Muchová si zahrála finále turnaje WTA ve Stuttgartu19.04.2026 Na druhý letošní titul si Karolína Muchová bude muset počkat. Ve finále turnaje WTA 500 v německém Stuttgartu byla nad její síly světová dvojka Jelena Rybakinová, se kterou držela krok pouze v prvním setu. Po ztrátě úvodního dějství nedokázala Muchová rozjetou soupeřku zastavit a prohrála 5:7, 1:6. Devětadvacetiletá Muchová má za sebou vynikající turnaj. Nejenže počtvrté v této sezoně prošla do semifinále, ale dokonce se probojovala do druhého finále roku 2026. Na trofej z Dauhá, kde triumfovala v polovině února, však na halovém antukovém turnaji ve Stuttgartu nenavázala. Po výhrách nad světovou trojkou Coco Gauffovou a sedmou hráčkou světa Elinou Svitolinovou narazila ve finále na Jelenu Rybakinovou. A druhá hráčka žebříčku WTA už byla nad síly Muchové. Už v prvním setu to nevypadalo s českou tenistkou vůbec dobře, nakonec ale dokázala průběh dějství pořádně zdramatizovat, když z 2:5 srovnala na 5:5. Ve dvanáctém gemu pak odvrátila při vlastním podání dva setboly, ale přes čtyři shody nakonec o servis přišla a nepodařilo se jí dotáhnout souboj do tiebreaku. Ve druhé sadě už na kurtu vládla kazachstánská hráčka, která nečelila ani jednomu brejkbolu a Muchové povolila uhájit podání až ve chvíli, kdy vedla 5:0. Rybakinová, která loni ve Stuttgartu nestartovala, navázala na své celkové prvenství z roku 2024 a získala na německé antuce svůj druhý titul. S ním získala i zbrusu nový vůz Porsche od titulárního sponzora, takže ve sbírce už má díky turnaji ve Stuttgartu dva vozy této značky. Česká tenistka ale po finálové porážce příliš nesmutnila. Byla si vědoma, že odehrála další výborný turnaj. „Byl to pro mě opravdu dobrý týden,“ řekla Muchová na pozápasové tiskové konferenci. „Porazila jsem hráčky, které jsem předtím ještě nikdy neporazila. Svedla jsem několik těžkých bitev. Samozřejmě to mohlo dopadnout ještě o trochu lépe… ale musím uznat kvality Eleny. Myslím, že hrála opravdu skvěle a hodně rychle. Po posledních dvou zápasech, které jsem tady odehrála, jsem byla asi trochu unavená, ale veškeré uznání patří jí,“ dodala Muchová. Česká tenistka se po postupu do finále ve Stuttgartu posune ve světovém žebříčku na 11. místo, pouhých 213 bodů od Top 10. Ještě lépe pak na tom je v hodnocení sezony. V žebříčku WTA Race se nachází na pátém místě. Více bodů dosud získaly jen Rybakinová, Aryna Sabalenková, Jessica Pegulaová a Elina Svitolinová. Foto: Getty Images / Tom Weller |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
Oblíbený Monastir! Devatenáctiletý Nicod získal v Tunisku čtvrtý kariérní titul Jakub Nicod (474.) se šplhá žebříčkem ATP výš a výš. Letos už podruhé triumfoval na okruhu ITF, když si i tentokrát dokráčel pro titul na patnáctce v tuniském Monastiru. Ve finále tamního podniku přehrál Belgičana Simona Beaupaina (748.), a to za hodinu a 45 minut po setech 6:3, 6:4.
03.03.2024 |
Další úspěšný týden! Samson se probojovala v Egyptě do finále Patnáctiletá tenistka pražské Sparty Laura Samson vstoupila na dospělý okruh ITF ve velkém stylu. Poté, co v únoru ovládla turnaj v tuniském Monastiru, se tentokrát probojovala do finále podniku v egyptském Šarm aš-Šajchu. A i když v něm česká tenistka nestačila na domácí Sandru Samirovou, tak si připsala další cenný výsledek a s ním spojené body do žebříčku WTA.
03.03.2024 |
Krizové řízení Českého tenisového svazu V reakci na aktuální události pověřil výkonný výbor ČTS krizovým řízením svazu jeho dosavadního sportovního ředitele Jana Stočese. Prvořadým úkolem je zajistit fungování a financování svazu, aby mohl plnit své úkoly směrem k sportování dětí, mládeže i dospělých na straně jedné a organizaci domácích turnajů na straně druhé.
01.03.2024 |
Valdmannová vyhrála turnaj ITF J200 v Litvě Vendula Valdmannová (2007, ITF 36) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 v litevské Siauliai. Ve finále porazila Švédku Bajraliu 6:4, 4:6, 6:1. Čtyřhru vyhrály Sarah Melany Fajmonová a Nela Jandová.
25.02.2024 |
Samsonová došla do finále turnaje ITF J500 v Egyptě Laura Samsonová (2008, ITF 4) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J500 v egyptské Káhiře. Ve finále nestačila na Bulharku Denchevu 5:7, 7:5, 2:6. Do finále čtyřhry došla Lucie Urbanová spolu se Srbkou Kostovič.
25.02.2024 |
Krejčová vyhrála turnaj ITF J100 na Slovensku Tereza Krejčová (2008, ITF 127) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 hráček do 18 let v Trnavě. Ve finále porazila Chorvatku Lunu Ivkovič 6:1, 7:5. Tereza spolu s Nelou Charvátovou (2006, ITF 152) vyhrály i soutěž čtyřher.
25.02.2024 |
Srdnatý výkon ani čtyři setboly nestačily. Menšík ve finále v Dauhá po velkém boji padl Český tenista Jakub Menšík má za sebou prozatím největší zápas kariéry. Ve svém premiérovém finále na okruhu ATP v katarském Dauhá předvedl srdnatý výkon proti nasazené dvojce Karenovi Chačanovovi, jemuž nakonec podlehl po hodině a 50 minutách 6:7(12), 4:6.
25.02.2024 |
Dívky do 14 let vyhrály Winter Cup 2024 Český tým dívek do 14 let ve složení Jana Kovačková, Kateřina Zajíčková, Laura Chlumská, kapitánka Petra Cetkovská vyhrál Tennis Europe Winter Cup 2024. Ve finále v Rakovníku Češky porazily Německo 2:1. Chalpci do 14 let skončili na 6. místě (z 8 startujících týmů).
23.02.2024 |
Halovými mistry ČR mladšího žactva jsou Motal a Nikodymová David Motal (2012, TK Agrofert Prostějov) vyhrál halové mistrovství ČR v kategorii mladších žáků v Liberci. Ve finále porazil Jakuba Kynčla (2013, TK Sparta Praha) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhráli Benjamin Řehoř a Šimon Krkoška. V kategorii mladších žákyň se halovou mistryní ČR stala Kristýna Nikodymová (2012, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Beatu Marešovou (2012, TK Sparta Praha) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Beata Marešová a Kateřina Kubíková.
20.02.2024 |
Tři zápasy, premiérový singlový titul a zkompletovaný double! Šestnáctiletá Valentová si podmanila Monastir Šestnáctiletá Tereza Valentová dokázala v tuniském Monastiru vybojovat v neděli hned dvě singlová vítězství a slaví premiérový titul na okruhu ITF! V dopoledním semifinále porazila talentovaná tenistka pražské Sparty Slovenku Radku Zelníčkovou 6:4, 6:1 a v odpoledním finále pak vyzrála na Číňanku Jü-fej Žen po setech 6:3, 6:2. V podvečer česká hráčka dokonce zkompletovala double, když se Slovenkou Zelníčkovou vyhrála také turnaj ve čtyřhře.
18.02.2024 |
Kynčl a Suchánková vyhráli áčkové turnaje mladšího žactva v Říčanech a Jablonci Jakub Kynčl (2013, TK Sparta Praha) vyhrál áčkový turnaj v kategorii mladších žáků v Říčanech (Pliskova Tennis Academy), když ve finále porazil Šimona Krkošku (2012, Tenisový klub Studénka z.s.) 6:2, 6:0. Čtyřhru vyhráli Adam Zikmund a Šimon Krkoška. V kategorii dívek v Jablonci nad Nisou zvítězila Nikol Suchánková (2012, TK Neridé), ve finále porazila Nicole Kurylovou 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhráli Lisa Michna a Nicole Kurylova.
16.02.2024 |
Seminář Tenis Dětem (Ostrava) SmTS ve spolupráci s ČTS pořádá v termínu 6.4.2024 celodenní seminář Tenis Dětem pro trenéry a rodiče v areálu Ridera Sport v Ostravě-Vítkovicích.
13.02.2024 |
Premiérový titul mezi ženami pro patnáctiletou Češku! Laura Samson ovládla turnaj v Monastiru Teprve patnáctiletá Laura Samson (2008, WTA NR) se raduje ze svého prvního profesionálního titulu, poté co ve finále turnaje ITF 15 v tuniském Monastiru porazila Němku Selinu Dalovou (744.) za hodinu a čtyřicet minut po setech 6:1, 6:3. Samson, další z řady talentovaných českých tenistek, odehrála teprve třetí turnaj mezi ženami a hned slaví tento velký úspěch.
11.02.2024 |
Tereza Krejčová ve finále turnaje ITF J200 v Německu Tereza Krejčová (2008, ITF 169) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J200 hráček do 18 let v německém Oberhachingu. Ve finále nestačila na pátou nasazenou hráčku Hephzibah Oluwadere (2007, ITF 80) 2:6, 2:6. I tak je to pro Terezu zatím nejlepší výsledek v kariéře a do žebříčku ITF připíše 140 bodů. Spolu s Eliškou Forejtkovou (2008, ITF 59) došly do semifinále čtyřhry. V kategorii chlapců čtyřhru vyhrál Jan Klimas spolu se Švýcarem Bernetem.
10.02.2024 |
OPTIM TOUR 2024: Lenka Munzarová vyhrála áčko v Hradci Králové Ve dnech 2–6.2.2024 se v Hradci Králové na kurtech SK HIT konal druhý ročník Bohouš cupu – celostátního turnaje žen kategorie „A“ v rámci okruhu OPTIM TOUR. Již od sobotního dopoledne jsme mohli vidět nádherné zápasy plné emocí a krásných výměn. Výtečný výkon předvedla Erika Nováková (TK Sparta Praha), která z pozice nenasazené hráčky došla z kvalifikace až do semifinále dvouhry, kde už ale podlehla Nele Charvátové z Mostu.
07.02.2024 |
OPTIM TOUR 2024: Jan Kusý zvítězil na turnaji v Třebíči V krásném areálu HTK Třebíč se uskutečnil druhý halový turnaj mužů v rámci okruhu. Překvapením bylo vyřazení prvního nasazeného Patrika Homoly, který nestačil na Filipa Paroulka. Překvapilo to o to více, že na turnaji v Hradci před čtrnácti dny, který Patrik celý vyhrál, právě Filipa hladce porazil. Tím se v horní polovině pavouka uvolnilo místo pro finále dalším kandidátům.
07.02.2024 |
Davis Cup: Macháč s Pavláskem rozhodli o postupu! Kopřiva slaví první výhru Český daviscupový tým slaví postup do skupinové fáze Davisova poháru! Rozhodující postupový bod zařídili ve čtyřhře Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem, kterým v průběhu prvního setu skrečovali zápas Daniel Cukierman s Edanem Lešemem. Vít Kopřiva posléze vybojoval nad Orelem Kimhim svou první daviscupovou výhru.
04.02.2024 |
Davis Cup: 2:0! Lehečka s Menšíkem zvládli sobotní singly, postup je na dosah Český daviscupový tým se ve Vendryni ujal po úvodním soutěžním dni vedení 2:0 nad Izraelem a má na dosah postup do základních skupin. Skóre kvalifikačního střetnutí otevřel Jakub Menšík výhrou nad Jišajem Olielem, druhý bod posléze přidal Jiří Lehečka po triumfu nad Danielem Cukiermanem.
04.02.2024 |
Davis Cup: Kvalifikační souboj s Izraelem rozehraje Menšík, dostal přednost před Macháčem Kvalifikační duel Davisova poháru proti Izraeli rozehraje v sobotu od 15 hodin Jakub Menšík. Osmnáctiletý benjamínek dostal v nominaci kapitána Navrátila přednost před Tomášem Macháčem, jenž byl z důvodu menší únavy nahlášen až do čtyřhry. O druhý bod bude následně usilovat Jiří Lehečka.
02.02.2024 |
Pšeničný a Přikrylová vyhráli áčkové turnaje staršího žactva v Praze a Mostě Dmitrij Pšeničný (2010, I.ČLTK Praha) vyhrál áčkový turnaj stašůích žáků v Praze na Štvanici. Ve finále porazil Davida Drlíka 4:6, 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kačín a Matyáš Zapský. Kristýna Přikrylová (2010, TK PRECHEZA Přerov o.s.) vyhrála áčko starších žákyň v Mostě. Ve finále porazila Veroniku Navrátilovou 6:3, 7:5. Čtyřhru vyhrály Barbora Fialová a Sofie Kaslová.
30.01.2024 |