Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2025?04.08.2025 Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2025 se odehraje v termínu 9.-15. srpna v areálu LTC Pardubice. Letos bude hodně omluvenek, takže se můžeme dočkat překvapivého vítěze. Pojďme si nejdříve říci, kdo bude chybět. Z chlapců je to Mrva, Šmejcký a Krejčí. Mezi dívkami je omluvenek více: Fruhvirtová, Krejčová, Kovačková Jana, Kovačková Alena, Samsonová, Valdmannová, Fajmonová.
DÍVKY Paštiková Julie (2008, TK AGROFERT Prostějov) už byla na Pardubické juniorce několikrát. Minulý rok se statečně prala s virózou. Letos už asi vyhraje. Jednoznačně největší favoritka na vítězství. Bohaté zkušenosti jí mohou pomoci ve finále, kde kvalitu hry každoročně negativně ovlivňuje velká nervozita finalistek. Hejtmánková Amélie (2007, TK PRECHEZA Přerov o.s.) se snaží jezdit mezinárodní okruh dorostenek i žen. Je v první stovce žebříčku ITF, takže určitě musí něco umět. Ale bude to stačit na Paštikovou? Hettlerová Sofie (2009, TK AGROFERT Prostějov) je hráčka, proti které nechcete hrát. Poctivka, každý míč hraje na plno, soustředěná. Sofie určitě jede do Pardubic s těmi nejvyššími ambicemi. Heřmanová Tereza (2009, SK HAMR, z.s.) je mladou hráčkou, která pravidelně boduje na turnajích ITF, takže proč by nemohla dojít daleko i v Pardubicích? Proti Češkám to bude trochu jiné, ale Tereza by mohla dojít hodně daleko. Sekerková Veronika (2009, I.ČLTK Praha) vyhrála ITF turnaj v Plzni, takže formu má. Veronika potřebuje vyhrát 5 zápasů stejně jako v Plzni. Ale v Pardubicích to bude mnohem těžší. Zatím je v seznamu náhradnic, jestli nedostane kartu, tak by Pardubická juniorka přišla o kvalitní hráčku. Oliveriusová Sára (2009, LTK Liberec) objíždí turnaje ITF a už se blíží první stovce žebříčku ITF. Výkonnost jistě má, teď to ještě potvrdit v Pardubicích. Ďulíková Kristýna (2009, LTK Liberec) je zkušená ostřílená hráčka, která už před dvěma lety udělala v Pardubicích 2 kola. Letos už by to mohlo být třeba i semi nebo finále. Forejtková Eliška (2008, I.ČLTK Praha) vyhrála minulý týden turnaj ITF J60, takže formu má. Na Pardubické juniorce hraje již poněkolikáté, takže ví, do čeho jde. Uvidíme, jestli se dostane, protože je zatím v seznamu náhradnic. Mezi další hráčky, které mohou výrazně promluvit do vývoje turnaje jsou: Klára Blažková, Amy Suchá, Nela Jandová, Vanessa Svobodová, Kateřina Zajíčková Míče Hraje se s míči Wilson Roland Garros all court stejně jako v loňském roce. Nikdo neví, co se zase u Wilsonu stalo, letošní šarže je jiná než ta loňská. Míče létají mnohem více než loni a hráči mají problém s kontrolou. Na MČR mužů a žen v Ostravě to hráči řešili tak, že své rakety nechali vyplést o kilo víc. Areál V areálu LTC Pardubice je k dispozici 11 antukových dvorců. Zápasy se budou hrát na dvorcích 1-7 a na centrálním dvorci. Celý den je pak možné využít dvorce 8-10 k tréninku/rozehrávce. Doprovodný program V pondělí od 18 hod. se na centrálním dvorci uskuteční 7. ročník dovednostní soutěže „Čára“, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny (sluchátka, repráček, …). Napsal: Lukáš Březina |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
Smolík a Farajpourová vyhráli turnaj Tennis Europe v Liberci David Smolík (2010, TE U14 206) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat.3 hráčů do 14 let v Liberci. V českém finále porazil Philippe Jourdena 2:6, 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kačín a Tobiáš Zapský. V kategorii dívek zvítězila Ainaz Farajpourová, která ve finále porazila Viktorii Havlíkovou 6:4, 7:6(2). Čtyřhru dívek vyhrály Radka Hadrabová a Sofie Radová.
28.05.2024 |
Jana Kovačková vyhrála turnaj ITF J100 v Estonsku Jana Kovačková (2010, ITF 560) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J100 hráček do 18 let v estonském Talinnu. Ve finále porazila Litevku Zeltinu 6:3, 6:3. Jana došla i do finále soutěže čtyřher spolu s Pavlou Švíglerovou.
28.05.2024 |
Laura jede! Šestnáctiletá Češka vyhrála deset zápasů v řadě a slaví druhý titul ve dvou týdnech Šestnáctiletá česká tenistka Laura Samson se veze na vítězné vlně! V chorvatském Bolu vybojovala druhý titul v řadě a protáhla svou šňůru na deset vítězství. V nedělním finále si poradila s domácí Sarou Svetačovou, kterou porazila 6:1, 6:2.
27.05.2024 |
Petře, sbohem a děkujeme! Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve středu ve věku 76 let prezident tenisového klubu Precheza Přerov Petr Huťka, jedna z nejvýraznějších postav českého tenisu posledních desetiletí.
26.05.2024 |
Informace k mimořádné valné hromadě Českého tenisového svazu Členové orgánů ČTS, klubů a členové ČTS mohou zasílat v souladu s návrhem nových stanov ČTS písemné návrhy kandidátů na funkci člena dozorčí rady ČTS nejpozději do 5. 6. 2024 na e-mailovou adresu: cts@cztenis.cz.
22.05.2024 |
Turnaj Tennis Europe v Hrádku nad Nisou vyhráli Duda a Oliveriusová Adam Duda (2008, TE U16 106) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Hrádku nad Nisou. Ve finále porazil Thomase Eversfielda 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhráli Jonáš Kollert a Oskar Sirotek. V kategorii dívek zvítězila Sára Oliveriusová (2009, TE U16 42), která v českém finále porazila Lauru Chlumskou 6:4, 6:2. Čtyřhru dívek vyhrály Barbora Beková a Aneta Čermáková.
20.05.2024 |
Přikrylová vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakousku Kristýna Přikrylová (2010. TE U14 104) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v rakouském Vídni. Ve finále porazila Ukrajinku Protsenko 7:5, 6:2. Do finále čtyřhry došla Terezie Hrdličková spolu s Portugalkou Ferreira da Silva.
20.05.2024 |
Šmídová vyhrála turnaj Tennis Europe v Polsku Třináctiletá Karolína Šmídová (2010, TE U16 302) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 2 hráček do 16 let v polském Zabrze. Ve finále porazila Polku Annu Skorupskou 6:3 6:2.
19.05.2024 |
Čtyři výhry ve dvou dnech! Šestnáctiletá Samson slaví druhý profesionální titul Šestnáctiletá Laura Samson má za sebou neskutečně náročný a zároveň ohromně úspěšný víkend. V sobotu a v neděli zvládla dohromady čtyři singlové zápasy a během nedělního odpoledne zvítězila ve finále turnaje ITF v Kranjské Goře. Tenistka pražské Sparty porazila Rumunku Oanu Gavrilovou 6:1, 6:4 a získala druhý profesionální titul kariéry.
19.05.2024 |
FESTIVAL oranžové úrovně Akce je určena pro ROČNÍKY 2016 a mladší. Na programu je: TENIS ¾ DVORCE, DVOUHRY A ČTYŘHRY, VŠEOBECNÉ DOVEDNOSTI, ZÁBAVA. Zúčastní se: 8 KRAJSKÝCH VÝBĚRŮ. Termín a místo konání: SOBOTA 29.6.2024, tenisové dvorce I.ČLTK PRAHA - Štvanice.
15.05.2024 |
Kynčl vyhrál áčko mladších žáků ve Frýdku-Místku Jakub Kynčl (2013, TK Sparta Praha) vyhrál áčkový turnaj mladších žáků ve Frýdku-Místku. Ve finále porazil Jakuba Šudu (2012, TK Agrofert Prostějov) 6:3, 7:5. Kynčl vyhrál i soutěž čtyřher spolu s Adamem Zykmundem.
14.05.2024 |
Veselý prolomil čekání na titul, zvládl tříhodinové finále Kombinovaný turnaj Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia je u konce! V areálu klubu I. ČLTK Praha na Štvanici se v neděli odehrály finálové zápasy ve dvouhrách, v nichž se z trofejí radovali dva členové pražské Sparty. Dominika Šalková deklasovala ve dvou setech Polku Maju Chwaliňskou, načež Jiří Veselý ve svém prvním finále od února 2022 udolal po třech hodinách Belgičana Gauthiera Onclina.
12.05.2024 |
Štvanický double oslaví knížkou či maččou. Šalková si před RG pořádně zvedla sebevědomí Tenistka pražské Sparty Dominika Šalková vybojovala na Advantage Cars Prague Open double za triumf ve dvouhře i čtyřhře. Veleúspěšný domácí turnaj na pražské Štvanici navíc završila kanárem, jenž udělila v singlovém finále Polce Maje Chwaliňské, kterou porazila na první pohled hladce 6:3, 6:0. Ač česká tenistka připustila, že se za štvanický double nějakým způsobem odmění, tak už ale míří své myšlenky k blížící se kvalifikaci Roland Garros.
12.05.2024 |
Dobiášová vyhrála turnaj ITF J60 v Maďarsku Vanesa Dobiášová (2008, ITF 575) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J60 v maďarském Dunakeszi. Ve finále porazila Slovenku Mlkva 6:2, 6:4. Do finále turnaje čtyřher došly Amélie Drukerová a Nikol Janíčkovičová.
12.05.2024 |
Charvátová vyhrála turnaj ITF J200 v Německu Nela Charvátová (2006, ITF 162) vyhrála turnaj ITF J200 v německém Hanoveru. Ve finále porazila Francouzku Iliev 6:1, 6:3. Nela získala 200 bodů do žebříčku ITF, což jí posune na pozici 111.
12.05.2024 |
Zajíčková vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakovníku Kateřina Zajíčková (2010, TE U14 14) vhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 2 hráček do 14 let v Rakovníku. V českém finále porazila Barboru Fialovou 4:6, 6:2, 7:5. Čtyřhru dívek vyhrály Adriana Bukalová a Nela Padrnosová. Čtyřhru chlapců vyhráli Josef Kovář a Filip Šebek.
12.05.2024 |
Áčko mladších žákyň v Hradci Králové vyhrála Kateřina Kubíková Dvanáctiletá Kateřina Kubíková z klubu I.ČLTK Praha vyhrála áčko mladších žákyň v termínu 6.-10.5.2024 na kurtech SK HIT v Hradci Králové. Ve finále porazila po dlouhém třísetovém boji 6:1, 2:6, 6:2 klubovou soupeřku Sofii Jirákovou.
12.05.2024 |
Macha Lake Open se koncem června vrací do Starých Splavů 22. ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITF 75 Macha Lake Open se letos po roční přestávce uskuteční od 24. do 30. června 2024 v Doksech - Starých Splavech na Českolipsku. Informoval o tom turnajový ředitel Ronald Wawrečka, který stojí v čele pořadatelského spolku MLO.
09.05.2024 |
Áčko dorostenek v Doksech vyhrála Nikola Šturcová Patnáctiletá nenasazená Nikola Šturcová z LTC Modřany 2005 vyhrála letošní celostátní turnaj dorostenek třídy A. Macha Lake Junior v Doksech. U Máchova jezera vyřadila v semifinále první nasazenou klubovou spoluhráčku Vanessu Svobodovou 6:2, 6:2 a ve finále zdolala turnajovou dvojku Barboru Slavíkovou z Vlašimi 6:3, 3:6, 6:4. Čtyřhru ovládla v Doksech Natalie Donald z Olympu Praha se spoluhráčkou Nikolou Marií Jarolímkovou ze Sokola Říčany. Vítězky ve finále přehrály dvojici Drukerova Amelie Essie - Slavíková Barbora 7:5, 6:4. Ve dvouhře startovalo v hlavní soutěži 52 dorostenek a 23 párů ve čtyřhře. Obnovený turnaj žen ITF Macha Lake Open se má podle turnajového ředitele Ronalda Wawrečky uskutečnit v posledním červnovém týdnu.
08.05.2024 |
Informace k mimořádné valné hromadě ČTS V souvislosti s nadcházející mimořádnou valnou hromadou Českého tenisového svazu, z. s. (dále jen „ČTS“), která se koná dne 7. 6. 2024, uvádíme, že s ohledem na plánované změny stanov ČTS a změnu statutárního orgánu bude probíhat na mimořádné valné hromadě volba nového tříčlenného předsednictva, ze kterého vzejde i nový předseda Českého tenisového svazu.
07.05.2024 |