Český tenisový svaz

MČR družstev dorostu 2022 vyhrál Prostějov

19.09.2022

Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu vyhrál TK Agrofert Prostějov. Ve finále porazil Spartu 5:4 a obhájil tak loňský titul. V boji o třetí místo I.ČLTK Praha porazil Přerov 5:1. Celkové pořadí: 1. TK Agrofert Prostějov, 2. TK Sparta Praha, 3. I.ČLTK Praha, 4. TK PRECHEZA Přerov, 5. TK Slavia Plzeň, 6. TK Most, 7. ŽLTC Brno, 8. SK HAMR, z.s.

Zpráva o průběhu Mistrovství ČR dorostu družstev

Mistrovství ČR dorostu družstev se odehrálo na dvorcích TK Sparta Praha a PSK Olymp Praha ve dnech 15. – 18. 9. 2022.

Mistrovství proběhlo bez větších problémů, i přes to, že počasí nebylo ideální a program často narušoval déšt, zde patří poděkování správci dvorců TK Sparta Praha Michalovi za perfektní stav a údržbu dvorců během celé akce. Poněkud problematickými byly dvorce, které měly podle dohody být zapůjčeny na PSK Olymp, kde v okamžiku, kdy začalo pršet, dvorce zavřeli a nedovolili na nich hrát, takže některá utkání se musela přesouvat na. dvorce Tatranu, což bylo organizačně komplikované, stejně jako skutečnost, že první dva dny místo požadovaných tří dvorců Olymp zapůjčil pouze dva, tudíž jeden zápas se vždy musel hrát v areálu Sparty, ačkoliv další dvorce Olympu vytížené nebyly.

Z předkola postoupila nasazená družstva – Slavia Plzeň, TK Most, HAMR a ŽLTC Brno, které potom, po porážkách od nasazených týmů TK Sparta Praha, TK Agrofert Prostějov, TK Precheza Přerov a I. ČLTK, Praha bojovaly o 5. – 8. místo. Nutno konstatovat, že mistrovství mělo vysokou úroveň, vždyť na soupiskách (a většinou i a dvorcích) byla opravdu zvučná jména - Linda Nosková, Lucie Havlíčková, Jakub Menšík , Hynek Bartoň, Sára Bejlek, Nikola Bartůňková, Jakub Nicod, M.W. Donald…Pro český tenis bylo určitě kladem, že většina týmů se obešla bez jedné povolené zahraniční posily, byť na soupiskách jich byla přehršel. Velmi dramatické bylo semifinále mezi I. ČLTK Praha a TK Agrofert Prostějov, kde, zejména díky počasí, se utkání natáhlo až do večerních hodin a hrozilo, že rozhodující chlapecké čtyřhry se budou muset odehrát v hale. Prostěov ovšem získal rozhodující páty bod v dívčí čtyřhře a postoupil tak do finále proti TK Sparta Praha, která poměrně jednoznačně přehrála přerovské.

Finále bylo ukázkou krásného tenisu a rozhodoval o mistrovi ČR až závěrečný super Tiebreak poslední chlapecké čtyřhry, ve kterém byl štastnější prostějovský pár Hrazdil, Menšík a vítězstvím 3/6, 7/6 a 12/10 získal pohár pro TK Agrofert Prostějov, který tak obhájil loňský titul.

Mistrovství bylo zorganizováno bez závad, pokud pominu problémy s dvorci na Olympu, celou akci s přehledem z pozice ředitelky řídila Radka Bobková, tým rozhodčích se podařilo zajistit tak, že mimo vrchního rozhodčího každé utkání mělo jednoho stand by, na finále se potom, byť s drobnými problémy, podařilo obsadit i umpirovými, když z oslovených nejzkušejších pražských umpirů odpověděla, bohužel negativně, na nabídku pouze jediná. Z úst kapitánů jsem zaslechl povzdech, že termín MČR koliduje s turnajem ITF v Pardubicích, ze kterého se někteří hráči museli omluvit, stejně jako se pro některé hráčky jevila problematická skutečnost, že po příjezdu z amerických betonů a přípravě na ostravský turnaj WTA, hraný také na hardu, musely hrát na antuce, která, díky počasí, byla velmi pomalá a míče byly těžké. Proto také mohly být pro někoho překvapivé vysledky Noskové či Bejlek.

Po celou dobu turnaje fungoval fyzioterapeut, stravování v klubové restauraci bylo bez problémů, nabídka pokrmů byla jak k snídani, tak během dne široká.

Mistrovství České republiky staršího dorostu družstev v tenisu byla, přes nepříznivé povětrnostní podmínky, úspěšná akce, která měla skutečně dramatické vyvrcholení.

Ivan Vyvadil, vrchni rozhodčí

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Program tenisové extraligy 2017. Finále bude v Říčanech

Tenisová extraliga 2017 se odehraje od pátku 15. prosince do úterý 20. prosince. Hraje se v Říčanech, v Praze na Spartě a v Prostějově. Pro rok 2017 platí hrací systém z roku 2016, tedy 2 předkola, 2 semifinálové skupiny po třech a finále. Finále se odehraje 20. prosince v Říčanech u Prahy v hale Oáza Říčany.

30.11.2017
Kristýna Lavičková vyhrála ITF 4 v Mariboru

Patnáctiletá Kristýna Lavičková (ITF 277) získala v Mariboru na turnaji ITF 4 svůj první juniorský titul. Turnajová čtyřka ve finále porazila Slovinku Piu Lovric (ITF 505) 6:1 6:1. Spolu s Michaelou Kadlečkovou (SVK) došla do semifinále čtyřhry. Výsledky.

25.11.2017
Zdrůbecká vyhrála juniorský turnaj ITF 5 na Bahamách

Premiérový titul na okruhu ITF juniorů si v bahamském Nassau připsala Dagmar Zdrůbecká (ITF 1193). Česká juniorka prošla celým turnajem hladce, ve finále potom porazila Kennedy Bridgforth z USA 6:2 6:4. Výsledky.

25.11.2017
Mendesová vyhrála halové mistrovství ČR žen 2018

Pernilla Mendesová (1994, TK Precheza Přerov) vyhrála halové mistrovství ČR žen v Milovicích, když v dramatickém finále odvrátila 2 mečboly, aby nakonec porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 7:5, 2:6, 7:5. Čtyřhru vyhrály Hrabalová s Tomanovou. Výsledky.

25.11.2017
Halové mistrovství ČR žen v Milovicích - LIVESCORE + LIVESTREAM

Jedním z prvních turnajů žen nové sezóny 2017/2018 je Halové mistrovství ČR jednotlivců v kategorii žen hrané na tvrdém a pomalém betonu v Milovicích. Hlavní soutěž začíná v úterý 21. listopadu a všechny zápasy dvouher a čtyřher můžete sledovat na LIVESCORE i na LIVESTREAM: kurt 1, kurt 2, kurt 3. Výsledky.

21.11.2017
Zemřela Jana Novotná
Ve věku 49 let zemřela v neděli po těžké nemoci Jana Novotná. O úmrtí bývalé světové dvojky ve dvouhře a jedničky ve čtyřhře informovali ČTK zástupci rodiny. Narodila se 2. října 1968 v Brně, profesionální tenistkou se stala v únoru 1987, zpočátku své kariéry byla známá hlavně jako vynikající deblistka.
20.11.2017
Marek Jaloviec vyhrál třetí Future v řadě, tentokrát v Říčanech

Marek Jaloviec (1994, ATP 268) vyhrál mezinárodní turnaj mužů série Futures v Říčanech dotovaný $15,000. Ve finále porazil 18-ti letého Němce Moellera 7:6(2), 6:2. Titul ve čtyřhře měli na dosah Vrbenský s Vocelem, ale ani vedení 8:4 v supertiebreaku jim nestačilo a nakonec odešli poraženi 8:10. Výsledky. Fotogalerie.

19.11.2017
Radek Štěpánek ukončil kvůli zdravotním problémům tenisovou kariéru

Dvojnásobný daviscupový vítěz Radek Štěpánek ukončil svoji tenisovou kariéru. Ve 38 letech se pro tento krok rozhodl z důvodu dlouhodobých zdravotních problémů, které mu nedovolí se na kurty vrátit. Radek během své kariéry dosáhl na 8. místo žebříčku ATP ve dvouhře, na 4. místo ve čtyřhře a získal 18 deblových titulů. Český tenisový svaz děkuje Radkovi za jeho dlouholetou a skvělou reprezentaci českého tenisu a přeje hodně zdraví.

15.11.2017
Jaloviec obhájil titul z Milovic

Marek Jaloviec (1994, ATP 283) vyhrál mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $15,000 v Milo­vicích. V českém finále porazil Jana Šátrala (1990, ATP 373) 6:3, 6:4. V kategorii čtyřher zvítězili Marek Gengel a Polák Walkow, kteří ve finále porazili Filipa Dudu a Michala Konečného 6:3, 6:7(4), 10:5. Výsledky.

12.11.2017
Zdeněk Kolář prohrál na $15,000 v Estonsku ve finále

Na turnaji s dotací $15,000 v estonském Tartu si Zdeněk Kolář (ATP 221) zahrál finále. První nasazený hráč v boji o titul potom nestačil na finského kvalifikanta Harri Heliovaara (ATP 1357) 3:6 5:7. Výsledky.

29.10.2017
Martin Krumich došel do finále turnaje ITF 4 v Budapešti

O titul si na juniorském turnaji ITF 4 v Budapešti zahrál Martin Krumich (2002). Čtrnáctiletý Krumich ve finále nestačil na Cezara Cretu z Rumunska 0:6 0:6. Výsledky.

29.10.2017
Rikl vyhrál turnaj $15,000 v Jablonci

Patrik Rikl (1999, ATP 1633) vyhrál mezinárodní turnaj série Futures v Jablonci nad Nisou dotovaný $15,000. Ve finále porazil Slováka Kleina (1998, ATP 671) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli David Poljak a Niels Lootsma (NED). Druhým z řady 6-ti Futures v řadě na území ČR je turnaj v Opavě. Výsledky.

29.10.2017
Hlaváčková vyhrála Turnaj mistryň 2017 ve čtyřhře

Andrea Hlaváčková spolu s Maďarkou Timeou Baboš vyhrála Turnaj mistryň 2017 v kategorii čtyřher. Ve finále porazily pár Bertens/Larsson 4:6, 6:4, 10:5. Vítězkou turnaje dvouher se stala Dánka Caroline Wozniacki, která ve finále porazila Venus Williams 6:4, 6:4.

29.10.2017
Singapore: Plíšková na Turnaji mistryň vypadla s Wozniacki

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) Turnaj mistryň nevyhraje. V semifinále nestačila na Dánsku Caroline Wozniacki 6:7(9), 3:6. V případě vítězství celého turnaje by se Plíšková vrátila na post světové jedničky. Wozniacki se ve finále utká s Venus Williams, která ve druhém semifinále zdolala Caroline Garciu z Francie 6:7(3), 6:2, 6:3.

28.10.2017
Zemřel Jan Bedáň

Se zármutkem oznamujeme, že ve věku 66 let zemřel nečekaně 23. října 2017 ing. Jan Bedáň, bývalý vynikající tenisový hráč a trenér. Čest jeho památce. Poslední rozloučení s ing. Janem Bedáněm se bude konat v pondělí 30. října 2017 v 10.30 hodin v obřadní síni krematoria města Brna.

25.10.2017
Singapore: Plíšková vyhrála i druhý duel a postupuje do semifinále

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) postoupila do semifinále tenisového Turnaje mistryň. Španělku Garbiňe Muguruzu (1993, WTA 2) porazila 6:2, 6:2 a po výhře nad Američankou Venus Williamsovou si v Bílé skupině připsala druhé vítězství. Bez ohledu na výsledek čtvrtečního duelu s Jelenou Ostapenko z Lotyšska vyhraje Plíšková skupinu.

24.10.2017
Singapore: Karolína Plíšková porazila Venus Williams

Karolína Plíšková (1992, WTA 3) vstoupila do Turnaje mistryň v Singapuru jasným vítězstvím nad Venus Williamsovou. Světovou pětku a vítězku z roku 2008 porazila v prním duelu Bílé skupiny za 72 minut 6:2, 6:2. Ve své skupině se utká ještě s Garbine Muguruzou a Jelenou Ostapenko.

22.10.2017
Horáčková došla do finále turnaje žen $15,000 v Antályi

Gabriela Horáčková (1991, WTA 832) došla do finále na mezinárodním turnaji žen v turecké Antályi, kde nestačila na Rumunku Chioroaie (1998, WTA 591) 3:6, 0:6.

22.10.2017
Tereza Smitková vyhrála $25,000 v Joue-Les-Tours

Svůj první titul sezony si ve francouzském Joue-Les-Tours připsala Tereza Smitková (WTA 216). Bývalá 57. hráčka světa ve finále turnaje s dotací $25,000 porazila domácí Myrtille Georges 6:3 7:5. Výsledky.

21.10.2017
Singapur: Plíšková ve skupině narazí na Muguzu a Venus Williams

Dnešní los Turnaje mistryň v Singapuru určil jako soupeřky Karolíny Plíškové v bílé skupině Garbine Muguruzu, Venus Williams a Jelenu Ostapenko. V červené skupině změří síly Simona Halep, Elina Svitolina, Caroline Wozniacki a Caroline Garcia. Zápasy začínají v neděli 22. října na O2 TV.

20.10.2017