Český tenisový svaz

Conseq Prague Open: Martincová a sestry Kovačkovy slaví titul

15.02.2026

Štvanický turnaj Conseq Prague Open vyvrcholil v neděli finálovým zápasem ve dvouhře a titul zůstal doma! Zkušená Tereza Martincová (413.), která se do finále probojovala po dlouhých třech letech, zvládla za hodinu a půl porazit nejvýše nasazenou Rakušanku Sinju Krausovou (106.) 6:3, 6:4 a získala první turnajovou trofej od roku 2019! Už v sobotu získaly deblový titul sestry Alena a Jana Kovačkovy.

Tereza Martincová se naposledy z turnajového primátu radovala v červnu 2019 na turnaji ITF v německém Essenu. Od té doby startovala převážně na turnajích vyšší kategorie a následně přišlo dlouhodobé zdravotní trápení, kvůli němuž vypadla z první světové stovky a musela se několikrát vracet na kurty po zdravotních pauzách.

I z toho důvodu se čekání na další titul protáhlo na takřka sedm let. Na halové akci ve štvanickém areálu však toto čekání ukončila. Po výborných výkonech si došla pro celkové prvenství i přes nutnost vstoupit do turnaje v kvalifikaci.

Tenistka klubu I. ČLTK Praha prošla do finále i přes dvě derby proti obhájkyni titulu Gabriele Knutsonové, která jí jako jediná vzala set, a Annu Siskovou. V souboji o titul vyzvala první nasazenou Rakušanku Krausovou a znovu předvedla výborný výkon na podání.

V průběhu celého zápasu ztratila jen jednou servis, když v prvním setu neudržela výhodu brejku ze čtvrtého gemu. Dalším rychlým brejkem v šesté hře se ale nasměrovala k vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu už Martincová nečelila ani jednomu brejkbolu a o svém vítězství rozhodla v pátém gemu. Zápas následně dopodávala v desáté hře.

Zisk titulu pomůže Tereze Martincové k důležitému posunu světovým žebříčkem. V novém vydání by se měla pohybovat okolo 292. místa, a čeká ji tak obrovský skok o zhruba 120 příček.

Kovačkovy vyhrály nejcennější společný titul
Alena a Jana Kovačkovy zakončily své působení na štvanickém turnaji Conseq Prague Open ziskem dosud nejcennější společné profesionální trofeje. Na akci ITF W75 vyhrály 6:4, 6:3 sobotní finále čtyřhry nad nejvýše nasazenými Madelaine Brooksovou a Amelií Rajeckou z Velké Británie.

Utkání mělo hodně rychlý průběh a trvalo pouze 65 minut. První set si sestry Kovačkovy přivlastnily brejkem v pátém gemu. Ve druhém setu se na returnu prosadily i Britky, které se ujaly vedení 3:1. 

Tenistky pražské Sparty ale následně předvedly parádní otočku a získaly pět her v řadě, včetně tří brejků. Duel ukončily druhým využitým mečbolem na returnu v devátém gemu.

Pro sedmnáctiletou Alenu Kovačkovou jde o druhý titul z kategorie ITF W75, první získala loni v České Lípě spolu s Ivanou Šebestovou. O dva roky mladší Jana Kovačková se z tak velké trofeje mezi profesionálkami raduje poprvé.

Foto: ČTS / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Pátý titul z grandslamu? Zní to nádherně! jásá Krejčíková. Čím se odmění?

Tomu se říká dominance! Barbora Krejčíková je potřetí v řadě šampionkou smíšené čtyřhry na Australian Open. Stejně jako předloni dokráčela k trofeji po boku zkušeného Američana Rajeeva Rama. Česko-americká dvojice ve finále vyřídila domácí pár Samantha Stosurová, Matthew Ebden za necelou hodinu 6:1 a 6:4. „Myslím, že to byl náš nejlepší výkon na turnaji. Zatím mi ještě nedochází, že máme další grandslam,“ rozplývala se nadšením Krejčíková.

21.02.2021
Třetí grandslam páru K+S unikl. Jsme zklamané, ale vděčné, hodnotí Češky

V Melbourne vyhrály devět z deseti zápasů, neuspěly až v tom posledním. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále Australian Open nenašly recept na belgicko-běloruské duo Elise Mertensová, Aryna Sabalenková a prohrály 2:6, 3:6. Šampionky si své vítězství vysloužily především skvělým výkonem na podání. „Dnes to byl největší rozdíl. Soupeřky si servisem hodně pomáhaly, získávaly jednoduché body,“ komentovala za českou dvojici Siniaková.

20.02.2021
Bouzkovou zradilo zdraví, útok na první titul jí nevyšel. Padly na mě poslední dny, přiznala Češka

Phillip Island Trophy se české vítězky nedočkal. Marie Bouzková, která odehrála fantastický turnaj a pronikla až do finále, přišla v souboji s Darjou Kasatkinovou i vinou únavy a obrovského vedra o vedení. Česká tenistka prohrála 6:4, 2:6, 2:6 a přiznala, že poslední dny ji fyzicky zcela vysály.

20.02.2021
Muchová po postupu do semifinále: Málem jsem omdlela, zachránil mě led

Karolína Muchová na Australian Open nadále směle upevňuje svou novou přezdívku „královna obratů“. Česká tenistka už letos v Melbourne otočila stav 2:5 i 0:5, ve čtvrtfinále proti favorizované světové jedničce Ashleigh Bartyové svou houževnatost dokonce potvrdila úprkem z téměř beznadějného stavu 1:6 a 0:2! K tomu jí pomohla i pauza na ošetření zkraje druhé sady. „Myslela jsem, že na kurtu omdlím, a tak jsem požádala o pomoc. Myslím, že mě zachránil led,“ vrátila se ke klíčovému okamžiku duelu čerstvá semifinalistka.

17.02.2021
Australian Open: Muchová skolila další favoritku! Ve čtvrtfinále narazí na světovou jedničku

Čtyřiadvacetiletá Karolína Muchová dokázala v pondělí v Melbourne vyrovnat své osobní maximum z grandslamových turnajů a podruhé v kariéře prošla do čtvrtfinále. V náročném souboji porazila favorizovanou Elise Mertensovou ve dvou setech. Ve čtvrtfinále ji čeká světová jednička Ashleigh Bartyová. Ve čtyřhrách se dařilo Barboře Krejčíkové, která prošla do čtvrtfinále mezi ženami i v mixu.

15.02.2021
Gengel vyhrál turnaj ITF $15 v Egyptě

Marek Gengel (1995, ATP 473) vyhrál mezinárodní turnaj ITF mužů dotovaný $15,000 v egyptském Sharm El Sheikhu, když v českém finále porazil Jana Šátrala (1990, ATP 362) 6:2, 6:2. Výsledky.

15.02.2021
Australian Open: Vondroušová si čtvrtfinále nezahraje. Češky nastoupily i do mixu

Markéta Vondroušová končí na letošním Australian Open v osmifinále, kde byla nad její síly tchajwanská veteránka Su-wej Sie. Jednadvacetiletá Češka podlehla stejné soupeřce taktéž zkraje roku na turnaji v Abú Zabí. Během nedělního programu se v Melbourne rozhodlo o první polovině čtvrtfinalistů dvouhry, mezi nimiž nebude scházet ani Novak Djokovič, který i přes bolesti břicha zvládl duel s Milosem Raonicem. Na úvodním grandslamu sezóny se hrají také deblové soutěže. Barbora Krejčíková s Američanem Rajeevem Ramem postoupili do druhého kola smíšené čtyřhry, naopak Barbora Strýcová s Chorvatem Nikolou Mektičem dohráli.

15.02.2021
Rosol na titul v Cherbourgu nedosáhl

Lukáš Rosol (198.) po čtyřech úspěšných třísetových zápasech nakonec v Cherbourgu končí těsně pod samotným vrcholem. Ve finále francouzského challengeru nestačil na Belgičana Rubena Bemelmanse (232.), s nímž prohrál za 70 minut ve dvou setech 4:6, 4:6.

15.02.2021
Linda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF $15 v Tunisku

Linda Fruhvirtová (2005, WTA 580) vyhrála mezinárodní turnaj žen s dotací $15,000 v tuniském Monastiru. Ve finále porazila Alžířanku Innes Ibbou (1999, WTA 600) 6:2, 6:2. Spolu s Polkou Falkowskou vyhrála i čtyřhru. Pro Lindu Fruhvirtovou je to druhý vyhraný turnaj $15 v řadě. Gratulujeme. Výsledky.

15.02.2021
Australian Open: Ka. Plíšková, Muchová, Krejčíková a Macháč postupují. Další tři Češky končí

Během druhého hracího dne zasáhlo do úvodního kola dvouhry na Australian Open celkem sedm českých zástupců. Karolína Plíšková, Karolína Muchová, Barbora Krejčíková a Tomáš Macháč si zajistili postup do další fáze turnaje, naopak Barbora Strýcová, Marie Bouzková a Kristýna Plíšková neuspěly.

09.02.2021
Fruhvirtová bez ztráty setu dokráčela k premiérovému titulu

Teprve patnáctiletá Linda Fruhvirtová dosáhla v tuniském Monastiru zatím největšího úspěchu kariéry. Své třetí finále na okruhu ITF přetavila v zisk premiérové trofeje mezi profesionálkami, když zdolala Francouzku Manon Arcangioliovou 7:6(5), 7:5. Výsledky.

07.02.2021
Sára Bejlek vyhrála turnaj ITF J5 v Egyptě

Sára Bejlek (2006, ITF 157) vyhrála mezinárodní turnaj juniorek v egyptské Gize, když ve finále porazila domácí Jermine Sherif (2005, ITF 243) 7:5, 7:5. Ve čtyřhře Sára spolu s Egypťankou Shoukry došla do finále. Výsledky.

06.02.2021
Bejlek došla do finále na turnaji ITF J4 v Egyptě

Sára Bejlek (2006, ITF 157) došla do finále mezinárodního turnaje juniorek v egyptském Cairo. Ve finále nestačila na Italku Valleta 6:7(5), 2:6. Sára spolu s Egypťankou Charl vyhrála čtyřhru. Výsledky.

01.02.2021
Světlo na konci haly

Od listopadu se táhne snaha vedení Českého tenisového svazu v čele s prezidentem Ivo Kaderkou o získání povolení na možnost využití krytých tenisových hal pro dva hráče. To bylo v době, kdy statistiky s počty nakažených i hospitalizovaných v Česku klesaly po tvrdých opatřeních provázejících tzv. druhou vlnu pandemie covid-19 a zdálo se, že vše se vrací k normálu.

26.01.2021
Linda Fruhvirtová došla do finále turnaje $25,000 v Německu

Linda Fruhvirtová (2005, WTA 749) došla do finále mezinárodního turaje žen dotovaného $25,000 v německém Hamburgu. Ve finále nestačila na Číňanku Zheng (2002, WTA 287) 2:6, 3:6. Linda získala 30 bodů do žebříčku WTA, což jí posune zhruba na konec šesté stovku žebříčku. Výsledky.

18.01.2021
Bez ztráty servisu do Austrálie! Hrát s nejlepšími mě motivuje, libuje si Macháč

Další parádní jízdu grandslamovou kvalifikací má za sebou teprve dvacetiletý Tomáš Macháč. Mladý český tenista, který se v bojích o hlavní soutěž některého z největších turnajů světa představil teprve podruhé, opět zvládl tříkolovou kvalifikaci bez ztráty setu a v Dauhá dokonce bez ztráty servisu!

15.01.2021
Sisková vyhrála v Tunisku dvouhru i čtyřhru

Anna Sisková (2001, WTA 545) vyhrála mezinárodní turnaj žen $15,000 v tuniském Monastiru, když ve finále porazila Begičanku Van Impe (2004, WTA NR) 0:6, 6:4, 7:6(3). Anna vyhrála i čtyřhru spolu s Alžířankou Ibbou. Výsledky.

04.01.2021
Zlatý kanár v sobotu 19.12. od 20 hod. na Nova Sport

Slavnostní vyhlášení nejlepších českých tenistů – EMOS ZLATÝ KANÁR v sobotu 19.12.2020 od 20:00 hodin na stanici NOVA SPORT. V sedmdesátimi­nutovém přímém přenosu se můžete těšit na průřez tenisového roku 2020, na Petru Kvitovou v gala a na slovenské hudební hosty Vašo Patejdla a Andreu Zimányiovou.

18.12.2020
MONETA Tenisovou extraligu 2020 vyhrála Sparta

V úvodním zápase finále Sparty proti Prostějovu Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha) si snadno poradila s mladičkou Sárou Bejlek 6:2, 6:0. Siniaková byla rozehraná z turnaje žen v Dubaji, kde došla až do finále. Kateřina hrála razantně, navíc solidně a Sáru k ničemu nepustila. Více na www.tenisovaextraliga.cz.

16.12.2020
Druhým finalistou MONETA Tenisové extraligy 2020 je Prostějov

Známe finálovou dvojici letošní tenisové extraligy. TK Sparta Praha i TK Agrofert Prostějov vyhráli svoji skupinu a o titul se utkají ve středu od 10:00 hod. v Říčanech. Finále se hraje bez diváků, nicméně vše můžete sledovat živě na Nova Sport. Více na www.tenisovaextraliga.cz.

14.12.2020