Český tenisový svaz

Livesport Prague Open: Bouzková vybojovala premiérový titul na okruhu WTA!

31.07.2022

Český turnaj WTA Livesport Prague Open má po roce znovu domácí šampionku! Stala se jí Marie Bouzková (66.), která vyhrála vůbec první titul na nejvyšším okruhu v kariéře. V nedělním finále porazila Rusku Anastasii Potapovovou (59.) 6:0, 6:3.

Bouzková se do finále na okruhu WTA probojovala počtvrté v kariéře a podruhé letos. Zatímco v předchozích finálových kláních tahala za kratší konec, v Praze potvrdila parádní formu z celého turnaje a bez ztráty setu dokráčela až k premiérovému titulu.

Její schopnosti v průběhu turnaje poznaly i další české hráčky Linda Nosková s Dominikou Šalkovou. Na cestě do finále Bouzková vyřadila rovněž Rakušanku Krausovou a Rusku Selechmetěvovou, které stejně jako Potapovové udělila kanára.

„Je to něco neskutečného. Nemohla jsem si ani vysnít svůj první titul na lepším turnaji,“ zářila Bouzková na pozápasové tiskové konferenci a zavzpomínala na své předchozí finálovové neúspěchy. „Všechna tři finále předchozí finále byla těžká. Byly to třísetové zápasy a vždy mi to o kousek nevyšlo. Ale tady doma se mi to povedlo.“

V souboji s Potapovovou česká hráčka dominovala zejména v prvním setu a za pouhých 27 minut soupeřce nadělila zmíněného kanára. Výborně vstoupila i do druhého setu, ovšem po brejku v prvním gemu se poprvé na returnu prosadila i Potapovová.

Z divoké úvodní pasáže s celkem pěti brejky nakonec vyšla lépe česká hráčka, která se ujala vedení 3:2 a výhodou jednoho servisu k dobru a postupně kráčela za vítězstvím. Svou výhru v samém závěru ještě zvýraznila sedmým brejkem v utkání.

Česká hráčka v utkání předváděla solidní výkon a prakticky nechybovala. Oproti tomu Potapovová se v mezihře extrémně trápila a zaznamenala neskutečných 44 nevynucených chyb, což je s ohledem na počet odehraných gemů obrovské číslo.

Ziskem titulu na Livesport Prague Open čtyřiadvacetiletá Češka pravděpodobně vyrovná své kariérní žebříčkové maximum a v pondělním vydání by měla figurovat na 46. místě.

Potapovová se titulu dočkala ve čtyřhře
Anastasia Potapovová, která neuspěla ve finále dvouhry, se zisku turnajové trofeje dočkala ve čtyřhře. Spolu s Janou Sizikovovou vyhrály finálový duel, ve kterém se objevily hned čtyři Rusky, nad Angelinou Gabujevovou a Anastasií Zacharovovou po setech 6:3, 6:4.

Sestini Hlaváčková se rozloučila s kariérou
Mezi finálovými zápasy ve dvouhře a čtyřhře se konala na centrálním kurtu pražské Sparty rozlučka Andrey Sestini Hlaváčkové s kariérou. Úspěšná česká deblistka, která ve čtvrtek odehrála poslední zápas po boku Lucie Hradecké, se s tenisovým životem rozloučila za přítomnosti své rodiny.

Během ceremoniálu dojatou Sestini Hlaváčkovou potěšilo připravené video, které zmapovalo největší úspěchy její kariéry. Po jeho zhlédnutí už trojnásobná grandslamová šampionka, dvojnásobná vítězka Fed Cupu a stříbrná olympijská medailistka dala své definitivní sbohem.

Finále dvouhry
Anastasia Potapovová (59.) – MARIE BOUZKOVÁ (66.) 0:6, 3:6

Finále čtyřhry
Gabujevová, Zacharovová (-) – Potapovová, Sizikovová (-) 3:6, 4:6

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Jaroslav Pospíšil získal v Egyptě na Futuru svůj první letošní titul

Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 201) vyhrál mezinárodní turnaj série Futures v egyptském Sharm Al Sheikhu. Ve finále porazil domácího Mohameda Safwata 6:1, 6:2.

23.03.2014
Jan Mertl vyhrál turnaj série Futures v Turecku

Jan Mertl (1982, ATP 204) vyhrál mezinárodní turnaj mužů $10,000 v turecké Antalyi. Ve finále porazil Belgičana Mertense (1987, ATP 255) 7:6, 4:6, 6:4. Čtyřhru vyhráli Roman Jebavý a Jan Šátral.

23.03.2014
Jan Hernych vyhrál turnaj Futures v Řecku

Jan Hernych (1979, ATP 237) vyhrál mezinárodní turnaj Future mužů $10,000 v řeckém Heraklionu. Ve finále porazil Švýcara Martiho (1988, ATP 289) 7:5, 6:3. Do čtvrtfinále došel Robin Staněk (1995, ATP 910) a společně s Hernychem skončili ve finále čtyřhry.

23.03.2014
Denisa Allertová se vrátila na mezinárodní turnaje titulem v Turecku

Denisa Allertová (1993, WTA 368) se po 7 měsících vrátila na mezinárodní turnaje a návrat to byl úspěšný. Na turnaji žen $10,000 v Turecku získala titul, když v českém finále porazila Barboru Krejčíkovou (1995, WTA 339) 6:3, 6:2.

23.03.2014
Miami: Šafářová po třech hodinách podlehla Sharapovové

Lucie Šafářová (1987, WTA 27) ve třetím kole turnaje WTA v Miami podlehla po tříhodinové bitvě Márii Sharapovové (1987, WTA 7) 4:6, 7:6(7), 2:6. Mezi posledních 16 hráček postoupila Petra Kvitová po výhře nad Chorvatkou Vekič 6:3, 6:4.

23.03.2014
Miami: Kvitová i Berdych postupují, Šafářová vyzve Sharapovou

Petra Kvitová je v Miami v osmifinále. Česká jednička ve třetím kole porazila Chorvatku Donnu Vekic 6:3 6:4 a její další soupeřkou bude Ana Ivanovic. Tomáš Berdych si ve druhém kole poradil se Stephanem Robertem 7:6(5) 6:1. Lucie Šafářová bojuje o postup do osmifinále s Marií Sharapovou.

23.03.2014
Sabina Drábková vyhrála mezinárodní turnaj do 14-ti let v Německu

Sabina Drábková (2000, TK AGROFERT Prostějov) vyhrála mezinárodní turnaj do 14-ti let v německém Isernhagenu. V čekém finále porazila Dagmar Zdrůbeckou (2000, I.ČLTK Praha) 6:1, 6:2. Drábková vyhrála i čtyřhru společně s Polkou Zakordoniec. Výsledky.

22.03.2014
Miami: Záhlavová-Strýcová porazila Vinci, Štěpánek i Veselý končí ve 2. kole

Druhé kolo v Miami nepřešli Radek Štěpánek a Jiří Veselý. Štěpánek skončil na raketě Itala Seppiho 6:7(8) 6:4 4:6 a Veselý se s turnajem loučí po prohře s Felicianem Lopezem 2:6 6:7(3). Dařilo se Barboře Záhlavové-Strýcové, která zdolala turnajovou čtrnáctku Vinci z Itálie 6:4 2:6 7:5 a ve třetím kole vyzve Elinu Svitolinu z Ukrajiny.

21.03.2014
Miami: Kvitová i Šafářová zvládly druhé kolo, Zakopalová končí

Petra Kvitová i Lucie Šafářová prošly v Miami úspěšně do třetího kola. Petra si poradila s Argentinkou Ormaecheou 6:3 6:4 a Lucka vyřadila Vaniu King po setech 6:3 7:6(2). Ve druhém kole se s turnajem loučí Klára Zakopalová, které nevyšly dva tie-breaky s Caroline Garciou z Francie 6:7(3) 6:7(3).

21.03.2014
Miami: Postupují Veselý, Štěpánek, Záhlavová-Strýcová, končí Plíšková

Do druhého kola turnaje mužů i žen v Miami postoupili Jiří Veselý, Radek Štěpánek a Bára Záhlavová-Strýcová. V prvním kole končí Karolína Plíšková, která nestačila na Číňanku Peng 5:7, 0:6. Do druhého kola jsou předsazeni Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Klára Zakopalová a Tomáš Berdych.

19.03.2014
Pavel Motl vyhrál turnaj ITF 4 v Trnavě

Pavel Motl (1997, ITF 638) vyhrál mezinárodní turnaj ITF Grade 4 hráčů do 18-ti let v Trnavě. Ve finále porazil Slováka Samuela Hodora (1996, ITF 178) 6:3, 6:4. V kategorii dívek do semifinále došly Barbora Miklová (1998, ITF 250) a Gabriela Knutson (1997, ITF 314). Výsledky.

19.03.2014
Iveta Melzerová prohrála i v Miami v prvním kole

Návrat na okruh WTA se Ivetě Melzer nedaří. I na třetí pokus prohrála Češka v prvním kole, tentokrát v Miami nestačila na Rusku Alisu Kleybanovou 6:7(3) 1:6, a na své první vítězství po návratu čeká. Iveta startuje v Miami i ve čtyřhře po boku Janette Husárové ze Slovenska.

19.03.2014
Tomáš Jiroušek došel do finále na turnaji TE 2 v Košicích

Tomáš Jiroušek (2000, TK AGROFERT Prostějov) došel do finále mezinárodního turnaje chlapců Tennis Europe do 14-ti let v Košicích. Nejvýše nasazený Jiroušek ve finále nestačil na dvojku nasazenou – Poláka Daniela Michalskiho 4:6, 0:6. Výsledky.

18.03.2014
Turnaj A dorostu v Příbrami a Přerově vyhráli Vondrášek a Muchová

Turnaj ČTS třídy A v Příbrami na koberci vyhrál Jaroslav Vondrášek (1996, I.ČLTK Praha), který ve finále porazil Víta Kopřivu (1997, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhráli Kopřiva s Vejvarou. Dívky hrály v Přerově a vítězkou se stala Karolína Muchová (1996, TK PRIS Frýdek-Místek), která ve finále porazila Marii Mayerovou (1996, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhrály Haldinová s Kudelovou. Výsledky: chlapci, dívky.

18.03.2014
Lukáš Rosol vyhrál Challenger v Irvingu

Davispucový reprezentant Lukáš Rosol se stal vítězem ATP Challengeru $125,000 v Irvingu v Texasu. Ve finále porazil český tenista Steva Johnsona (119. ATP) hladce ve dvou setech 6:0 6:3 a slaví první titul od loňského dubna.

17.03.2014
Jan Hernych ve finále turnaje Futures $10,000 v Řecku

Do finále dvouhry se na podniku ITF Futures v řeckém Heraklionu probojoval Jan Hernych (240. ATP). Turnajová jednička ve finále nestačil na Slováka Jozefa Kovalíka (365. ATP) 3:6 6:7(6). Výsledky.

16.03.2014
Adam Pavlásek vyhrál turnaj Future v Itálii

Adam Pavlásek (1994, ATP 394) vyhrál turnaj série Futures v italském Santa Margherita Di Pula, který byl dotován $10,000. Ve finále porazil Belgičana De Greefa (1992, ATP 372) 6:3, 6:3. Vítězstvím získal Pavlásek 18 bodů do žebříčku ATP a měl by se posunout o 40 příček nahoru žebříčkem ATP zhruba na pozici 354.

15.03.2014
ČTS zveřejnil letní termínovou listinu 2014
Český tenisový svaz zveřejnil letní termínovou listinu 2014 pro věkové kategorie: muži, ženy, dorostenci, dorostenky, starší žáci, starší žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, babytenis, minitenis.
14.03.2014
Lucie Hradecká je v Indian Wells v semifinále čtyřhry

Poslední českou zástupkyní v Indian Wells je Lucie Hradecká, která po boku Jie Zheng postoupila do semifinále čtyřhry. Česko-čínský pár ve čtvrtfinále vyřadil čtvrtou nasazenou dvojici Peschke, Srebotnik 7:5 5:7 10:3. Radek Štěpánek s Leanderem Paesem skončili ve čtvrtfinále na raketách švýcarského dua Federer, Wawrinka.

13.03.2014
Kvitová si čtvrtfinále v Indian Wells nezahraje, prohrála s Cibulkovou

Československý duel zvládla lépe Slovenka Dominika Cibulková. Finalistka Australian Open porazila českou jedničku ve dvou setech 6:3 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. Petra Kvitová tak neobhájí loňský postup mezi osm nejlepších. Ve hře zůstávají deblisté Paes/Štěpánek, Hradecká/Zheng, Date/Záhlavová-Strýcová a Peschke/Srebotnik, které čeká čtvrtfinále.

12.03.2014