Český tenisový svaz

Prague Open: Kolodziejová jedinou českou postupující. Nosková srdnatě bojovala s favoritkou

29.08.2020

Turnaj WTA 125k Series v Praze, Prague Open, odstartoval v sobotu první polovinou zápasů úvodního kola dvouhry. Na kurty se během sobotního programu vydalo i sedm českých tenistek, z nichž se do dalšího kola turnaje podařilo postoupit pouze Miriam Kolodziejové. Ta si poradila ve dvou setech s Turkyní Eraydinovou. Na turnaji naopak končí Denisa Šátralová, Linda Nosková, Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Kristýna Lavičková a Barbora Palicová.

Kolodziejová potvrdila roli favoritky
Miriam Kolodziejová (790.) zvládla svůj úvodní zápas na turnaji WTA v Praze a porazila Turkyni Basak Eraydinovou (430.) hladce 6:3, 6:2. Česká tenistka vstupovala do utkání v roli favoritky, a to i přes žebříčkové postavení, které však vzhledem k předchozím zdravotním problémům Kolodziejové nebylo tolik vypovídající o jejích skutečných kvalitách.

V prvním setu byla po celou dobu o krůček napřed. Soupeřka sice dvakrát dokázala srovnat skóre díky rebrejkům, ale v koncovce už na Češku recept nenašla. Ve druhém setu už Kolodziejová o servis nepřišla, sama naopak dvěma brejky dosáhla na cenný postup do druhého kola, což jí vynese 20 bodů do žebříčku.

„Jsem ráda, že jsem to zvládla. Je to vlastně jeden z mých největších turnajů, co jsem kdy hrála,“ hodnotila po utkání Češka. „Bylo to náročné. Hlavně jsem se bála, že budu nervozní, což jsem nakonec vůbec nebyla.“

„Dobře jsem četla její hru. Například, když zahrála kraťas, tak jsem tam většinou už běžela,“ potěšilo Kolodziejovou. „Soupeřka měla nepříjemný hlavně servis a forhend.“

Nosková recept na favoritku nenašla
Vyrovnaný duel spolu v Praze svedly Linda Nosková (1056.) a Mayar Sherifová (170.) z Egypta. Favorizovaná Egypťanka nakonec oslavila vydřený postup do druhého kola po setech 7:6(3), 7:5.

V prvním setu otočila Nosková z 0:2 na 4:2, ale výhodu brejku neudržela a v trochu bláznivé pasáži plné brejků Sherifová musela odvracet brejkbol, než se jí povedlo srovnat na 5:5. Dějství dospělo až do tiebreaku, ve kterém byla favoritka úspěšnější.

Ve druhém setu byla Nosková znovu velmi blízko zisku sady, ale vedení 5:3 nedokázala přetavit v úspěch, Sherifová získala čtyři gemy v řadě a duel zakončila.

Bejlek na Chwalinskou nestačila
Proti velké favoritce Maje Chwalinské (226.) musela v prvním kole naskočit na divokou kartu startující čtrnáctiletá Sára Bejlek, jež ale na svou soupeřku nevyzrála. Utkání, které trvalo 59 minut, vyhrála Polka 6:0, 6:1.

Bartůňková uhrála jen tři gemy
Nepříliš povedený zápas má za sebou v Praze čtrnáctiletá Nikola Bartůňková. V souboji s favorizovanou Chorvatkou Tenou Lukasovou (261.) nedokázala najít svou hru a prohrála 1:6, 2:6. Několikrát v utkání ovšem prokázala své kvality. Na začátku druhé sady obrala favoritku o servis a hodně jí může mrzet pátý gem, ve kterém si vypracovala hned čtyři brejkboly za stavu 1:3.

V Praze končí i Šátralová
První zápas od února odehrála na turnaji WTA v Praze Denisa Šátralová (237.), jež se nezúčastnila žádného z turnajů, které byly pořádány Českým tenisovým svazem. Návrat na kurty jí ovšem nevyšel podle představ a s Němkou Katharinou Gerlachovou (238.) prohrála 2:6, 1:6.

Lavičková dohrála v prvním kole
Osmnáctiletá Kristýna Lavičková (-) na turnaji WTA 125k Series v Praze nedokázala najít recept na favorizovanou Slovenku Rebeccu Šramkovou (193.) a prohrála 1:6, 5:7. Šramková, která má na kontě už 10 titulů na okruhu ITF, a má zkušenosti z turnajů WTA, byla po většinu utkání lepší hráčkou a poradila si i s vypjatou situací v šesté hře druhé sady, kdy čelila brejkbolu za stavu 3:3.

Palicová nevyužila vedení
Barbora Palicová (-) se s turnajem v Praze rovněž loučí v prvním kole. V utkání s Britkou Francescou Jonesovou (321.) sice začala výborně, ale nakonec padla po setech 7:6(4), 2:6, 1:6.

V prvním setu vedla česká tenistka už 5:2, ale záhy prohrávala 5:6.Nakonec se jí povedlo ještě jednou prorazit Jonesové servis a vynutit si tiebreak, který dokázala ovládnout. Ve druhé sadě měla spoustu šancí na returnu, ale další brejk už nepřidala a soupeřce se povedlo převzít otěže zápasu. Díky dvěma brejkům si vynutila třetí set, v němž už zcela dominovala.

1. kolo dvouhry
Francesca Jonesová (GBR, 322.) – BARBORA PALICOVÁ (-) 6:7(4), 6:2, 6:1
KRISTÝNA LAVIČKOVÁ (-) – Rebecca Šramková (SVK, 193.) 1:6, 5:7
Marcela Zacariasová (MEX, 258.) – Olga Danilovičová (SRB, 174.) 3:6, 1:6
Georgina Garcia Perezová (ESP, 282.) – Jekaterina Gorgodzeová (GEO, 207.) 6:4, 3:6, 6:1
Irina Baraová (ROU, 159.) – Zuzana Zlochová (SVK, 317.) 6:2, 6:2
Seone Mendezová (AUS, 272.) – Amanda Carrerasová (GBR, 334.) 6:2, 6:2
Laura Ioana Paarová (ROU, 198.) – Jule Niemeierová (GER, 301.) 6:3, 6:4
Tereza Mrdezová (CRO, 230.) – Kristína Kučová (SVK, 173.) 4:6, 4:6
Katharina Gerlachová (GER, 238.) – DENISA ŠÁTRALOVÁ (237.) 6:2, 6:1
Tena Lukasová (CRO, 261.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (-) 6:1, 6:2
Chihiro Muramatsuová (JPN, 209.) – Jana Čepelová (SVK, 167.) 7:6(5), 1:6, 6:2
Bibiane Schoofsová (NED, 188.) – Ulrikke Eikeriová (NOR, 249.) 5:7, 6:0, 6:4
Harmony Tanová (FRA, 242.) – Conny Perrinová (SUI, 255.) 6:3, 6:4
Jana Fettová (CRO, 219.) – Giulia Gatto-Monticoneová (ITA, 151.) 5:7, 1:6
Nicoleta Dascaluová (ROU, 267.) – Lara Saldenová (BEL, 287.) 5:7, 6:3, 3:6
Richel Hogenkampová (NED, 213.) – Chloe Paquetová (FRA, 175.) 1:6, 6:1, 7:6(3)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (790.) – Basak Eraydinová (TUR, 430.) 6:3, 6:2
Juki Naitová (JPN, 194.) – Harriet Dartová (GBR, 146.) 1:6, 6:2, 6:2
Irina Fetecauová (ROU, 303.) – Elena-Gabriela Ruseová (ROU, 169.) 2:6, 4:6
Lea Boskovičová (CRO, 306.) – Ivana Jorovičová (SRB, 228.) 1:6, 5:7
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 181.) – Sofya Lanserová (RUS, 246.) 6:2, 6:2
Alexandra Cadantuová (ROU, 292.) – Jamie Loebová (USA, 278.) 2:6, 6:1, 6:1
Irene Burillo Escorhuelaová (ESP, 337.) – Jessica Pieriová (ITA, 312.) 4:6, 5:7
Darja Lopatecká (UKR, 228.) – Indy De Vroomeová (NED, 183.) 6:2, 6:3
Mayar Sherifová (EGY, 170.) – LINDA NOSKOVÁ (-) 7:6(3), 7:5
Maja Chwalinská (POL, 226.) – SÁRA BEJLEK (-) 6:0, 6:1
Dalma Galfiová (HUN, 233.) – Jessika Ponchetová (FRA, 225.) 6:0, 6:2
Marie Benoitová (BEL, 253.) – Varvara Lepchenková (USA, 179.) 7:6(6), 7:6(4)
Dalila Jakupovičová (SLO, 231.) – Elisabeta Cocciarettová (ITA, 144.) 5:7, 0:6
Cagla Buyukakcayová (TUR, 185.) – Grace Minová (USA, 288.) 7:5, 6:4
Andrea Lazaro Garciaová (ESP, 319.) – Lina Gjorčeská (MKD, 342.) 6:4, 6:2
Daniela Seguelová (CHI, 222.) – Katherine Sebovová (CAN, 256.) 6:2, 6:2

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Brenda Fruhvirtová si vyšlápla na Siniakovou. Ta končí v základní skupině

Čtvrteční den druhého dílu Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta má za sebou úvodní zápasy. Největším překvapením je výhra třináctileté Brendy Fruhvirtové, která našla recept na Kateřinu Siniakovou. Ve hře byla také přemožitelka Siniakové ze středečního odpoledne Darja Viďmanová, jež vyhrála nad Annou Siskovou.

16.07.2020
Turnaj A mladšího žactva na Hamru a v Přerově vyhráli Raština a Kovačková

Vítězem turnaje mladších žáků třídy A ČTS v Praze na SK Hamr se stal Jan Raštica (2008, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Matouše Čepelíka (2008, LTK Liberec) 6:2, 6:2. Čtyřhru vyhráli Raštica s Čepelíkem. Vítězkou turnaje A mladších žákyň v Přerově se stala Alena Kovačková (2008, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Ondrášková a Paštiková. Výsledky: chlapci, dívky.

15.07.2020
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: V Prostějově začíná kvalifikace. K vidění budou nadějní Češi

Prostějov čeká nabitý tenisový týden. Od pondělí se zde bude konat druhý turnaj Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta, po Starých Splavech se tentokrát tuzemští tenisté sjedou do Prostějova. V úvodní den jsou na programu kvalifikační zápasy, celkově se odehraje šestnáct duelů. O druhé kolo se pokusí zkušený Jaroslav Pospíšil či naděje českého tenisu Dalibor Svrčina a Nikola Bartůňková.

13.07.2020
Pohár předán! Česko-slovenské souboje by měly pokračovat

Prezidenti českého a slovenského tenisového svazu se ve čtvrtek potkali v Praze při příležitosti předání trofeje za úspěšní pilotní ročník Poháru přátelství (Češi vyhráli nad Slováky 8:2 na body), který proběhl o víkendu. Akce měla velký ohlas na obou stranách a neměla by být jednorázovou záležitostí. „Byla by škoda, aby takový senzační projekt nepokračoval. V budoucnu budeme chtít hrát o putovní Pohár přátelství,“ řekl prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

11.07.2020
Hledáme sběrače pro WTA turnaj ve věku 18 let a starší

Vážení tenisoví příznivci, hledáme dospělé sběrače, kteří by měli zájem o sbírání míčů během mezinárodního WTA turnaje žen s dotací 225 000 USD v termínu 8.- 16. 8. 2020. Turnaj se bude konat na TK Sparta Praha.

10.07.2020
Tenisová extraliga 2020 rozlosována

Tenisová extraliga 2020 se odehraje 11.-16.12.2020 v Ří­čanech, Prostějově. Předkolo: Severočeská – RPM Oáza Říčany (v Říčanech), Jihlava-Pardubice (v Prostějově). Vítěz předkola z Říčan doplní semifinálovou skupinu v Říčanech, kde je Sparta a Štvanice (I.ČLTK Praha). Vítěz předkola z Prostějova doplní semifinálovou skupinu v Prostějově, kde je Prostějov a Přerov. Titul obhajuje tým ze Štvanice I.ČLTK Praha. Více na http://www.cztenis.cz/…iga-2020.pdf

09.07.2020
OPTIM TOUR 2020: Paulson a Hindová vyhráli áčko v Houštce

Letos velmi dobře obsazený turnaj mužů a žen se hrál v prvních červencových dnech v tenisovém lesoparku v Houštce u Staré Boleslavi. Nebýt soutěže družstev v rámci akce „Barvy pro budoucnost“, mohla být účast ještě kvalitnější.

07.07.2020
Jan Raštica vyhrál MČR mladších žáků v Liberci

Jan Raštica (2008, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků pro rok 2020. Ve finále porazil Davida Brücknera (2008, Tenisový klub Havlíčkův Brod,z.s.) 6:1, 6:3. Čtyřhru vyhráli Raštica a Čepelík. Výsledky.

06.07.2020
MČR mladších žákyň vyhrála Vanessa Dobiášová

Vanessa Dobiášová (2008, TK Sparta Praha) je mistryní ČR v kategorii mladších žákyň pro rok 2020. Ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 0:6, 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhrály Alena Kovačková a Laura Samsonová. Výsledky.

06.07.2020
Češi ovládli Pohár přátelství! Vyhráli 8:2 na body

Megazápas mezi Českou a Slovenskou republikou jednoznačně skončil ve prospěch českých barev, které dominovaly v poměru 8:2. O body se mimo jiné postaraly fedcupové a daviscupové výběry, chlapci do čtrnácti let neztratili jedinou sadu. Body za slovenskou část si připsaly dívky do 23 let, které zvítězily 3:2 na zápasy, a chlapci do 18 let, kterým byl za nerozhodnutého stavu 6:6 na zápasy připočítaný bod za lepší poměr setů.

05.07.2020
Pohár přátelství: Češi vedou 3:0 na body! Uspěli Kolář i Forejtek

Souboj mezi českými a slovenskými tenisty napříč kategoriemi má na programu závěrečný hrací den. Zdeněk Kolář i Jonáš Forejtek uspěli v nedělních singlových zápasech a zařídili vítězství českého daviscupového týmu. V odpoledních hodinách bude v Bratislavě pokračovat souboj fedcupových týmů. Za nerozhodného stavu 1:1 pokračují také souboje výběrů mužů a žen do 23 let. O první bod pro Česko se postarali chlapci do 14 let, kteří slovenské soupeře přehrávají poměrem 10:0. Během neděle Čechům zvýšily vedení dívky do 18 let.

05.07.2020
Češi jdou o víkendu do boje! Jak dopadl dnešní los?

Před startem československého megazápasu se souběžně uskutečnily v Praze a Bratislavě tiskové konference, na kterých se losovali účastníci jednotlivých klání. Už jsou známy duelové dvojice jak u mužského Davis Cupu, tak u ženského Fed Cupu. Jaké pikantní souboje nadcházející víkend nabídne?

04.07.2020
Áčkové turnaje dorostu ve Dvoře Králové a Březnici vyhráli Siniakov a Tomajková

Daniel Siniakov (2003, SK HIT Hradec Králové z.s.) vyhrál turnaj třídy A ve Dvoře Králové. Ve finále porazil Hynka Bartoně (2004, TK AGROFERT Prostějov) 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhráli Bartoň a Jurajda. Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov) vyhrála áčkový turnaj v Březnici, když ve finále porazila Julii Šruplovou (2004, TK AGROFERT Prostějov) 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Tomajková a Nová. Výsledky: chlapci, dívky.

02.07.2020
Ohlédnutí za turnajem mužů a žen ve Starých Splavech

Turnaj mužů a žen Macha Lake Open 2020 by Crystalex – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA vyhráli Jonáš Forejtek a Barbora Krejčíková. Zatímco Jonáš Forejtek zvítězil ve finále bez boje (Rosol kvůli zranění chodidla nenastoupil), Bára Krejčíková musela o titul bojovat. Více na www.machalakeopen.cz.

29.06.2020
WTA letos zůstává v České republice. Na Spartě se bude konat Prague Open

Sportovní fanoušek o letošní WTA v České republice nepřijde. Od 10. do 15. srpna se na pražské Spartě bude pořádat Prague Open s dotací 225 000 dolarů, přičemž se jedná o součást provizorního kalendáře. „Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů," nechal se slyšet prezident ČTS Ivo Kaderka.

29.06.2020
Jak na konkurenceschopnost? Český tenisový svaz přišel s osvědčenou metodou

Po dlouhé době Český tenisový svaz (ČTS) obnovil společná soustředění různých mládežnických výběrů. Napříč celou zemí pod vedením nového předsedy trenérské rady ČTS Jana Stočese proběhlo na přelomu května a června hned šest akcí. Pozornost nebyla upřena jen na talentované hráče do dvanácti let, ale také na výběr juniorů, ke kterému se přiřadil se svými zkušenostmi i Lukáš Rosol. „Z čtyřiašedesáti nominovaných členů širší reprezentace všech kategorií byly jen tři omluvenky. To mluví za vše. Do pátečního dne jsem neměl jediný negativní ohlas," neskrýval radost otec myšlenky Jan Stočes.

29.06.2020
Macha Lake Open 2020: Rosol do finále nenastoupil, vítězem je Forejtek

Vítězem turnaje mužů Macha Lake Open 2020 by Crystalex – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA se stal Jonáš Forejtek, kterému ve finále kvůli zranění nohy vzdal Lukáš Rosol. V kategorii žen zvítězila Barbora Krejčíková, která ve finále porazila Kateřinu Siniakovou 6:3, 6:4. Více na www.machalakeopen.cz.

28.06.2020
Macha Lake Open 2020: Krejčíková porazila Siniakovou a obhájila loňský titul

Barbora Krejčíková ve finále porazila Kateřinu Siniakovou 6:3, 6:4 a stala se vítězkou turnaje žen Macha Lake Open 2020 by Crystalex – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA. V kategorii mužů si titul odváží Jonáš Forejtek, kterému ve finále vzdal Lukáš Rosol kvůli zranění chodidla. Více na www.machalakeopen.cz.

28.06.2020
Macha Lake Open 2020: Finálové dvojice: Krejčíková-Siniaková, Rosol-Forejtek

V semifinálových bojích uspěli papíroví favorité. Krejčíková porazila Malečkovou 6:2, 7:6(7), Siniaková Noskovou 7:6, 6:4, Forejtek Nejedlého 6:4, 6:3 a Rosol Poljaka 7:6(5), 6:3. Více na www.machalakeopen.cz.

27.06.2020
Macha Lake Open 2020: Boje ve skupinách ukončeny

V pátek se dohrály poslední zápasy ve skupinách a tedy již známe všechny postupující do zítřejšího semifinále. Hrálo se ve čtyřech skupinách po čtyřech systémem každý s každým. Pouze vítěz skupiny postoupil do semifinále. Semifinálové dvojice jsou: Malečková-Krejčíková, Siniaková-Nosková, Forejtek-Nejedlý, Rosol-Poljak. Více na www.machalakeopen.cz.

26.06.2020