Český tenisový svaz

Macha Lake Open 2025: Tenisté Samson a Nicod ve finále turnajů ITF v České Lípě

14.06.2025

Do finále mezinárodních turnajů Macha Lake Open ITF 75 žen a ITF 25 mužů v Ćeské Lípě se probojovali dva čeští tenisté sedmnáctiletá juniorská naděje Laura Samson z pražské Sparty a Jakub Nicod z I.ČLTK Praha. Loňská dvojnásobná finalistka grandslamové juniorky z Paříže Samson porazila sedmou nasazhenou Číňanku Chan-ju Guovou za jednu hodinu deset minut 6:4, 6:1 a v turnaji dosud neztratila ani jeden set. V nedělním finále se Samson střetne se zkušenou šestou nasazenou Brazilkou Caroline Alvézovou, která hladce přehrála v úvodním semifinále Italku Auroru Zantedeschiovou 6:0, 6:2.

Patý nasazený Jakub Nicod vyhrál v prvním mužském semifinále nad vysokým Němcem Lou Wesselsem 4:6, 6:0, 6:0. Od druhého setu NIcod nad soupeřem unaveným z pátečního čtyřhodinového čtvrtfinále jasně dominoval. Ve druhém semifinále osmý nasazená Jihoafričan Alec Beckley zdolal turnajovou trojku osmnáctiletého českého juniorka Petra Brunclíka ze Sparty přesnou hrou 6:3, 6:2. Čtyřhru žen vyhrály v České Lípě nenasazené Češky šestnáctiletá Alena Kovačková s Ivanou Šebestovou.

Čtyřhru mužů ovládl ukrajinsko - italský pár Vladimir Orlov, Filippo Romano vítězstvím nad českým párem Jan Kumstát, David Poljak z Prostějova 7:6 (4), 6:1.

Finále dvouhry žen Samson - Alvésová začíná na českolipském centrálním kurtu v neděli 15. června 2025 od 11.00 hodin a následovat bude finále mužů Nicod - Beckley. Turnaj Crystalex Macha Lake open by Moneta Money Bank žen je v České Lípě dotován částkou 60 tisíc amerických dolarů a letošní premiérový turnaj mužů sumou 30 tisíc dolarů.

Jaroslav Přibyl

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.
23.09.2012
Pohár prezidenta ČTS – miliony pro mládež
Už patnáctý rok je ve funkci prezidenta ČTS Ivo Kaderka, český tenis patří k nejlepším na světě a je už dlouhá léta v dokonalé finanční kondici. Přitom problémy kolem financování českého sportu jsou rok od roku větší.
21.09.2012