Český tenisový svaz

Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta: Vondroušová se vrátila vítězně. Kvitová se Strýcovou padly

12.06.2020

Ve čtvrtek se rozjel projekt Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Šestikolová týmová soutěž během úvodního dne nabídla výhry Markéty Vondroušové, Karolíny Muchové v Modrém týmem nebo vedení Červeného tým nad Žlutým týmem. V pátek je na programu druhý den, úspěšný tým musí dosáhnout patnácti vítězných zápasů.

Muchová našla recept na Siniakovou
Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta během čtvrtečního odpoledne nabídly zápas dvou fedcupových reprezentantek. Karolína Muchová (26.) byla úspěšnější tenistkou, ve dvou setech se jí podařilo přehrát Kateřinu Siniakovou (54.) 7:5, 6:4. Muchová v úvodním setu dvakrát nevyužila náskok brejku, po třetím úspěchu ve dvanácté hře ale získala sadu ve svůj prospěch. Do druhého dějství lépe vkročila Siniaková, která za stavu 2:1 podávala, Muchová ovšem dvěma brejky ve zbytku dějství otočila set ve svůj prospěch.

Kvitová se Strýcovou ve čtyřhře neuspěly
Petra Kvitová s Barborou Strýcovou svůj třetí společný zápas ve čtyřhře nezvládly. Zkušené tenistky v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta prohrály s deblem Miriam Kolodziejová, Jesika Malečková 5:7, 0:6. Kvitová se Strýcovou v úvodním setu otočily z 1:3 na 5:3, od té doby si ale pětkrát neudržely servis.

Brenda Fruhvirtová překvapila rychlou výhrou
Brenda Fruhvirtová (-) teprve v dubnu oslavila třinácté narozeniny, také v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta však ukázala svůj potenciál. Během čtvrtečního dne nedala šanci o čtyři roky zkušenější Denise Hindové (939.), kterou přehrála 6:0, 6:3.

„Hrát po takové době byl dobrý pocit. Určitě to nebylo lehké, musela jsem se soustředit, nicméně to šlo dobře," řekla Brenda Fruhvirtová v pozápasovém rozhovoru pro Tenisový svět.

Veselý zužitkoval čtvrtý mečbol
Jiří Veselý (65.) navázal na svého reprezentačního kolegu Lukáše Rosola, když v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta přehrál Jana Šátrala (374.) 6:2, 6:4. Veselý během úvodní sady odvrátil čtyři brejkboly a získal dva brejky, ve druhém setu uspěl na returnu v páté hře. Za stavu 5:4 si při servisu Šátrala vypracoval tři mečboly, nakonec využil čtvrtý o gem později při vlastním podání.

„Bylo hodně znát, že nemám nahrané zápasy, dost jsem kazil. Pro mě je lepší hrát zápasy než trénovat," nechal se slyšet po prohře Jan Šátral.

Nosková ustála třísetový duel
Linda Nosková (1100.) se sice původně neměla objevit během čtvrtečních dvouher, nakonec však nahradila Barboru Krejčíkovou. Nosková zvládla třísetové drama s Nikolou Bartůňkovou po sadách 6:7, 7:6(5), 6:2.

„První set nebyl podle mých představ, nebyla jsem úplně rozehraná. Poté už to bylo lepší, k závěru už i Nikole trochu docházely síly," uvedla po konci střetnutí Nosková.

Rosol na úvod nezaváhal
Lukáš Rosol (179.) zvládl svůj úvodní zápas v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Během čtvrtečního dne jednoznačně porazil Marka Gengela (478.) 6:1, 6:3. Rosol po brejku v úvodní hře přišel o podání, do konce sady však uspěl v dalších třech gemech na returnu. Ve druhé sadě byl k vidění jediný brejkbol, zkušenější hráč v osmém gemu za stavu 40:0 svoji šanci proměnil.

Vondroušová zažila vítězný návrat
Markéta Vondroušová (18.) se po více jak třech měsících vrátila na kurty vítězně. V týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta si poradila s Lindou Fruhvirtovou (1100.) 6:0, 6:4. Vondroušová vyhrála úvodních osm gemů zápasu, tenistky si následně od šesté do deváté hry druhé sady vyměnily servis, Vondroušová za stavu 5:4 dokázala utkání dopodávat do vítězného konce.

„Set a půl jsem hrála dobře, poté už to z mé strany bylo horší. Bylo poznat, že jsem hrála zápas po tak dlouhé době," reagovala po výhře Markéta Vondroušová.

„Abych byla upřímná, tak začátek byl špatný. Dělala jsem spoustu chyb, neměla jsem potřebný rytmus. Ve druhé sadě jsem Markétu brejkla, to mě nakoplo, bylo to lepší. Dobře jsem se rozehrála a lépe začala švihat, škoda, že jsem tu sadu nedotáhla do vítězného konce," mrzelo po utkání Lindu Fruhvirtovou.

Krejčíková do úvodního zápasu nezasáhla
Program Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta na začátek doznal jedné změny. Markéta Vondroušová své utkání rozehrála proti Lindě Fruhvirtové (1100.), která nahradila Barboru Krejčíkovou (115.).

Červený tým – Žlutý tým (Sparta) 10:5
Barbora Miklová (603.) – Jesika Malečková (318.) 2:6, 3:6
Martin Krumich (1089.) – Toby Alex Kodat (USA, 1226.) 3:6, 6:3, 6:3
Barbora Palicová (-) – Nicole Gadientová (SUI, 1204.) 6:3, 3:6, 6:4
Tadeáš Paroulek (861.) – Jiří Jeníček (1497) 6:3, 6:1
Lukáš Rosol (180.) – Marek Gengel (486.) 6:1, 6:3
Monika Kilnarová (491.) – Johana Marková (408.) 2:6, 6:7(3)
Andrew Paulson (822.) – Petr Nouza (609.) 6:1, 5:7, 7:5
Aneta Laboutková (739.) – Karolína Vlčková (-) 6:3, 6:3
Kvitová, Strýcová – Kolodziejová, Malečková 5:7, 0:6
Michael Vrbenský (405.) – Pavel Nejedlý (468.) 6:4, 6:3
Tomáš Jiroušek (816.) – Michal Konečný (666.) 6:4, 5:7, 7:5
Laboutková, Miklová – Detiuc, Marková 3:6, 1:6
Rosol, Paulson – Gengel, Kodat 6:4, 1:6, 11:9
Paroulek, Kilnarová – Nouza, Alexandrovová (RUS) 6:7(5), 6:4, 2:10
Krumich, Vrbenský – Jeníček, Nejedlý 7:6, 6:4

Modrý tým – Bílý tým (Štvanice) 6:9
Markéta Vondroušová (18.) – Linda Fruhvirtová (1100.) 6:0, 6:4
Adam Pavlásek (382.) – Jiří Lehečka (617.) 6:4, 2:6, 2:6
Denisa Hindová (939.) – Brenda Fruhvirtová (-) 0:6, 3:6
Nikola Bartůňková (-) – Linda Nosková (1100.) 7:6, 6:7(5), 2:6
Jan Šátral (378.) – Jiří Veselý (65.) 2:6, 4:6
Karolína Muchová (26.) – Kateřina Siniaková (54.) 7:5, 6:4
Václav Šafránek (322.) – Vít Kopřiva (320.) 1:6, 6:7(5)
Ondřej Štyler (1960.) – Dalbor Svrčina (858.) 7:5, 6:3
Robin Staněk (645.) – Petr Hájek (973.) 4:6, 6:1, 6:0
Jonáš Forejtek (436.) – David Poljak (463.) 7:5, 0:6, 2:6
Martincová, Vondroušová – Krejčíková, Siniaková 6:7(4), 4:6
Šmejkalová, Viďmanová – L. Fruhvirtová Smitková 7:5, 2:6, 7:10
Staněk, Šátral – Lehečka, Veselý 7:5, 6:7(2), 10:7
Pavlásek, Šafránek – Kopřiva, Siniakov 6:3, 6:0
Štyler, Hindová – Poljak, Krejčíková 2:6, 4:6

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Opět bez titulu. Kvitová ve finále v Berlíně ztratila vedení

Petra Kvitová se s exhibičními turnaji v Berlíně rozloučí bez zisku titulu. Česká tenistka si pro trofej nedokráčela ani na tvrdém povrchu v hangáru bývalého letiště Tempelhof, kde ve finále padla s Anastasijí Sevastovovou (43.) 6:3, 3:6, 5:10.

19.07.2020
MČR družstev mladšího žactva 2020 vyhrál Prostějov

TK Agrofert Prostějov obhájil loňský titul na Mistrovství ČR družstev v kategorii mladšího žactva, které se hraje již tradičně v půlce července ve Zlíně. Prostějov ve finále porazil Spartu 5:1. Na třetím místě skončil I.ČLTK Praha a na 4. místě skončil Přerov. Výsledky: 1. kolo, čtvrtfinále, o 5.-8. místo, SF a FI. Fotogalerie.

19.07.2020
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Forejtek otočil bitvu proti Lehečkovi. Uspěla také Krejčíková

V neděli vyvrcholil druhý díl Trofeje solidarity a naděje 2020 by Moneta. Nejprve šly do akce ženy – Barbora Krejčíková splnila roli favorita, když porazila ve dvou setech sedmnáctiletou Darju Viďmanovou a slaví zisk singlového titulu. Poté přišlo na řadu mužské finále, ve kterém devatenáctiletý Jonáš Forejtek udolal o rok mladšího Jiřího Lehečku a slaví již druhý singlový titul za poslední měsíc.

19.07.2020
Fotogalerie: Mistrovství ČR družstev mladšího žactva 2020 ve Zlíně

Od čtvrtka 16. července se ve Zlíně hraje Mistrovství ČR družstev v kategorii mladšího žactva pro rok 2020. Finále se hraje v neděli 19. července. Titul obhajuje TK Agrofert Prostějov. Výsledky: 1. kolo, o 5.-8. místo, SF a FI. Fotogalerie.

18.07.2020
Turnaje A staršího žactva v Ostravě a Táboře vyhráli Soukup a Starečková

Vítězem turnaje třídy A staršího žactva v Ostravě v areálu RIDERA SPORT se stal Adam Soukup (2006, I.ČLTK Praha),který ve finále porazil Denise Petáka (2006, ŽLTC Brno) 7:6, 3:6, 6:3. Vítězem čtyřhry se stala dvojice Tom Hanel (2006, TK Sparta Praha) a Daniel Vlček (2006, Open Tennis Club). Vzhledem k deštivému počasí se finálové zápasy odehrály na antuce v tenisové hale TK Havířov. Vítězkou turnaje starších žákyň v Táboře se stala Viktorie Starečková (2006, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Karolínu Heiderovou (2006, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:7, 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhrály Slaměníková (2007, TK PRECHEZA Přerov o.s.) a Syrová (2006, I.ČLTK Praha). Výsledky: chlapci, dívky.

17.07.2020
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Brenda Fruhvirtová si vyšlápla na Siniakovou. Ta končí v základní skupině

Čtvrteční den druhého dílu Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta má za sebou úvodní zápasy. Největším překvapením je výhra třináctileté Brendy Fruhvirtové, která našla recept na Kateřinu Siniakovou. Ve hře byla také přemožitelka Siniakové ze středečního odpoledne Darja Viďmanová, jež vyhrála nad Annou Siskovou.

16.07.2020
Turnaj A mladšího žactva na Hamru a v Přerově vyhráli Raština a Kovačková

Vítězem turnaje mladších žáků třídy A ČTS v Praze na SK Hamr se stal Jan Raštica (2008, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Matouše Čepelíka (2008, LTK Liberec) 6:2, 6:2. Čtyřhru vyhráli Raštica s Čepelíkem. Vítězkou turnaje A mladších žákyň v Přerově se stala Alena Kovačková (2008, TK Sparta Praha), která ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Ondrášková a Paštiková. Výsledky: chlapci, dívky.

15.07.2020
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: V Prostějově začíná kvalifikace. K vidění budou nadějní Češi

Prostějov čeká nabitý tenisový týden. Od pondělí se zde bude konat druhý turnaj Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta, po Starých Splavech se tentokrát tuzemští tenisté sjedou do Prostějova. V úvodní den jsou na programu kvalifikační zápasy, celkově se odehraje šestnáct duelů. O druhé kolo se pokusí zkušený Jaroslav Pospíšil či naděje českého tenisu Dalibor Svrčina a Nikola Bartůňková.

13.07.2020
Pohár předán! Česko-slovenské souboje by měly pokračovat

Prezidenti českého a slovenského tenisového svazu se ve čtvrtek potkali v Praze při příležitosti předání trofeje za úspěšní pilotní ročník Poháru přátelství (Češi vyhráli nad Slováky 8:2 na body), který proběhl o víkendu. Akce měla velký ohlas na obou stranách a neměla by být jednorázovou záležitostí. „Byla by škoda, aby takový senzační projekt nepokračoval. V budoucnu budeme chtít hrát o putovní Pohár přátelství,“ řekl prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

11.07.2020
Hledáme sběrače pro WTA turnaj ve věku 18 let a starší

Vážení tenisoví příznivci, hledáme dospělé sběrače, kteří by měli zájem o sbírání míčů během mezinárodního WTA turnaje žen s dotací 225 000 USD v termínu 8.- 16. 8. 2020. Turnaj se bude konat na TK Sparta Praha.

10.07.2020
Tenisová extraliga 2020 rozlosována

Tenisová extraliga 2020 se odehraje 11.-16.12.2020 v Ří­čanech, Prostějově. Předkolo: Severočeská – RPM Oáza Říčany (v Říčanech), Jihlava-Pardubice (v Prostějově). Vítěz předkola z Říčan doplní semifinálovou skupinu v Říčanech, kde je Sparta a Štvanice (I.ČLTK Praha). Vítěz předkola z Prostějova doplní semifinálovou skupinu v Prostějově, kde je Prostějov a Přerov. Titul obhajuje tým ze Štvanice I.ČLTK Praha. Více na http://www.cztenis.cz/…iga-2020.pdf

09.07.2020
OPTIM TOUR 2020: Paulson a Hindová vyhráli áčko v Houštce

Letos velmi dobře obsazený turnaj mužů a žen se hrál v prvních červencových dnech v tenisovém lesoparku v Houštce u Staré Boleslavi. Nebýt soutěže družstev v rámci akce „Barvy pro budoucnost“, mohla být účast ještě kvalitnější.

07.07.2020
Jan Raštica vyhrál MČR mladších žáků v Liberci

Jan Raštica (2008, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků pro rok 2020. Ve finále porazil Davida Brücknera (2008, Tenisový klub Havlíčkův Brod,z.s.) 6:1, 6:3. Čtyřhru vyhráli Raštica a Čepelík. Výsledky.

06.07.2020
MČR mladších žákyň vyhrála Vanessa Dobiášová

Vanessa Dobiášová (2008, TK Sparta Praha) je mistryní ČR v kategorii mladších žákyň pro rok 2020. Ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 0:6, 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhrály Alena Kovačková a Laura Samsonová. Výsledky.

06.07.2020
Češi ovládli Pohár přátelství! Vyhráli 8:2 na body

Megazápas mezi Českou a Slovenskou republikou jednoznačně skončil ve prospěch českých barev, které dominovaly v poměru 8:2. O body se mimo jiné postaraly fedcupové a daviscupové výběry, chlapci do čtrnácti let neztratili jedinou sadu. Body za slovenskou část si připsaly dívky do 23 let, které zvítězily 3:2 na zápasy, a chlapci do 18 let, kterým byl za nerozhodnutého stavu 6:6 na zápasy připočítaný bod za lepší poměr setů.

05.07.2020
Pohár přátelství: Češi vedou 3:0 na body! Uspěli Kolář i Forejtek

Souboj mezi českými a slovenskými tenisty napříč kategoriemi má na programu závěrečný hrací den. Zdeněk Kolář i Jonáš Forejtek uspěli v nedělních singlových zápasech a zařídili vítězství českého daviscupového týmu. V odpoledních hodinách bude v Bratislavě pokračovat souboj fedcupových týmů. Za nerozhodného stavu 1:1 pokračují také souboje výběrů mužů a žen do 23 let. O první bod pro Česko se postarali chlapci do 14 let, kteří slovenské soupeře přehrávají poměrem 10:0. Během neděle Čechům zvýšily vedení dívky do 18 let.

05.07.2020
Češi jdou o víkendu do boje! Jak dopadl dnešní los?

Před startem československého megazápasu se souběžně uskutečnily v Praze a Bratislavě tiskové konference, na kterých se losovali účastníci jednotlivých klání. Už jsou známy duelové dvojice jak u mužského Davis Cupu, tak u ženského Fed Cupu. Jaké pikantní souboje nadcházející víkend nabídne?

04.07.2020
Áčkové turnaje dorostu ve Dvoře Králové a Březnici vyhráli Siniakov a Tomajková

Daniel Siniakov (2003, SK HIT Hradec Králové z.s.) vyhrál turnaj třídy A ve Dvoře Králové. Ve finále porazil Hynka Bartoně (2004, TK AGROFERT Prostějov) 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhráli Bartoň a Jurajda. Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov) vyhrála áčkový turnaj v Březnici, když ve finále porazila Julii Šruplovou (2004, TK AGROFERT Prostějov) 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Tomajková a Nová. Výsledky: chlapci, dívky.

02.07.2020
Ohlédnutí za turnajem mužů a žen ve Starých Splavech

Turnaj mužů a žen Macha Lake Open 2020 by Crystalex – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA vyhráli Jonáš Forejtek a Barbora Krejčíková. Zatímco Jonáš Forejtek zvítězil ve finále bez boje (Rosol kvůli zranění chodidla nenastoupil), Bára Krejčíková musela o titul bojovat. Více na www.machalakeopen.cz.

29.06.2020
WTA letos zůstává v České republice. Na Spartě se bude konat Prague Open

Sportovní fanoušek o letošní WTA v České republice nepřijde. Od 10. do 15. srpna se na pražské Spartě bude pořádat Prague Open s dotací 225 000 dolarů, přičemž se jedná o součást provizorního kalendáře. „Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů," nechal se slyšet prezident ČTS Ivo Kaderka.

29.06.2020