Český tenisový svaz

Ostra Tenisová extraliga startuje už v neděli! Titul obhajuje Sparta

12.12.2025

Nezadržitelně se blíží další ročník OSTRA Tenisové extraligy, který startuje už v neděli zápasy předkola. I letos se na halových kurtech představí řada předních českých tenistů, které doplní některé zahraniční posily a především zástup dalších domácích hráčů, kteří budou usilovat o úspěch právě pro svůj tým. Loňský titul bude obhajovat TK Sparta Praha.

Letošní ročník OSTRA Tenisové extraligy 2025 se odehraje v termínu od 14. do 19. prosince. Předkolo se hraje už tuto neděli v Olomouci a v Říčanech a střetnou se v nich Slovan Moravská Třebová s LTC Pardubicemi (postup do skupiny Prostějov) a Plíšková Tennis Academy s TK Spartakem Jihlava (skupina Říčany). 

Vítězové předkol postoupí do základních skupin, které se od pondělí do středy odehrají v Říčanech a v Prostějově. Ve skupině v Říčanech jsou v tuto chvíli jistí účastníci obhájci titulu ze Sparty a také I. ČLTK Praha. V Prostějově pak je vedle domácího Agrofertu jistým účastníkem TK Precheza Přerov. Vítězové obou skupin se střetnou 19. prosince v Říčanech o letošní extraligový titul.

„Extraliga je pro hráče výjimečná – mohou si zahrát doma, před českými fanoušky a navíc v týmové atmosféře, kterou během sezony moc nezažijí. I letos očekáváme tenis špičkové úrovně,“ uvedl ke startu Tenisové extraligy Tomáš Ostarek, ředitel soutěže.

Soupisky jednotlivých týmů jsou prozatím předběžné a mohou se ještě do začátku extraligy doplnit. Mezi nejnabitější týmy patří jako už tradičně TK Agrofert Prostějov, TK Sparta Praha a I. ČLTK Praha.

Odehrát zápasy za prostějovský tým by mohli všichni elitní čeští muži a reprezentanti Jiří Lehečka, Jakub Menšík, Tomáš Macháč, Dalibor Svrčina či Vít Kopřiva. Mezi ženami má Agrofert trochu slabší sestavu a figurují v ní Gabriela Knutsonová, Julie Štruplová a Julie Paštiková.

Naopak velmi silnou ženskou sestavu pro extraligu má klub I. ČLTK Praha, za který by měly hrát Karolína Muchová a Markéta Vondroušová, připraveny jsou i Nikola Bartůňková či Darja Viďmanová. Mezi muži jsou k extralize přihlášeni Tadeáš Paroulek, Jonáš Forejtek, Jakub Nicod či Andrew Paulson.

Obhájci titulu TK Sparta Praha se pak rovněž budou opírat hlavně o ženskou část soupisky, ve které jsou Kateřina Siniaková, kometa uplynulé sezony Tereza Valentová, Sára Bejlek, Dominika Šalková, Laura Samson či Lucie Havlíčková. Mezi muži má Sparta silný debl s Petrem Nouzou a Patrikem Riklem, dále má k dispozici talentovaného Petra Brunclíka, Martina Krumicha, Hynka Bartoně či Jiřího Veselého.

Mezi další zajímavá jména, které během extraligy bude dobré sledovat, patří tenistky Přerova. Za něj bude hrát aktuální česká jednička Linda Nosková, Anna Sisková, Vendula Valdmannová či Eliška Ticháčková. Za Plíšková Tennis Academy by se měla představit vracející se Karolína Plíšková.

Kompletní soupisky Tenisové extraligy naleznete zde.

Foto: ČTS/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Suverénní Berdych vyprovodil v Bastadu Alunda a je ve čtvrtfinále

První utkání na antuce po travnaté části sezony zvládl Tomáš Berdych na jedničku. Ve druhém kole turnaje ATP v Bastadu lehce porazil Argentince Martina Alunda (101. ATP) 6:3 6:0 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká vítěz duelu Troicki – De Bakker.

11.07.2013
Jan Hernych je v Newportu ve čtvrtfinále

Druhé kolo na turnaji ATP v Newportu zvládl Jan Hernych, který porazil Jacka Socka (USA, 102. ATP) 6:3 4:6 6:4, a postoupil tak do čtvrtfinále. Hernych musel projít kvalifikací, kde vyhrál dva zápasy, v prvním kole hlavní soutěže vyřadil Chorvata Ante Pavice (482. ATP).

10.07.2013
Voráčová postoupila v Palermu do čtvrtfinále, Hradecká končí v Budapesti

Na turnaji WTA v Palermu se daří Renatě Voráčové (208. WTA), která v prvním kole porazila Rumunku Begu (61. WTA) a ve druhém kole dnes vyřadila Italku Dentoni (215. WTA) 7:5 6:1. V Budapesti naopak končí Lucie Hradecká, a to na raketě Anniky Beck (GER) 3:6 3:6.

10.07.2013
Hlaváčková pokračuje v Budapešti, Šafářová končí

Favorizovanou soupeřku vyřadila v prvním kole turnaje WTA v Budapešti Andrea Hlaváčková, když si poradila s Alize Cornet 6:4 6:2. Končí naopak turnajová jednička a česká dvojka Lucie Šafářová, která překvapivě snadno prohrála s Ruskou Solovyevou 1:6 0:6.

09.07.2013
Mistrovství ČR mladšího žactva

V Mostě a Rakovníku začalo v úterý 9.7. Mistroství ČR mladšího žactva. Chlapci hrají v Mostě, dívky v Rakovníku a v soutěži startuje 48 hráčů a hráček. Nasazení hráči a hráčky zasáhnou do hry ve středu 10.7., jedničkami pavouků jsou Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) a Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov). Výsledky chlapci, dívky, fotogalerie.

09.07.2013
Futures Prostějov: Čtyři Češi prošli kvalifikací

Lukáš Maršoun, Martin Fafl, Jakub Filipský a Michal Bíško úspěšně prošli kvalifikací na futures v Prostějově. Hlavní soutěž nabídne v prvním kole řadu českých derby, jako např. Šátral – Maršoun, Rumler – Süč nebo Minář J. – Kunčík. Celkově se představí dvacet Čechů.

08.07.2013
Češi na žebříčku ATP a WTA: Jiří Veselý poprvé v první stovce

Poprvé v kariéře našel Jiří Veselý své jméno v první stovce žebříčku ATP. K 8.7. poskočil český hráč o 20 příček na 89. pozici poté, co na challengeru v Braunschweigu došel do finále. Do první stovky se také vrátila Barbora Záhlavová-Strýcová, a to na 96. místo.

08.07.2013
Turnaj A dospělých v Káraném vyhráli Devoty a Stuchlá

Vítězi áčkového turnaje dospělých okruhu Optim Tour v Káraném se stali Theodor Devoty a Karolína Stuchlá. Devoty si ve finále snadno poradil s Knoflíčkem 6:2 6:0 a Stuchlá porazila Štefkovou 1:6 6:2 4:0 ret.

08.07.2013
Vicenda a Kaňková skončili ve finále TE 3 do 16-ti let v Mar. Lázních

Na mezinárodním turnaji TE 3 do 16-ti let se z domácích hráčů nejvíce dařilo Ondřeji Vicendovi (1998, TK Neridé) a Lucii Kaňkové (2000, TK Sparta Praha). Oba skončili ve finále dvouhry, Vicenda na raketě Němce Patzanovskeho 6:1 6:7(2) 4:6 a Kaňková nestačila na Němku Ruppert 4:6 6:7(5).

07.07.2013
Siniaková s Krejčíkovou vyhrály čtyřhru na juniorce Wimbledonu

Kateřina Siniaková (1996, TK Sparta Praha) s Barborou Krejčíkovou (1995, TK Agrofert Prostějov) vyhrály čtyřhru na juniorce Wimbledonu. Ve finále porazily Anhelinu Kalininu z Ukrajiny a Irynu Shymanovich z Bulharska 6:3, 6:1. Krejčíková ve dvouhře prohrála ve čtvrtfinále s Taylor Townsend 2:6, 6:7(4) a Siniaková prohrála o kolo dříve s Louisou Chirico 6:4, 5:7, 4:6.

07.07.2013
Plzeň ITF3: Simona Heinová Ex Pilsen Cup nevyhrála

Simona Heinová (1997, TK Sparta Praha) došla až do finále tradičního mezinárodního turnaje dívek do 18-ti let konaného v Plzni. Simona ve finále nestačila na Rumunku Jaqueline Adina Cristian 4:6, 6:7(3). V minulosti vyhrály tento turnaj např. Maria Sharapova nebo Nicole Vaidišová.

07.07.2013
Veselý v Braunschweigu nevyhrál, přesto bude ve stovce.

Jiří Veselý (1993, TK Agrofert Prostějov) svůj třetí titul na ATP challengeru nezískal. V německém Braunschweigu podlehl domácímu Florianu Mayerovi 6:4, 2:6, 1:6. Veselý se v pondělí 8. července 2013 poprvé objeví v první stovce žebříčku ATP.

07.07.2013
Wimbledon (juniorka): Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále čtyřhry

Český pár Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková v semifinále juniorky Wimbledonu porazily pár Ioana Ducu/Nina Stojanovic 6:3, 6:2 a ve finále si zahrají s dvojicí Anhelina Kalinina/Iryna Shymanovich, která v semifinále porazila Belindu Bencic se Slovenkou Petrou Uberalovou 6:2, 3:6, 6:0.

07.07.2013
Rieter Cup: Mistry ČR se stali Mertl a Skočdopolová-Zálabská

Mistry ČR dospělých pro rok 2013 se stali Jan Mertl a Zuzana Skočdopolová-Zálabská. Mertl ve finále porazil Jana Šátrala 6:1 7:6(3) a Skočdopolvá-Zálabská přehrála Nikolu Schweinerovou 7:5 7:5. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

06.07.2013
Wimbledon (juniorka): Debl Siniaková-Krejčíková je v semifinále

Katka Siniaková s Bárou Krejčíkovou postoupily do semifinále juniorky Wimbledonu, když porazily Australanku Tomič s Brazilkou Alves 6:4 6:0. O postup do finále si zahrají s pátým nasazeným párem Ioana Ducu (ROU)/Nina Stojanovic (SRB).

06.07.2013
Veselý je ve finále challengeru v Braunschweigu

Jiří Veselý pokračuje na challengeru v Braunschweigu na vítězné vlně, v semifinále ho nezastavil ani Filip Krajinovic (SRB), kterého Veselý porazil ve dvou setech 6:4 6:3. Ve finále ho čeká vítěz duelu Mayer – Gonzalez. Veselý se po turnaji poprvé v kariéře dostane do první stovky žebříčku ATP.

05.07.2013
Wimbledon: Květa Peschke si finále čtyřhry nezahraje

Poslední česká zástupkyně ve Wimbledonu Květa Peschke končí v semifinále čtyřhry. Se svojí deblovou partnerkou Annou-Lenou Groenefeld (GER) podlehly páru Barty, Dellacqua 6:7(6) 2:6, které o kolo dříve vyřadily také českou dvojici Hlaváčková, Hradecká.

05.07.2013
Rieter Cup: Mertl prošel do finále ze tří mečbolů soupeře

Lukáš Maršoun (ATP 1140) se na Rieter Cupu 2013 málem postaral o senzaci, když v semifinále vedl nad Janem Mertlem (ATP 187) ve třetím setu 5:2 (servis Maršoun) a měl při svém podání 3 mečboly. Mertl však zápas otočil a vyhrál 7:5, když v posledním gemu doběhl 2 stopbaly a oba zahrál přesně na lajnu. Mertl – Maršoun 6:7(8), 6:1, 7:5.

05.07.2013
Veselý porazil Golubeva a je v semifinále v Braunschweigu

Jiří Veselý si ve čtvrtfinále challengeru v Braunschweigu poradil s Andreyem Golubevem (KAZ) 6:0 6:4 a zahraje si semifinále. V něm změří síly se Srbem Krajinovicem (444. ATP), se kterým má kladnou vzájemnou bilanci 2:1.

04.07.2013
ITF $15,000 Přerov: Krejsová zdolala Boreckou a je ve čtvrtfinále

Petra Krejsová (602. WTA) zůstává jedinou Češkou v soutěži, když ve druhém kole zvládla české derby a porazila Martinu Boreckou 6:3 1:6 7:6(5). Ve čtvrtfinále Petra vyzve Olgu Ianchuk (UKR, 426. WTA). Petra je s Jesikou Malečkovou v semifinále čtyřhry.

04.07.2013