Český tenisový svaz

Titul bez ztráty setu. Chci se dostat do kvalifikace Australian Open, říká Svrčina

11.11.2024

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina vyhrál turnaj kategorie futures v indickém Bubanešváru dotovaný částkou 25 000 amerických dolarů, získal do světového žebříčku 25 bodů a přiblížil se účasti na svém oblíbeném grandslamu v australském Melbourne. Tam před necelými dvěma roky postoupil z kvalifikace až do druhého kola, když vyřadil i tehdejšího 62. hráče světa Španěla Jaumeho Munara. V Indii potvrdil roli nasazené jedničky a na celém turnaji neztratil ani set. Na světovém žebříčku se posune k 235. místu a na dalším futuru v indické Mumbaji či pak na dvou challengerech v japonských městech Jokohama a Jokkaiči se pokusí potvrdit žebříčkové postavení, které by mu zaručovalo účast na Australian Open.

Opět jste se vrátil do Indie, kde jste ale na začátku roku utrpěl nepříjemné zranění. Jezdíte do Indie rád?
Ano, jezdím. Naposledy, když jsem tady byl v únoru, tak se mi tu dařilo. Hrál jsem slušně a uhrál jsem čtvrtfinále a semifinále, ale zlomil jsem si prst, kvůli čemuž jsem pak dva a půl měsíce nemohl hrát. Indii mám ale jinak docela rád a určitě mi nevadí tady hrát. Naopak. Říkal jsem si, že by bylo dobré si tady zkusit nějaké futury, protože by tu mohlo být trochu slabší obsazení a mohl bych si tu spíš dojít pro výhru. Říkali jsme si s týmem, že to spojíme s challengery tady v Asii. Nejdříve jsem tu hrál challenger v Jižní Koreji, teď hraju dvě pětadvacítky v Indii a pak mě čekají ještě challengery v Japonsku.

Futury jste už dlouho nehrál. Co vás vedlo k tomu, že jste se na ně do Indie přihlásil?
Už jsem nad tím delší čas přemýšlel, protože se změnilo bodování turnajů kategorie challenger. Za semifinále challengeru kategorie “75” je méně bodů než za vítězství na futuru tady v Indii. Myslím, že nejen já, ale i spousta dalších hráčů si myslí, že to není správně. Tady v Indii jsem nehrál s žádným hráčem, který by měl úroveň challengeru. I proto jsem tady nasbíral 25 bodů.

Hrála nějakou roli i snaha nasbírat body potřebné k tomu, abyste si zahrál kvalifikaci na Australian Open?
Neřekl bych, že to je nějaký cíl. Z krátkodobého hlediska to nějakou roli hraje. Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede. Austrálii mám moc rád, je to grandslam, ale když se to nepovede, tak mě to nějak extra mrzet nebude.

Máte spočítáno, kolik turnajů máte na to body nasbírat a kolik by těch bodů mělo být?
Mám na to ještě celý listopad, takže tři turnaje. Budu hrát future v Mumbaji a dva challengery v Japonsku.

Turnaj v Indii jste vyhrál přesvědčivě bez ztráty setu. Jak to v Bubanešváru vypadalo?
Tady v Bubanešváru jsem určitě poprvé. Je to na indické poměry menší město s asi 800 000 obyvateli. Každopádně jako v každém jiném velkém městě v Indii je tu velký chaos, všude je strašně moc lidí, na ulici velký nepořádek a smrad. Tím, že je to future a nemáme tu placený hotel, tak jsem si vybral, že si tu najdu bydlení po vlastní ose. Našel jsem si tu za velice dobrou cenu pětihvězdičkový hotel. Celý týden jsem tu měl pohodlí luxusního hotelu s dobrým jídlem. Na kurty jsem dojížděl každý den místním tuk-tukem. Mně ale podobné věci vůbec nevadí. Jeden týden zažívám luxus, třeba teď na Masters v Šanghaji nás vozili luxusními Mercedesy a bydleli jsme v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. A další týden jezdím tady tuk-tukem. Vidím tak obě třídy. Po obrovském luxusu se trochu uzemním a užívám si tady trochu tu nižší třídu.

Jak to vypadalo v Bubanešváru po tenisové stránce? Panovaly tam dobré podmínky?
Bubanešvár je hlavní město indického státu Odiša. Tenisové kurty, na kterých jsme hráli, byly v národním centru tohoto státu. Bylo tam velice dobré zázemí, pěkný centrkurt, osm dalších kurtů, takže tam byly dobré podmínky pro trénink. Byly tam k dispozici ledové koupele. V tomhle ohledu to bylo na futuru, a ještě k tomu v Indii, velmi solidní.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a jak byste zhodnotil kvalitu turnaje po tenisové stránce? Hrál jste postupně se čtyřmi Indy a teprve ve finále s jedním Američanem.
Hrálo se tu trochu jinak než na jiných turnajích, protože ty kurty tady byly doslova extrémně pomalé, hlavně pak ten centrální. Míče tu byly Wilson Tour, které jsou také pomalé a rychle se ohrávají. Bylo to tedy hodně o fyzické stránce. Nejtěžší byl určitě zápas ve druhém kole s šestnáctiletým Indem Manasem Dhamnem. S ním jsem měl největší potíže, když jsem prohrával v prvním setu 2:5 a odvracel jsem dva setboly. Myslím, že zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů, protože jeho hra určitě neodpovídala žebříčku, na kterém aktuálně je (1084. pozice – pozn. red.). Na ty podmínky, které tam byly, hrál extrémně dobře. V prvním setu neudělal snad jedinou chybu a všechno jsem si musel sám uhrát. Když jsem pak první set otočil, trochu jsem přišel na to, co mu vadí a ve druhém setu už jsem dominoval. On po fyzické stránce trošku odešel.

Je mu šestnáct let. Myslíte, že Dhamne před sebou může mít velkou budoucnost?
Myslím, že určitě ano. A i ti další dva Indové, se kterými jsem hrál. Dev Javia byl můj ročník a Arjanu Šáhovi, se kterým jsem hrál semifinále, bylo osmnáct a už je kolem pětistého místa na žebříčku. Určitě jsem u nich viděl velký potenciál. Když se s nimi bude dobře pracovat a budou mít dobré zázemí pro trénink, můžou se zlepšovat a může z nich něco vyrůst.

Ve finále jste už úplně dominoval, když jste Američanu Nicku Chappelovi povolil pouze dva gemy a vyhrál jste 6:2, 6:0…
Věděl jsem, co od soupeře čekat. Nick byl fyzicky velice dobře připravený a dobře se pohyboval, na druhou stranu mi moc neměl čím ublížit. Proto si myslím, že se dostal do finále zrovna tady, protože jak tu jsou pomalé kurty, dokázal hráče přehrávat solidností a neudělal žádnou lehkou chybu. A ti ostatní hráči ho nebyli schopni na takhle pomalém povrchu přehrát. Já jsem se nenechal upinkat a snažil jsem se to uhrát sám. Vždycky jsem si počkal, až si dobře připravím dobrou pozici ve výměně a pak jsem zaútočil. Soupeř mi ničím neublížil.

Teď se v Indii hrají ještě dva futury. Pojedete na oba dva?
V pondělí se chystám do Mumbaje a ten další future v Indii už hrát nebudu. Měl bych odjet na dva challengery do Japonska.

Častým tématem v Indii je také stravování. Ne každý český žaludek ho zvládne bez potíží. Navíc indické jídlo v Česku a v Indii je asi velký rozdíl. Jak to s indickým jídlem máte vy?
Jídlo tady je trochu jinačí, než když jdete v Česku do indické restaurace. Už jsem v Indii počtvrté, takže vím, co tu od toho můžu čekat. Vždycky si tu najdu nějakou slušnou restauraci, ve které se stravuji. Ze začátku jsem tu jedl výhradně v luxusních hotelích, ve kterých jsem bydlel. Mám tu jedno nebo dvě hlavní jídla, které tu jím pořád dokola, nejčastěji tu jím “butter chicken with garlic naan” s rýží.

Stále vás trénuje Marek Jaloviec? Kdo vás na turnajích v Indii doprovází?
Ano, stále je mým trenérem. V Jižní Koreji mě doprovázela mamka, která se mnou byla i první čtyři dny v Indii, ale pak musela odjet. Jsem tu s jedním indickým fyzioterapeutem, který se tu o mě fakt dobře stará. Dělá mi masáže a řeším s ním i kondiční přípravu.

Vy jste si v letošní sezoně prošel několika zraněními. Jak se po zdravotní stránce sezona vyvíjela? A jste teď zcela v pořádku?
Na začátku roku to bylo trochu složitější, protože jsem si před Australian Open zvrtnul kotník. Neodehrál jsem ani přípravné turnaje. Na Australian Open jsem odjel, ale bylo to takové, že jsem mohl hrát, ale nepřijel jsem tam úplně perfektně připravený. Kotník ani po turnaji nebyl úplně stoprocentní, tak jsem si dopřál trochu volna. Pak jsem vyjel na turnaje do Indie, kde jsem uhrál semifinále v Čennaí a čtvrtfinále v Novém Dillí. Tam jsem si zase zlomil prst a nakonec musel na operaci. To mě vyřadilo na dva a půl měsíce a teď musím zaklepat, že hraju zcela bez omezení a dostávám se do toho.

Ve druhé polovině roku jste odehrál pět turnajů v Číně a jeden v Thajsku. A hned na tom prvním v Čang-ťia-kangu jste byl ve čtyřhře diskvalifikován a následně jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry proti Norbertu Gombosovi. Co se tam přihodilo?
Na prvním turnaji čínské túry jsem začal velice slušně, kdy jsem vyhrál první dvě kola docela lehce, ale do čtvrtfinále jsem bohužel nemohl nastoupit, protože jsme hráli první kolo čtyřhry a tam mi byl zápas skrečován.

S francouzským spoluhráčem Tristanem Lamasinem jste hráli proti bělorusko-slovenské dvojici Haliak, Pokorný a za stavu 7:5 a 4:5 jste byl diskvalifikován… Chcete nebo můžete o tom mluvit?
Určitě o tom mluvit můžu. Bylo to tak, že jsme hráli asi hodinu a půl čtyřhru a na konci druhého setu tam udělala rozhodčí lehkou chybu, když neviděla balon správně, což se může stát. Byl jsem podrážděný, protože jsme hráli hrozně dlouho snad ve čtyřicetistupňovém horku, a pak jsem zkazil return. V tu chvíli jsem se podíval na rozhodčí a řekl: “P*čo.” Rozhodčí byla Asiatka a ona rozuměla anglické slovo “B*tch.” Zavolala supervizora a řekla mu, co slyšela. Supervizor rozhodl, že budu diskvalifikován.

Pak jste nemohl nastoupit ani do čtvrtfinále dvouhry, což vás asi hodně mrzelo.
Byl jsem diskvalifikován ze čtyřhry i z dvouhry. Přišel jsem o všechny body a dostal jsem pokutu 8 000 dolarů. Pak jsem se odvolal a pokutu mi nakonec snížili. Vrátili mi získané body za turnaj a prize money.

To jste dobře udělal, že jste se odvolal…
I supervizor na turnaji se mnou nakonec soucítil, protože to bylo velké nedorozumění. Za jedno slovo, kterému rozhodčí špatně rozuměla, dostat takový trest... Samozřejmě, takové věci nemám říkat, to byla jasně moje chyba. A pak byla smůla, že jsme se střetli očima, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by to bylo kvalifikováno jako nadávka pro sebe a dostal bych jen varování bez nějaké pokuty. Ona si myslela, že mluvím k ní a ještě špatně rozuměla. Pak mi říkali, že když si to slovo přeložili, není to o nic lepší.

Jak hodnotíte výsledky na asijském turné, kde jste odehrál šest turnajů? Asi nebyly úplně takové, jaké jste očekával…
To je těžká otázka. Naopak si myslím, že herně to bylo na poměry, jak jsem hrál předtím, velice dobré. Neměl jsem velké výpadky. Hrál jsem s výbornými hráči a řadu z nich jsem porazil. Hrál jsem čtyři challengery, z toho ve třech jsem byl ve čtvrtfinále. Vždycky jsem porazil dva hráče, kteří byli většinou žebříčkově přede mnou a ve čtvrtfinále jsem prohrál dvakrát s pozdějším vítězem, přičemž jednou velice těsně, podruhé mě trochu skolila nemoc a jednou mi to skrečovali. V kvalifikaci na turnaj ATP jsem porazil Albota a pak jsem prohrál s Jevsejevem 4:6 ve třetím. Ten zápas jsem asi měl vyhrát, ale byl to kvalitní zápas a bohužel to nevyšlo. Na posledním turnaji jsem už byl vzhledem k obrovskému vedru trochu vyšťavený a prohrál jsem s Američanem Kruegerem, který je o sto míst přede mnou, 5:7, 5:7. Výkony byly daleko lepší, než jsem hrál touhle dobou před rokem, kde jsem byl o sto míst v žebříčku výše. Bohužel se mi tento rok nepodařilo vyhrát nějaký turnaj, ale ty výsledky na konci sezony byly daleko stabilnější než předtím.

Jak byste tedy zhodnotil celkově letošní sezonu? A jaké cíle do jejího zbytku si dáváte?
Zranění tu sezonu hodně ovlivnilo. Déle jsem se do toho dostával. Neuhrál jsem žádný velký výsledek. I když jsem občas porazil v prvním kole výborného hráče, ve druhém jsem pak nepředvedl tak dobrý výkon. Chyběly mi trochu konzistentní výsledky. Závěr sezony jsem ale zahrál dobře, i když jsem neuhrál nějaký velký výsledek. Byl jsem i v semifinále v italské Olbii, kde jsem mohl to semifinále vyhrát. Od chvíle, kdy jsem odjel do Číny, jsem už hrál dobře. Teď jsem hrál v Indii se slabšími hráči, žebříčkově i herně, ale i ty podmínky tady byly složité, bylo tu obrovské vedro a daleko pomalejší kurty, než jsou na challengerech. V každém zápase jsem byl favorit a jsem moc rád, že jsem tu roli dokázal jasně potvrdit. Teď bych se chtěl pokusit dostat se do kvalifikace na Australian Open, ale hlavně chci hrát dobrý tenis a dát do toho všechno. Když zahraju dobře, můžu nějaký challenger třeba i vyhrát, ale žebříčkové cíle si nedávám žádné.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ďulíková vyhrála ve Francii svou druhou šedesátku
Patnáctiletá Kristýna Ďulíková (478. na juniorském žebříčku) z LTK Liberec drží na juniorském okruhu ITF už desetizápasovou neporazitelnost. Poté, co na přelomu února a března vyhrála halový turnaj J60 v lucemburském Esch/Alzette, dokázala v sobotu na tento úspěch navázat na další šedesátce ve francouzském Lyonu. Stejně jako před dvěma měsíci ovládla singlový turnaj bez ztráty setu. Ve finále si druhá nasazená poradila s domácí Emmou Fulvií Wiesenfeldovou po setech 6:4, 6:1.
04.05.2025
Ostravský challenger: Čtyřhru vyhráli Jermář a Latinovič
Jediným letošním českým vítězem ostravského ATP challengeru je Jan Jermář, který spolu se Srbem Latinovičem vyhrál turnaj čtyřher. Ve finále porazili novozélandský pár Reynolds/Watt 7:5, 6:3. V nedělním finále od 11 hodin se utká Libanonec Habib a Maďar Piroš.
03.05.2025
Dorostenci a dorostenky absolvovali áčkové turnaje v Praze a Hradci
Tento týden proběhly turnaje dorostenců v pražských Bohnicích a dorostenek v Hradci Králové. Na turnajích, které se hrály od pondělí do pátku, se ze zisků trofejí radovali shodně první nasazení David Petrofský a Vanessa Svobodová.
03.05.2025
Ostravský challenger: Kopřiva i Brunclík končí ve čtvrtfinále
Nejvýše nasazený Vít Kopřiva (1997, ATP 95) nestačil na Libanonce Habiba (1998, ATP 174) 3:6, 3:6 a na turnaji končí. Stejný osud potkal i druhého českého čtvrtfinalistu Brunclíka (2006, ATP 646), který v dechberoucím zápase prohrál s Belgičanem Onclinem (2001, ATP 207) 6:1, 0:6, 7:5. Českého zástupce má turnaj už pouze ve čtyřhře, kde se do finále probojoval Jan Jermář spolu se Srbem Latinovičem.
02.05.2025
Kynčl zvítězil v Řecku na turnaji IMG Future Stars
Jedenáctiletý Jakub Kynčl (2013, TK Sparta Praha) vybojoval 1. místo na turnaji celosvětové úrovně hráčů do 12 let. Ze skupiny se probojoval bez ztráty setu. Ve čtvrtfinálovém utkání zdolal ve třech setech 6:2 2:6 7:6 (1) amerického hráče Jamese Boucharda, který v letošním roce ovládl prestižní turnaj Orange Bowl v Miami. Ve finálovém utkání si poradil s Anglickou jedničkou Maxem Hodkinsnem poměrem 7:6 6:3.
02.05.2025
Ostravský challenger: Nejvýše nasazený Kopřiva postoupil do čtvrtfinále
Vít Kopřiva (1997, ATP 95) v druhém kole ostravského ATP challengeru porazil Rumuna Jianu 6:3, 6:3 a ve čtvrtfinále ho čeká Libanonec Habib (1998, ATP 174), který dnes porazil nevýrazného Evanse 6:3, 6:3. Kopřiva podal soustředěný výkon a zaslouženě zvítězil. Ve druhém kole dohrál Jan Kumstát, který nestačil na Maďara Piroše 3:6, 3:6. Do semifinále čtyřhry postoupil Jan Jermář po boku Srba Latinoviče, kde je čeká ryze český pár Vocel/Vrbenský.
01.05.2025
Ostravský challenger: Brunclík porazil Karatseva a je ve čtvrtfinále
Môj príbeh nekončí, já ďalej hrám ... To by si dnes mohl zpívat Petr Brunclík, který získal další cenný skalp tentokráte bývalého 14. hráče světa Aslana Karatseva. Brunclík podal opět skvělý výkon a zaslouženě vyhrál 6:7(4), 6:3, 6:3. Ve čtvrtfinále ho čeká Belgičan Onclin. Petr Brunclík (2006, ATP 646) se do hlavní soutěže prokousal z dvoukolové kvalifikace a v prvním kole porazil Radu Albota 6:2, 6:1. Ve čtyřhře se dařilo Janu Jermářovi, který se Srbem Latinovičem postoupil do čtvrtfinále. První kolo čtyřher úspěšně zvládli i Matěj Vocel a Michael Vrbenský.
30.04.2025
Ostravský challenger: Do druhého kola postupuje Kopřiva, Kumstát a Brunclík
Brunclík již třetí den v řadě hraje světový tenis a dnes to pocítil bývalý 39. hráč světa Radu Albot. Výsledek 6:2, 6:1 je příliš krutý, protože se bojovalo o každý gem a zápas trval 2 hodiny. Dalším příjemným překvapením je postup Jana Kumstáta přes Američana Cassone 6:4, 7:6(3). Svoji dlouhodobou kvalitu potvrdil nejvýše nasazený Vít Kopřiva, který si porazil s kvalifikantem Martinezem 6:2, 6:1. Nedařilo se Daliboru Svrčinovi, který nestačil na překvapivě odvážně hrajícího Maďara Pirose 3:6, 1:6. Jan Jermář podle předpokladů uhrál pouze 2 gemy na Daniela Evanse.
29.04.2025
Ostravský challenger: Z kvalifikace postoupil z Čechů pouze Brunclík
5 českých hráčů bojovalo ve finále kvalifikace o postup do hlavní soutěže ostravského challengeru Ostra Group Open 2025 by Purposia. Do hlavní soutěže prošel pouze Petr Brunclík, který stejně jako včera podal velmi dobrý výkon tentokráte proti Ukrajinci Sachkovi 6:3, 6:4. Nedařilo se Vrbenskému, který nestačil na Slováka Gomboše 2:6, 6:7(3). Klimas celkem jednoznačně prohrál Houkesem 3:6, 0:6. Siniakov ve vyrovnaném zápase nestačil na Selse 4:6, 2:6. Hynek Bartoň prohrál s dnes bezchybným Mollekerem 3:6, 1:6. Hrálo se i několik zápasů prvního kola hlavní soutěže, Maxim Mrva prohrál Litevcem Butvilasem 6:7(4), 1:6. Zápasu přihlížel i daviscupový kapitán Tomáš Berdych, který se přijel do Ostravy podívat na české hráče.
28.04.2025
Ostravský challenger: Do finále kvalifikace postoupilo 5 Čechů
Siniakov, Bartoň, Brunclík, Klimas a Vrbenský vyhráli svůj první zápas v kvalifikaci na ostravský ATP challenger Ostra Group Open 2025 by Purposia, který se již tradičně hraje v tenisovém areálu v Komenského sadech. Michael Vrbenský udolal Nizozemce Den Oudena 6:4, 2:6, 6:4 v zápase dvou podobných herních stylů. Vrbenský ve finále kvalifikace vyzve Slováka Gomboše, který porazil v dramatickém zápase Dominika Kellovského 6:2, 4:6, 7:5. Janu Klimasovi skrečoval po několika gemech Polák Michalski a zítra bude jeho soupeřem přemožitel Jiřího Čížka Nizozemec Houkes. Petr Brunclík po výborném výkonu porazil Jacopo Berrettiniho 6:2, 6:0 a zítra vyzve česky mluvícího Ukrajince Sachka, který porazil Jakuba Filipa 6:3, 6:1. Hynek Bartoň porazil Ukrajince Prihodka 7:6(5), 6:3 a o postup do hlavní soutěže se utká s Němcem Mollekerem. Daniel Siniakov porazil Itala Dalla Valle 7:6(4), 7:6(1) a čeká ho zápas s Nizozemcem Selsem. Nedařilo se Jiřímu Veselému, který dnes nestačil na Španěla Martineze 7:6(5), 3:6, 4:6. V pondělí se kromě zápasů kvalifikace odehraje i několik zápasů prvního kola hlavní soutěže, ve kterých se představí Marek Gengel a Maxim Mrva.
27.04.2025
Fajmonová slaví v Turecku první titul! Ve finále skolila nasazenou jedničku
Osmnáctiletá Sarah Melany Fajmonová vybojovala na turnaji ITF W15 v turecké Antalyi svůj první profesionální titul kariéry! V nedělním dopoledním finále si vyšlápla na nasazenou jedničku Juki Naitovou z Japonska, kterou porazila za necelých 100 minut po setech 7:5, 6:1.
27.04.2025
Krejčí vyhrál turnaj ITF J100 v Izmiru
Šestnáctiletý Tomáš Krejčí (231. na juniorském rankingu) vybojoval v sobotu už třetí letošní singlovou trofej na juniorském okruhu ITF! Po dvou triumfech v Německu, kde zvítězil na šedesátce v Offenbachu a na stovce v Hamburku, se mu povedlo uspět také na turnaji J100 v tureckém Izmiru. Třetí nasazený si ve finále poradil se stejně starým domácím tenistou Ramazanem Kaanem Oktayem (255.), kterého udolal po setech 7:6(3), 3:6, 7:5.
26.04.2025
Advantage Cars Prague Open 2025
I. Český Lawn-Tennis Klub Praha a společnost Perinvest Vás srdečně zvou na týden světového tenisu na Štvanici. V termínu od 4. do 11. května se v areálu klubu opět uskuteční kombinace mužského ATP Challenger Tour 75 a ženského ITF Women’s World Tennis Tour W75, to vše pod názvem ADVANTAGE CARS PRAGUE OPEN 2025.
25.04.2025
Skrečovat se nevyplatí
V průběhu loňské sezóny několik hráčů (nebo spíše rodičů) v honbě za body postupovalo způsobem, který je za hranicí sportovního ducha a který Český tenisový svaz nebude tolerovat. Celé to probíhalo tak, že hráč se nechal vylosovat na dvou turnajích, které se konaly současně. Tam, kde měl podle losu menší šanci uspět, zápas prvního kola skrečoval. Toto jednání je však v rozporu se zněním soutěžního řádu článku 53, který výslovně říká: „8 denní penalizaci hráč dostane i když se řádně zaprezentoval ale nedostaví se k žádnému zápasu.“ Tímto bychom chtěli požádat hráče/rodiče, aby výše zmíněným způsobem nepostupovali, protože ČTS je připraven tyto prohřešky hlídat a postihovat. Pokud by snad někoho napadlo, že se domluví s rozhodčím a místo skreče se napíše výsledek, tak by se jednalo o výrazně závažnější provinění, které by mělo následky nejen pro hráče, ale i rozhodčího a pořadatelský klub.
25.04.2025
Nikodymová vyhrála turnaj starších žákyň v Říčanech
Plíšková Tennis Academy v Říčanech hostila na přelomu minulého a tohoto týdne áčkový turnaj starších žákyň. Singlový turnaj si bez ztráty setu podmanila jedenáctá nasazená Kristýna Nikodymová. Ve čtyřhře triumfovaly druhé nasazené Nina Schmidová a Justýna Reifová.
24.04.2025
Krajská Tenisová Akademie Jihočeského kraje zahájila první soustředění roku 2025
O prázdninách 17. a 18. 4.2025 se konalo dvoudenní soustředění krajské akademie Jihočeského kraje. Zúčastnilo se 22 dětí z jihočeských tenisových klubů, které od ranních hodin trénovaly pod dohledem kvalifikovaných trenérů. Využili jsme tenisový areál klubu LTC Viton Č. Budějovice a hráči absolvovali dvoufázové tréninky na antukových kurtech v kombinaci s kondiční přípravou.
22.04.2025
Heřmanová vyhrála větší juniorský turnaj v Piešťanech
Patnáctiletá Tereza Heřmanová, které patří 238. místo na juniorském žebříčku ITF, vybojovala v neděli svůj největší titul na juniorském okruhu. Na turnaji J200 ve slovenských Piešťanech dokázala vyhrát všech šest zápasů ve dvouhře a ve finále zaskočila i domácí Kali Šupovou, která je juniorskou třiapadesátkou. Nasazenou jedničku porazila 7:5, 6:4 a vybojovala 200 bodů do žebříčku, díky kterým se posune někam ke 135. místu světa. V neděli se ve finále chlapecké čtyřhry představili také Radek Chodora a Jan Psota, kteří ale ve dvou setech prohráli s Maďary Kolosem Kincesem a Botondem Nagym.
21.04.2025
Dudlová si zahrála finále ve Wrexhamu
Denisa Dudlová (r. 2012) se tento týden probojovala na juniorském turnaji do 14 let v britském Wrexhamu na okruhu Tennis Europe až do finále. Mladičká česká tenistka ve finále vyzvala domácí Marlenu Koberskou-Wasiakovou (r. 2012), se kterou prohrála ve dvou setech 4:6, 3:6. Rodačka z Hradce Králové, která v polovině března vyhrála deblový turnaj do 14 let v Irakliu, si na svůj premiérový singlový titul na okruhu Tennis Europe bude muset ještě počkat.
21.04.2025
Jana Kovačková double nezkompletovala. Na titul se sestrou Alenou v neděli nenavázala
Jana Kovačková ve finále turnaje ITF v turecké Antalyi přišla o svou vítěznou sérii. V souboji o titul prohrála s Jekatěrinou Reyngoldovou, která plnila roli páté nasazené, za hodinu a devět minut po setech 2:6, 2:6. S prázdnou ovšem turnaj nezakončila, už v sobotu triumfovala ve čtyřhře se svou sestrou Alenou.
20.04.2025
Celkem 11 Čechů má jistou hlavní soutěž Roland Garros
Na druhém grandslamu sezony, tedy antukovém Roland Garros v Paříži, si může zahrát minimálně jedenáct Čechů. V seznamu jistých účastníků hlavní soutěže figurují čtyři muži (Tomáš Macháč, Jakub Menšík, Jiří Lehečka, Vít Kopřiva) a sedm žen (Karolína Muchová, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Linda Nosková, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková, Marie Bouzková).
16.04.2025