Český tenisový svaz

Masters Nike Junior Tour 2013 do 12-ti let vyhráli Forejtek a Najmanová

25.09.2013

V Prostějově dnes skončilo Masters okruhu Nike Junior Tour do 12-ti let. Vítězství a postup na mezinárodní Masters si odváží Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) a Tereza Najmanová (2001, TK AGROFERT Prostějov). Forejtek ve finále porazil Andrewa Paulsona 6:0 6:0, Najmanová zdolala Siskovou 7:6(4) 6:2.

Jonáš Forejtek splnil roli jedničky turnaje na výbornou, během čtyř utkání ztratil pouze pět gemů, ve finále dvou nejvýše nasazených nadělil Paulsonovi dva nepopulární kanáry. Do semifinále došli Erik Najman a Jakub Beran.

V semifinále dívek byly k vidění dvojice Sisková – Nikolovová a Mlezivová – Najmanová. Jednička Sisková po boji zdolala vítězku tří turnajů „A“ Vanesu Nikolovovu 7:5 7:6(0) a pozdější vítězka si poradila se štvanickou Karolínou Mlezivovou 7:5 6:2.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.