglerová
Simona Wirglerová (2004, TK Znojmo) vyhrála první jarní áčkový turnaj žen na dvorcích LTC Pardubice. Ve finále porazila Adélu Moravcovou(2003, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhrály Andrea Nová a Lucie Havlíčková. V kategorii mužů v Hradci Králové vyhrál Daniel Siniakov (2003, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Adama Janušku (2000, TK Neridé) 6:1, 6:3. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kratochvíl a Marek Pazdera. Hrací plány: muži, ženy.
26.04.2023
Ostrava: Menšík jednoznačně porazil nejvýše nasazeného
Jakub Menšík (2005, ATP 341) v prvním kole ostravského ATP challengeru vyřadil nejvýše nasazeného Ryana Penistona (1995, ATP 163) 6:2, 6:3. Loňský finalista Brit Ryan Peniston byl celý zápas pod tlakem. Menšík velmi dobře servíroval a ani na returnu nedal soupeři se pořádně nadýchnout. Jakub Menšík ve svých 17 letech předvedl agresivní tenis velmi dobré kvality. Často si pomáhal ke snadným bodům prvním servisem a téměř bezchybným obouručným bekhendem. Peniston zkoušel přehrát Menšíka přes forhend, ale ani to nefungovalo. Snad jen obranný bekhendový čop Menšíka neměl potřebnou kvalitu, ale když od prvního úderu tlačíte, tak čop není potřeba. V dalším kole Jakuba čeká vítěz duelu Andreozzi (Q) - Mochizuki (ALT). Druhým českým hráčem, který si zahraje druhé kolo je Zdeněk Kolář (1996, ATP 206), který porazil Srba Zekiče (1988, ATP 257) 7:6(9), 6:2.
24.04.2023
Hrazdil a Tomajková vyhráli turnaj ITF J200 na Slovensku
Jan Hrazdil (2005, ITF 61) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J200 hráčů do 18 let v Piešťanech. V českém finále porazil Jana Kumstáta 2:6, 7:6(5), 7:5. V kategorii dívek zvítězila Kristýna Tomajková (2005, ITF 88), která ve finále porazila Dánku Hansen 6:2, 6:2.
23.04.2023
Bervid vyhrála turnaj ITF J30 v Rakousku
Victoria Bervid (2008, ITF 1475) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J30 hráček do 18 let v rakouské Vídni. V českém finále porazila Denisu Žoldákovou 7:5, 6:2. Do finále v kategorii chlapců došel Adam Soukup, který nestačl na Maďara Adama Jilly.
23.04.2023
2. turnaj Česko-Polského přátelství mladších žáků
V termínu 21.-23.4.23 na 14 dvorcích klubu Tenis centrum Opava a TK Opava proběhl 2. turnaj Česko-Polského přátelství mladších žáků. Z celkového vítězství se radoval Šimon Janoušek(CZ), který ve finále porazil Mikolaje Solarze(PL), v dívkách potom Anna Jančaříková (CZ) přehrála Nathálii Miškovskou(CZ). Foto všichni finalisté. Výsledky a všechny info blíže na www.czplfriendshiptour.eu.
23.04.2023
BJK Cup: Vondroušová zajistila postupový bod! Češky si znovu zahrají finálový turnaj
České tenistky v resortu Megasaray Club Belek zvládly kvalifikační bitvu s Ukrajinou a po vítězství 3:1 slaví postup na finálový turnaj Billie Jean King Cupu! Ač v souboji jedniček prohrála Barbora Krejčíková s Martou Kosťukovou, kýžený třetí bod připsala hned záhy na konto Češek Markéta Vondroušová! V duelu s Katarinou Zavackou se sice musela popasovat s nepříjemnou hrou členky třetí stovky světa, ale situaci zvládla a zvítězila 6:3, 6:4.
16.04.2023
Monfils přijede do Ostravy na ATP challenger
Populární francouzký tenista Gael Monfils (1986, ATP 321) se zúčastní ostravského ATP challengeru dotovaného $73,000. Monfils se snaží o comeback a jeho současný žebříček (ATP 321) mu nestačí na přímou účast v hlavní soutěži, proto požádal turnajového ředitele Václava Roubíčka o přidělení divoké karty. Ostravský challenger OSTRA GROUP OPEN 2023 se tak při letošním jubilejním 20. ročníku může těšit na bývalého hráče číslo 6 světového žebříčku (rok 2016). Turnaj začíná v pondělí 24. dubna a hraje se tradičně na dvorcích SC Ostrava v komenského sadech. Veškeré informace o turnaji najdete na www.ostragroupopen.cz.
14.04.2023
Oficiální míč pro kategorii minitenis
V roce 2023 dochází ke změně tenisových míčů pro kategorii MINITENIS, MČR se bude hrát s červenými míči a od roku 2024 se zavádí nová kategorie – střední kurt.
11.04.2023
Bejlek první letošní titul nevybojovala
Sedmnáctiletá Sára Bejlek (169.) v chorvatském Splitu nedokázala v sobotním finálovém utkání dotáhnout své působení na turnaji do vítězného konce. V souboji s domácí nasazenou pětkou Tarou Würthovou (170.) prohrála po takřka dvou hodinách boje po setech 2:6, 6:3, 4:6.
09.04.2023
Marie Slaměníková došla do finále turnaje ITF J100 v Turecku
Marie Slaměníková (2007, ITF 175) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J100 hráček do 18 let v tureckém Istambulu. Ve finále nestačila na Rusku PeraPekhinu 4:6, 2:6. Marie společne s domácí Denit Dilek vyhrála soutěž čtyřher.
09.04.2023
Krejčí vyhrál turnaj Tennis Europe U14 v Chorvatsku
Tomáš Krejčí (2009, TE U14 21) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 14 let v chorvatském Veli Lošinj. Ve finále porazil Slováka Križana 6:3, 6:3.
03.04.2023
Menšík vyhrál turnaj mužů ITF $25,000 v Trnavě
Jakub Menšík (2005, ATP 390) vyhrál mezinárodní turnaj mužů v Trnavě dotovaný $25,000. Ve finále porazil Švéda Friberga 7:6(6), 6:3. Čtyřhru vyhráli Jiří Barnat a Filip Duda.
02.04.2023
Hindová došla do finále turnaje ITF $15,000 v Turecku
Denisa Hindová (2002, WTA 622) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF dotovaného $15,000 v turecké Antályi. Ve finále nestačila na Kazašku Kulambayevu 1:6, 3:6.
02.04.2023
Sekerková došla do finále turnaje Tennis Europe U16 ve Španělsku
Veronika Sekerková (2009, TE U16 53) došla do finále mezinárodního turnaje Tennis Europe hráček do 16 let ve španělském El Prat De Liobregat. Ve finále nestačila na Rumunku Popu 1:6, 1:6. Veronika vyhrála spolu s Polkou Sybickou soutěž čtyřher.
02.04.2023
Hettlerová vyhrála turnaj Tennis Europe U14 v Portugalsku
Sofie Hettlerová (2009, TE U14 4) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v portugalském Angra do Heroísmo. V českém finále porazila Lauru Chlumskou 6:1, 6:0. Do finále čtyřhry prošly Laura Chlumská a Veronika Navrátilová.
02.04.2023
Köhler a Kovačková vyhráli áčko staršího žactva v České Třebové a Jablonci n. N.
Matěj Köhler (2009, I.ČLTK Praha) vyhrál áčkový turnaj starších žáků v České Třebové. Ve finále porazil Matěje Nováka (2009, TK Sparta Praha) 6:4, 7:6(3). Čtyřhru vyhráli Jakub Fedor a Thomas Eversfield. V kategorii dívek v jablonci nad Nisou zvítězila Jana Kovačková (2010, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Terezu Heřmanovou (2009, SK HAMR, z.s.) 6:3, 6:4. Čtyřhru vyhrály Vanessa Svobodová a Rozálie Vrajíková. Výsledky: chlapci, dívky.
30.03.2023
Štruplová došla podruhé do finále turnaje žen ITF v Turecku
Julie Štruplová (2004, WTA 510) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF dotovaného $15,000 v turecké Antályi. Ve finále nestačila na Rusku Dariu Lodikovou 6:4, 0:6, 2:6. Čtyřhru vyhrála Denisa Hindová se Slovinkou Radišič.
27.03.2023
Barina a Farajpourová vyhráli turnaj třídy A v Havířově a Břeclavi
Václav Barina (2011, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál áčkový turnaj mladších žáků v Havířově. Ve finále porazil Tobiáše Zapského (2011, TK Sparta Praha) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kačín a Tobiáš Zapský. Aináz Farajpourova (2011, Pliskova Tennis Academy-Říčany) vyhrála áčko mladších žákyň v Břeclavi. Ve finále porazila Annu Jančaříkovou (2011, TK Hlinsko) 6:2, 6:0. Čtyřhru vyhrály Sofie Mottlová a Aináz Farajpourova.
23.03.2023
Pazdera a Charvátová vyhráli halové MČR v kategorii dorostu
Marek Pazdera (2005, TK Slavia Plzeň) vyhrál halové mistrovství ČR v kategorii dorostenců ve Valašském Meziříčí. Ve finále porazil Jonáše Kučeru (2006, LTK Liberec) 6:0, 6:2. Čtyřhru vyhráli Kučera s Pazderou. V kategorii dívek se halovou mistryní stala Nela Charvátová (2006, TK Most), která ve finále porazila Valérii Zikmundovou (2006, TK Sparta Praha) 6:0, 6:2. Čtyřhru vyhrály Valérie Zikmundová a Pavla Švíglerová. Výsledky: chlapci, dívky.
23.03.2023
World Tennis Conference
Toni Nadal, Gilles Cervara, Magnus Norman, Tommy Haas a dalších 64 řečníků bude součástí již třetí světové tenisové konference. Jedním z řečníků bude i sportovní ředitel ČTS Jan Stočes, díky kterému můžete získat vstup na konferenci se slevou $125 (běžná cena $149) při objednávce přes tento uvedený odkaz: https://wtc3.coachtube.com/checkout/select-tickets/?coupon=WTC3CTF. Více o konferenci na: https://www.atptour.com/en/news/world-tennis-conference-2023.
21.03.2023
Štruplová došla do finále turnaje žen ITF v Turecku
Julie Štruplová (2004, WTA 510) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF s dotací $15,000 v turecké Antályi. Ve finále nestačila na Japonku Kuramochi 6:7(4), 4:6.
20.03.2023
Alena Kovačková vyhrála turnaj ITF J200 ve Španělsku
Alena Kovačková (2008, ITF 91) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 ve španělském Benicarlo. Ve finále porazila domácí Roura Llaverias 7:5. 6:2.
19.03.2023
Sklenička došel do finále turnaje ITF J30 v Norsku
Štěpán Sklenička (2007, ITF 1515) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J30 hráčů do 18 let v norském Oslu. Ve finále nestačil na Američana Mosejczuka 3:6, 0:6.
12.03.2023
Knutsonová vyhrála turnaj ITF $25,000 v Kanadě
Gabriela Andrea Knutson (1997, WTA NR) vyhrála mezinárodní turnaj ITF žen dotovaný $25,000 v kanadském Frederictonu. Ve finále porazila Japonku Sakatsume 6:4, 6:4.
12.03.2023
Havlíčková vyhrála turnaj ITF žen $60,000 v Trnavě
Lucie Havlíčková (2005, ITF 345) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF s dotací $60,000 ve slovenské Trnavě. Ve finále porazila Francouzku Dodin 3:6, 7:6(4), 7:5.
12.03.2023
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj žen ITF $40,000 v Indii
Brenda Fruhvirtová (2007, ITF 163) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF dotovaný $40,000 v indickém Bengaluru. Ve finále porazila domácí Ankitu Raina 0:6, 6:4, 6:0.
12.03.2023
Forejtková vyhrála turnaj ITF J100 v Německu
Eliška Forejtková (2008, ITF 288) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 v německém Hamburku. V českém finále porazila Julii Paštikovou 6:4, 4:6, 6:0. V kategorii chlapců došel do finále Lukáš Velík (2005, ITF 162), který ve finále nestačil na Němce Engela 2:6, 1:6.
12.03.2023
Halovými mistry ČR staršího žactva jsou Vágner a Svobodová
Dominik Vágner (2009, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál halové mistrovství ČR v kategorii staršího žactva. V prostějovsském finále porazil Jakuba Fedora (2009, TK Agrofert Prostějov) 4:6, 7:6 (5), 1:0(7). Čtyřhru vyhráli Tomáš Wirgler a Michal Rakouš. V kategorii starších žákyň zvítězila Vanessa Svobodová (2009, LTC Modřany 2005), která ve finále porazila Sofii Marešovou (2009, TK Slavia Plzeň) 1:6, 7:5, 1:0(5). Čtyřhru dívek vyhrály Sára Oliveriusová a Karolína Ječmínková. Výsledky: chlapci, dívky.
08.03.2023
Kučera došel do finále již druhého turnaje ITF J60 v Norsku
Jonáš Kučera (2006, ITF 311) došel do finále již druhého turnaje ITF J60 tentokráte v norském Gjoviku. Ve finále nestačil na Rakušana Hipfla 5:7, 2:6. Kučera vyhrál spolu s Rumunem Carteputredou soutěž čtyřher.
05.03.2023
Jana Kovačková došla do finále turnaje Tennis Europe v Turecku
Jana Kovačková (2010, TE U14 80) došla do finále mezinárodního turnaje Tennis Europe U14 Cat. 2 v tureckém Istanbulu. Ve finále nestačila na Kazašku Koryshevu 1:6, 6:7(1). Spolu se Slovenkou Barhacovou vyhrála soutěž čtyřher.
01.03.2023