Český tenisový svaz

Hvězdy, o kterých se nesnilo. Můžeme opět nastartovat světový tenis, věří v Praze

22.07.2020

Dvě hráčky elitní světové desítky v čele se Simonou Halepovou i domácí hvězdy. V areálu TK Sparta Praha proběhla ve středu před polednem tisková konference, na níž byly oznámeny účastnice blížícího se Prague Open, antukového podniku WTA. „Můžeme opět nastartovat světový tenis. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři,“ shodli se prezident ČTS Ivo Kaderka a ředitel turnaje a pořádajícího oddílu David Trunda.

„I díky spolupráci s TK Sparta Praha se chystá největší sportovní akce v Česku za rok 2020. Dnes mohu s velkou radostí říct, že nečekané se stává skutečností. Ve startovním poli máme i takové hvězdy, o kterých se nám v Praze ani nesnilo,“ netajil nadšení prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

„Tou první je loňská wimbledonská vítězka Simona Halepová. Nejen, že je výjimečná tenistka, je ale také skvělý člověk. Druhou hvězdou je Belinda Bencicová,“ oznámil účastnice z elitní desítky světového žebříčku.

„Pokud se nestane nic mimořádného, uvidíme vítězku Wimbledonu, finalistku Wimbledonu a další hvězdné tenistky,“ láká Praha velká jména. „Zástupci WTA si všimli, jak jsme se pustili do tenisových akcí. Zatímco se ostatní probouzejí, my jedeme na plný výkon, můžeme opět nastartovat světový tenis,“ zmínil Kaderka a poukázal i na skvělou práci, kterou odvedl David Trunda.

Právě ředitel turnaje a pořádajícího oddílu si vzal slovo posléze. „Komunikace s WTA probíhá na každodenní bázi. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři. Dotace turnaje bude 225 500 dolarů,“ uvedl po poděkování svazu a jeho šéfovi Trunda.

„Podařilo se nám domluvit se společně se zástupci Simony Halepové a Belindy Bencicové. Z českých hráček máme přihlášenu Markétu Vondroušovou, Karolínu Muchovou, Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou. Do hlavní soutěže máme ještě jednu nebo dvě divoké karty. Čtyři divoké karty do kvalifikace obdrží naše mladé hráčky,“ pokračoval David Trunda.

Divokou kartu do hlavní soutěže dostala Eugenie Bouchardová. Bývalá světová pětka a finalistka Wimbledonu z roku 2014 (prohrála tehdy s Kvitovou) se stejně jako Halepová těší do Prahy na kvalitní turnaj a krásné město. Zaznělo tak ve video zdravicích obou hráček.

V kvalifikaci se kromě Kristýny Plíškové a Barbory Krejčíkové představí i teprve patnáctiletá Lucie Havlíčková a jen o rok starší Barbora Palicová. „O divoké kartě jsem se dozvěděla nedávno. Jsem za ni ráda. Děkuji Spartě, díky které jsem se na turnaj dostala. Těším se, protože jsou to moje domácí kurty,“ libovala si Palicová.

„Jsem na tom podobně jako Bára. Děkuji Spartě a panu Kaderkovi, že si na turnaji mohu zahrát. Budu se moc těšit,“ dodala Havlíčková. S krajankou se shodly na tom, že pokud by se jim podařilo proniknout do hlavní soutěže, rády by si zahrály proti Rumunce Halepové.

Turnaj na Spartě proběhne bez přítomnosti diváků. Účastníci tiskové konference ujistili, že pokud přijdou speciální hygienické předpisy a pravidla, budou organizátory splněna.

Informace o nadcházejícím pražském turnaji můžete sledovat na jeho oficiálním Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Petra Kvitová je nemocná, ve Fed Cupu ji nahradí Záhlavová-Strýcová

Česká jednička dnes na první kolo utkání Fed Cupu proti Španělsku neodletěla. Petru trápí zdravotní potíže, v týmu ji tedy nahradí Barbora Záhlavová-Strýcová. Andrea Hlaváčková se k týmu připojí ve čtvrtek, po semifinálové účasti v thajské Pattaye. Roli jedničky týmu bude plnit Lucie Šafářová. Utkání se uskuteční 8.-9. února na antuce v Seville.

02.02.2014
Pernilla Mendesová došla do finále $10,000 v Egyptě

Do finále turnaje s dotací $10,000 v egyptském letovisku Sharm el Sheikh se probojovala Pernilla Mendesová (526. WTA). Přerovská hráčka během turnaje vyřadila dvě Češky, v prvním kole Martinu Kudelovou a o kolo později Martinu Kubičíkovou. Ve finále česká hráčka nestačila na šestnáctiletou Daryu Kasatkinu z Ruska 3:6 4:6.

02.02.2014
Davis Cup ČR - Nizozemsko: Berdych se Štěpánkem vyhráli čtyřhru

Po druhém hracím dni vede Česká Republika nad Nizozemskem 2:1. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem vybojovali druhý bod ve čtyřhře, kde zdolali nizozemskou dvojici 7:5 1:6 7:6(2) 7:6(4).

01.02.2014
Karolína Plíšková si v Pattaye zahraje o titul

Karolína Plíšková s na turnaji v Pattaye zahraje finále. Česká hráčka v semifinále zdolala Julii Goerges z Německa 6:3 4:6 6:3. České finále se ale v Thajsku konat nebude, Andrea Hlaváčková podlehla Ekaterině Makarovové 3:6 6:0 4:6.

01.02.2014
Davis Cup ČR - Nizozemsko: Berdych srovnal stav utkání na 1:1

První bod pro Českou Republiku přinesl Tomáš Berdych, který ve druhé dvouhře prvního hracího dne porazil Igora Sijslinga 6:3 6:3 6:0. Stav utkání mezi Českou Republikou a Nizozemskem je tak před sobotní čtyřhrou vyrovnaný 1:1.

31.01.2014
Davis Cup ČR - Nizozemsko: Štěpánkovi se nepodařilo získat úvodní bod

Radek Štěpánek nastoupil k úvodnímu utkání Davisova poháru proti Robinu Haasemu. Domácí tenista však první bod přinést nedokázal, když nizozemskému soupeři podlehl v pěti setech 6:3 4:6 7:6(4) 2:6 1:6. Druhou dvouhru sehrají Tomáš Berdych a Igor Sijsling.

31.01.2014
Karolína Plíšková i Hlaváčková jsou v Pattaye v semifinále

Dvě české hráčky se probojovaly do semifinále turnaje v Pattaye. Andrea Hlaváčková porazila s nasazenou osmičkou Shuai Peng (CHN) 6:2 7:5 a Karolína Plíšková zdolala Soranu Cirsteu (ROU) 1:6 7:6(3) 6:0. Česká hráčka utekla turnajové trojce ze dvou mečbolů a v dalším kole ji čeká Julia Goerges z Německa. Hlaváčková vyzve Ekaterinu Makarovou.

31.01.2014
HMČR mladšího žactva 2014 na Spartě a Štvanici

V Praze na Spartě a na Štvanici se od pátku 31. ledna konají halová mistrovství mladšího žactva 2014. Chlapci hrají na krytých dvorcích TK Sparta Praha a dívky na I.ČLTK Praha. Nejvýše nasazenými jsou mezi chlapci Gabriel Čížek (2002, TK Sparta Praha) a mezi dívkami Denisa Hindová (2002, I.ČLTK Praha). Výsledky: chlapci, dívky.

31.01.2014
Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále v Pattaye, Zakopalová vypadla v Paříži

Karolína Plíšková zdolala ve druhém kole turnaje v Pattaye Allu Kudryavtsevu 4:6 6:3 6:4 a zahraje si čtvrtfinále. V něm se střetne s nasazenou trojkou Rumunkou Cirsteou. Druhé kolo se naopak nevydařilo Kláře Zakopalové, která v Paříži nestačila na Angelique Kerber 2:6 5:7.

29.01.2014
Nominace na Fed Cup proti Španělsku

Kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála na utkání prvního kola FED CUPu 2014 proti Španělsku v Seville nominoval tyto české hráčky: Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Klára Zakopalová a Andrea Hlaváčková. Za Španělky by podle prvních informací měla chybět Garbiñe Muguruza (WTA 35).

29.01.2014
Hlaváčková je v Pattaye ve čtvrtfinále, Lisicki odstoupila

Mezi osm nejlepších v Pattaye postoupila Andrea Hlaváčková, která se měla střetnou s jedničkou Sabine Lisicki. Němka však k utkání nenastoupila pro zranění ramene a česká tenistka tak v dalším kole vyzve vítězku duelu Peng – Dulgheru.

28.01.2014
Plíšková a Hlaváčková postupují v Pattaye, Zakopalová v Paříži

Karolína Plíšková a Andrea Hlaváčková prošly prvním kolem turnaje WTA v thajské Pattaye. Plíšková vyřadila nasazenou sedmičku Bethanii Mattek-Sands a Hlaváčková si poradila se Španělkou Cabezou. V Paříži se zase dařilo Kláře Zakopalové, která je taktéž ve druhém kole po výhře nad domácí Caroline Garcia.

27.01.2014
Winter Cup U12: Češky vyhrály kvalifikaci, chlapci bronzoví

Winter Cup do 12-ti let má za sebou kvalifikační skupiny. Z českých týmů se dařilo dívkám, které ovládly skupinu v Rakovníku a postoupily tak do finále, které se uskuteční ve dnech 7.-9. února v anglickém Sheffieldu. Ve finále porazily 2:0 Belgičanky. Chlapci skončili na třetím nepostupovém místě, když v semifinále nestačili na Chorvatsko 1:2. V boji o bronz porazili také Beglii.

27.01.2014
Safina Cup 2014 vyhráli Lebedev a Knutsonová

Štvanický mezinárodní turnaj hráčů a hráček do 18-ti let ITF Grade 4 zná své vítěze. V kategorii dvouhry chlapců zvítězil Američan Alexander Lebedev (1997, ITF 503), který ve finále porazil Poláka Pawela Zawiszu (1996, ITF 343) 7:5, 6:2. V kategorii dvouhry dívek se v českém finále nakonec radovala Gabriela Andrea Knutsonová (1997, ITF 271), která v dramatickém finále porazila Vendulu Žovincovou (1997, ITF 163) 6:7(6), 6:3, 7:6(6). Výsledky.

26.01.2014
Winter Cup U12: Kvalifikace v Hrádku a Rakovníku

V pátek 24. ledna začala v Hrádku nad Nisou a v Rakovníku kvalifikace na letošní Winter Cup do 12-ti let. Finalisté z každé ze čtyř kvalifikačních skupin postoupí do finále, které se uskuteční 7.-9. února ve Vendryni (chlapci) a Sheffieldu (GBR, dívky). První kolo zvládla obě domácí družstva, kluci porazili 3:0 Nizozemí a dívky přešly přes Polky 2:1. Chlapci, dívky.

25.01.2014
Safina Cup: Motl, Hájek, Žovincová a Knutson v semifinále

Shodně po dvou domácích hráčích v pavouku juniorů i juniorek uvidíme v semifinále mezinárodního turnaje ITF 4 na pražské Štvanici. Mezi chlapci si o finále zahrají nenasazená Petr Hájek a kvalifikant Pavel Motl, v dívčí části pavouku postupuje jednička Žovincová a pětka Knutsonová. Semifinále přitom nepřinese ani jeden český duel.

24.01.2014
Berdych končí v semifinále Australian Open, nestačil na Wawrinku

Tomáš Berdych na Australian Open končí v semifinále. Švýcarské dvojce Stanislasi Wawrinkovi podlehl po setech 3:6, 7:6(1), 6:7(3), 6:7(4). Zápas rozhodly tiebreaky, poslední dva ovládl Wawrinka. Ten si ve svém prvním grandslamovém finále kariéry střetne s lepším z dvojice Federer, Nadal.

23.01.2014
OPTIM TOUR 2014: Dominik Suč potvrdil roli favorita a vyhrál v Liberci

Vítěz halového mistrovství ČR potvrdil skvělou formu na začátku roku a vyhrál další významný turnaj – Svijany cup 2014 v Liberci. Ve finále zdolal poměrně snadno vítěze Pardubické juniorky 2013 Jakuba Filipského 6:4, 6:0.

21.01.2014
Hlaváčková se Šafářovou končí ve čtvrtfinále čtyřhry

Jen jeden míček dělil český deblový pár Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová od postupu do semifinále čtyřhry Australian Open. České hráčky nevyužily dva mečboly a podlehly páru Makarova, Vesnina 2:6 6:2 6:7(4). Hlaváčková končí také v mixu, kde po boku Maxe Mirnyiho nestačila ve druhém kole na dvojici Goerges, Qureshi.

21.01.2014
Berdych zdolal Ferrera a je v semifinále Australian Open

Tomáši Berdychovi se podařilo zdolat španělského tenistu Davida Ferrera 6:1 6:4 2:6 6:4 a postoupit do semifinále Australian Open. Třikrát po sobě v minulosti skončil Tomáš právě mezi osmi nejlepšími, letos tuto hranici překonal. V boji o finále vyzve česká tenisová jednička vítěze duelu Djokovic – Wawrinka.

21.01.2014