Český tenisový svaz

Ohlédnutí za libereckým challengerem 2023

06.08.2023

Vítězem libereckého ATP challengeru Svijany Open 2023 se stal Argentinec Francesco Comesana (2000, ATP 223), který ve finále porazil Američana s českými kořeny Toby Alex Kodata (2003, ATP 481) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Petr Nouza a Andrew Paulson, kteří porazili rakousko-německý pár Neil Oberleitner a Tim Sandkaulen 6:3, 6:4.

Petr Nouza a Andrew Paulson

Předávání cen – zleva Leon Jakimič, Roman Havlík, Jan Stočes, Francesco Comesana, Toby Alex Kodat, Martin Půta, Tomáš Kučera a Tomáš Trsek

Finále

Argentinec Francisco Comesana byl v dnešním finále lepším hráčem a zaslouženě zvítězil. Argentinec hrál velmi důrazně především z forhendu. Kodat byl na returnu pod velkým tlakem a svůj servis si držel s vypětím všech sil. Mohl to být překrásný příběh, ve kterém kvalifikant Toby Alex Kodat vyhraje celý turnaj. Tato pohádka však pro Kodata neměla šťastný konec. Kodat je synem Aleše a Riany Kodatových (rodičů bývalé 7. hráčky světa Nicole Vaidišové). Nicméně pro Kodata je i postup do finále ATP challengeru zatím životním výsledkem. Nedělní finále se hrálo v hale LTK Liberec z důvodu vytrvalého deště, který liberecký challenger trápil po celý víkend.

Francesco Comesana a Toby Alex Kodat

Kvalita dvorců

Kurty byly, jak už je v Liberci zvykem, v nejlepší kondici. Letos chlapi z technické čety nemuseli tolik kropit, počasí zařídilo pravidelný přísun vody. V sobotu dopoledne se podařilo neuvěřitelné – dostat venkovní dvorce do hratelného stavu a tak se finále čtyřhry mohlo odehrát venku. Velké poděkování tedy patří Petru Šmídlovi (správci dvorců) a také dvojici Petr Chvojka a Honza David.

Správce dvorců Petr Šmídl

Centrální dvorec LTK Liberec

Vyplétači

Bratři Procházkové jsou již stálicemi libereckého challengeru. Práce jim jde od ruky a navíc šíří kolem sebe dobrou náladu. Za celý turnaj vypletli přes 300 raket.

Josef a Aleš Procházka

Sběrači

Za celý týden se na turnaji protočilo více jak 50 sběračů, kteří jsou členy tenisové školy místního tenisového klubu. Své umění v pátek předvedli při krátké prezentaci tenisové školy na centrálním dvorci pod vedením trenérů Davida Prokopa a Martina Zahrádky. O sběrače se po celý týden starají Pavlína Černohouzová, Markéta Petruželová a Kateřina Ďulíková.

Sběrači LTK Liberec (Foto: Ota Mrákota)

O hráče je postaráno

O hráče se staraly: Kateřina Tichá, Barbora Pokorná, Kamila Kučerová, Veronika Kupková, Klára Kupková, Kristýna Kochová a Kateřina Kochová.

Tým Fyzio 

Tým fyzioterapie pod vedením Romana Karpíška fungoval opět na jedničku. Jsme velmi rádi, že jeden nejlepších Fyzio ČR stále drží přízeň našemu klubu. Jeho pomoci si velice vážíme.

Rozhodčí

Dále musíme poděkovat všem rozhodčím a „Chief of official“  – Jarda Chmelík za vynikající práci po celý turnaj i ME do 16 let.

Transport na jedničku

Koordinátor transportu David Prokop a řidiči Honza Hybner a Honza Pígl byl opět perfektně sehraný tým. Poděkování patří také partneru Mercedes-Benz Hoffmann&Žižák, který je několik let nedílnou součástí turnaje.

Spolupráce s Českým tenisovým svazem

Prezident Českého tenisového svazu a prezident Tennis Europe Ing. Ivo Kaderka Csc. si opět i letos našel čas, aby přijel a osobně poděkoval organizátorům za jejich skvělou práci při budování tradice libereckého ATP challengeru. Český tenisový svaz podporuje challenger kromě jiného i finančně a materiálně. Děkujeme za podporu.

Tým Security 

Děkujeme týmu Security, že hlídali náš areál. Opět perfektní práce.

Restaurace Wimbledon

Poděkování si zaslouží také kolegové z restaurace Wimbledon. Jídla a nápoje roznášeli vždy s úsměvem. Děkujeme.

Organizace ubytování a zázemí hráčů

Organizaci a ubytování hráčů měla již na starosti Maruška Sokolová, Zuzka Harmincová a nově i Šimon Sokol. Stejně jako ostatnímu personálu jim patří velké poděkování, neboť všechny záležitosti okolo hotelu probíhaly naprosto bez problémů.

Doprovodný program – tenis/golf

V sobotu večer se v klubovně golfového resortu Ypsilonka Liberec konala párty sponzorů a přátel libereckého ATP challengeru Svijany Open 2023. Předseda klubu LTK Liberec Ivan Polívka a manažer klubu Tomáš Trsek zde z rukou supervizora turnaje Jiřího Adamovského převzali ocenění od ATP k desetiletému výročí libereckého challengeru. S krátkým ale věcným projevem přispěl i prezident ČTS a Tennis Europe pan Ivo Kaderka. Pak už bylo na řadě předávání cen vítězům VIP turnaje v kategorii tenis, golf a celkovým vítězům. Vítězi golfového turnaje se stali Jiří Nudčenko a Jan Košnar z firmy OK GROUP, vítězi tenisového turnaje se stali Dominik Dušek a Jaroslav Trojan za firmu Nation 1, která se stala i celkovým vítězem VIP turnaje.

Závěrem

Svijany Open 2023 bylo deštivé avšak úspěšné. Ani vytrvalý děšť nezpůsobil výraznější zpoždění programu, což se stalo v tomto týdnu např. na velkém challengeru v Německém Luedenscheidu, kde první kolo čtyřhry odehráli až v pátek. Je vidět, že Liberecký challenger disponuje kvalitním zázemím (hala) a schopnými lidmi, takže se v případě nutnosti je možné najít řešení téměř jakéhokoli problému. Liberecký challenger má za sebou nelehký desátý ročník a všechny potíže a nástrahy lidé kolem předsedy klubu Ivana Polívky a manažera Tomáše Trska zvládli jako vždy s grácií.

Tým Svijany Open 2023

Napsali: Lukáš Březina, Dominik Dušek

Foto: Ota Mrákota

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Czech-Polish Friendship Tour
Mezinárodní projekt Czech-Polish Friendship Tour mladšího a staršího žactvac 2023,který vznikl díky spolupráci Českého a Polského tenisového svazu se umístil na Sport Alive Awards na 2.místě z celkově více než 100 přihlášených projektů v kat.nejlepší projekt města či kraje.Děkujeme partnerům našeho projektu stat.městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji.Hlavní dík patří všem hráčům,kteří se tohoto projektu účastnili a těšíme se na pokračování v roce 2024.
08.10.2023
Valdmannová vyhrála turnaj ITF J200 v Turecku
Vendula Valdmannová (2007, ITF 93) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 hráček do 18 let v tureckém Istanbulu. Ve finále porazila Rusku Perapekhinu 6:1, 6:3. Vendula získala 200 bodů do žebříčku ITF, což jí posune zhruba na pozici 63.
08.10.2023
Samsonová došla do finále turnaje ITF J300 v Číně
Laura Samsonová (2008, ITF 11) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J300 v čínském Beijingu. Ve finále nestačila na Britku Xu 2:6, 4:6.
08.10.2023
Druhý titul ve dvou týdnech! Macháč ve finále neztratil servis, dál bude stoupat žebříčkem
Český tenista Tomáš Macháč je na francouzských challengerech k nezastavení! Finalista zářijového turnaje v Cassisu a vítěz akce z minulého týdne v Orleans vyhrál druhý titul ve dvou týdnech, když v Mouilleronu-Le-Captif porazil v nedělním finále Brita Arthura Feryho 6:3, 6:4 za pouhých 78 minut! V živém žebříčku se Macháč vyšvihl už do osmé desítky.
08.10.2023
Krumich předvedl finálovou otočku i s kanárem a slaví v Bulharsku svůj třetí titul
Martin Krumich (617.) zvládl na turnaji ITF M25 v bulharském Pazardžiku finálové utkání proti Nicholasi Davidu Ionelovi (241.), kterého porazil po setech 4:6, 6:0 a 6:4 a získal tak třetí titul své kariéry. Český tenista se po prohrané první sadě vrátil do utkání prvotřídním způsobem, nasazené jedničce z Rumunska nadělil kanára. Třetí sada už byla mnohem vyrovnanější, i ta ale nakonec putovala na konto českého hráče.
08.10.2023
Český tenisový svaz nikterak nepochybil! Potvrdila to i kontrola Národní sportovní agentury. Billie Jean King Cup - bez závad
Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka dne 4. 10. 2023 na mimořádném tiskovém briefingu v Praze informoval a prezentoval konkrétní důkazy o činnosti organizované skupiny, kdy bývalý ředitel Národní sportovní agentury Filip Neusser a na něj napojená organizovaná skupina v čele s žurnalistou z veřejnoprávního Českého rozhlasu Arturem Janouškem lživě napadali Český tenisový svaz a jeho představitele. Celý záznam tiskové konference s vystoupením Iva Kaderky najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Gw3BaGY3tOc
05.10.2023
Paulson vyhrál turnaj ITF mužů v Srbsku
Andrew Paulson (2001, ATP 332) vyhrál mezinárodní turnaj mužů ITF dotovaný $15,000 v srbském Zlatiboru. Ve finále porazil Francouze Vacherota 6:3, 5:7, 6:3.
04.10.2023
Nicod vyhrál turnaj ITF mužů v Rumunsku
Jakub Nicod (2004, ATP 823) vyhrál mezinárodní turnaj mužů ITF dotovaný $15,000 v rumunském Aradu. Ve finále porazil domácího Vlad Andreie Dancu 6:4, 6:7(8), 6:4. Jakub spolu s Matthew Williamem Donaldem došel do finále čtyřhry.
04.10.2023
Bartůňková vyhrála turnaj ITF žen v Itálii
Nikola Bartůňková (2006, WTA 344) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $25,000 v italské Santa Margherita di Pula. Ve finále porazila Němku Hobgarski 6:0, 1:0 ret.
04.10.2023
Kesl a Slavíková vyhráli poslední áčko dorostu v Hrádku a Brně
Jan Kesl (2006, LTC Panorama Teplice) vyhrál áčkový turnaj dorostenců v Hrádku nad Nisou. Ve finále porazil Radka Chodoru 6:4, 2:6, 6:1. Čtyřhru vyhráli Jan Psota a Mathias Škrlík. V kategorii dorostenek v Brně zvítězila Barbora Slavíková (2008, TENIS Vlašim), která ve finále porazila Terezii Prici 4:6, 6:0, 6:3. Čtyřhru vyhrály Nikola Kopřivová a Natálie Brožová.
04.10.2023
Fencl a Dvořáková vyhráli áčkové turnaje staršího žactva v Houštce a Mostě
Tomáš Fencl (2009, LTC VITON České Budějovice) vyhrál áčkový turnaj starších žáků v Houštce. Ve finále porazil Matěje Köhlera 6:4, 3:6, 6:4. Čtyřhru vyhráli Matyáš Maršík a Matyáš Perůtka. V kategorii dívek v Mostě zvítězila Sophie Dvořáková (2009, TK Neridé), která ve finále porazila Kateřinu Zajíčkovou 6:0, 6:1. Čtyřhru vyhrály Sofie Marešová a Kateřina Zajíčková.
04.10.2023
Filipová vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakousku
Kateřina Filipová (2010, TE U14 282) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v rakouském Bad Waltersdorf. Ve finále porazila Leu Haider-Maurer 7:6(3), 6:1. Filipová vyhrála i soutěž čtyřher spolu se Slovenkou Skalickou.
01.10.2023
Valeš vyhrál turnaj ITF J100 v Kazachstánu
Vojtěch Valeš (2006, ITF 246) vyhrál mezinárodní turnaj ITF 100 hráčů do 18 let v kazašském Shymkentu. Ve finále porazil Rusa Pavlova 6:2, 6:2. Valeš vyhrál i čtyřhru spolu s Kazachem Kaldybekovem.
01.10.2023
Siniakov a Smékalová vyhráli áčko dospělých v Hradci a Znojmě
Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov) vyhrál áčkový turnaj mužů v Hradci Králové. Ve finále porazil Patrika Homolu (2004, TK Agrofert Prostějov) 6:1, 6:4. Čtyřhru vyhráli Daniel Siniakov a Štěpán Baum. V kategorii žen ve Znojmě zvítězila Magdaléna Smékalová (2006, TK Agrofert Prostějov), která ve finále porazil Katherina Barnes (2001, Slavoj Český Brod) 6:0, 6:0. Čtyřhru vyhrály Simona Wirglerová a Adéla Moravcová.
26.09.2023
Lucie Slaměníková vyhrála turnaj ITF J30 v Prostějově
Lucie Slaměníková (2009, ITF 1452) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J30 hráček do 18 let v Prostějově. Ve finále porazila Agathu Chytilovou 0:6, 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhrály Aneta Junová a Anastasia Oktiabreva. Čtyřhru chlapců vyhráli Ondřej Beránek a David Knesl.
25.09.2023
Lukáš Kačín a Julie Stejskalová vyhráli MČR babytenisu 2023
Lukáš Kačín (2014, SK HAMR, z.s.) vyhrál mistrovství ČR jednotlivců v kategorii babytenis. Ve finále porazil Jakuba Stalčíka 6:3. V kategorii dívek zvítězila Julie Stejskalová (2014, TK AGROFERT Prostějov), když ve finále porazila Annu Pospíšilovou 6:3.
25.09.2023
Drukerová vyhrála turnaj ITF J30 v Polsku, Čank došel do finále
Amélie Drukerová (2006, ITF 1915) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J30 hráček do 18 let v polském Szczawnu. Ve finále porazila domácí Polku Paszun 7:5, 6:2. V kategorii chlapců došel do finále Tobiáš Čank, který ve finále nestačil na Poláka Juszczaka 4:6, 0:6.
21.09.2023
Zajíčková a Kliment vyhráli áčko staršího žactva v Příbrami a Třebíči
Kateřina Zajíčková (2010, TK Sparta Praha) vyhrála áčkový turnaj starších žákyň v Příbrami. Ve finále porazila Sophii Dvořákovou 6:4, 1:6, 6:4. Čtyřhru vyhrály Karolína Ječmínková a Sophie Dvořáková. V kategorii chlapců v Třebíči zvítězil Matúš Kliment (2009, TJ Start Ostrava - Poruba), který ve finále porazil Tomáše Fencla 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhráli Thomas Eversfield a Matúš Kliment.
19.09.2023
Krejčíková v sedmém nebi! V San Diegu získala titul ve dvouhře i ve čtyřhře
Barbora Krejčíková naprosto opanovala turnaj kategorie WTA 500 v americkém San Diegu. Nejprve vybojovala v třísetovém thrilleru proti domácí tenistce Sofii Keninové titul ve dvouhře a poté spolu s Kateřinou Siniakovou zvládla i deblové finále. Pro Krejčíkovou jde po triumfu v Dubaji o druhý singlový titul v sezóně.
18.09.2023
Kopřiva ve Štětíně titul nezískal
Vít Kopřiva (148.) usiloval na challengeru ve Štětíně o druhý titul ve dvou týdnech, ale tentokrát finále nezvládl, s Argentincem Federicem Coriou (96.) prohrál za hodinu a 49 minut po setech 1:6, 6:7(4).
18.09.2023
Tříapůlleté čekání je u konce! Forejtek slaví v Německu singlový titul
Když naposledy Jonáš Forejtek vybojoval turnajový titul, psal se únor 2020 a český tenista tehdy vyhrál patnáctku v turecké Antalyi. Od té doby sice vystoupal až na 217. místo, další trofej však do sbírky nepřidal. V neděli však své tři a půl roku trvající čekání v německém Buchhausenu ukončil. Ve finále pokořil nasazenou jedničku Louise Wesselse 6:3, 6:4 a naznačil, že by svou herní krizi přeci jen mohl dokázat překonat.
18.09.2023
Prostějov vyhrál mistrovství ČR družstev dorostu-2023
Tým TK Agrofert Prostějov vyhrál mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu. Ve finále porazil Spartu 5:1. Na 3. místě skončil I.ČLTK Praha a na 4. místě TK PRECHEZA Přerov o.s.
17.09.2023
Davis Cup: Týden snů završen! Skvělí Češi zvítězili bez zaváhání i nad Srby
S něčím takovým se před výpravou na Davis Cup do Valencie vůbec nepočítalo! Český tým pod vedením kapitána Jaroslava Navrátila chtěl bojovat o slušný výsledek a poprat se třeba nějakým způsobem o postup do listopadového play-off. Nakonec jsou to ale právě Češi, kteří celou skupinu C ovládli. A navíc bez jediné porážky! Po Španělech a Korejcích totiž porazili poměrem 3:0 i Srby. Vítězství zařídili už v singlech Jiří Lehečka a Jakub Menšík, Adam Pavlásek a Tomáš Macháč následně uspěli ve čtyřhře.
17.09.2023
Davis Cup: Macháč zvládl náročné tříhodinové drama, Lehečka zajistil vítězný bod
Čeští tenisté zvládli i čtvrteční zápas základní skupiny Davis Cupu ve španělské Valencii! Po výhře 3:0 nad domácím týmem dokázali porazit také Jižní Koreu, když potřebné dva body vybojovali Tomáš Macháč a Jiří Lehečka.
14.09.2023
Davis Cup: Češi porazili Španěly 3:0! O body se podělili všichni hráči
Druhým hracím dnem pokračovala skupinová fáze Davisova poháru. Poprvé byl v akci český tým, jenž v „céčku“ vyzrál už po singlech na oslabené Španěly. Souboj s domácím výběrem ve Valencii úspěšně rozehrál Tomáš Macháč, který porazil dvakrát 6:4 Bernabého Zapatu Mirallese. Jiří Lehečka následně v duelu týmových jedniček udolal Alejandra Davidoviche Fokinu 7:6(5) a 7:5. Český úspěch dokonali v závěrečné čtyřhře Jakub Menšík s Adamem Pavláskem. Kanaďané senzačně pokořili favorizované Italy! Z výhry se radují také Britové a Američani.
14.09.2023
Urbanová a Kumstát došli do finále turnaje ITF J200 v Rakovníku
Lucie Urbanová (2006, ITF 51) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J200 hráčů do 18 let v Rakovníku. Ve finále nestačila na Němku Stusek 1:6, 2:6. Čtyřhru vyhrály Julie Paštiková a Slovenka Mia Pohanková. V kategorii chlapců do finále došel Jan Kumstát (2007, ITF 86), který ve finále nestačil na Švýcara Berruta 4:6, 4:6. Do finále čtyřhry došel Jan Klimas spolu s Polákem Jedrzejczakem.
13.09.2023
Dufek vyhrál Tennis Europe v Maďarsku
Pavel Oliver Dufek (2010, TE U14 42) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 2 hráčů do 14 let v Budapešti, když ve finále porazil Bulhara Koleva 6:2, 6:2. Dařilo se mu také ve čtyřhře, kterou vyhrál spolu s partnerem Matyášem Maršíkem 6:3, 7:5.
12.09.2023
Chlumská vyhrála turnaj Tennis Europe v Chorvatsku
Laura Chlumská (TE U14 115) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v chorvatském Zadaru. Ve finále porazila Chorvatku Kardum 6:1, 6:2.
10.09.2023
Levinsky vyhrála turnaj Tennis Europe v Albánii
Gloria Levinsky (ITF U14 673) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v albánské Tiraně. Ve finále porazila Slovenku Handzo 6:0, 6:3.
10.09.2023
Lucie Slaměníková vyhrál turnaj ITF J30 v Trnavě
Lucie Slaměníková (2009, ITF 2420) vyhrála mezinárodní turnaj ITF hráček do 18 let ve slovenské Trnavě. Ve finále porazila Slovenku Terezii Mlkva 6:2, 6:3. Čtyřhru vyhrály Eliška Dřevojanová a Rozálie Vrajíková.
10.09.2023
Valentová US Open neovládla. Druhé místo je taky místo, usmívala se po bojovném výkonu
PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z NEW YORKU – Česko si na svou juniorskou vítězku US Open bude muset ještě chvíli počkat. Zopakovat počin Marie Bouzkové z roku 2014 mohla ve Flushing Meadows Tereza Valentová, bohužel její cesta skončila těsně pod vrcholem. Šestnáctiletá tenistka ale zanechala na turnaji skvělý dojem a jasně ukázala, že se s ní musí do budoucna počítat.
10.09.2023
ITF Frýdek-Místek: Štruplová ve finále uhrála jen dvě hry
Julie Štruplová, které náleží 332. místo ve světovém žebříčku, prohrála v nedělním finále domácí pětadvacítky ve Frýdku-Místku s druhou nasazenou Italku Silvii Ambrosiovou. Proti 311. hráčce světa uhrála jen dva gemy.
10.09.2023
Druhý letošní titul! Kopřiva prolomil v Tullnu předchozí prokletí
Vít Kopřiva v posledních měsících na challengerech doslova řádí. Od druhé poloviny července odehrál tři turnaje a podruhé odchází jako šampion. Na svůj červencový titul z italské Verony nyní navázal v rakouském Tullnu, kde dokonce ztratil pouze jeden set. V nedělním finále porazil Sumita Nagala 6:2, 6:4.
10.09.2023
Šuda a Jelínková vyhráli áčkové turnaje mladšího žactva v Havířově a Tišnově
Jakub Šuda (2012, TK Agrofert Prostějov) vyhrál áčkový turnaj ČTS mladších žáků v Havířově. Ve finále porazil Tadeáše Dorazila 6:0, 6:0. Čtyřhru vyhráli David motal a Jakub Šuda. V kategorii dívek v Tišnově vyhrála Adéla Jelínková (2011, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Terezu Penčíkovou 6:0, 6:1. Čtyřhru vyhrály Anna Jančaříková a Viktorie Krejčíková.
08.09.2023
Jelínková vyhrála turnaj Tennis Europe v Písku, Zapský došel do finále
Adéla Jelínková (2011) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 12 let v Písku. V českém finále porazila Fofii Jirákovou 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhrály Radka Hadrabová a Barbora Klusáčková. V kategorii chlapců došel do finále Tobiáš Zapský. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kačík a Tobiáš Zapský.
08.09.2023
US Open: Konec v semifinále, Muchová na domácí hvězdu nevyzrála. Utkání narušili aktivisté
Karolína Muchová si své druhé letošní grandslamové finále nezahraje. Na kurtu Arthura Ashe podlehla ve dvou setech domácí hvězdičce Coco Gauffové. Ve druhém semifinálovém utkání zvítězila Běloruska Aryna Sabalenková nad Američankou Madison Keysovou. České juniorky dál pokračují v úspěšné cestě turnajem, do semifinále dvouhry prošly Tereza Valentová a Laura Samsonová.
08.09.2023
1. ligu ČTS 2023 vyhrál Pliskova Tennis Academy-Říčany
Tým Pliskova Tennis Academy-Říčany vyhrál 1. ligu Českého tenisového svazu pro rok 2023, když ve finále porazil TK Neridé 5:1. Vítěz 1. ligy se 16.12.2023 utká o postup do Tenisové extraligy s posledním týmem Tenisové extraligy 2023.
08.09.2023
Tenisová extraliga 2003 rozlosována
Tenisová extraliga pro rok 2023 se odehraje v termínu 14.-19.12.2023 v Říčanech a Prostějově. V pražské skupině jsou SPOJE a Sparta, v prostějovské skupině je Prostějov a Přerov. Předkolo (14.12.2023) si v Říčanech zahraje I.ČLTK Praha s TK Most, předkolo v Prostějově (14.14.2023) si zahraje Jihlava a Pardubice. Vítěz předkola se zařadí do místně příslušné skupiny. Finále mezi vítězi jednotlivých skupin se odehraje v Říčanech 19.12.2023. Rozpis (PDF).
07.09.2023
Jablonec nad Nisou Open: Krumich povolil finálovému soupeři jen dva gemy!
Martin Krumich, jenž loni vyhrál antukovou pětadvacítku v Praze, si připsal v neděli druhý singlový titul v kariéře. Na pětadvacítce v Jablonci nad Nisou vyzval ve finálovém utkání sedmého nasazeného Mohameda Safwata, kterému nadělil kanára a zvítězil hladce 6:2, 6:0.
03.09.2023
Urbanová vyhrála turnaj ITF J200 v Srbsku
Lucie Urbanová (2006, ITF 88) vyhrála mezinárodní turnaj ITF hráček do 18 let v srbském Novi Sad. V českém finále porazila Marii Slaměníkovou 4:6, 6:1, 6:1. Urbanová vyhrála i soutěž čtyřher spolu s Kanaďankou Daniels.
03.09.2023