Český tenisový svaz

OPTIM TOUR 2015: Závěrečné MASTERS na Mělníku pro Michala Fraňka

21.09.2015

Jeden z nejlepších turnajů MASTERS mužů za poslední roky se hrál na Mělníku. Velmi dobré počasí, žádné zranění a skreče a také pohoda mezi hráči jen umocnila význam této akce, na kterou finančně přispělo samotné město. A jak vše probíhalo?

V první skupině se čekal postup Jana Kunčíka a Michala Fraňka, ale vše zdramatizoval hned v prvním zápase Petr Nouza (r.1998), který ve třech setech přehrál právě Kunčíka.

Jenže druhý den prohrál možná trochu překvapivě z Jakubem Rozlivkem a postup byl ztracen, tím spíše, že Honza Kunčík zvládl koncovku rozhodujícího setu v zápase s Fraňkem a nakonec postupoval z prvního místa do semifinále.

Ve druhé skupině to bylo jasnější. Daniel Knoflíček byl suverénní až na drobný výpadek ve druhém setu v posledním zápase s Jiřím Vachtlem. Druhým postupujícím byl nakonec po zásluze Lukáš Michl, který v přímém souboji o postup do semifinále nedal šanci Tomáši Musilovi. Obě semifinálová utkání byla opravdu skvělou podívanou. Nejprve Dan Knoflíček stále vedl v prvním setu nad Fraňkem, přestože už ho mohl mít v hlavě dost, díky vzájemné bilanci 0:5. Jenže zase nezvládl koncovku a ve druhém setu si prohrál servis za stavu 3:3 a bylo hotovo. Servis naopak držel Michala hodně nad vodou, ale jinak naprosto vyrovnaný duel.

Ještě lepší to bylo na vedlejším dvorci, kde všichni spíše favorizovali skoro domácího Lukáše Michla (hostování v SK Mělník ve II. lize).

Michl vedl 5:4 a podával, nevyužil jeden setbol a tiebreak pak prohrál, ve druhém vyhrál celkem v pohodě 6:3 a pak měl ve třetím 5:3 a 40:15 na servis Kunčíka, tedy dva mečboly.

Nevyužil je a pak si oba až do tiebreaku nepodrželi svůj servis ! V tiebreaku už ovšem Honza Kunčík získal vedení 6:1, když jeho soupeř zejména na začátku zahrál dva centimetrové auty a to asi rozhodlo. Škoda, že mohl postoupit pouze jeden, ale Lukáš Michl se rozhodně nemá zač stydět. Třeba jeho bekhend je doslova učebnicový, ale slabší servis ho stál asi tento zápas. Nakonec je třeba vyzdvihnout i výkony čtveřice hráčů, kteří nepostoupili dál, neboť dění ve skupinách opravdu zdramatizovali a nebyli rozhodně jen do počtu. Kdo mohl hrát a nepřijel ?

Především Václav Šafránek, Zdeněk Kolář a Filip Brtnický, kteří dali přednost zahraničním turnajům a pak také vítěz Pardubické juniorky Daniel Orlita, který byl na MČR dorostu družstev. Pondělní finálový duel byl odvetou vzájemného klání ve skupině, ale Michal Franěk si už tentokrát vítězství ujít nenechal. Zvítězil přesvědčivě 6:3,6:1 a završil tak skvělou sezónu, ve které vyhrál dvě „áčka“, MČR v Ostravě a teď i MASTERS Optim Tour.

O nadcházejícím víkendu 26 – 28.září rozehrají stejný turnaj ženy, taktéž na Mělníku.

Podrobnější info a zejména pak výsledky mužské části MASTERS Optim Tour 2015 naleznete na www.optimtour.cz.

Z Mělníka zaznamenal Pavel Zlatohlávek

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Největší titul kariéry! Bartůňková vyhrála turnaj v Hechingenu
Nikola Bartůňková zvládla v neděli nejen dohrávku semifinále, ale posléze také finále! Na turnaji ITF W75 v německém Hechingenu získala svůj největší titul kariéry, když v odpoledním utkání porazila druhou nasazenou Julii Grabherovou 7:5, 6:2.
04.08.2025
Lebiš a Forejtková si podmanili slovenskou Žilinu
Uplynulý týden na juniorském okruhu ITF přinesl řádku úspěchů českých tenisových nadějí. Ve dvouhrách triumfovali na turnaji J60 v Žilině Josef Lebiš a Eliška Forejtková. Na třicítce v Sofii pak zvítězil David Petrofský.
04.08.2025
Tennis Europe: Reifové těsně utekl další double
Justýna Reifová měla velkou šanci zaútočit na další double do své sbírky. V Podgorici (U14, category 2) sice dokázala vyhrát čtyřhru spolu s krajankou Ninou Schmidovou, ale ve finále dvouhry tentokrát nestačila na Polinu Kašicynovou. I tak se ale jednalo o další nadmíru úspěšný týden v podání této hráčky z klubu LTC Modřany 2005.
04.08.2025
Svijany Open 2025: Čtyřhru vyhráli Andrew Paulson a Michael Vrbenský
Andrew Paulson a Michael Vrbenský vyhráli čtyřhru na libereckém ATP challengeru Svijany Open 2025. V ryze českém finále porazili pár Jiří Barnat / Filip Duda. Dvouhru vyhrál Peruánec Gonzalo Bueno, kterému po setu skrečoval Argentinec Olivieri pro zranění chodidla.
03.08.2025
Voleský došel do finále turnaje ITF J30 v Kodani
Daniel Voleský (2007, ITF 1465) z pražského klubu SK HAMR se probojoval do finále turnaje ITF J30 v dánské Kodani, ve kterém prohrál s vycházející nadějí německého tenisu Miko Koeppenem 4:6, 6:2 a 4:6. Spolu s Matějem Sedlatým (2007, ITF 1518) z pražského klubu Tenis Klánovice vyhráli tento turnaj ve čtyřhře, když celým turnajem prošli suverénně bez ztráty setu a ve finále porazili švýcarsko-italský pár Niccolo Crivelli a Gustav Facchini 6:4 a 6:2.
03.08.2025
Siniaková získala titul na turnaji WTA 125 ve Varšavě
Kateřina Siniaková vyhrála v sobotu turnaj WTA 125 v polské Varšavě! Česká tenistka, jež naposledy ve dvouhře triumfovala loni v květnu na turnaji WTA 125 ve španělské Lleidě, si ve finále poradila se čtvrtou nasazenou Viktorijí Golubicovou, kterou přejela za hodinu a 18 minut 6:1, 6:2.
03.08.2025
Svijany Open 2025: Nicod končí ve druhém kole
Jakub Nicod (2004, ATP 441) úspěšně prošel dvoukolovou kvalifikací a v hlavní soutěži vyhrál první kolo. Ve druhém kole však nestačil na Brita Pinningtona Jonese (2003, ATP 196) 6:7(0), 4:6. V hlavní soutěži dvouhry tak zůstává jediný český zástupce Maxim Mrva (2007, ATP 447), který svůj duel druhého kola se Slovákem Andrejem Martinem odehraje ve čtvrtek odpoledne. V soutěži čtyřher byli dnes úspěšní Brunclík, Kumstát, Barnat, Duda, Paulson, Vrbenský a Bartoň. Přijďte se podívat na zápasy ATP challengeru - Svijany Open 2025 přímo do areálu LTK Liberec (Fibichova 1377/1). Vstupenky jsou k zakoupení přímo u vchodu do areálu.
30.07.2025
Dorostenecké áčkové turnaje vyhráli Komínek a Dřevojanová. Mezi žáky slavili Rousek a Tvrzská
Na přelomu minulého a tohoto týdne se ve čtyřech dějištích uskutečnily áčkové turnaje dorostu a starších žáků. Na dorosteneckých turnajích se z prvenství radovali Kryštof Komínek a Eliška Dřevojanová, na turnajích starších žáků pak Jonáš Rousek a Amélie Tvrzská.
29.07.2025
Svijany Open 2025: Z kvalifikace postupuje Nicod a Krumich
V pondělí se v areálu LTK Liberec dohrála kvalifikace na ATP challenger - Svijany Open 2025 a dobrou zprávou pro české fanoušky je postup Jakuba Nicoda a Martina Krumicha do hlavní soutěže. Bojovný Nicod ve finále kvalifikace porazil Poláka Pieczonku 3:6, 6:4, 6:2 a důrazný Krumich vystřílel Itala Castagnolu 6:2, 6:1. Nicoda v hlavní soutěži čeká Murkel Dellien z Bolívie (1997, ATP 284) a Krumich prověří nejvýše nasazeného Argentince Coriu (1992, ATP 154). První kolo hlavní soutěže rozehrál už Jonáš Kučera, ale déšť přerušil jeho zápas za stavu 1:3 a dohrávat se bude v úterý. Přijďte se podívat na zápasy ATP challengeru - Svijany Open 2025 přímo do areálu LTK Liberec (Fibichova 1377/1). Vstupenky jsou k zakoupení přímo u vchodu do areálu.
28.07.2025
Žebříčky ATP/WTA: Bouzková po titulu poskočila o osm míst, Valentová poprvé v Top 100
Marie Bouzková si po druhém kariérním triumfu na Livesport Prague Open polepšila v pondělním vydání žebříčku WTA o osm míst. Nově se česká ženská trojka nachází na 39. pozici. Poprvé v kariéře se do Top 100 v žebříčku posunula Tereza Valentová. Kateřina Siniaková přišla poprvé od loňského září o post světové jedničky ve čtyřhře.
28.07.2025
Tennis Europe: Jiráková slaví double v Lucembursku, Reifová v Rakousku
Uplynulý týden na okruhu Tennis Europe zastihl ve výborné formě zejména Sofii Jirákovou a Justýnu Reifovou. Obě talentované české tenistky na turnajích do 14 let vybojovaly tituly ve dvouhrách i čtyřhrách a oslavily zisk doublu.
27.07.2025
Psota vyhrál juniorský turnaj ve Fuerthu
Sedmnáctiletý Jan Psota z TK Slavia Plzeň vybojoval o víkendu svůj třetí letošní singlový titul na juniorském okruhu ITF. Český tenista zvítězil potřetí v kategorii J60, tentokrát v německém Fuerthu, kde na antukové akci potvrdil pozici prvního nasazeného.
27.07.2025
Svijany Open 2025: Začíná liberecký ATP challenger
Od pondělí 28. července se na dvorcích LTK Liberec hraje ATP challenger pod již tradičním názvem Svijany Open. O den dříve se již rozehrála dvoukolová kvalifikace, ve které startuje 8 českých hráčů (Černý, Jermář, Nicod, Klimas, Paroulek, Vrbenský, Peták, Krumich). Dalších 5 českých hráčů (Brunclík, Kučera, Paulson, Bartoň, Mrva) má již zajištěnou účast v hlavní soutěži.
27.07.2025
Nouza s Riklem vyhráli turnaj ATP v Kitzbühelu
Čeští deblisté Petr Nouza a Patrik Rikl pokračují ve své cestě mezi elitní světové páry! Na turnaji v rakouském Kitzbühelu vybojovali svůj druhý letošní titul z okruhu ATP, když ve finále porazili Rakušany Neila Oberleitnera a Joela Josefa Schwaerzlera 1:6, 7:6(3), 10:5.
26.07.2025
Livesport Prague Open vyhrála podruhé v kariéře Bouzková
Šampionkou Livesport Prague Open se stala Marie Bouzková (47.)! Ve finále největšího českého turnaje v areálu pražské Sparty porazila nejvýše nasazenou Lindu Noskovou (23.) za dvě a čtvrt hodiny po obratu 2:6, 6:1, 6:3. Tímto vítězstvím se vrátí do elitní čtyřicítky žebříčku. Ve čtyřhře zvítězily Nadija Kičenoková a Makoto Ninomijaová.
26.07.2025
Turnaj Tennis Europe U16 v Hradci Králové vyhráli Luxa a Havlíková
Ve dnech 19.-25.7.2025 se na kurtech SK HIT v Hradci Králové konal první ročník mezinárodního turnaje juniorů U16. Turnaj byl velmi úspěšným pro české tenisty, kteří ovládli dvouhry i čtyřhry v obou kategoriích.
25.07.2025
V Mostě začalo ME jednotlivců do 14 let
Tenisový klub Most hostí už poosmé evropský šampionát chlapců a dívek do 14 let. Mistrovství Evropy, které bylo zahájeno v pondělí a bude se hrát až do neděle, nabídne i účast řady domácích nadějí. Mladí Češi a Češky pak rozhodně mají, na co navazovat. Loni totiž Jana Kovačková vybojovala stříbro ze dvouhry a zlato ze čtyřhry s Kateřinou Zajíčkovou. Titul mistrů Evropy slavili v deblu také Pavel Oliver Dufek s Matyášem Maršíkem. Livescore.
21.07.2025
Livesport Prague Open odehraje hned jedenáct domácích nadějí
Devět předběžně jistých účastnic hlavní soutěže Livesport Prague Open a spolu s nimi dvě úspěšné kvalifikantky. V pavouku největšího tuzemského turnaje v areálu TK Sparta Praha se představí dohromady jedenáct domácích nadějí, které se budou snažit, aby na konci pražského turnaje WTA zůstala trofej pro šampionku doma.
20.07.2025
Druhý titul z WTA 125! Valentová bez ztráty setu zvítězila v Portu
Tereza Valentová vybojovala svůj druhý titul z okruhu WTA 125! Poté, co před měsícem zvítězila v italském Gradu na antuce, dokázala tento týden ovládnout bez ztráty setu také turnaj na betonu v portugalském Portu. Ve finále porazila 6:4, 6:2 Thajku Lanlanu Tararudíovou.
20.07.2025
Sanders získal svůj největší juniorský titul, triumfovali i Přikrylová a Černovický
Uplynulý týden přinesl několik úspěchů českých tenisových nadějí na juniorském okruhu ITF. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Oliver Sanders z I.ČLTK Praha, jenž vyhrál titul na turnaji J100 v Santo Domingu. Na turnaji J30 v Kaunasu triumfovali Kristýna Přikrylová (TK PRECHEZA Přerov) a Jakub Černovický (Pliskova Tennis Academy-Říčany).
20.07.2025