Český tenisový svaz

Obrat okořenila kanárem! Sisková vybojovala v Limě největší singlový titul kariéry

11.10.2021

Dvacetiletá Anna Sisková na turnaji kategorie W25 v peruánské Limě dokázala dotáhnout svou účast až k zisku největšího singlového titulu kariéry. V nedělním finále si po obratu poradila s nasazenou sedmičkou Deou Herdzelasovou z Bosny, kterou porazila 3:6, 7:5, 6:0. Česká tenistka, jež zvládla i čtvrtý třísetový zápas v řadě, vybojovala celkově svou třetí trofej na okruhu ITF.

Sisková, která se v této sezoně probojovala už do svého čtvrtého finále (lednové finále a titul v Monastiru je oficiálně počítán ještě do kalendářního roku 2020, pozn. redakce), prolomila své desetiměsíční čekání na trofej, po které marně sahala v dubnu v Šarm aš-Šajchu a v srpnu v estonském Parnu a srbské Vrnjačke Banje.

Cesta k titulu v Limě, který se po triumfech na tzv. „patnáctkách“ v Monastiru a Palmanově stal největším úspěchem singlové kariéry, však nebyla vůbec jednoduchá. V prvním kole sice ve dvou setech porazila Colmegnaovou, ale ve zbývajících duelech musela skóre otáčet.

Ve třech setech po obratech však úspěšně porazila Lazarovou Garciaovou, Schoofsovou i Alvesovou a také ve finále Herdzelasovou. S bosenskou tenistkou přitom prohrávala už 3:6, 2:4, ale v dramatické osmé hře se Siskové povedlo prorazit podání soupeřky, o které se musela rvát přes několik shod. Tento brejk, jak se ukázalo, výrazně nalomil herní převahu Herdzelasové, pro niž přišel pomyslný poslední hřebíček ve 12. gemu.

Další brejk Siskové totiž zcela zlomil odpor turnajové sedmičky, která následně ve třetím setu neuhrála ani gem a obdržela na závěr finálové bitvy nepopulárního kanára.

Sisková, která poprvé v kariéře vybojovala titul na tzv. „pětadvacítce“, díky tomuto triumfu premiérově pronikne do třetí stovky světa. Výrazně tím zvýšila své šance, že by v příštích měsících mohla bojovat dokonce o účast v grandslamových kvalifikacích.

Talentovaná česká hráčka celkově prožívá výtečnou sezonu, což potvrzuje i ve čtyřhře. V té letos vybojovala už čtyři tituly, a to včetně šedesátky v Olomouci. Díky tomu jí v deblu patří aktuálně 272. místo ve světovém žebříčku. A obdobnou pozici nyní atakuje i ve dvouhře.

W25 Lima (ženy, PER, 25 000 USD, antuka)
Finále dvouhry
ANNA SISKOVÁ (345.) – Dea Herdzelasová (BIH, 329.) 3:6, 7:5, 6:0

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Tokyo: Kvitová je ve čtvrtfinále, vyzve Kuznětsovovou

Petra Kvitová v Tokyu napodobila Lucii Šafářovou a zahraje si o semifinále. Ve třetím kole nedala česká jednička šanci Madison Keys (USA) a po setech 6:2 6:2 postoupila. Její soupeřkou ve čtvrtfinále bude Světlana Kuznetsovova.

26.09.2013
Masters Nike Junior Tour 2013 do 12-ti let vyhráli Forejtek a Najmanová

V Prostějově dnes skončilo Masters okruhu Nike Junior Tour do 12-ti let. Vítězství a postup na mezinárodní Masters si odváží Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) a Tereza Najmanová (2001, TK AGROFERT Prostějov). Forejtek ve finále porazil Andrewa Paulsona 6:0 6:0, Najmanová zdolala Siskovou 7:6(4) 6:2.

25.09.2013
Šafářové se daří, po výhře nad Stosur je v Tokyu ve čtvrtfinále

Po vítězství na podniku v Quebecu drží Lucii Šafářové její forma i v Tokyu, kde už vyhrála třetí zápas. Ve třetím kole vyřadila naše hráčka Australanku Samanthu Stosur 6:4 6:4 a o semifinále si zahraje s Caroline Wozniacki, se kterou má vyrovnanou bilanci 2:2.

25.09.2013
MS družstev do 16-ti let: Úvod proti Mexiku nevyšel
První utkání ve skupině MS družstev do 16-ti let českým dívkám nevyšel. Náš tým prohrál s domácími Mexičankami 1:2, Melounová i Heinová prohrály dvouhry, bod potom získala dvojice Heinová, Kolodziejová ve čtyřhře. Dalšími soupeřkami budou našim dívkám favorizované Rusky.
25.09.2013
Rosol v Bangkoku porazil Poláka Kubota

Lukáš Rosol (1985, ATP 46) v prvním kole turnaje ATP 250 v Bangkoku porazil Poláka Lukasze Kubota (1982, ATP 72) 6:3, 3:6, 7:6(2). Na turnaji startuje i Tomáš Berdych, který je nasazenou jedničkou a prvním kole má volno. Na WTA Challengeru v Číně Petra Cetkovská (1985, WTA 136) ve druhém kole nestačila na Němku Meusburger (1983, WTA 57) 2:6, 1:6.

24.09.2013
Junior Fed Cup Finals v Mexiku: Češky vyzvou domácí tým

Mistrovství světa družstev do 16-ti let v mexickém San Luis Potosí startuje dnes 24.9. Hned na úvod se naše dívky postaví domácím Mexičankám. V čtyřčlenné skupině A je potom ještě čekají Rusky a Američanky. Český tým se představí ve složení Simona Heinová (1997, TK Sparta Praha), Petra Melounová (1997, TK AGROFERT Prostějov) a Miriam Kolodziejová (1997, I.ČLTK Praha).

24.09.2013
Turnaj A dorostu v Plzni a Zlíně vyhráli Kolář a Miklová

Poslední áčkový turnaj dorostu v Plzni a Zlíně ovládli Zdeněk Kolář (1996, TK Bystřice n.Pernštejnem) a domácí Barbora Miklová (1998). Kolář ve finále porazil Víta Kopřivu 6:4 6:1 a Miklová neměla problémy s Lucií Procházkovou 6:2 6:1.

24.09.2013
ITF $10,000 Sparta: Šest Češek prošlo kvalifikací

V úterý se na Spartě rozehraje první kolo hlavní soutěže turnaje žen s dotací $10,000. Z kva­lifikace postoupilo šest českých hráček: Tomanová, Brožová, Kopřivová, Stuchlá, Hrabalová a Čechoameričanka Suková. První kolo přinese několik zajímavých utkání, Paterová vyzve jedničku Slovenku Luknárovou, Malečkovou zase prověří Žovincová.

23.09.2013
Šafářová v Tokyu porazila Vinci, Kvitová juniorskou jedničku

Lucii Šafářové i Petře Kvitové se v Tokyu vydařilo druhé kolo. Česká jednička zdolala první juniorku světa, Švýcarku Belindu Bencic 7:5 6:4, a Lucie Šafářová vyřadila nasazenou osmičku Robertu Vinci stejným poměrem. Obě hráčky tak budou bojovat o postup čtvrtfinále.

23.09.2013
Zakopalová končí v Tokyu v prvním kole, Plíšková v Ningbo také

Kláře Zakopalové ani Karolíně Plíškové se nepodařilo přejít přes první kola v Tokyu a na WTA Challengeru v Ningbo. Klára prohrála s kvalifikantkou Torro-Flor 6:7(6) 6:1 6:3 a Karolína Plíšková v Ningbo nestačila na Slovenku Schmiedlovou 3:6 3:6.

22.09.2013
WTA Tokyo: Šafářová vydřela postup do druhého kola

Po obrovském boji postoupila Lucie Šafářová do druhého kola podniku WTA v Tokyu. Česká hráčka na úvod ve třech setech zdolala Slovinku Polonu Hercog 6:4 6:7(6) 7:6(2) a zahraje si s nasazenou osmičkou Robertou Vinci. Petra Kvitová měla volný los a v dalším kole ji prověří nejlepší juniorka světa Belinda Bencic (SUI).

22.09.2013
Martina Borecká došla do semifinále $25,000 v Shrewsbury

Martina Borecká (425. WTA) si ze Shrewsbury přiváží 24 bodů do žebříčku. V anglické hale došla Martina do semifinále, kde nestačil na Belgičanku Alison Van Uytvanck (150. WTA) 1:6 7:6(5) 3:6. Její přemožitelka během turnaje vyřadila další dvě Češky, Martincovou v prvním kole, té povolila pouze jeden gem, a Kramperovou v kole druhém.

21.09.2013
Záhlavová-Strýcová zvládla v Tokyu kvalifikaci

Barbora Záhlavová-Strýcová vyhrála obě utkání v kvalifikaci a zajistila si tak pozici v hlavní soutěži turnaje WTA v Tokyu. Kristýna Plíšková v boji o postup z kvalifikace nestačila na Casey Dellacqua (AUS) 3:6 6:7(3). Petra Kvitová má na úvod volný los a Šafářová se Zakopalovou čekají na kvalifikantky.

21.09.2013
Rosol v Petrohradu zdolal Khachanova a zahraje si čtvrtfinále

Lukáš Rosol si na turnaji ATP v Petrohradu zahraje o semifinále. Ve druhém zdolal český hráč Rusa Khachanova 6:4 6:4 a v dalším kole bude jeho soupeřem Michal Przysiezny z Polska. Poprvé od dubna Lukáš postoupil mezi osm nejlepších.

20.09.2013
Lukáš Rosol slaví po dlouhé době vítězství, Veselý končí v Métách

Lukáš Rosol si na turnaji ATP v Petrohradu konečně připsal na konto vítězství v singlu. V prvním kole porazil sedmý nasazený Čech Ricardase Berankise 6:4 7:6(4) a v dalším kole vyzve Rusa Khachanova. Na turnaji v Métách skončil v prvním kole Jiří Veselý, který nestačil na Argentince Berlocqa 3:6 4:6, který se před pár dny představil v Praze v rámci semifinále Davis Cupu.

19.09.2013
MČR družstev dorostu 2013 vyhrál Prostějov

Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu ovlivnilo počasí. Ve finálový den se díky vydatnému dešti odehrálo pouze jedno utkání a to utkání o mistra ČR mezi Spartou a Prostějovem. Utkání hrané v hale na decoturfu vyhrál Prostějov 5:2. Utkání o 3., 5., 7. místo se neodehrálo a bylo ukončeno jako nedohrané. Výsledky.

19.09.2013
Davis Cup 2014: V prvním kole přivítáme doma Nizozemí

Los Davis Cupu 2014, který proběhl dnes v Londýně, nám za soupeře do prvního kola určil celek Nizozemí. Český tým, který bude plnit roli nasazených jedniček, přivítá Nizozemce doma. První kolo přinese několik zajímavých duelů, Srbsko čeká hned na úvod Švýcarsko, Velká Británie pojede do USA a Francie do Austrálie.

18.09.2013
Karolína Plíšková skončila v Guangzhou ve druhém kole

Karolína Plíšková si čtvrtfinále na turnaji v čínském Guangzhou nezahraje. Ve druhém kole nestačila česká hráčka na nasazenou dvojku z Francie Alize Cornet 6:7(4) 0:6.

18.09.2013
Štvanické áčko mladších žáků ovládl Forejtek

V době konání semifinále DC v O2 Aréně se stejně lité boje odehrávaly i na pražské Štvanici, kde se kvalifikaci utkalo 32 a v hlavní soutěži 48 mladších žáků. Výsledky.

17.09.2013
Turnaj A ml. žákyň na Neridé vyhrála Vanesa Nikolovová

Vítězkou posledního áčkového turnaje mladších žákyň se stala Vanesa Nikolovová (2001, I.ČLTK Praha), která ve finálovém souboji dvou nejvýše nasazených porazila Nikolu Homolkovou (2001, TK AGROFERT Prostějov) 6:4 6:2. Do semifinále došly Adéla Vašíčková a Denisa Hindová. Vanesa Nikolovoá letos vyhrála celkem tři turnaje kat. A (TK Sparta Praha, LTC Litvínov a TK Neridé).

17.09.2013