Český tenisový svaz

Prague Open: Do čtvrtfinále postoupil i Veselý

12.06.2014

Zatím běží vše podle plánu, po Lukáši Rosolovi postoupil do čtvrtfinále challengeru Prague Open i druhý nasazený Jiří Veselý. Ale lehké to neměl, Gerarda Granollerse ze Španělska porazil 6:3, 7:6.

Oproti prvnímu kolu musel Veselý zabrat. Soupeř, mladší bratr úspěšnějšího Marcela, se sice v žebříčku nevejde ani mezi dvě stě nejlepších, ale ve Stromovce ukázal, že má španělskou antukářskou výchovu. Bránil, moc nekazil, když byla šance, tak zaútočil, a dostal se i k docela velkým šancím.

„Překvapil mě, čekal jsem to snazší,“ uznal po zápase Veselý. „Na začátku jsem vůbec nebyl schopný chytit rytmus a vypořádat se s jeho lifty. Spoustu míčů jsem měl daleko od ruky.“

Před plnou tribunou Španěl vedl 3:2 a při Veselého podání 40:0. Sahal po brejku, ale přesně v tomto momentě se první set zlomil. Českého tenistu podrželo podání, uhrál pět bodů v řadě, pak hned vzal servis soupeři a set už si pohlídal – 6:3. Pojď, zakřičel si nahlas.

Ve druhém setu už to tak hladké nebylo. Granollers hned zkraje dostal další tři brejkboly a tentokrát už je nepustil. Vedl 3:1, pak ještě 4:2, a přestože Veselý ztrátu smazal, ještě jednou si zápas zkomplikoval. Za stavu 5:5 ztratil další servis a soupeř podával na zisk setu.

„Tam rozhodly zkušenosti. A bojovnost,“ řekl vítěz, který se místy hecoval, jako by hrál na grandslamovém turnaji. „Myslel jsem, že se mu budu tlačit do bekhendu, ale on hrál uvolněně, chytře, dlouhé míče zpět.“

Po mečbolu bylo vidět, jak si Veselý oddychl.

Dlouho to ve čtvrtek vypadalo, že se program natáhne. Hned v prvním zápase se totiž nadějný Belgičan Coppejans a Španěl Ramirez Hidalgo tahali v dlouhých výměnách skoro tři hodiny. Byl to souboj generací a ta starší nakonec zvítězila. Dvacetiletý Belgičan se držel do stavu 4:4 ve třetím setu. Zbylé dva gamy ale snadno uhrál Španěl, o šestnáct let starší.

Ukázalo se rovněž, jak krutá jsou pravidla současných čtyřher. Odnesla je dvojice Dlouhý/Levinský, i když nutno dodat, že vlastní chybou. V prvním setu proti dvojici Lee/Zhang podávali za stavu 4:5, vedli 40:15, další dva body ztratili, což při shodě hned znamená setbol. Rozhodující bod, volba přijímajícího. A co se stalo? Levinský dal dvojchybu. Druhý set pak nasazený pár číslo čtyři ztratil 3:6.

V pátek se ve Stromovce začíná od 11:30. Ne dříve než v jednu nastoupí ke svému čtvrtfinále Veselý (proti Ramirezi Hidalgovi), po něm pak Rosol (proti Giustinovi).

Autor: Martin Moravec

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Karolína Plíšková v Singapuru narazí na obhájkyni titulu Radwaňskou

Los Turnaje mistryň v Singapuru přiřadil Karolíně Plíškové do bílé skupiny obhájkyni titulu Agnieszku Radwanskou, Garbine Muguruzu a jako třetí buď Světlanu Kuznetsovou nebo Johannu Kontu podle výsledku turnaje v Moskvě. V červené skupině se střetnou Kerber, Halep, Keys a Cibulková.

21.10.2016
Petra Kvitová si v Lucemburku zahraje finále

O svůj druhý letošní titul si v Lucemburku zahraje Petra Kvitová. Turnajová jednička v semifinále porazila americkou kvalifikantku Laruen Davis 7:5 6:3 a ve finále vyzve Monicu Niculescu z Rumunska.

21.10.2016
Kvitová je v Lucemburku v semifinále, smetla Johannu Larsson

Po hladkém vítězství nad Švédkou Johannou Larsson se Petra Kvitová raduje z postupu do semifinále turnaje WTA v Lucemburku. Turnajová jednička tam narazí na kvalifikantku Lauren Davis, která vyřadila Andreu Petkovic. Ve čtvrtfinále končí Denisa Allertová, která nestačila na Kiki Bertens z Nizozemí 0:6 4:6.

21.10.2016
Allertová porazila Smitkovou a je v Lucemburku ve čtvrtfinále

České derby druhého kola v Lucemburku vyhrála Denisa Allertová. Ta odvrátila proti Tereze Smitkové tři mečboly a po setech 3:6 7:6(4) 6:3 postoupila do čtvrtfinále. Tam ji čeká turnajová trojka Kiki Bertens. Mezi osmi je také Petra Kvitová, která porazila Varvaru Lepchenko 4:6 6:2 6:1.

19.10.2016
Ve druhém kole v Lucemburku jsou i Kvitová, Kristýna Plíšková a Smitková

Denisu Allertovou napodobily v Lucemburku další tři české tenistky, které prošly do druhého kola. Petra Kvitová porazila Su-Wei Hsieh, kvalifikantka Kristýna Plíšková vyřadila Oceane Dodin a Tereza Smitková si poradila s Rumunkou Cirstea.

18.10.2016
První kolo FED CUPu proti Španělkám v Ostravě

Český fedcupový tým odehraje 1. kolo Fed Cupu 2017 v ostravské ČEZ Areně. Jejich soupeřkami budou Španělky. Hrát se bude 11. a 12. února a tým kapitána Petra Pály se před domácími fanoušky představí poprvé od loňského finále s Ruskem.

18.10.2016
Vrbenský došel do finále na ITF2 ve Španělsku

Michael Vrbenský (1999, ITF 84) došel do finále mezinárodního juniorského turnaje ITF Grade 2 ve španělském Pontevedra. Ve finále nestačil na Rusa Alen Avidzba (2000, ITF 227) 3:6, 3:6. Výsledky.

16.10.2016
Michnev vyhrál desítku v Jablonci nad Nisou

První letošní halový Futures v Jablonci nad Nisou, který patří do podzimní ČTS Tour, ovládl druhý nasazený Petr Michnev. V jablonecké hale, kde je extrémně rychlý povrch, pokořil postupně Davida Poljaka, poté zdolal Poláka Majchrowicze, ve čtvrtfinále vyřadil Ukrajince Kalenichenka. V semifinále mu moc starostí nenadělal Rakušan Pichler a finálovou přestřelku proti Holanďanovi Lootsmovi vybojoval ve třech setech. Michnev se radoval i z titulu ve čtyřhře, když po boku Majchrowicze ve finále porazili Poljaka s Papíkem. Druhá část ČTS Tour se odehraje opět v Jablonci. Výsledky.

16.10.2016
Nominace na finále Fed Cupu: Kvitová, Plíšková, Strýcová, Hradecká

S dvojicí Karolína Plíšková (1992, WTA 5) a Petra Kvitová (1990, WTA 11) vyrazí české tenistky do boje o další fedcupový titul. Kapitán Petr Pála nominoval na finále proti Francii také Barboru Strýcovou (1986, WTA 20) a Lucii Hradeckou (1985, WTA 193). Ve výběru chybí tradiční opora Lucie Šafářová, finalistka French Open 2015 a trojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře. Finálové utkání se bude hrát 12. a 13. listopadu ve francouzském Štrasburku, český tým v něm bude usilovat o pátý titul za posledních šest let.

12.10.2016
LIVE STREAM z desítky mužů v Jablonci nad Nisou

V Jablonci nad Nisou začíná v pondělí 11. října mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $10,000 a vy můžete sledovat dění ze 3 dvorců. Stream kurt 1, stream kurt 2, stream kurt 3. Výsledky

09.10.2016
Gabriela Pantůčková vyhrála třetí desítku v této sezoně

Gabriela Pantůčková (WTA 305) se stala vítězkou turnaje $10,000 v chor­vatském Bolu. Ve finále si jedenadvacetiletá Pantůčková poradila s Ninou Potocnik ze Slovinska 6:0 6:3 a získala tak již třetí titul v této sezoně. Výsledky.

09.10.2016
Jaloviec došel do finále na desítce v Německu

Marek Jaloviec (1994, ATP 473) došel do finále mezinárodního turnaje ITF Futures dotovaného $10,000 v německém Hambachu. Ve finále nestačil na Ukrajince Kalenichenka (1994, ATP 656) 6:3, 1:6, 5:7. Jaloviec vyhrál i čtyřhru spolu s Michalem Konečným. Výsledky.

09.10.2016
Lucie Šafářová má další titul, s Mattek-Sands ovládly Peking

Vítězná jízda deblového páru Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands pokračuje. Česko-americká dvojice ovládla turnaj v Pekingu a získala tak třetí titul v řadě, celkově již osmý společný. Ve finále porazily turnajové jedničky Garcia, Mladenovic 6:4 6:4.

09.10.2016
Šafářová s Mattek-Sands jsou i v Pekingu ve finále čtyřhry

Po titulu ve Wuhanu, kde Šafářová s Mattek-Sands ve finále porazily pár Mirza, Strýcová, si i na podniku v Pekingu zahrají o titul. Jejich soupeřkami budou turnajové jedničky Francouzky Garcia, Mladenovic.

08.10.2016
Kvitová po prohře s Madison Keys přijde o Turnaj mistryň

Petra Kvitová (1990, WTA 11) prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Pekingu s Madison Keys (1995, WTA 9) z USA 3:6, 7:6(2), 6:7(5). Tato prohra znamená, že se letos si Petra Turnaj mistryň nezahraje.

07.10.2016
Berdych v Tokiu vypadl, Karolína Plíšková je v Pekingu v osmifinále

Tomáš Berdych (1985, ATP 9) po vítězství na turnaji ATP v Šen-čenu vypadl na dalším turnaji v Tokiu hned v prvním kole, podlehl 6:7(7), 1:6 Gillesi Müllerovi (1983, ATP 36) z Lucemburska. Naopak Karolína Plíšková (1992, WTA 6) odvrátila s Ruskou Darjou Kasatkinou (1997, WTA 24) mečbol a po výhře 3:6, 7:5, 7:6(7) postoupila v Pekingu do osmifinále.

05.10.2016
Karolína Plíšková si poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková (1992, WTA 6) se poprvé v kariéře kvalifikovala na Turnaj mistryň. Její start na finále sezony v Singapuru, jež se odehraje poslední říjnový týden, potvrdila ženská tenisová asociace WTA.

05.10.2016
Zemřel Miloš Konrád
S hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že dne 28. září 2016 zemřel výborný hráč a skvělý trenér Miloš Konrád. Čest jeho památce.
04.10.2016
MČR družstev minitenisu 2016

Ve středu 28. září se v areálu TK Sparta Praha konalo mistrovství ČR v kategorii minitenisu pro rok 2016. Vítězem se stalo družstvo Jihomoravského tenisového svazu, které porazilo družstvo Pražského tenisového svazu 4:2. Celkové pořadí: 1. Jihomoravský, 2. Pražský, 3. Severomoravský, 4. Západočeský, 5. Východočeský, 6. Severočeský, 7. Středočeský, 8. Jihočeský.

03.10.2016
Junior Davis Cup a Junior Fed Cup v Maďarsku

Mistrovství světa družstev hráčů do 16-ti let se hrálo v maďarské Budapešti. Naši chlapci (Štyler, Holiš, Macháč) skončili na 6. místě, stejně tak dívky (Beránková, Hindová, Bužková). Vítězi se stali ruští chlapci a vítězkami polské dívky. Výsledky.

02.10.2016