Prague Open: Allertová neudržela vedení, titul v Praze nezískala28.07.2019 Advantage Cars Prague Open dospěl ke svému nedělnímu finálovému programu. V ženském finále se představila Denisa Allertová, jež měla šanci vybojovat první titul od roku 2017, v utkání s Němkou Tamarou Korpatschovou ovšem přišla o vedení a prohrála 5:7, 3:6. Česká tenistka vstoupila do utkání sice ztrátou podání, ale rychle skóre otočila a vedla 4:1. V tu chvíli ovšem o svou převahu přišla náskok v úvodní sadě neudržela. Za stavu 4:4 sice odvrátila dva brejkboly, ale sama se do šance už nedostala a po třech prohraných gemech v řadě první set ztratila. Ve druhé sadě Allertová dvakrát dokázala po ztrátě podání svou soupeřku rebrejknout, a živila naději na obrat. Od stavu 3:2 ovšem šňůrou čtyř ztracených her v řadě finále prohrála a titul získala Korpatschová. Šestadvacetiletá Češka, jež se během kariéry dokázala dostat až na 55. místo rankingu WTA, prohrála i třetí finálový zápas této sezony. Allertová se po postupu do finále posune žebříčkem na 270. místo světa a dál pokračuje ve svém vzestupu poté, co většinu minulého ročníku promarodila. Kvůli zdravotním patáliím také nebyla schopná obhájit osmifinále Australian Open, což ji přineslo výrazný propad žebříčkem. Finále ženské dvouhry Finále mužské dvouhry |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
Gabriela Pantůčková vyhrála juniorský turnaj ITF 4 v Chorvatsku Gabriela Pantůčková (1995, TK AGROFERT Prostějov) potvrdila ve slovinském Veli Losinj roli favoritky a vyhrála turnaj kategorie ITF 4. Úspěch českých hráčů doplnila dvojice Kolodziejová, Žovincová vítězstvím ve čtyřhře a Zdeněk Děrkas, který se probojoval do finále dvouhry. Výsledky.
01.10.2012 |
Mistrem ČR družstev v kategorii babytenisu je opět Prostějov TK Agrofert Prostějov obhájil loňské vítězství na MČR družstev v kategorii babytenis (děti 7–9 let). Ve finále Prostějov porazil družstvo TK Sparta Praha 4:2. V boji o 3. místo uspělo družstvo Tennis club Dvůr Králové, který porazil TK Most 4:2.
30.09.2012 |
Adam Pavlásek vyhrál ITF futures $10,000 v Turecku V turecké Antalyi se dařilo Adamovi Pavláskovi, který vyhrál futures s dotací $10,000. Adam ve finále porazil Andreie Ciumace (MDA) jasně 6:1, 6:3. Mezi ženami v Turecku uspěla i Zuzana Skočdopolová-Zálabská, která došla na turnaji s dotací $10,000 do finále.
30.09.2012 |
MČR družstev minitenisu vyhrál Prostějov Každoročně nejhlučnější tenisovou akci roku – Mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis v Praze na Štvanici – vyhrál TK Agrofert Prostějov, který ve finále porazil družstvo TK Sparta Praha 5:3.
28.09.2012 |
Daniel Orlita se kvalifikoval na závěrečné Masters TE U16 Daniel Orlita 1997, TK AGROFERT Prostějov) se jako jediný Čech kvalifikoval na Tennis Europe Junior Masters, které se bude konat ve dnech 5.-7.2012 října v italském Reggio Calabria.
27.09.2012 |
Masters Nike junior Tour U14 vyhráli Prokop a Miklová Vítězi národního Masters do 14-ti let se stali Vojtěch Prokop (1998, TC MJ-Tenis) a Barbora Miklová (1998, TK SK Zlín). Prokop ve finále porazil Alessandra Ricciho 6:2, 6:0 a Miklová si poradila s Markétou Vondroušovou 6:7(6), 6:4, 6:2.
26.09.2012 |
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.
23.09.2012 |
Pohár prezidenta ČTS – miliony pro mládež Už patnáctý rok je ve funkci prezidenta ČTS Ivo Kaderka, český tenis patří k nejlepším na světě a je už dlouhá léta v dokonalé finanční kondici. Přitom problémy kolem financování českého sportu jsou rok od roku větší.
21.09.2012 |