Český tenisový svaz

Kaderka je s pražským BJK Cupem spokojený. Pozvu je na pořádnou večeři, vysekl poklonu pořadatelům

08.11.2021

Pražský Pohár Billie Jean Kingové v sobotu vyvrcholil finálovým střetnutím mezi Švýcarskem a Ruskem, pomalu tak nastal čas bilancovat uplynulé dny plné kvalitního tenisu a hektické týdny plné příprav. Obrovskou zásluhu na hladkém průběhu týmového mistrovství světa mají pořadatelé pod vedením turnajového ředitele Vojtěcha Flégla, což ocenil i prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. „Už padali vyčerpáním. Až to všechno skončí, pozvu je na parádní večeři,“ ocenil jejich práci ještě před začátkem finálového klání.

Praha získala pořadatelství BJK Cupu prakticky na poslední chvíli. Organizátory čekala nesmírně těžká práce vše rychle připravit, což se jim však povedlo na jedničku. „Turnaj považuji za malý zázrak. Byla jasná představa udělat to na nejvyšší možné úrovni. S optimismem mně vlastním jsem v to věřil a teď mohu potvrdit, že se to stalo,“ neskrýval radost.

Celé mistrovství světa týmů navíc proběhlo hladce, což je další skvělá zpráva. „Normálně se očekávalo, že bude nějaký zádrhel, že bude nějaký malý problém, ale to se nestalo. Všechno se zvládlo. Logistika, bezpečnostní opatření, hygienická opatření i bublina, všechno se zvládlo,“ pokračoval Kaderka.

„Tým pod vedením Vojty Flégla, který je turnajový ředitel, odvedl takovou práci, že ani nevím, jak bych mu poděkoval. Až to všechno skončí, tak všechny pozvu na parádní večeři,“ přislíbil. „Padali už vyčerpáním, protože v tak krátkém čase všechno přichystat a udržet, aby se nic nestalo, je úžasné. Je to velké kouzlení čarodějů.“

Kaderka zároveň připustil, že největší starosti mu přidělával povrch, který si nemohli pořadatelé sami připravit. „Jen u tohoto jediného jsem byl nervózní. Když máte všechno doma pod kontrolou od vašich firem, které znáte a stavěli to pro vás mnohokrát, tak je to jednodušší, když přijede zahraniční firma. Kdyby se něco stalo, tak co teď s tím,“ přemítal. „Udělali jsme dohody a měli jsme tam svůj tým, který byl neustále v interakci s tou maďarskou firmou, celé to kontrolovali, udržovali a nakonec se nic nestalo,“ ulevilo se mu.

Pražská O2 arena, stejně jako O2 universum, se jako dějiště Billie Jean King Cupu osvědčily. Šla by však Česká republika do pořadatelství znovu. Na to nemá Ivo Kaderka jednoduchou odpověď...

„Nikdy neříkej nikdy. Neříkám ne, ale neříkám ani ano, protože je to vždycky o penězích,“ zamyslel se. „Nikdy nevygenerujeme z malé české ekonomiky sponzorsky nebo reklamně takové množství peněz, které by zaplatilo organizační náklady. Tady je to vždy o tom, že musí pomoci hlavní město a vláda.“

„Za normálních necovidových okolností je to obrovská šance pro turismus a hlavní město. Nikdy to pak nemůže skončit v červených číslech. Když budou jen trochu prodeje a přijedou turisti na tuto akci, nikdy to nemůže dopadnout špatně,“ upozornil. „S ohledem na tuto možnost bychom do toho šli, v opačném případě bych ale nikdy nešel do rizika, které by mohlo znamenat nějaké ekonomické ohrožení. To pak nestojí za to a nemá cenu riskovat,“ dodal.

Pořadatele druhého ročníku Poháru Billie Jean Kingové určí Mezinárodní tenisová federace zkraje příštího roku.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Klára Zakopalová si finále v Palermu nezahraje

Klára Zakopalová podlehla v semifinále turnaje v Palermu Italce Saře Errani 4:6 4:6 a o titul si tak nezahraje. Neuspěly ani Karolína s Kristýnou Plíškovou, které prohrály ve finále čtyřhry s dvojicí Mladenovic, Piter.

13.07.2013
Futures Prostějov: O titul si zahraje Konečný s Čapkovičem

O titul si na prostějovském futures zahrají Michal Konečný (374. ATP) a Kamil Čapkovič (SVK, 497. ATP). Konečný v semifinále porazil Musialka (FRA) a Čapkovič vyřadil dalšího Čecha Adana Pavláska. Čtyřhru vyhrála dvojice Konečný, Pospíšil nad párem Kunčík, Rumler.

13.07.2013
Berdych v Bastadu končí, debl H+H je v Budapešti ve finále

Tomáš Berdych se loučí s antukovým turnajem v Bastadu už ve čtvrtfinále. Nasazená jednička podlehla Thiemu De Bakkerovi 5:7 5:7. Deblový pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká naopak slaví úspěch v Budapesti, kde si česká dvojice zahraje své první letošní finále.

13.07.2013
Klára Zakopalová si v Palermu zahraje semifinále

Klára Zakopalová porazila ve čtvrtfinále turnaje v Palermu Němku Dinah Pfizenmaier a zahraje si tak semifinále. V něm ji čeká jednička turnaje Sara Errani. Do finále postoupil také sesterský debl Plíšková, Plíšková, který v semifinále vyřadil českou dvojici Voráčová, Záhlavová-Strýcová.

13.07.2013
ITF $100,000 Olomouc: Osm Češek ve druhém kole kvalifikace

Kvalifikace na letošní ITS Cup s dotací $100,000 v Olomouci byla plná českých hráček. Do soutěže se dostala i řada hráček bez žebříčku WTA, první Slovenka Škamlová je na 515. místě. Celkem startovalo 18 Češek, z toho osm jich prošlo do dalšího kola. Aby postoupily do hlavní soutěže, musí však vyhrát ještě dva zápasy.

13.07.2013
Beránková a Patyk vyhráli TE 3 v Jablonci n. Nisou

Vítězi mezinárodního turnaje TE 3 do 14-ti let v Jablonci n. Nisou se stali Karolína Beránková (2000, TK Olymp Praha) a Jakub Patyk (1999, TK Sparta Praha). Beránková ve finále v souboji dvou nejvýše nasazených porazila jedničku Annu Kynčlovou 3:6 6:3 6:3. Patyk také přehrál jedničku turnaje Tomáše Jirouška 6:2 3:6 6:2.

12.07.2013
Futures Prostějov: Šafránek a další čtyři Češi si zahrají o semifinále

Mezi osm nejlepších se na prostějovském futures $15,000 podařilo postoupit Šafránkovi, Šátralovi, Konečnému, Kunčíkovi a Pavláskovi. Václav Šafránek (1207. ATP) překvapivě vyřadil Jaroslava Pospíšila (305. ATP) 7:5 7:6(9), v dalších českých soubojích Šátral porazil Fafla 6:3 6:4 a Konečný Michaličku 6:2 6:7 6:4. O postup do semifinále se Šátral střetne s Pavláskem a Kunčík s Konečným. Šafránek vyzve Musialka.

11.07.2013
Suverénní Berdych vyprovodil v Bastadu Alunda a je ve čtvrtfinále

První utkání na antuce po travnaté části sezony zvládl Tomáš Berdych na jedničku. Ve druhém kole turnaje ATP v Bastadu lehce porazil Argentince Martina Alunda (101. ATP) 6:3 6:0 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká vítěz duelu Troicki – De Bakker.

11.07.2013
Jan Hernych je v Newportu ve čtvrtfinále

Druhé kolo na turnaji ATP v Newportu zvládl Jan Hernych, který porazil Jacka Socka (USA, 102. ATP) 6:3 4:6 6:4, a postoupil tak do čtvrtfinále. Hernych musel projít kvalifikací, kde vyhrál dva zápasy, v prvním kole hlavní soutěže vyřadil Chorvata Ante Pavice (482. ATP).

10.07.2013
Voráčová postoupila v Palermu do čtvrtfinále, Hradecká končí v Budapesti

Na turnaji WTA v Palermu se daří Renatě Voráčové (208. WTA), která v prvním kole porazila Rumunku Begu (61. WTA) a ve druhém kole dnes vyřadila Italku Dentoni (215. WTA) 7:5 6:1. V Budapesti naopak končí Lucie Hradecká, a to na raketě Anniky Beck (GER) 3:6 3:6.

10.07.2013
Hlaváčková pokračuje v Budapešti, Šafářová končí

Favorizovanou soupeřku vyřadila v prvním kole turnaje WTA v Budapešti Andrea Hlaváčková, když si poradila s Alize Cornet 6:4 6:2. Končí naopak turnajová jednička a česká dvojka Lucie Šafářová, která překvapivě snadno prohrála s Ruskou Solovyevou 1:6 0:6.

09.07.2013
Mistrovství ČR mladšího žactva

V Mostě a Rakovníku začalo v úterý 9.7. Mistroství ČR mladšího žactva. Chlapci hrají v Mostě, dívky v Rakovníku a v soutěži startuje 48 hráčů a hráček. Nasazení hráči a hráčky zasáhnou do hry ve středu 10.7., jedničkami pavouků jsou Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) a Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov). Výsledky chlapci, dívky, fotogalerie.

09.07.2013
Futures Prostějov: Čtyři Češi prošli kvalifikací

Lukáš Maršoun, Martin Fafl, Jakub Filipský a Michal Bíško úspěšně prošli kvalifikací na futures v Prostějově. Hlavní soutěž nabídne v prvním kole řadu českých derby, jako např. Šátral – Maršoun, Rumler – Süč nebo Minář J. – Kunčík. Celkově se představí dvacet Čechů.

08.07.2013
Češi na žebříčku ATP a WTA: Jiří Veselý poprvé v první stovce

Poprvé v kariéře našel Jiří Veselý své jméno v první stovce žebříčku ATP. K 8.7. poskočil český hráč o 20 příček na 89. pozici poté, co na challengeru v Braunschweigu došel do finále. Do první stovky se také vrátila Barbora Záhlavová-Strýcová, a to na 96. místo.

08.07.2013
Turnaj A dospělých v Káraném vyhráli Devoty a Stuchlá

Vítězi áčkového turnaje dospělých okruhu Optim Tour v Káraném se stali Theodor Devoty a Karolína Stuchlá. Devoty si ve finále snadno poradil s Knoflíčkem 6:2 6:0 a Stuchlá porazila Štefkovou 1:6 6:2 4:0 ret.

08.07.2013
Vicenda a Kaňková skončili ve finále TE 3 do 16-ti let v Mar. Lázních

Na mezinárodním turnaji TE 3 do 16-ti let se z domácích hráčů nejvíce dařilo Ondřeji Vicendovi (1998, TK Neridé) a Lucii Kaňkové (2000, TK Sparta Praha). Oba skončili ve finále dvouhry, Vicenda na raketě Němce Patzanovskeho 6:1 6:7(2) 4:6 a Kaňková nestačila na Němku Ruppert 4:6 6:7(5).

07.07.2013
Siniaková s Krejčíkovou vyhrály čtyřhru na juniorce Wimbledonu

Kateřina Siniaková (1996, TK Sparta Praha) s Barborou Krejčíkovou (1995, TK Agrofert Prostějov) vyhrály čtyřhru na juniorce Wimbledonu. Ve finále porazily Anhelinu Kalininu z Ukrajiny a Irynu Shymanovich z Bulharska 6:3, 6:1. Krejčíková ve dvouhře prohrála ve čtvrtfinále s Taylor Townsend 2:6, 6:7(4) a Siniaková prohrála o kolo dříve s Louisou Chirico 6:4, 5:7, 4:6.

07.07.2013
Plzeň ITF3: Simona Heinová Ex Pilsen Cup nevyhrála

Simona Heinová (1997, TK Sparta Praha) došla až do finále tradičního mezinárodního turnaje dívek do 18-ti let konaného v Plzni. Simona ve finále nestačila na Rumunku Jaqueline Adina Cristian 4:6, 6:7(3). V minulosti vyhrály tento turnaj např. Maria Sharapova nebo Nicole Vaidišová.

07.07.2013
Veselý v Braunschweigu nevyhrál, přesto bude ve stovce.

Jiří Veselý (1993, TK Agrofert Prostějov) svůj třetí titul na ATP challengeru nezískal. V německém Braunschweigu podlehl domácímu Florianu Mayerovi 6:4, 2:6, 1:6. Veselý se v pondělí 8. července 2013 poprvé objeví v první stovce žebříčku ATP.

07.07.2013
Wimbledon (juniorka): Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále čtyřhry

Český pár Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková v semifinále juniorky Wimbledonu porazily pár Ioana Ducu/Nina Stojanovic 6:3, 6:2 a ve finále si zahrají s dvojicí Anhelina Kalinina/Iryna Shymanovich, která v semifinále porazila Belindu Bencic se Slovenkou Petrou Uberalovou 6:2, 3:6, 6:0.

07.07.2013