Český tenisový svaz

Hvězdy, o kterých se nesnilo. Můžeme opět nastartovat světový tenis, věří v Praze

22.07.2020

Dvě hráčky elitní světové desítky v čele se Simonou Halepovou i domácí hvězdy. V areálu TK Sparta Praha proběhla ve středu před polednem tisková konference, na níž byly oznámeny účastnice blížícího se Prague Open, antukového podniku WTA. „Můžeme opět nastartovat světový tenis. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři,“ shodli se prezident ČTS Ivo Kaderka a ředitel turnaje a pořádajícího oddílu David Trunda.

„I díky spolupráci s TK Sparta Praha se chystá největší sportovní akce v Česku za rok 2020. Dnes mohu s velkou radostí říct, že nečekané se stává skutečností. Ve startovním poli máme i takové hvězdy, o kterých se nám v Praze ani nesnilo,“ netajil nadšení prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

„Tou první je loňská wimbledonská vítězka Simona Halepová. Nejen, že je výjimečná tenistka, je ale také skvělý člověk. Druhou hvězdou je Belinda Bencicová,“ oznámil účastnice z elitní desítky světového žebříčku.

„Pokud se nestane nic mimořádného, uvidíme vítězku Wimbledonu, finalistku Wimbledonu a další hvězdné tenistky,“ láká Praha velká jména. „Zástupci WTA si všimli, jak jsme se pustili do tenisových akcí. Zatímco se ostatní probouzejí, my jedeme na plný výkon, můžeme opět nastartovat světový tenis,“ zmínil Kaderka a poukázal i na skvělou práci, kterou odvedl David Trunda.

Právě ředitel turnaje a pořádajícího oddílu si vzal slovo posléze. „Komunikace s WTA probíhá na každodenní bázi. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři. Dotace turnaje bude 225 500 dolarů,“ uvedl po poděkování svazu a jeho šéfovi Trunda.

„Podařilo se nám domluvit se společně se zástupci Simony Halepové a Belindy Bencicové. Z českých hráček máme přihlášenu Markétu Vondroušovou, Karolínu Muchovou, Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou. Do hlavní soutěže máme ještě jednu nebo dvě divoké karty. Čtyři divoké karty do kvalifikace obdrží naše mladé hráčky,“ pokračoval David Trunda.

Divokou kartu do hlavní soutěže dostala Eugenie Bouchardová. Bývalá světová pětka a finalistka Wimbledonu z roku 2014 (prohrála tehdy s Kvitovou) se stejně jako Halepová těší do Prahy na kvalitní turnaj a krásné město. Zaznělo tak ve video zdravicích obou hráček.

V kvalifikaci se kromě Kristýny Plíškové a Barbory Krejčíkové představí i teprve patnáctiletá Lucie Havlíčková a jen o rok starší Barbora Palicová. „O divoké kartě jsem se dozvěděla nedávno. Jsem za ni ráda. Děkuji Spartě, díky které jsem se na turnaj dostala. Těším se, protože jsou to moje domácí kurty,“ libovala si Palicová.

„Jsem na tom podobně jako Bára. Děkuji Spartě a panu Kaderkovi, že si na turnaji mohu zahrát. Budu se moc těšit,“ dodala Havlíčková. S krajankou se shodly na tom, že pokud by se jim podařilo proniknout do hlavní soutěže, rády by si zahrály proti Rumunce Halepové.

Turnaj na Spartě proběhne bez přítomnosti diváků. Účastníci tiskové konference ujistili, že pokud přijdou speciální hygienické předpisy a pravidla, budou organizátory splněna.

Informace o nadcházejícím pražském turnaji můžete sledovat na jeho oficiálním Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Strýcová vyhrála, Plíšková ne. Švýcarsko - Česko 1:1

České tenistky hrají po prvním dni semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku 1:1. Barbora Strýcová v úvodním zápase deklasovala Timeu Bacsinszkou, 17. hráčku světa, a za hodinu a pět minut 6:0 a 6:2. Druhý bod nepřidala Karolína Plíšková, která nestačila na Viktorii Golubič, která je o 111 příček na žebříčku níže, ve třech setech 6:3, 4:6 a 4:6.

16.04.2016
Drábková vyhrála ITF5 na Martiniku

Sabina Drábková (2000, ITF 621) vyhrála mezinárodní juniorský turnaj ITF5 na Martiniku. Ve finále porazila Američanku Breunich (2001, ITF 1469) 6:4, 6:0. Pro Sabinu je to první juniorskýtitul na okruhu ITF. Výsledky.

16.04.2016
Štefková vyhrála padesátku v Turecku

Barbora Štefková (1995, WTA 246) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $50,000 v tureckém Istanbulu. Ve finále porazila Rusku Pivovarovu 7:5, 2:6, 6:1. Barbora tak získala 80 bodů do žebříčku WTA, což jí posune do první dvoustovky a to zhruba na 190. místo žebříčku WTA. Gratulujeme k velkému úspěchu a rostoucí výkonnosti.

16.04.2016
Barbora Strýcová zahájí semifinále Fed Cupu proti Švýcarsku

Jako první se ve švýcarském Lucernu představí Barbora Strýcová, která změří síly s Timeou Bacsinsky. Po nich nastoupí ke druhé dvouhře česká jednička Karolína Plíšková a Viktorija Golubic. Semifinále Fed Cupu Švýcarsko – Česko začne v sobotu 16. dubna ve 13 hodin.

15.04.2016
Novým trenérem Petry Kvitové je František Čermák

Petra Kvitová má nového trenéra. Na spolupráci se česká tenisová jednička dohodla se svým dosavadním sparingpartnerem Františkem Čermákem, který Kvitovou doprovázel na turnajích v Americe. Po rozchodu s bývalým koučem Kotyzou byla Petra Kvitová téměř tři měsíce bez trenéra.

14.04.2016
Jiří Veselý po vyřazení Djokoviče nestačil v Monte Carlu na Monfilse

Ve druhém kole porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče, v osmifinále ale Jiří Veselý na senzaci nenavázal. Český tenista podlehl ve dvou setech Gaelu Monfilsovi z Francie 1:6 2:6.

14.04.2016
Jiří Veselý se v Monte Carlu postaral o senzaci, porazil Djokoviče

O největší překvapení se na turnaji v Monte Carlu postaral Jiří Veselý, který ve druhém kole porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče 6:4 2:6 6:4. V osmifinále čeká Veselého Francouz Gael Monfils. Své první utkání v Monacu nezvládl Tomáš Berdych, který podlehl Damiru Dzumhurovi.

13.04.2016
Monte Carlo: Tomáš Berdych nestačil na Dzumhura a končí ve druhém kole

První utkání v sezoně na antuce Tomáš Berdych nezvládl podle svých představ. Česká tenisová jednička podlehla Damiru Szumhurovi z Bosny a Hercegoviny 4:6 7:6(1) 3:6 a loňskou finálovou účast tak neobhájí.

13.04.2016
Veselý porazil v Monte Carlu Gabashviliho, teď vyzve Djokoviče

Jiří Veselý (1993, ATP 55) v úvodním kole turnaje série Masters 1000 v Monte Carlu porazil Rusa Gabashviliho (1985, ATP 52) 3:6, 7:5, 7:5 a nyní se utká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Bude to jejich první vzájemný duel.

13.04.2016
Rosol první zápas na antuce nezvládl, v Monte Carlu dohrál

Monte Carlo: Na prvním antukovém turnaji série Masters 1000 v Monte Carlu Lukáš Rosol prohrál hned úvodní zápas s Aljažem Bedenem z Británie 2:6, 3:6 a přišel o šanci zahrát si proti Rafaelu Nadalovi ze Španělska.

12.04.2016
Lucie Šafářová druhý deblový titul v řadě v Charlestonu nezískala

Podruhé za sebou si Lucie Šafářová zahrála o titul v deblu. V Miami ho spolu s Bethanie Mattek-Sands získala, v Charlestonu se jim to nepodařilo. Česko-americký pár podlehl Francouzkám Garcia, Mladenovic 2:6 5:7. Dvouhru ovládla domácí Sloane Stephens.

11.04.2016
Jiří Veselý si finále v Marrakéši nezahraje, prohrál s Čoričem

Jiří Veselý končí na turnaji ATP v Marrakéši v semifinále. Český tenista nestačil na Chorvata Bornu Čoriče ve dvou setech 6:7(5) 6:7(5). Čorič se ve finále střetne s Federicem Delbonisem.

09.04.2016
Veselý porazil nasazenou jedničku a je v semifinále

Jiří Veselý (1993, ATP 55) porazil na antukovém turnaji v Marrákeši nasazenou jedničku Španěla Guillerma Garcíu-Lópeze (1983, ATP 38) 6:4, 7:6(2) a po roce si na okruhu ATP zahraje semifinále. Soupeřem mu bude mladý Chorvat Borna Čorič (1996, ATP 48). 

08.04.2016
Tipsarevič bude hvězdou ostravského challengeru

Vítěz vůbec prvního ročníku ostravského challengeru (2004) Janko Tipsarevič (1984, ATP 413) se vrací na tenisové dvorce po operaci nohy, kterou podstoupil v roce 2014 a bude největší hvězdou letošního challengeru mužů dotovaného $50,000 v Ostravě. Prosperita Open 2016 se hraje od 23. dubna v Ostravě. Za dobu konání 13-ti ročníků tohoto turnaje se díky úspěšné manažerské práci ředitele turnaje Václava Roubíčka a manažera turnaje Tomáše Ostarka podařilo získat pro ostravský challenger velmi zajímavá jména jako např. Marcos Baghdatis, Younes El Aynaoui, Radek Štěpánek, Mario Ančič a nyní bývalý 8. hráč světa Srb Janko Tipsarevič. Webové stránky. Fotogalerie: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.

07.04.2016
Malečková končí v Katowicích v prvním kole, Plíšková ve druhém

Jesika Malečková při své premiéře v hlavní soutěži turnaje WTA neuspěla, když nestačila na Maďarku Babos 3:6 5:7. Ve druhém kole končí i Kristýna Plíšková, která podlehla turnajové jedničce Ostapenko 3:6 4:6. V Charlestonu se nedařilo Lucii Šafářové, která ani na čtvrtý pokus po zranění nevyhrála. Podlehla Američance Louise Chirico 3:6 3:6.

07.04.2016
Nominace proti Švýcarsku je Plíšková, Strýcová, Allertová a Hradecká

Petra Kvitová ani Lucie Šafářová se semifinálového utkání Fed Cupu proti Švýcarsku nezúčastní, českou týmovou jedničkou tak bude Karolína Plíšková. Kapitán Petr Pála dále nominoval Barboru Strýcovou, Denisu Allertovou a Lucii Hradeckou. Utkání se odehraje o víkendu 16.-17. dubna ve švýcarském Lucernu.

06.04.2016
Pavlásek bude v Ostravě nasazenou jedničkou

Tradiční jarní ostravský challenger mužů začíná už 23. dubna a nejvýše nasazeným bude zřejmě Adam Pavlásek (1994, ATP 119), který v loňském roce zde došel do finále. Letošní ročník Prosperita Open má dotaci 50 tis. USD a pořadatel navíc hráčům hradí ubytování vysoké kvality v ostravském hotelu Mercure. Ve středu čeká hráče párty a v pátek je připraven pro ty nejmenší návštěvníky dětský den v areálu SC Ostrava. Vstupné je 40 Kč/den nebo 150 Kč/týden. Acceptance list (PDF). Webové stránky. Fotogalerie: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.

06.04.2016
Kristýna Plíšková porazila v Katowicích Watson a je ve 2. kole

Po třísetové bitvě s Britkou Heather Watson postoupila Kristýna Plíšková do druhého kola turnaje WTA v Katowicích. Plíšková vyhrála 6:2 3:6 6:4 a její další soupeřkou bude buď turnajová jednička Ostapenko, nebo Slovenka Hantuchová. Klára Koukalová a Jesika Malečková mají první kolo před sebou. Malečková si zahraje hlavní soutěž poté, co postoupila jako „lucky loser“.

05.04.2016
Jaroslav Pospíšil vyhrál ITF futures $10,000 v Egyptě

První letošní titul získal na ITF futures $10,000 v Sharm El Sheikhu Jaroslav Pospíšil (ATP 489). Pospíšil ve finále porazil Itala Andreu Vavassoriho 6:4 6:4. Spolu s Petrem Hájkem ovládli i čtyřhru. Výsledky.

04.04.2016
Lucie Šafářová si z Miami odváží titul ze čtyřhry

Lucie Šafářová ovládla na turnaji v Miami čtyřhru. Po boku své deblové partnerky Bethanie Mattek-Sands ve finále porazily dvojici Timea Babos, Yaroslava Shvedova 6:3 6:4.

04.04.2016