Český tenisový svaz

BJK Cup: Rozhodnuto už po singlech. Proti Brazilkám bodovala Nosková i Bouzková

11.04.2025

České tenistky otevřely kvalifikační skupinu v RT Torax Areně vítězstvím nad Brazilkami, o čemž rozhodly už ve dvouhrách! Po Marii Bouzkové přidala druhý bod na konto týmu kapitána Petra Pály Linda Nosková. V souboji se světovou sedmnáctkou Beatriz Haddad Maiaovou vyhrála 6:4, 6:0. V závěrečné čtyřhře sice Nosková s Terezou Valentovou neuspěly, ale celkové vítězství 2:1 je pro české tenistky skvělou výchozí pozicí do druhého zápasu. O postup na finálový turnaj v Šen-čenu si Češky zahrají v sobotu se Španělkami.

Dvě dvouhry, obě 2:0 na sety. Svěřenkyně kapitána Pály předvedly v Ostravě-Porubě povedené výkony a už po singlech rozhodly o prvenství českého týmu nad Brazílií, které nepomohl ani start sedmnácté hráčky světa.

Haddad Maiaová, která se nachází v tragické formě a před BJK Cupem prohrála šestkrát v řadě, se herně držela pouze v prvním setu. V něm si dokonce vypracovala i jeden brejkbol, jenž ovšem nevyužila.

Nosková, která naopak vstupovala do zápasu se třemi porážkami v řadě, ale po mnohem bojovnějších výkonech a zejména dobrých výsledcích z únorových akcí na Blízkém východě, si na první brejk musela počkat až do sedmé hry. Tento úspěch na returnu jí ale bohatě stačil k ukořistění úvodní sady.

Druhý set se pak proměnil v tah na jednu branku. Nosková výborně podávala a v podstatě se hrálo jen při podání Brazilky. Ta si servis ani jednou neudržela a česká tenistka ji vyprovodila kanárem. „Jsem ráda, že jsem hrála jako druhá. Ve druhém setu jsem si víc pomáhala servisem, měla jsem spoustu bodů z podání. Když soupeřku držíte celou dobu pod tlakem, je pro ni těžší udržet si servis,“ radovala se Nosková.

Divočina ve druhém setu
Úvodní bod vybojovala Marie Bouzková, která zvládla utkání proti Lauře Pigossiové a zdolala ji za hodinu a 41 minut 6:0, 7:6(3). Bouzková předvedla v prvním setu výborný tenis a soupeřku vyprovodila do přestávky mezi sety kanárem. O co se zdálo první dějství jednodušší, o to ovšem byla pro českou dvojku druhá sada náročnější. K vidění bylo hned 10 brejků!

Zatímco v první části zápasu zdobil Bouzkovou výborný servis, tato zbraň ji v dlouhém a dramatickém druhém setu odešla. Česká tenistka se dvakrát ujala vedení s výhodou brejku, v obou případech ji ale dokázala Pigossiová rebrejknout. Náhle se pak poměr sil na dvorci změnil a byla to naopak Brazilka, která se dostávala do vedení.

Pigossiové se ovšem hned dvakrát nepovedlo dopodávat, když Bouzková v kritických okamžicích dokázala zabrat na returnu. Rozhodnout pak nakonec musel až tiebreak, do něhož Bouzková souboj s vypětím všech sil dotlačila. A ve zkrácené hře už byla Češka opět o něco lepší tenistkou. Dokázala si vypracovat tři mečboly a hned první proměnila po nevynucené chybě Pigossiové.

„Zápas byl od začátku těžký. I když první set skončil 6:0, praly jsme se o každý gem a bylo hodně dlouhých výměn. Bylo super, že jsem prvních šest gemů vyhrála, ale druhý set se hned od začátku zkomplikoval. Pořád jsme hrály dlouhé výměny, ona mě pak tlačila víc a víc, a když neměla co ztratit, hrála uvolněněji. Ale jsem ráda, že poslední míček šel pro nás,“ radovala se Bouzková.

Debl pro Brazilky
Závěr úvodního klání skupiny B obstarala čtyřhra. Do té za český tým nastoupily Linda Nosková a Tereza Valentová, kterým se ale vítězství 3:0 vybojovat nepovedlo. Brazilky Beatriz Haddad Maiaová a Luisa Stefaniová zvítězily 6:4, 7:6(4), a celý zápas tak skončil ve prospěch českého výběru v poměru 2:1.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj A staršího žactva v Mostě a ve Zlíně vyhráli Velek a Křížová

Daniel Velek (1999, I.ČLTK Praha) potvrdil roli nasazené jedničky turnaje a vyhrál bez ztráty setu. Ve finále porazil Františka Pechalu 6:4 6:0. Kateřina Křížová (1999, TK Neridé) se radovala ve Zlíně, když ve finále porazila Kláru Hájkovou 6:2 6:4.

19.03.2013
Šestnáctiletá Siniaková bude v Miami bojovat o postup do hlavní soutěže

Kateřina Siniaková (1996) zvládla svoji premiéru na okruhu WTA a vyhrála první kolo kvalifikace v Miami. Česká juniorka zdolala ve třech setech Mandy Minellu (LUX, 96. WTA) 7:5 5:7 6:3 a zahraje si tak o postup do hlavní soutěže. Její soupeřkou bude domácí Alexa Glatch (USA, 121. WTA).

19.03.2013
Kateřina Siniaková si zahraje kvalifikaci turnaje WTA v Miami

Česká juniorka Kateřina Siniaková (1996, TK Sparta Praha) si zahraje kvalifikaci na prestižním turnaji WTA v Miami. Šestnáctiletá hráčka startuje ve své premiéře na turnaji WTA na divokou kartu a v prvním kole ji čeká Mandy Minella (LUX, 96. WTA).

18.03.2013
Jaroslav Pospíšil vyhrál futures $10,000 v Poreči

Jaroslav Pospíšil (1981, TK Neridé) ovládl futures s dotací $10,000 v chor­vatském Poreči. Český hráč prošel celým turnajem bez ztráty setu, ve finále smetl Tihomira Grozdanova (BUL) 6:2 6:1 a poprvé od loňského srpna se raduje ze zisku turnajového titulu, celkově již šestnáctého na okruhu ITF.

17.03.2013
Na juniorském ITF 4 v Trnavě byla nejúspěšnější Anna Vrbenská

Anna Vrbenská (1996, TK Olymp Praha) byla nejúspěšnější českou hráčkou na turnaji ITF 4 v Trnavě. Jako jediná se probojovala do závěrečných bojů, ve finále podlehla Magdaleně Frech (POL) 1:6 3:6. Ve čtvrtfinále skončily Nikola Tomanová (1996) a Marie Mayerová (1996).

17.03.2013
Indian Wells: Berdych Nadala nepokořil a končí v semifinále

Tomáš Berdych nestačil na Španěla Rafaela Nadala a po setech 4:6 5:7 se loučí s turnajem v Indian Wells v semifinále. Český hráč nevyužil vedení 5:3 ve druhém setu, kdy servíroval na zisk druhé sady.

16.03.2013
Smitková a Kramperová došly do semifinále v Bathu a Orlandu

Tereza Smitková a Kateřina Kramperová došly na turnajích ITF žen v anglickém Bathu ($15,000) a v Orlandu (FL, USA $10,000) do semiifinále dvouher. Tereza nestačila na An-Sophie Mestach z Belgie, Kramperová podlehla její krajance Michaele Boev.

15.03.2013
Indian Wells: Tomáš Berdych je v semifinále

Rozjetého Tomáše Berdycha nezastavil ve čtvrtfinále turnaje v Indian Wells ani Kevin Anderson. Česká tenisová jednička a nasazená šestka vyhrála opět ve dvou setech 6:4 6:4 a čeká ho semifinále. V něm vyzve vítěze bitvy mezi Federerem a Nadalem.

14.03.2013
Indian Wells: Tomáš Berdych nezaváhal ani s Gasquetem a je ve čtvrtfinále

Nasazená šestka si na turnaji v Indian Wells zahraje čtvrtfinále. Ani s Francouzem Richardem Gasquetem neztratil Tomáš Berdych set a po výhře 6:1 7:5 postoupil mezi osm nejlepších. Tam ho vyzve dlouhán Kevin Anderson (RSA), který zdolal Gillese Simona z Francie.

14.03.2013
Indian Wells: Petra Kvitová si semifinále nezahraje

Petra Kvitová do semifinále turnaje v Indian Wells nepostoupila. Ve čtvrtfinále totiž podlehla Rusce Marii Kirilenko 6:4 4:6 3:6. Česká jednička nevyužila příznivě se vyvíjející stav utkání, kdy vedla 4:2 ve druhém setu a s turnajem se tak loučí.

14.03.2013
Indian Wells: Petra Kvitová vyhrála český souboj a je ve čtvrfinále

Petra Kvitová je ve čtvrtfinále Indian Wells. Ve čtvrtém kole totiž zvládla český souboj, když poměrně hladce vyřadila Kláru Zakopalovou 6:2 6:3. O postup do semifinále změří Petra síly s vítězkou duelu Kirilenko – Radwanska.

12.03.2013
Indian Wells: Tomáš Berdych postoupil do osmifinále

Tomáš Berdych navázal na úspěšný den českých tenistek a postoupil do osmifinále turnaje v Indian Wells. Ve třetím kole vyřadil ve dvou setech Floriana Mayera (GER) 6:4 6:1. V dalším kole ho čeká vítěz utkání Gasquet – Janowicz.

12.03.2013
Dominik Starý došel do finále na ITF 2 v Jižní Africe

Dominik Starý (1997, TK AGROFERT Prostějov) byl úspěšný na turnaji juniorů ITF 2 v Jihoafrické republice. Náš junior neztratil po cestě do závěrečného boje ani set, tam však podlehl Cemovi Ilkelovi z Turecka 1:6 3:6. Mezi dívkami byla Vendula Žovincová ve čtvrtfinále.

12.03.2013
Kateřina Kramperová ve finále na desítce na Floridě

Kateřina Kramperová (343. WTA) došla na turnaji ITF $10,000 v americkém Gainesville do finále. Nasazená trojka prošla bez větších problémů prvními dvěma koly, ve čtvrtfinále zdolala Andreu Benitez (ARG) a ve finále potom nestačila na domácí Allie Kiick 5:7 1:6.

11.03.2013
Indian Wells: Petru Kvitovou v osmifinále vyzve Klára Zakopalová

Petra Kvitová navázala na postup Kláry Zakopalové do osmifinále, když vyřadila Ukrajinku Lesyu Tsurenko 6:2 7:6(5). V dalším kole se naše hráčky utkají v českém souboji o postup mezi osm nejlepších.

11.03.2013
Indian Wells: Klára Zakopalová porazila Dominiku Cibulkovou, čeká ji Kvitová

Klára Zakopalová postoupila v Indian Wells do osmifinále, když si ve dvou setech poradila se Slovenkou Dominikou Cibulkovou 6:4, 7:5 a v o čtvrtfinále si zahraje s Petrou Kvitovou, která porazila Ukrajinku Tsurenko 6:2, 7:6(5). Ukrajinku Tsurenko mohou čeští tenisoví fanoušci znát z turnaje Sparta Prague Open 2010 ($100,000), kde ji ve druhém kole překvapivě vyřadila Denisa Allertová (1993, TK Neridé).

11.03.2013
Halové mistrovství ČR seniorů v Modřanech 2013

Halové mistrovství ČR seniorů 2013 se hrálo již po několikáté na antukových dvorcích LTC Modřany 2005. V kategorii 35+ vyhrál domácí Jan Vodička, který ve finále porazil obhájce titulu Romana Jetela 6:4, 6:2. Mezi ženami v kategorii 55+ vyhrála nestárnoucí Eva Zálabská, která ve finále porazila Milenu Pauerovou 6:0, 6:0.

10.03.2013
Kateřina Siniaková má první titul z ITF $10,000

Kateřina Siniaková (1996, TK Sparta Praha) slaví ve švýcarském Frauenfeldu první titul na orkuhu ITF žen. Česká juniorka v semifinálovém derby vyřadila Petru Rohanovou a ve finále zdolala Kathinku Von Deichmann (LIE) 6:3 4:6 6:4.

10.03.2013
Markéta Vondroušová zvítězila na TE 1 ve Francii

Skvělého výsledku dosáhla Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha), která se stala vítězkou prestižního mezinárodního turnaje TE 1 ve francouzském Saint-Genevieve des Bois. Markéta neztratila ani set a ve finále porazila Ekaterinu Kazionovou (RUS) 6:0 7:6(8).

10.03.2013
Marie Bouzková vyhrála v Panamě další turnaj ITF 4

Další turnajový titul z juniorského okruhu ITF si připsala Marie Bouzková (1998, TK Sparta Praha), která v Panamě vyhrála podnik kategorie 4 ve dvouhře i ve čtyřhře. Navázala tak na dva týdný starý triumf ze Salvadoru.

09.03.2013