Český tenisový svaz

BJK Cup: Češky porazily v barážové skupině Kolumbii 3:0 na zápasy

14.11.2025

Český tým v prvním utkání barážové skupiny BJK Cupu ve Varaždínu porazil Kolumbii! Svůj první reprezentační zápas zvládla Nikola Bartůňková výborně, Yulianě Lizarazové povolila jen čtyři gemy. V souboji jedniček pak Linda Nosková přehrála Camilu Osoriovou. Páteční program v Chorvatsku uzavřel debl, ve kterém Dominika Šalková s Lucií Havlíčkovou ztratily jen tři gemy.

Svůj první zápas v reprezentaci odehrála v pátek odpoledne Nikola Bartůňková. Její debut v BJK Cupu byl navíc vítězný! V souboji s Kolumbijkou Yulianou Lizarazovou potvrdila roli favoritky a zvítězila 6:3, 6:1.

Cesta za ziskem první sady ale nebyla pro devatenáctiletou Češku vůbec jednoduchá. Lizarazová, která figuruje v osmé stovce světa, totiž hned dvakrát stáhla ztrátu brejku. Rozhodující byl až úspěch Bartůňkové na returnu v osmé hře. Druhý set byl ze strany mladé Češky mnohem přesvědčivější. Kolumbijce prorazila podání hned v prvním gemu, pak přidala ještě další dva brejky a sama zůstala na servisu stoprocentní.

„Hlavně jsem se snažila pomoct týmu. Zápas byl těžký, protože jsem hrála poprvé za reprezentaci. Byla jsem kvůli tomu i trošku nervózní. Jsem ráda, že jsem to nějak zvládla,“ zhodnotila Bartůňková.

O vítězkách série bylo rozhodnuto už po druhém zápase. V souboji jedniček smetla Linda Nosková Camilu Osoriovou za hodinu hry po setech 6:2, 6:2. Češka na dvorci od začátku dominovala, přes první podání získala 88 % výměn. Celkově si utvořila deset brejkbolů a dokázala proměnit polovinu z nich.

„S Camilou jsme těch zápasů neměly tolik, zatím jen jeden necelé tři roky zpátky. Na tour se vídáme a trénujeme. Před startem utkání jsem znala její typ hry, takže nebylo něco, čím by mě překvapila,“ uvedla Nosková.

V závěrečné čtyřhře si Dominika Šalková s Lucií Havlíčkovou hravě poradily s párem Pérezová Garcíaová, Torresová Murciová, který přehrály za necelou hodinu po setech 6:1, 6:2. Tým pod vedením dosluhujícího kapitána Petra Pály tak v úvodním vystoupení barážové skupiny neztratil ani jeden set.

„Je to teprve první krok, ale jsem moc rád, jak holky zahájily skupinu. Myslím, že jim to dodá sebevědomí. Každé vítězství v takové soutěži se počítá. Dneska nám vyšlo opravdu všechno. Doufám, že si holky něco nechaly i na neděli,“ zhodnotil s úsměvem Pála.

Barážová skupina BJK Cupu, Varaždín
Česko – Kolumbie 3:0
Nikola Bartůňková (130.) – Yuliana Lizarazová (744.) 6:3, 6:1
Linda Nosková (13.) – Camila Osoriová (82.) 6:2, 6:2
Havlíčková, Šalková – Pérezová Garcíaová, Torresová Murciová 6:1, 6:2

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Berdych v Paříži porazil Sousu a udržel naději na Turnaj mistrů

Tomáš Berdych měl v prvním kole v Paříži volný los a ve druhém kole si poradil s Joao Sousou 6:3 3:6 7:5. Jeho naděje na Turnaj mistrů tak stále žije. Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu Bautista Agut – Simon.

01.11.2016
Vítězem futures $10,000 v Opavě se stal Jan Mertl

Třetí ze série ITF futures $10,000 v Opavě vyhrál Jan Mertl (ATP 340). Turnajová dvojka cestou turnajem porazila Vrbenského, Paroulka, Kopřivu, Jaloviece a ve finále Petra Michneva 6:4 6:3. Ve čtyřhře se radovala polská dvojice Matuszewski, Panfil. Výsledky.

30.10.2016
Dominik Kellovský ve finále ITF futures v Heraklionu

Dvacetiletý Dominik Kellovský (ATP 553) si na turnaji ITF futures s dotací $10,000 v Hera­klionu zahrál o titul. Ve finále byl nad jeho síly jeho deblový spoluhráč Belgičan Germain Gigounon (ATP 290), který vyhrál 6:4 6:4. Společně došli do semifinále čtyřhry. Výsledky.

30.10.2016
Petra Krejsová došla do finále $10,000 v Anglii

O svůj druhý letošní titul si na desítce žen v anglickém Loughborough zahrála Petra Krejsová (WTA 545). Turnajová sedmička ale ve finále nestačila na Francouzku Elixane Lechemia 5:7 1:6. Spolu s Dashou Ivanovou vyhrály čtyřhru. Výsledky.

30.10.2016
Šafářová s Mattek-Sands na ruský pár nestačily

Lucie Šafářová deblový titul na Turnaji mistryň v Singapuru nezískala. S Američankou Bethanií Mattek-Sands prohrály ve finále s ruskými olympijským vítězkami Makarovou a Vesninou 6:7(5), 3:6. Výsledky.

30.10.2016
Adriana Beránková vyhrála turnaj TE U12 ve Španělsku

Adriana Beránková (2004, TK Sparta Praha) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe do 12-ti let ve španělském Telde (Gran Canaria). Ve finále porazila Španělku Alogo Piqueras 6:0, 6:2. Adriana vyhrála i čtyřhru spolu s Ruskou Okorovou. Výsledky.

30.10.2016
Šafářová si zahraje finále Turnaje mistryň

Lucie Šafářová a Američanka Bethanie Mattek-Sands porazily v semifinále Turnaje mistryň v Singapuru nejvýše nasazené Francouzky Caroline Garciaovou a Kristinu Mladenovicovou 6:3, 7:5 a ve finále je čekají vítězky duelu Hingis/Mirza – Makarova/Vesnina.

29.10.2016
Plíšková podlehla Radwaňské a na Turnaji mistryň končí

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková potřebovala k postupu do semifinále porazit obhájkyni titulu Agnieszku Radwaňskou, ale na Polku nestačila ani v sedmém vzájemném zápase a v Singapuru s ní prohrála 5:7, 3:6.

29.10.2016
Šafářová s Mattek postoupily v Singapuru do semifinále

Semifinále čtyřhry si na Turnaji mistryň zahraje Lucie Šafářová. Česká tenistka po boku boku své deblové partnerky Bethanie Mattek-Sands zdolala kazašsko-maďarskou dvojici Shvedova, Babos 5:7 7:6 10:2 když ve druhém setu odvrátily tři mečboly. Jejich soupeřkami v semifinále bude nejvýše nasazený pár Garcia, Mladenovic.

28.10.2016
Plíšková s Goerges nestačily v Singapuru na Francouzky

Německo-český deblový pár Julia Goerges, Karolína Plíšková se loučí s Turnajem mistryň hned v prvním kole, když nestačily na Francouzky Kristina Mladenovic, Caroline Garcia 4:6 2:6. V soutěži čtyřhry se ještě představí Lucie Šafářová po boku Bethanie Mattek-Sands a dvojice Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká.

27.10.2016
Turnaj mistryň: Plíšková po boji podlehla Kuznětsovové

Karolína Plíšková druhé vítězství na Turnaji mistryň nezískala. V dalším třísetovém boji podlehla Svetlaně Kuznětsovové 6:3 2:6 6:7(6). Spolu s Agnieszkou Radwanskou mají shodně po jedné výhře a porážce, jejich vzájemné utkání v pátek bude bojem o postup ze skupiny.

26.10.2016
Český tenisový svaz zveřejnil oficiální žebříčky pro sezónu 2017
25. října byly zveřejněny oficiální tenisové žebříčky Českého tenisového svazu platné pro tenisovou sezónu 2017. Tyto žebříčky již nelze reklamovat. Podle oficiálních žebříčků budou přijímáni a nasazováni hráči na turnajích ČTS mládeže a dospělých.
25.10.2016
Kvitová na titul v Lucemburku nedosáhla

Petra Kvitová (1990, WTA 11) došla do finále na turnaji WTA Internetional v Lucemburku. Nejvýše nasazená hráčka a světová jedenáctka ve finále nestačila na Rumunku Monicu Niculescu (1987, WTA 51) 4:6, 0:6.

25.10.2016
Plíšková odvrátila mečbol a na Turnaji mistryň zahájila výhrou

Karolína Plíšková při své premiéře na tenisovém Turnaji mistryň odvrátila mečbol se Španělkou Garbině Muguruzou a nakonec zvítězila 6:2, 6:7(4), 7:5. Obhájkyně titulu Agnieszka Radwaňská z Polska ve svém prvním zápase prohrála s Ruskou Světlanou Kuznětsovou 5:7, 6:1, 5:7. V dalším zápase čeká Plíškovou právě Kuznětsova.

25.10.2016
Jaloviec vyhrál desítku mužů v Německu

Marek Jaloviec (1994, ATP 402) vyhrál mezinárodní turnaj ITF Futures dotovaný $10,000 v německém Ismaningu. Ve finále porazil Němce Tobiase Simona (1991, ATP 567) 7:5, 7:6(2). Jedná se o čtvrtý letošní titul Marka Jaloviece z turnajů série Futures. Výsledky.

23.10.2016
Pospíšil vyhrál letos už čtvrtou desítku mužů

Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 427) vyhrál letos již svůj čtvrtý titul na turnajích ITF Futures, když zvítězil na mezinárodním turnaji mužů dotovaném $10,000 v chor­vatském Bolu. Pětatřicetiletý Pospíšil ve finále porazil Itala Bellottiho 6:3, ret. Výsledky.

23.10.2016
Gabriela Pantůčková vyhrála čtvrtý letošní titul na desítkách

Gabriela Pantůčková (1995, WTA 296) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 v chor­vatském Bolu. Ve finále porazila domácí Ani Mijačiku 6:3, 6:2. Je to již čtvrtá vyhraná desítka žen pro starší ze sester Pantůčkových. Výsledky.

23.10.2016
Michnev vyhrál i druhou desítku v Jablonci

Reprízu z minulého týdne nabídlo finále druhé jabloneské desítky mužů, kdy Holanďan Lootsma vyzval druhého nasazeného Petra Michneva. I tentokráte byl úspěšnější Petr Michnev , který vyhrál zápas v dvou setech 7:6(6) a 7:5. Ve čtyřhře zvítězila slovenská dvojice Patrik Nema a Lukáš Klein. Poslední část ČTS Tour se odehraje v příštím týdnu v opavském tenisovém centru. Výsledky.

23.10.2016
Hlaváčková s Hradeckou vyhrály čtyřhru v Moskvě

Český deblový pár Andrea Hlaváčková – Lucie Hradecká ovládl podnik WTA v Moskvě. Turnajové dvojky ve finále zdolaly australsko-ruský pár Gavrilova, Kasatkina 4:6 6:0 10:7 a slaví druhý letošní triumf.

21.10.2016
Karolína Plíšková v Singapuru narazí na obhájkyni titulu Radwaňskou

Los Turnaje mistryň v Singapuru přiřadil Karolíně Plíškové do bílé skupiny obhájkyni titulu Agnieszku Radwanskou, Garbine Muguruzu a jako třetí buď Světlanu Kuznetsovou nebo Johannu Kontu podle výsledku turnaje v Moskvě. V červené skupině se střetnou Kerber, Halep, Keys a Cibulková.

21.10.2016