Australian Open: Ka. Plíšková, Muchová, Krejčíková a Macháč postupují. Další tři Češky končí09.02.2021 Během druhého hracího dne zasáhlo do úvodního kola dvouhry na Australian Open celkem sedm českých zástupců. Karolína Plíšková, Karolína Muchová, Barbora Krejčíková a Tomáš Macháč si zajistili postup do další fáze turnaje, naopak Barbora Strýcová, Marie Bouzková a Kristýna Plíšková neuspěly.
Macháč je po skreči soupeře ve druhém kole „Bylo to zajímavé utkání, oba jsme byli v těžké karanténě. Jsem moc rád, že jsem to dal. Zatím ale neprožívám žádné emoce, bylo to opravdu náročné psychicky i fyzicky,“ hodnotil Macháč. Ka. Plíšková rychle postupuje „Hrála jsem rychle a agresivně, všechno se mi dařilo. Cítila jsem se dobře, byla jsem uvolněná. Se svým výkonem jsem spokojená,“ uvedla Plíšková, která si ve druhém kole zahraje proti Danielle Collinsové (40.). Ve druhém kole je po výhře nad grandslamovou vítězkou i Muchová Karolína Muchová (27.) slaví na Australian Open postup do druhého kola. Češka v duelu plném nepřesností zdolala za hodinu a 38 minut 7:5 a 6:2 Jelenu Ostapenkovou (47.) z Lotyšska, vítězku Roland Garros z roku 2017. Obě hráčky stačily za dva sety nasbírat shodně 37 nevynucených chyb. Muchová k nim zejména v koncovce utkání dokázala čím dál častěji přidávat i vítězné údery, a zahraje si tak ve čtvrtek o vylepšení svého turnajového maxima. Soupeřkou jí bude Němka Mona Barthelová (212.). „První zápas je vždy těžký. Snažila jsem se hlavně celou dobu povzbuzovat. Jsem ráda za koncovku prvního setu, v tom druhém už mi vyšly nějaké returny a potom jsem si to pohlídala. Podmínky byly složité, foukalo, na kurtech byly stíny,“ nechala se slyšet Muchová. Krejčíková přehrála Čeng Bouzková vzdorovala světové pětce, padla po dvou
hodinách V prvním setu se zrodil jediný brejk – to když si Bouzková prohrála ve čtvrtém gemu servis čistou hrou. Druhá sada byla vyrovnanější. Svitolinová do ní sice vstoupila okamžitým brejkem, Češka ale oplácela stejnou mincí. V dalším průběhu nevyužila pražská rodačka na příjmu tři brejkové šance (z toho jedna byla za stavu 5:4 zároveň setbolem) a dramatické dějství vygradovalo závěrečným tiebreakem. V koncovce zápasu si Bouzková kuriózně pomohla hned několika prasátky a nutila hrát Svitolinovou čím dál delší výměny, ani to ale světové padesátce k obratu nepomohlo. Po skvělém výkonu Bouzková v tiebreaku padla nejtěsnějším rozdílem 5:7. „Byl to těžký zápas, velká bitva. Ve druhém setu jsem měla dost šancí, tam rozhodly jeden dva míčky. Se svým výkonem jsem docela spokojená,“ řekla Bouzková, která se po boku Španělky Sorribesové Tormové představí ještě ve čtyřhře. Kr. Plíšková padla ve dvou tiebreacích V úvodním dějství se obě tenistky předháněly s úspěšností na servisu. Bez jediného brejkbolu dospěl set až do tiebreaku, ve kterém uhrála Češka čtyři výměny. To druhou sadu odstartovala mnohem lépe Plíšková, své vedení 3:0 ale záhy ztratila. Watsonová se naopak vrátila do zajetých kolejí z prvního setu. V jedenácté hře odvrátila rodačka z Loun hned čtyři brejkboly a zdálo se, že má nejhorší za sebou. V tiebreaku však v klíčovou chvíli vyrobila dvojchybu a prohrála 6:7(4), 6:7(3). Pokračovat tak bude už jen v deblu, v němž startuje v páru s krajankou Lucií Hradeckou. Strýcová nenašla recept na Kuzněcovovou Kompletní přehled výsledků z Australian Open naleznete na www.australianopen.org. Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu. |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
OPTIM TOUR 2025: Tomáš Zlatohlávek a Lenka Munzarová vyhráli Juta cup Tradiční Juta cup, a tradičně déšť. Ještěže pořadatelé rozšířili hlavní soutěž mužů na 64 hráčů a tím nebyla plná kvalifikace. V pátek totiž pršelo a celá kvalifikace by se rozhodně
nestihla odehrát. V sobotu se naopak stihlo vše, co bylo v plánu.
06.08.2025 |
Ohlédnutí za libereckým ATP challengerem - Svijany Open 2025 Liberecký ATP challenger – Svijany Open 2025 vyhrál Gonzalo Bueno z Peru. Vítězem turnaje čtyřher se stal český pár Michael Vrbenský / Andrew Paulson, kteří v ryze českém finále porazili pár Jiří Barnat / Filip Duda 6:4, 6:1.
05.08.2025 |
Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2025? Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2025 se odehraje v termínu 9.-15. srpna v areálu LTC Pardubice. Letos bude hodně omluvenek, takže se můžeme dočkat překvapivého vítěze.
04.08.2025 |
Zemřel Miroslav Štencl Smutná zpráva přišla z Brna. Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 75 let tenisový trenér Miroslav Štencl. V moravské metropoli stál u začátků kariér Jany Novotné či Lucie Šafářové. Řadu let působil také jako trenér reprezentačního týmu U 14 let. Děkujeme za vše, co pro český tenis vykonal.
04.08.2025 |
Největší titul kariéry! Bartůňková vyhrála turnaj v Hechingenu Nikola Bartůňková zvládla v neděli nejen dohrávku semifinále, ale posléze také finále! Na turnaji ITF W75 v německém Hechingenu získala svůj největší titul kariéry, když v odpoledním utkání porazila druhou nasazenou Julii Grabherovou 7:5, 6:2.
04.08.2025 |
Lebiš a Forejtková si podmanili slovenskou Žilinu Uplynulý týden na juniorském okruhu ITF přinesl řádku úspěchů českých tenisových nadějí. Ve dvouhrách triumfovali na turnaji J60 v Žilině Josef Lebiš a Eliška Forejtková. Na třicítce v Sofii pak zvítězil David Petrofský.
04.08.2025 |
Tennis Europe: Reifové těsně utekl další double Justýna Reifová měla velkou šanci zaútočit na další double do své sbírky. V Podgorici (U14, category 2) sice dokázala vyhrát čtyřhru spolu s krajankou Ninou Schmidovou, ale ve finále dvouhry tentokrát nestačila na Polinu Kašicynovou. I tak se ale jednalo o další nadmíru úspěšný týden v podání této hráčky z klubu LTC Modřany 2005.
04.08.2025 |
Svijany Open 2025: Čtyřhru vyhráli Andrew Paulson a Michael Vrbenský Andrew Paulson a Michael Vrbenský vyhráli čtyřhru na libereckém ATP challengeru Svijany Open 2025. V ryze českém finále porazili pár Jiří Barnat / Filip Duda. Dvouhru vyhrál Peruánec Gonzalo Bueno, kterému po setu skrečoval Argentinec Olivieri pro zranění chodidla.
03.08.2025 |
Voleský došel do finále turnaje ITF J30 v Kodani Daniel Voleský (2007, ITF 1465) z pražského klubu SK HAMR se probojoval do finále turnaje ITF J30 v dánské Kodani, ve kterém prohrál s vycházející nadějí německého tenisu Miko Koeppenem 4:6, 6:2 a 4:6. Spolu s Matějem Sedlatým (2007, ITF 1518) z pražského klubu Tenis Klánovice vyhráli tento turnaj ve čtyřhře, když celým turnajem prošli suverénně bez ztráty setu a ve finále porazili švýcarsko-italský pár Niccolo Crivelli a Gustav Facchini 6:4 a 6:2.
03.08.2025 |
Siniaková získala titul na turnaji WTA 125 ve Varšavě Kateřina Siniaková vyhrála v sobotu turnaj WTA 125 v polské Varšavě! Česká tenistka, jež naposledy ve dvouhře triumfovala loni v květnu na turnaji WTA 125 ve španělské Lleidě, si ve finále poradila se čtvrtou nasazenou Viktorijí Golubicovou, kterou přejela za hodinu a 18 minut 6:1, 6:2.
03.08.2025 |
Svijany Open 2025: Nicod končí ve druhém kole Jakub Nicod (2004, ATP 441) úspěšně prošel dvoukolovou kvalifikací a v hlavní soutěži vyhrál první kolo. Ve druhém kole však nestačil na Brita Pinningtona Jonese (2003, ATP 196) 6:7(0), 4:6. V hlavní soutěži dvouhry tak zůstává jediný český zástupce Maxim Mrva (2007, ATP 447), který svůj duel druhého kola se Slovákem Andrejem Martinem odehraje ve čtvrtek odpoledne. V soutěži čtyřher byli dnes úspěšní Brunclík, Kumstát, Barnat, Duda, Paulson, Vrbenský a Bartoň. Přijďte se podívat na zápasy ATP challengeru - Svijany Open 2025 přímo do areálu LTK Liberec (Fibichova 1377/1). Vstupenky jsou k zakoupení přímo u vchodu do areálu.
30.07.2025 |
Dorostenecké áčkové turnaje vyhráli Komínek a Dřevojanová. Mezi žáky slavili Rousek a Tvrzská Na přelomu minulého a tohoto týdne se ve čtyřech dějištích uskutečnily áčkové turnaje dorostu a starších žáků. Na dorosteneckých turnajích se z prvenství radovali Kryštof Komínek a Eliška Dřevojanová, na turnajích starších žáků pak Jonáš Rousek a Amélie Tvrzská.
29.07.2025 |
Svijany Open 2025: Z kvalifikace postupuje Nicod a Krumich V pondělí se v areálu LTK Liberec dohrála kvalifikace na ATP challenger - Svijany Open 2025 a dobrou zprávou pro české fanoušky je postup Jakuba Nicoda a Martina Krumicha do hlavní soutěže. Bojovný Nicod ve finále kvalifikace porazil Poláka Pieczonku 3:6, 6:4, 6:2 a důrazný Krumich vystřílel Itala Castagnolu 6:2, 6:1. Nicoda v hlavní soutěži čeká Murkel Dellien z Bolívie (1997, ATP 284) a Krumich prověří nejvýše nasazeného Argentince Coriu (1992, ATP 154). První kolo hlavní soutěže rozehrál už Jonáš Kučera, ale déšť přerušil jeho zápas za stavu 1:3 a dohrávat se bude v úterý. Přijďte se podívat na zápasy ATP challengeru - Svijany Open 2025 přímo do areálu LTK Liberec (Fibichova 1377/1). Vstupenky jsou k zakoupení přímo u vchodu do areálu.
28.07.2025 |
Žebříčky ATP/WTA: Bouzková po titulu poskočila o osm míst, Valentová poprvé v Top 100 Marie Bouzková si po druhém kariérním triumfu na Livesport Prague Open polepšila v pondělním vydání žebříčku WTA o osm míst. Nově se česká ženská trojka nachází na 39. pozici. Poprvé v kariéře se do Top 100 v žebříčku posunula Tereza Valentová. Kateřina Siniaková přišla poprvé od loňského září o post světové jedničky ve čtyřhře.
28.07.2025 |
Tennis Europe: Jiráková slaví double v Lucembursku, Reifová v Rakousku Uplynulý týden na okruhu Tennis Europe zastihl ve výborné formě zejména Sofii Jirákovou a Justýnu Reifovou. Obě talentované české tenistky na turnajích do 14 let vybojovaly tituly ve dvouhrách i čtyřhrách a oslavily zisk doublu.
27.07.2025 |
Psota vyhrál juniorský turnaj ve Fuerthu Sedmnáctiletý Jan Psota z TK Slavia Plzeň vybojoval o víkendu svůj třetí letošní singlový titul na juniorském okruhu ITF. Český tenista zvítězil potřetí v kategorii J60, tentokrát v německém Fuerthu, kde na antukové akci potvrdil pozici prvního nasazeného.
27.07.2025 |
Svijany Open 2025: Začíná liberecký ATP challenger Od pondělí 28. července se na dvorcích LTK Liberec hraje ATP challenger pod již tradičním názvem Svijany Open. O den dříve se již rozehrála dvoukolová kvalifikace, ve které startuje 8 českých hráčů (Černý, Jermář, Nicod, Klimas, Paroulek, Vrbenský, Peták, Krumich). Dalších 5 českých hráčů (Brunclík, Kučera, Paulson, Bartoň, Mrva) má již zajištěnou účast v hlavní soutěži.
27.07.2025 |
Nouza s Riklem vyhráli turnaj ATP v Kitzbühelu Čeští deblisté Petr Nouza a Patrik Rikl pokračují ve své cestě mezi elitní světové páry! Na turnaji v rakouském Kitzbühelu vybojovali svůj druhý letošní titul z okruhu ATP, když ve finále porazili Rakušany Neila Oberleitnera a Joela Josefa Schwaerzlera 1:6, 7:6(3), 10:5.
26.07.2025 |
Livesport Prague Open vyhrála podruhé v kariéře Bouzková Šampionkou Livesport Prague Open se stala Marie Bouzková (47.)! Ve finále největšího českého turnaje v areálu pražské Sparty porazila nejvýše nasazenou Lindu Noskovou (23.) za dvě a čtvrt hodiny po obratu 2:6, 6:1, 6:3. Tímto vítězstvím se vrátí do elitní čtyřicítky žebříčku. Ve čtyřhře zvítězily Nadija Kičenoková a Makoto Ninomijaová.
26.07.2025 |
Turnaj Tennis Europe U16 v Hradci Králové vyhráli Luxa a Havlíková Ve dnech 19.-25.7.2025 se na kurtech SK HIT v Hradci Králové konal první ročník mezinárodního turnaje juniorů U16. Turnaj byl velmi úspěšným pro české tenisty, kteří ovládli dvouhry i čtyřhry v obou kategoriích.
25.07.2025 |