Český tenisový svaz

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2020?

04.08.2020

Od soboty 8. srpna začíná na dvorcích LTC Pardubice 93. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Pardubická juniorka je nejstarším juniorským tenisovým turnajem v Evropě a nejdůležitějším turnajem mládežnické věkové kategorie, který bude letos mimořádně silně obsazen. Pojďme se podívat podrobněji na jednotlivé favority. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Oficiální web turnaje: www.pardubickajuniorka.cz.

Dalibor Svrčina (2002, TK Agrofert Prostějov)
Svrčina je jednoznačně největším favoritem na zisk titulu. Hraje pestrý tenis, rád tvoří hru a umí si dojít k síti pro volej. Jeho soupeři se budou snažit atakovat jeho druhý servis a výměny rozhodnout během pár úderů, jinak hrozí, že je Svrčina rozebere na součástky.

Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha)
Emotivní hráč, který loni došel do finále, když v semifinále podal životní výkon proti Paulsonovi. Jak sám řekl, jede si pro další iphone (iphone je cenou pro vítěze a finalistu). Má velice rychlou a šikovnou ruku. Jeho hra je postavená na silném forhendu, který má pod spinem, bekhend má rovnější. Chce diktovat hru, určitě nebude bránit. Každopádně emoce tam jako každopádně budou.

Daniel Siniakov (2003, SK HIT Hradec Králové z.s.)
Siniakov dorůstá v komplexního hráče a tuším, že na letošní Pardubické juniorce to ukáže v plné síle. Umí všechno, a navíc velmi dobře servíruje, což se bude hodit ve vedrech, která v Pardubicích jistě budou. Určitě favorit na celkové vítězství.

Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha)
Donald je kvalitní hráč, hraje údery pod velkým spinem. Ještě má čas, ale proč by nemohl udělat třeba semifinále už letos?

Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov)
Pozor na toho chlapce. Nebezpečný, rychlý a velmi emotivní. Zkušenosti z velkých zápasů má, je to vicemistr světa družstev do 14 let a před velkým publikem se umí vybičovat k velkým výkonům. Nepříjemný soupeř pro superfavority Svrčinu, Krumicha a Siniakova.

Jakub Nicod (2004, TK Sparta Praha)
Další mladý hráč, který nedávno porazil mistra ČR Filipa Dudu a sehrál dobrý zápas s dalším mistrem ČR Michnevem. Takže směrem nahoru hrát umí. Ale jak to bude v Pardubicích?

Další hráči, které se vyplatí sledovat a kteří mohou promluvit do dění v druhé půlce turnaje: Ondřej Horák, Vítek Horák, Adam Jurajda, Jaroslav Šmédek, Mathias Musil, Ondřej Válek, Vojtěch Petr, Oldřich Vejšický.


Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha)
Brenda letos všem zamotala hlavu, když porazila Kateřinu Siniakovou. Není potřeba zmiňovat věk Brendy, ale je potřeba říci, že se za poslední rok zlepšila natolik, že je schopná nejen konkurovat, ale i porazit naše reprezentantky v kategorii žen. Proto je pro mě největší favoritkou na titul. Ale vydrží třináctiletá dívka vyhrát 6 zápasů v 7 dnech?

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.)
Nosková je velmi dobře připravena, zahrála si turnaje žen ve Starých Splavech, Prostějově a Liberci a všude odehrála dobré zápasy. V Liberci jako jediná porazila pozdější vítězku Darju Viďmanovou.

Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha)
Bartůňková si udělala jméno ve Starých Splavech, kde porazila Lucii Hradeckou. Od té doby Nikola podává velmi dobré výkony, takže určitě pomýšlí na zisk titulu v Pardubicích. Bude nasazená (předsazená), takže k titulu jí stačí 5 zápasů. Pokud vydrží fyzicky, může porazit kohokoli.

Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov)
Klimovičová je výborná hráčka, která určitě může pomýšlet i na zisk titulu. Dobře se pohybuje a je to velká bojovnice.

Kristýna Tomajková (2005, TK Agrofert Prostějov)
Stejně jako Brenda bude nenasazenou hráčkou, takže už ve druhém zápase (pokud vyhraje ten první) bude hrát s někým z nasazených. Tomajková má výbornou formu a bude noční můrou každé nasazené hráčky. Dlouho jsem neviděl hráčku, která se tak dobře pohybuje a hraje absolutním minimem chyb. Otázkou je, zda-li tvořivé hráčky jako je Nosková nebo Bartůňková budou mít dostatek zbraní prorazit tuto neprostupnou hradbu.

Barbora Palicová (2004, TK Sparta Praha)
Bára má rovnější údery a hraje velmi rychle. Antuka není pro její hru ideální povrch, ale přesto má svou nespornou kvalitu, ne nadarmo je na 61.příčce juniorského žebříčku ITF.

Amélie Šmejkalová (2005, I.ČLTK Praha)
Amélie zaznamenala pár dobrých výsledků v soutěži dospělých. V Prostějově prohrála v kvalifikaci s Darjou Viďmanovou 10:12 v super breaku z mečbolu, v Liberci byla vyrovnanou soupeřkou Laboutkové. Při dobrém losu může tato hráčka pomýšlet i na medaili z dvouhry.

Sára Bejlek (2006, TK Agrofert Prostějov)
Bejlek jsem viděl na posledních pár měsíců v několika zápasech a musím říci, že její tenis má myšlenku. Sára není vysoká vzrůstem, což nahrazuje leváckými zbraněmi jako jsou podání se silnou boční rotací nebo forhedový vyspinovaný kros pravoruké soupeřce do bekhendu. Sára má cit pro hru, ví kdy jít do kurtu a zkusit výměnu rozhodnout. Jedinou šancí, jak porazit Sáru je rozstřílet, ale zase kdo to dokáže?

Tereza Valentová (2007, TK Sparta Praha)
Najdeme jí až na konci seznamu účastnic, ale počítat s Terezkou se musí. Letos porazila Brendu Fruhvirtovou a má i další dobré výsledky (na Top lize třeba dala kanára Vlkovské, finalistce Trofeje z Liberce). Tuším, že do Pardubic jede poprvé, takže toho na ní může být moc, ale třeba za rok za dva už může vyhrát.

Daší hráčky, které se vyplatí sledovat a promluví do dění v druhé půlce turnaje: Dominika Šalková, Patricie Kubíková, Nelly Kněžková, Lucie Havlíčková, Kateřina Mandelíková, Julie Štruplová, Denise Hrdinková.

Všem účastníkům přeji, aby v Pardubicích odevzdali ze sebe to nejlepší a pokud to nepůjde, tak aby alespoň bojovali až do posledního míčku.

Pro medajlisty a medajlistky jsou připraveny velice hodnotné ceny a pro vítěze a vítězku dvouhry divoká karta na challenger v Ostravě a divoká karta na turnaj žen s dotací $60,000 ve Starých Splavech.

Nezapomeňte na populární dovednostní soutěž „čára“ o sluchátka značky apple a další ceny, která se uskuteční v pondělí v podvečer na centrálním dvorci LTC Pardubice.

Pro trenéry a doprovod hráčů/hráček máme důležitou informaci, že oficiálním podnikem pro večerní odborné tenisové konverzace je restaurace U žáby, Hronovická 929, Pardubice. Otevřeno do půlnoci.

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR mužů a žen v Ostravě 2020

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK Agrofert Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé) 6:4, 6:1. Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

23.08.2020
Turnaj byl skvělý, září Wawrinka. K titulu potřeboval čtyři obraty

Cíl pětatřicetiletého tenisty byl splněný do puntíku. Stan Wawrinka na challengerovém turnaji na Štvanici odehrál nejvyšší možný počet zápasů, po tom závěrečném slavil titul. Paradoxně až ve finále proti Aslanu Karacevovi nemusel absolvovat tři sety.

22.08.2020
Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě vyhráli Kopřiva a Marková

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé). Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

21.08.2020
Mistrovství České republiky starších žáků 2020

Ve dnech 11.8.-16.8.2020 se v Tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí konalo Mistrovství České republiky starších žáků, které do Valašské Meziříčí zavítalo po dlouhých 21 letech, když jej v roce 1999 vyhrál místní rodák Tomáš Berdych.

21.08.2020
MONETA CUP 2020: Finále si zahrají Kopřiva s Pospíšilem a Marková s Viďmanovou

Do finále Mistrovství ČR mužů postoupili Vít Kopřiva, který přehrál Matěje Vocela 7:5, 6:0 a Jaroslav „Cára“ Pospíšil, který porazil ostravského rodáka Davida Poljaka 6:4, 6:1. V kategorii žen do finále postoupila nejvýše nasazená Johana Marková, které po první prohrané sadě 2:6, skrečovala Miriam Kolodziejová a Darja Viďmanová, která porazila Lindu Noskovou 7:5, 6:2. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

20.08.2020
Studium 1. trenérské třídy nyní nabízí atraktivní lektory

Dříve se „trenérská jednička“ studovala 2 roky o víkendech a posluchačům přednášeli téměř výhradně lektoři FTVS. Nově studium 1. trenérské třídy bude plně v režii Českého tenisového svazu – úseku vzdělávání, který je garantem toho, že lektory budou nejen odborníci na teorii, ale především tenisové osobnosti, které mají nejen bohaté hráčské zkušenosti z profesionálních okruhů ATP a WTA, ale mají i vzdělání teoretické. A hlavně mají chuť předávat zkušenosti dále.

20.08.2020
MČR STARŠÍCH ŽÁKYŃ – DOBŘÍŠ 10.-16.8.2020

Ve druhém srpnovém týdnu od 10. – 16.8.2020 se v tenisovém areálu TenisCentrum Dobříš konala největší akce letošního roku, a to již druhé Mistrovství České republiky starších žákyň. Výsledky. Webové stránky klubu.

20.08.2020
MONETA CUP 2020: Deštivá středa v Ostravě

Středeční program Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě z důvodu deštivého počasí začal s velkým zpožděním až v 17 hodin. To však nevadilo Miri Kolodziejové, která svůj duel s Nikolou Novotnou odehrála 6:0, 6:0 za 43 minut. Stejným výsledkem skončil i duel nejvýše nasazeného Víta Kopřivy s Jiřím Jeníčkem. Do semifinále dvouhry žen se probojovala Linda Nosková, která porazila Kláru Hájkovou 6:4, 6:3. Johana Marková si celkem snadno poradila s Anetou Kladivovou. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/.

19.08.2020
Ostravský challenger letos až na konci léta

Tradiční ostravský challenger se letos z důvodu pandemie coronaviru uskuteční na přelomu srpna a září. ATP challenger Ostrava Open 2020 s dotací 125 tis. USD se odehraje na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech v termínu 31. srpna – 6. září. Turnaji předchází dvoudenní kvalifikace pro 16 hráčů, která začíná v sobotu 29. srpna. Nejvýše postaveným českým hráčem v turnaji bude Lukáš Rosol. Více na www.ostravaopen2020.cz.

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Vocel porazil Staňka

Matěj Vocel (1997, TJ Spoje Praha) ve druhém kole Mistrovství ČR mužů v Ostravě porazil v napínavém zápase Robina Staňka (1995, I.ČLTK Praha) 2:6, 6:2, 6:4. Nestárnoucí Jaroslav Cára Pospíšil (1981, TK Neridé) ve třech setech udolal houževnatého Dominika Rečka (1995, LTK Liberec) 6:4, 4:6, 6:2. Miriam Kolodziejová (1997, RPM OÁZA Říčany) po (dle vlastních slov) bídném výkonu porazila Denisu Hindovou (2002, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:1. Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) otočila zápas proti zkušené Gabriele Horáčková (1991, TC Brno.) 6:7(3), 6:4, 6:0. Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha) porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 6:2, 6:4. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Nosková porazila Laboutkovou, Nejedlý vzdal pro zranění ruky

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.) porazila v nejkvalitnějším duelu prvního hracího dne MČR mužů a žen v Ostravě Anetu Laboutkovou (2000, I.ČLTK Praha) 6:7(5), 7:5, 7:5. Mezi muži odstoupil pro zranění ruky z turnaje Pavel Nejedlý. Antukovou specialistku Veroniku Vlkovskou vyřadila po výborném výkonu Denisa Hindová 6:3, 6:3. Dál postupují nejvýše nasazení Kopřiva, který porazil Marka Řeháčka 6:1, 6:1 i Johana Marková, která vyřadila Barboru Pokornou 6:4, 6:1. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

17.08.2020
MONETA CUP 2020: MČR dospělých v Ostravě

Od pondělí 17. srpna se hraje MONETA CUP 2020 – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen v Ostravě na dvorcích SC Ostrava. Nejvýše nasazeným hráčem mezi muži je Vít Kopřiva (1997, TK Agrofert Prostějov), nejvýše nasazenou mezi ženami je Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha). Lonští vítězové Filip Duda a Eva Rutarová se letošního ročníku nezúčastní. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy.

16.08.2020
MČR staršího žactva vyhráli Brunclík a Valentová

Petr Brunclík (2006, TK Sparta Praha) vyhrál MČR jednotlivců v kategorii starších žáků ve Valašském Meziříčí. Ve finále porazil Kryštofa Švojgra (2006, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:4. Čtyřhru vyhráli Petr Brunclík a Denis Peták. Tereza Valentová (2007, TK Sparta Praha) vyhrála MČR jednotlivců v kategorii starších žákyň v Doříši. Ve finále porazila Lauru Samsonovou (2008, TK Sparta Praha) 2:6, 6:2, 6:3. Čtyřhru vyhrály Karolína Heiderová a Marie Slaměníková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.08.2020
Ohlédnutí za Pardubickou juniorkou 2020

Pardubická juniorka 2020 zná své vítěze. Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu vyhrál Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) a Sára Bejlek (2005, TK Agrofert Prostějov). Čtyřhru chlapců vyhráli Dominik Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) s Ondřejem Horákem (2002, TK PRECHEZA Přerov o.s.). Čtyřhru dívek vyhrály Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) s Dominikou Šalkovou (2004, TK Neridé). Výsledky: chlapci, dívky. Fotogalerie.

15.08.2020
Áčkový turnaj v Houštce a Hradci Králové vyhráli Jurajda a Štruplová

Adam Jurajda (2003, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál áčkový turnaj dorostenců v Houštce. Ve finále porazil Štěpána Mrůzka (2004, LTC Slovan Kladno) 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhráli Jakub Nicod a Adam Jurajda. Julie Štruplová (2004, TK AGROFERT Prostějov) vyhrála áčkový turnaj dorostenek v Hradci Králové. Ve finále porazila Kristýnu Hranáčovou (2004, Severočeská tenisová o.s.) 7:6(5), 6:2. Čtyřhru vyhrály Daniela Jelínková a Patricie Kubíková. Výsledky: chlapci, dívky.

15.08.2020
Áčkový turnaj dorostu v Ostravě vyhráli Bartoň a Štruplová

Hynek Bartoň (2004, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál áčkový turnaj dorostenců na SC Ostrava. Ve finále porazil Ondřeje Válka (2003, TK AGROFERT Prostějov) 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhráli Hynek Bartoň a Jakub Novák. Julie Štruplová vyhrála éčkový turnaj dorostenek na TK Baník Ostrava. Ve finále porazila Adélu Moravcovou (2003, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:0, 6:1. Čtyřhru vyhrály Kristina Zámečníková a Katrin Pávková. Výsledky: chlapci, dívky.

15.08.2020
Hledáme brigádníky pro turnaj WTA (26.8.-6.9.) v Praze

Vážení tenisoví příznivci, hledáme dospělé sběrače a další brigádníky pro úpravu kurtu v „Covid“ režimu, kteří by měli zájem pomoci při pořádání mezinárodního WTA turnaje žen Prague Open 2020 US OPEN Qualification Replacement v termínu od 29. 8. do 6. 9. 2020. Turnaj se bude konat na TK Sparta Praha.

15.08.2020
Wawrinka bude hrát oba pražské challengery

Hlavní hvězdou dvou pražských ATP challengerů bude majitel tří grandslamových titulů Stan Wawrinka, který bude startovat jak na Štvanici tak i na Spojích na divokou kartu Českého tenisového svazu. „Wawrinka je neuvěřitelný sympaťák. Jsem z něj mile překvapený. Je to asi proto, že opravdové hvězdy jsou hvězdy mimo jiné i z důvodu, že zůstaly nohama na zemi. Lépe se vyrovnají s tlakem a mají hlubokou pokoru," vysekl Švýcarovi poklonu prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka na dnešní tiskové konferenci. Štvanický challenger začíná 17. srpna, challenger na TJ Spoje 24. srpna.

14.08.2020
Martin Krumich vyhrál Pardubickou juniorku 2020

Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) vyhrál 93. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Ve finále porazil Mathew Williama Donalda 3:6, 6:0, 6:3. Výsledky. Fotogalerie.

14.08.2020
Sára Bejlek vyhrála Pardubickou juniorku 2020

Sára Bejlek (2006, TK Agrofert Prostějov) vyhrála 93. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Sára ve finále porazila Lucii Havlíčkovou (2005, TK Sparta Praha) 7:5, 6:0. Výsledky.

14.08.2020