Český tenisový svaz

Daviscupový nováček Brunclík: Je to splnění mého dětského snu

15.08.2025

Členem daviscupového týmu pro utkání se Spojenými státy na Floridě bude ve druhém zářijovém týdnu i Petr Brunclík. Devatenáctiletý tenista dostal od kapitána Tomáše Berdycha důvěru spolu s tradičními oporami Jakubem Menšíkem, Tomášem Macháčem, Jiřím Lehečkou a Adamem Pavláskem.

„Je to splnění mého dětského snu a velká motivace do dalšího tréninku. Děkuji kapitánovi Berdychovi za důvěru. I když pravděpodobně nenastoupím přímo do ostrého zápasu, chci být pro tým přínosem – v tréninku jako levák, při hecování a v budování vítězné atmosféry,“ prohlásil spokojený Petr Brunclík.

Člen pražské Sparty dosud nebyl na Davis Cupu ani v roli fanouška. „Bude to můj první daviscupový zápas, který naživo uvidím, a hned jako člen národního týmu. Soutěže družstev miluju a vždy jsem moc rád reprezentoval Českou republiku,“ libuje si nováček.

Svěřenec trenéra Jana Mašíka postupnými krůčky stoupá žebříčkem ATP, kde mu nyní náleží 466. místo. Tento týden hraje na menším challengeru v Řecku.

„Snažím se vybudovat svoji cestu. Jsem rád, že se mi daří posouvat herně i výsledkově a že vyhrávám zápasy i na challengerech. Chci si zahrát všechny grandslamy. A můj největší cíl je dostat se do Top 10,“ poznamenal ke své kariéře.

Brunclíka už kontaktoval i kapitán Tomáš Berdych. „Volal mi a dával mi bližší informace. Popovídali jsme si o různých věcech, dobře mě do toho zasvětil,“ vděčně líčil český teenager.

Přestože se narodil v době, kdy už patřil Berdych ke světové špičce, ví dobře o jeho úspěších. „Tomášovu kariéru jsem sledoval,“ netají Brunclík. „Je neskutečné, co všechno dokázal v Davis Cupu i na okruhu. Moc ho obdivuji. Je super ho mít jako kapitána.“

Talentovaného Čecha přivedla k bílému sportu maminka. Se soutěžním tenisem začal přibližně v osmi letech na Spartě, kde působí i nadále. Ve své hře spoléhá na variabilitu úderů, která je pro českou tenisovou školu typická.

„Dokážu si poradit se vším. Umím si pomoct servisem i jít na síť. Zezadu jsem z obou úderů poměrně solidní, dobře se pohybuju. Občas si pomůžu kraťasem. Baví mě, když je hra různorodá. A z povrchů mě nejvíc baví tráva,“ charakterizoval se týmový nováček.

V Delray Beach na Floridě, kde Češi změří 12. a 13. září síly s Američany, čekají na daviscupového benjamínka také tradiční rituály. „Vím, že mě nemine placení večeře. Budu se muset pořádně připravit. Je přísné, že to je zrovna v Americe. Ale stojí to za to,“ uvědomuje si.

A vyhlíží i nové zkušenosti, které může nabrat v prostředí plném špičkových tenistů. „Bude to zase úplně něco jiného. Sledovat hráče, jak se chovají, jaké mají rutiny. Tohle všechno mě zajímá, takže se moc těším,“ doplnil Brunclík.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Bouzková vyhrála desítku na Mauríciu

Marie Bouzková (1998, WTA 469) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 na Mauríciu. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Francouzku Brouleau (1995, WTA 377) 6:3, 6:4. Maruška vyhrála i čtyřhru spolu s Holanďankou Van der Hoek. Výsledky.

21.06.2015
Letní olympijské hry dětí a mládeže 2015 v Plzni

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Plzni se uskutečnili od 14. do 19. června 20154. Pořadatelé vypsali 18 sportovních odvětví (atletika, badminton, basketbal, beachvolejbal, cyklistika, fotbal, goalball, házená, hokejbal, jachting, karate, nohejbal, orientační běh, plavání, sportovní aerobik, střelba, tenis, triatlon) a dvě doplňkové soutěže (psaní na klávesnici a fotografická soutěž). Zúčastnilo se téměř 3000 sportovců a trenérů, kteří se utkali celkem o více než 150 zlatých medailí.

21.06.2015
Přesunutí turnaje TC Brno CUP - Optim Tour
Z důvodu změny termínu MČR dospělých byl turnaj dospělých kategorie A "TC Brno CUP - Optim Tour" přesunut ze srpna na termín 11.-15.9. Na turnaj je potřeba se znovu přihlásit přes IS ČTS.
20.06.2015
Áčkové turnaje dorostu ve Zlíně a Valmezu vyhráli Vrbenský a Slivová

Moichael Vrbenský (1999, TK Olymp Praha) vyhrál áčkový turnaj dorostenců ve Zlíně. Ve finále porazil Antonína Bolardta (1998, TK Olymp Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhráli Vrbenský s Bolardtem. Áčko dorostenek ve Valašském Meziříčí vyhrála Markéta Slivová (1997, Slavoj Český Brod), která ve finále porazila Johanu Markovou (1999, I.ČLTK Praha) 2:6, 7:6 (4), 7:5. Čtyřhru vyhrály Marková s Luckou Procházkovou. Výsledky: chlapci, dívky.

20.06.2015
Allertová krečovala v semifinále na trávě v Anglii

Denisa Allertová (1993, WTA 80) končí na turnaje v anglickém Ilkley $50,000 v semi­finále. V zápase proti Němce Friedsam za stavu 5:4 musela zápas vzdát z důvodu zranění kotníku. Výsledky.

20.06.2015
Pavlásek vyhrál challenger v Popradu

Adam Pavlásek (1994, ATP 212) vyhrál svůj první titul na ATP challenger Tour, když zvítězil na turnaji dotovaném 42,500 EUR. Ve finále porazil Hanse Podlipnik-Castillo z Čile 6:2, 3:6, 6:3. Soutěž čtyřher vyhráli Roman Jebavý a Jan Šátral. Výsledky.

20.06.2015
Markéta Vondroušová vyhrála patnáctku v Přerově

Markéta Vondroušová (1999, WTA 603) vyhrála mezinárodní turnaj žen v Přerově dotovaný $15,000. Ve finále porazila Rusku Alexandrovu 6:1, 6:4. Markéta spolu s Miriam Kolodziejovou vyhrála i soutěž čtyřher. Výsledky. Fotogalerie.

20.06.2015
Kolodziejová s Vondroušovou vyhrály v Přerově čtyřhru

Štvanické hráčky Miriam Kolodziejová (1997) a Markéta Vondroušová (1999) vyhrály mezinárodní turnaj žen ve čtyřhře v Přerově ($15,000). Markéta Vondroušová se probojovala i do finále dvouhry, kde jí čeká Ruska Alexandrova (1994, WTA 334). Výsledky. Fotogalerie.

20.06.2015
Karolína Plíšková porazila Carlu Suarez Navarro

Karolína Plíšková (1992, WTA 12) ve čtvrtfinále turnaje WTA Premier v Birminghamu porazila Carlu Suarez Navarro 6:2, 6:2 a v semifinále ji čeká Kristina Mladenovič, se kterou má Karolína negativní vzájemnou bilanci 0:1.

19.06.2015
Halle: Berdych ve čtvrtfinále nestačil na Karloviče

Tomáš Berdych (1985, ATP 6) ve čtvrtfinále turnaje ATP 500 v Halle nestačil na Chorvata Karloviče (1979, ATP 27) 5:7, 7:6(8), 3:6. Berdychovi se nepodařilo ani jednou soupeři vzít servis, navíc Karlovič nastřílel 45 es.

19.06.2015
Český duel v Birminghamu vyhrála Strýcová, postupuje i Koukalová

Tři české tenistky si na turnji WTA v Birminghamu zahrají osmifinále. Český souboj druhého kola mezi Strýcovou a Hradeckou vyhrála první jmenovaná 6:3 6:4, Klára Koukalová porazila Francouzku Garcia 6:3 6:0 a Kateřina Siniaková vyřadila Němku Petkovic 4:6 6:1 7:6(4).

17.06.2015
Tomáš Berdych je v Halle ve čtvrtfinále, porazil Coriče

Tomáš Berdych zvládl na turnaji ATP v Halle druhé kolo, když porazil Bornu Coriče 6:3 6:2. Jeho dalším soupeřem bude turnajová osmička Ivo Karlovič.

17.06.2015
Mezinárodní turnaj žen v Přerově 2015 - videa českých hráček

V pondělí 15. června začala hlavní soutěž mezinárodního turnaje žen v Přerově, který je dotovaný $15,000. Do 64-členné kvalifikace se přihlásilo 44 hráček a z 8 postupujících bylo hned 7 českých hráček. Výsledky. Fotogalerie. Videa.

16.06.2015
TE 3 do 16-ti let Hrádek: Vanesa Nikolovová ve finále dvouhry

Z českých hráčů se na turnaji TE 3 v Hrádku n. Nisou nejvíce dařilo Vanese Nikolovové (2001, I.ČLTK Praha), která došla do finále dvouhry. Tam česká juniorka nestačila na Polku Izabelu Kunat 3:6 6:1 5:7. Spolu se Šárkou Richterovou vyhrála Vanesa čtyřhru. Výsledky.

15.06.2015
Sparta Prague Open 2015 vyhrál Slovák Gombos

Challenger mužů Sparta Prague Open dotovaný 42,500 EUR vyhrál Norbert Gombos (1990, ATP 137), který ve finále porazil Španěla Montanese (1980, ATP 136) 7:6(5), 5:7, 7:6(2). Čtyřhru vyhrál polsko-slovenský pár Kowalczyk/Zelenay. Více na www.pragueopen.cz.

13.06.2015
Gabriela Pantůčková vyhrála desítku v Chorvatsku

Gabriela Pantůčková (1995, WTA 382) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 v chor­vatském Bolu, je to její druhý letošní a celkově pátý titul na okruhu Womens ITF. Gábina v turnaji neztratila ani set a ve finále porazila Australanku Peers (1991, WTA 622) 6:3, 6:2. Na turnaji startovala i mladší sestra Magdaléna, která prošla z kvalifikace do druhého kola a získala druhý bod do žebříčku WTA, pro zápis do žebříčku WTA jí tak chybí pouze třetí bodovaná akce. Výsledky.

13.06.2015
Hlaváčková i Koukalová v Hertogenboschi končí ve druhém kole

Ve druhém kole se s turnajem v nizozemském Hertogenboschi loučí Andrea HLaváčková i Klára Koukalová. Hlaváčková nestačila na turnajovou dvojku Jelenu Jankovic 1:6 4:6 a Koukalová podlehla Němce Beck 4:6 4:6.

12.06.2015
Finále FED CUPu proti Rusku se odehraje v pražské O2 areně

Agentura Česká sportovní, která je pořadatelem fedcupových utkání českého týmu, oznámila, že finálové utkání Fed Cupu 2015 mezi Českou republikou a Ruskem se odehraje v pražské O2 areně. Finále se odehraje 14. a 15. listopadu 2015, kapacita hlediště bude 15 tis. míst. Předprodej vstupenek začne začátkem září.

10.06.2015
Sparta Prague Open: V pondělí začíná hlavní soutěž

Pondělní program přinese ve Stromovce opravdu slušnou porci tenisové podívané. V areálu TK Sparta Praha totiž nejprve od 11:00 vyvrcholí finálové kolo kvalifikace, do kterého se probojovali hned dva čeští reprezentanti. Více na www.pragueopen.cz.

07.06.2015
Pavel Nejedlý vyhrál ITF futures v Kiseljaku

Pavel Nejedlý (1993, ATP 890) ovládl ITF futures s dotací $10,000 v bosenském Kiseljaku. Český tenista ve finále porazil Vlada Victora Corneu 7:6(6) 2:6 6:4 a připsal 18 bodů do žebříčku ATP. Výsledky.

07.06.2015